meğer ne zormuş hayat denen yol ...

Çok yoruldum artık, takatim kalmadı. Genç yaşımda çöktüm
O kadar okudum çabaladım ama istediğim gibi bir iş bulamadım.
Ailem artık beceriksiz olduğumu düşünüyor
Boş boş evde oturmasam da yaranamıyorum
Kpss hazırlanıyorum bir yandan ona bile laf ediyor akrabalar sana mı kaldı diyor
Babam surekli bana balina,, tanker gibi laflar ediyor
Yapayalnızım ne bir sevenim ne de bir dostum var
Yaşımdan fazla sanıyorlar beni
Çekip gitmek istiyorum çok uzaklara onu da yapamıyorum

bazı şeyler kısmettir aslında ...yani okursun çok çalışırsın sonra iş bulamayabilirsin bu senin beceriksizliğin değildir ...malesef bizim ülkemizde senin gibi dolu insan var...hem nasip kısmet hemde ülkedeki kötü yönetim sisteminin getirmiş olduğu olumsuzluklar...kendini boşuna suçluyosun ve ailenin dediklerine boşuna kulak asıyosun tabiki insanın zoruna gider ailen çok hatalı davranıyor ..onlarla konuşmalısın yaptıkları hatayı yüzlerine vurmalısın ..bu senide rahatlatıcaktır...herkes kendi hayatından mesuldür ..yani ailende olsa kim nederse desin sen kendini sev ve kendine hep inan ...bak negüzel okul bitirmişsin ..iş bulamaman senin hatan değil deminde açıkladığım gibi ...hedefini belirle ve çalışmaya devam et yılma ...herkes bir başka sebeple sınanıyor bu dünyada buda senin sınavın eğer pes etmez aksine hergün şükreder dua eder ve istersen inanırsan ..mutluluk kapıları sana açılacaktır ama yok pes eder kendini yok sayarsan içini umutsuzlukla doldurursan kaybedersin ... bence bunada hiç gerek yok ,çünkü insan isterse başaramıyacağı hiçbirşey yok...umudunu hiç kaybetme Allaha güven ozaman kazanan hep sen olucaksın ..formül bukadar basit ...şu yalan dünyada sınav dünyasında çalışan sabreden doğru yoldan ayrılmayan ne yaşarsa yaşasın şükreden herkes kazanır ...:KK34:

Evet sirf dersane yuzunden kufur etti. Kendime ait odam yok olsa yapicam evdede yapamiyorum malum kalabalik ev. Boyle insan cesareti birak ozguven yoksunu oluyor. Kucuk kardesime bisey desem o bilmez o yapamaz oluyor amA ben herseyi kusursuz yapmaliyim benim sucum ne bilmiyorum ki..

kıyamam ya.. ama biliyormusun 18 yaşıma kadar benimde özel bi odam yoktu.. dersleri tv karşısında çalışırdık.. birde lisede zordu. ben senin kadar aşağılanmadım ama ben taktir teşekkür getirmesem nerde diye kızarlardı. kardeşim sınıfta kaldı birşey dememişlerdi:KK1:.. çalışkan çocuklarda beklenti çok yüksek oluyor malesef... çok takılma.. cahildir çevren. okumuş okulunu bitirmiş, 24 yaşına gelmişsin.. sen bildiğin yoldan git boşver...

Bende tam 3 yil işsiz kaldim.universte bitti .hemen basvuru yapmaya basladim.dogru düzgün donen olmuyordu.bir kac ufak denemem oldu uyusamadik ayrildik.Bir bir is gorusmesine cagrilirim hadi taa karsiya.yol parasi bilmem ne elimde birsey kalmaz.allahtan ailem yani babam birsey demiyordu ama onunda geliri belliydi.istedigim hicbirseyi alamiyordum.arkadaslarima gezemiyordum.bare birini bulayim evleneyim dedim e bütün gun evde kapalı kimse yok.sonunda bir is buldum cok sukur.off ama ne gunlerdi ya allah bidaha gostermesin.sonra herkes soruyor özellikle akrabalarim bayram seyran olur toplanilir..ee kizim is yok mu .basvursana suralara kpss ye gir sanki benim aklim yok.olmuyor iste diyordum susmuuordular.bide kuzenim ise girdi ben kalmistim ailede bos.dayimlar yengemler halamlar.kuzenler .valla okadar doluyum ki bu konuda.allah kimsenin basina vermesin.o bayram zehir olurdu bana. Simdi hepsine kirginim o kotu gunlerimde hic destegim yoktu ama babam hic kafama kakmadi hic okadar okuttum demedi.annem bazen tartisirken kirici olarak oluyordu sadece.

Babana çok kızdım ne biçim konuşmalar öyle , çocukları ile ilgili sorunu hiç olmayınca bazende babalar şımarıyor ergen gibi ağzına gelini söylüyor ,öpsün başına koysun senin gibi hayırlı evladı var diye

Anladığım kadarıyla annen hariç ailen çok kompleksli herhalde... Sürekli onunla bununla kıyas yapma yarışında... Baban sen okuduğun için senden çok umutluydu da hayal kırıklığı mı yaşadı acaba diyorum ama yine de bu onu haklı kılmaz. Ayriyeten dershaneye bile göndermemiş. Ablan da seni küçümseyerek yükseleceğini mi sanıyor nedir... Bence sen "bir tek annem olsun bana bir şey olmaz" diyerekten yoluna devam et, Allah büyüktür.
Para biriktirmeye çalış, nasıl yaparsın bilmiyorum ama umarım biriktirebilirsin gizliden gizliye... Annenin duasını al, onu unutma.
Bir de sana anlayışsız, kırıcı konuşanlara hiç alttan alma, haddini de aşma ama sen de gereğince lafını söyle, hiç olmadı size ne bana dert olmadı be bu kadar de...
Keşke çok samimi bir arkadaşın olaydı, o kadar önemli ki gidip konuşabileceğin, güvenebileceğin, en yakın senin arkadaşın olan kimse... İnsanın derdi hafifler.

Bende tam 3 yil işsiz kaldim.universte bitti .hemen basvuru yapmaya basladim.dogru düzgün donen olmuyordu.bir kac ufak denemem oldu uyusamadik ayrildik.Bir bir is gorusmesine cagrilirim hadi taa karsiya.yol parasi bilmem ne elimde birsey kalmaz.allahtan ailem yani babam birsey demiyordu ama onunda geliri belliydi.istedigim hicbirseyi alamiyordum.arkadaslarima gezemiyordum.bare birini bulayim evleneyim dedim e bütün gun evde kapalı kimse yok.sonunda bir is buldum cok sukur.off ama ne gunlerdi ya allah bidaha gostermesin.sonra herkes soruyor özellikle akrabalarim bayram seyran olur toplanilir..ee kizim is yok mu .basvursana suralara kpss ye gir sanki benim aklim yok.olmuyor iste diyordum susmuuordular.bide kuzenim ise girdi ben kalmistim ailede bos.dayimlar yengemler halamlar.kuzenler .valla okadar doluyum ki bu konuda.allah kimsenin basina vermesin.o bayram zehir olurdu bana. Simdi hepsine kirginim o kotu gunlerimde hic destegim yoktu ama babam hic kafama kakmadi hic okadar okuttum demedi.annem bazen tartisirken kirici olarak oluyordu sadece.

Amiiin.

Seninkisi de zormuş o bayramların zehir olması... Ne kadar merhametsiz insanlar var, ne yazık:KK43:
Oysa zamanla kötü günler geçer de o bırakılan izleri silmek zordur.
Allah kötü insan etmesin de kötülerle de karşılaştırmasın.
Geçmiş olsun canım, Allah bir daha o günlere döndürmesin.

Amiiin.

Seninkisi de zormuş o bayramların zehir olması... Ne kadar merhametsiz insanlar var, ne yazık:KK43:
Oysa zamanla kötü günler geçer de o bırakılan izleri silmek zordur.
Allah kötü insan etmesin de kötülerle de karşılaştırmasın.
Geçmiş olsun canım, Allah bir daha o günlere döndürmesin.

Sagol canim.hersey unutuluyor ama o kaybedilen guzel yillar geri gelmiyor.gerek arkadaslarimdan bazilari gerek Akrabalarim valla o 3 sene kan kusturdular.okadar kirginim ki hiçbirinle konusmak icimdrn gelmiyor.dusenin dostu olmaz cok dogru bir laf ..

o akrabalarin yaptiklarini var ya insanlar dusmanlarina yapmiyolar emin olun. sizi o kadar iyi anluyorum ki.. daha dun ben de bununla ilgili bi konu actim. 4 yil universite okudum okulum biter bitmez puanim cok yuksekti yuksek lisansa kabul edildim dort uzerinden 3.65 ortalamam var ve tez donemindeyim. ama butun akrabalarim bana takmis durumda vay efendim sen daha atanamadin mi. neden suraya basvurmuyosun neden buraya basvurmadin sanki bizim hic kafamiz basmiyo. herseyi o cok bilmis akrablarimiz bilir zaten. insanin basina ne geliyosa inanin en yakinlarindan geliyo. o yuzden uzaklasmak laziim olabildigince en uzaga.. size ve kendime tavsiyem su uc ayi iyi degerlendirip atanip gitmek.. hepimize allah yardinci olsun.. ha bi de daha bugun anneannem babanin sana verdigi sinav paralariyla kendine bi ev alirdi yazik adama girip duruyosun da noluyo allah askina
dedi. sanki ondan para isteyen var. cok doluyum ben de yanlis bisey yazduyaam kusura bakmayin hanimlar.

Çok yoruldum artık, takatim kalmadı. Genç yaşımda çöktüm
O kadar okudum çabaladım ama istediğim gibi bir iş bulamadım.
Ailem artık beceriksiz olduğumu düşünüyor
Boş boş evde oturmasam da yaranamıyorum
Kpss hazırlanıyorum bir yandan ona bile laf ediyor akrabalar sana mı kaldı diyor
Babam surekli bana balina,, tanker gibi laflar ediyor
Yapayalnızım ne bir sevenim ne de bir dostum var
Yaşımdan fazla sanıyorlar beni
Çekip gitmek istiyorum çok uzaklara onu da yapamıyorum

bana da annem mandafon ineği dedi dün, seninki gene iyi :KK14:

X