Mektup Yarışması Anketi

Mektup Yarışma Anketi

• 1. Mektup

OY: 30 15,2%
  • 2. Mektup

OY: 17 8,6%
  • 3. Mektup

OY: 10 5,1%
  • 4. Mektup

OY: 5 2,5%
  • 5. Mektup

OY: 15 7,6%
  • 6. Mektup

OY: 4 2,0%
  • 7. Mektup

OY: 7 3,5%
  • 8. Mektup

OY: 4 2,0%
  • 9. Mektup

OY: 14 7,1%
  • 10. Mektup

OY: 3 1,5%
  • 11.Mektup

OY: 54 27,3%
  • 12.Mektup

OY: 5 2,5%
  • 13.Mektup

OY: 19 9,6%
  • 14.Mektup

OY: 11 5,6%

• Ankete Katılan
    198
Mektupzedelerden biri olarak daha 2.mektupta kanayan yarama kulak verdim,2 no'lu mektuba oy verdim...Babamı 20 yaşında kaybettim ben ve bu mektubu okurken inanın kendi güncelerimle bir tuttum...Ağlıyorum hala tekrar okumaktan bile korktum bu satırları babasını kaybeden her kız çocuğu inanın böyle isyan eder,böyle rüyalarını sorgular...Hiç kabuk bağlamaz bu kanayan yara,10 yıl oldu babasızım,kalbimde hala yanan binlerce mum var ve acıtıyor içimi...Bir kızın babasının yerini inanın hiçbirşey dolduramaz...
Offff kusura bakmayın çok gevezeleştim,tüm mektuplar birbirinden gerçekçi ve insani duygular içeriyor...Hepsi sanki içimden geçmiş ve aynı benim elimle yazılmış..
Berşule çoook teşekkür ederim bu güzel yarışmayı yarattığın için,yüreğine emeğine sağlık canım....

yağmur ablam sen bu gidişle korkarım hiç kullanamican oyunu :Roflol:
ahada itiraf ediyom katılmadıma pişmanım :1closedeyes:
şule hanuma teklüf sunuyom izninizle:
öhöm öhööm sevgli k.k. nın gülü yarışmaların baş katibi tatlicadiarzu vs... bu kısım uzunda idare edin :1closedeyes:
bu mektup yarışmasının bi tekrarını yapsak nasıl olur acaba ?? katılmayan çok kişi var yani nacizhane fikrim :eek:

Öhö öhö!!Sesim geliyor mu?

KK'nın inci tanelerinden sadece biri olan bonusum,tekrar mektup yarışması istiyorsun öyle mi??
Hımmmm...
Neden olmasın tatlım,seve seve...Hele bu yarışmada şampiyonumuzu belirleyelim,yeniden mektup konulu yarışma düzenleriz..yerimseniben

Öhö öhö!!Sesim geliyor mu?

KK'nın inci tanelerinden sadece biri olan bonusum,tekrar mektup yarışması istiyorsun öyle mi??
Hımmmm...
Neden olmasın tatlım,seve seve...Hele bu yarışmada şampiyonumuzu belirleyelim,yeniden mektup konulu yarışma düzenleriz..yerimseniben

inci tanemi banamı :1shok::1shok:
ay ne dicemi şaşırdım şule :asigim::asigim::asigim:
mektup moduna girdim :1rolleyes:

Kızlar, kendi adıma, bu mektupların KK üyeleri tarafından yazılmış olmasından gurur duydum. Henüz oy kullanmadım, kullanamadım. Tek oy hakkı az gelecek çünkü. Eminim, sizler de jüri de çok zorlanacaksınız.
Söylemek bana düşer mi bilmem ama bu yarışmaya katılan, mektupları okuyup oy veren, kısacası KK'nın bir ilkine saygı duyan herkese teşekkür ederim.
Unutmayın:

Yaptıklarımız, yapacaklarımızın garantisidir
.

Kızlar, kendi adıma, bu mektupların KK üyeleri tarafından yazılmış olmasından gurur duydum. Henüz oy kullanmadım, kullanamadım. Tek oy hakkı az gelecek çünkü. Eminim, sizler de jüri de çok zorlanacaksınız.
Söylemek bana düşer mi bilmem ama bu yarışmaya katılan, mektupları okuyup oy veren, kısacası KK'nın bir ilkine saygı duyan herkese teşekkür ederim.
Unutmayın:

Yaptıklarımız, yapacaklarımızın garantisidir
.

Teşekkürler anuşkam..Bize sponsor olan klübüne;DTNTH'ye sonsuz teşekkürler.. Evet,yaptıklarımız,yapacaklarımızın garantisidir,çünkü;

MADE IN KK MADE IN KK MADE IN KK

insanların yüreğinden geçenleri bu kadar güzel ifade edebilmeside tanrıdan sunulmuş bir armağan olsa gerek .tüm yazan arkadaşları tebrik ediyorum.çocuklar donmamış betona benzer,üzerine ne düşerse onun izi kalır,demiş düşünür, çocuklar için yazılanlar çok güzeldi.

Mektup yazan arkadaşlarımın emeklerine teşekkür ediyorum.Hepsi birbirinden duyguluydu mektupların.
Mektupları değerlendirirken sadece verdikleri duyguya göre değil yazım kurallarına uyumuna da dikkat ettim.
Herkese başarılar dilerim.

Bu güzel mektupları yazan eller dert görmesin,hepsi birbirinden güzeldi ama birine oy vermek gerekiyordu,hangi mektup kimindir bilmeden oy vermemiz iyi oldu böylesi daha adaletli...
Ben oyumu gözyaşları içinde verdim,1.kim olur bilmiyorum ama yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımı cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Sevgilerimle...Şeniz

Oy vermemi sağlayan şey ne, diye düşündüm bir süre..
Onca mektup içinden, birini diğerlerine göre yükselten neydi?
Anadilini hakkını vererek kullanmasında mı? Hayır, kesinlikle hayır.
Mektubu yazanın duygularını ifade etme biçimi, diğerlerinden daha iyi olduğu için mi? Hayır.

Ben.. sanırım başıma gelmesinden en çok korktuğum şeylerden birine değindiği için... okurken empati yaptığımda bir yutkunamama hali geldiği ve henüz gitmediği için... oyumu 11 numaralı mektuba verdim.

Paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.

hikayeler hepsi birbirinden güzel... okurken duygulanmamak elde değil oyumu kullanırken zorlandım ama bende 11 numaralı mektuba verdim oyumu... katılan herkesin eline yüreğine sağlık...

arkadaşlar inanın mektupların hepsi çok güzel harika bende 1 ve 11 arasında kaldım ama 11nolu mektuba verdim oyumu.
"Hayatta söz vermemeli..."
diyodu doğru ne malum sabah güneşini göreceğimiz. Herkese çok teşekkürler
yüreğinize sağlık.

Ben hala bıraktığın yerde seni bekliyorum. Biliyorum geleceksin. Umudumu yitirmeden gel. Karanlık kuyulara düşmeden gel bebeğim. Tut ellerimden ne olursun. Ellerimi açtım yolunu gözlüyorum. Tut ellerimden hadi. Bekliyorum….
amacım seni yüreğimden kazımak değildi babacığım sadece sensizlik fikrinden uzaklaşmaktı. Ama başaramadım.Hayatımın her anında eksikliğini hissettim kanadımın biri kırık uçtum. Hep’baba’kelimesine hasret kaldım içimden haykırdım sana ‘baba’’babacığım’ diye ağladım her kırıldığımda.. zora düştüğümde aklıma hep ilk sen geldin babacığım.Beni bir kartal gibi korumanı sahiplenmeni aradım
bu dünyadan değil sanki cennetten gelmiş bir melek diye... Seni de öyle görüyorum ben, o kadar mükemmel bir insan ki meleğim o benim diyorum. Sana aşktan başka hayranlık da duyuyorum ben bitanem, bakışına, gülüşüne, kendinden emin oluşuna, efendiliğine, iyi kalpliliğine, bana olan saygına, sevgine, bağlılığına o kadar hayranım ki! Bu güne kadar beni bu düşüncelerimden ötürü bir kere bile utandırmadın bundan sonra da böyle layık ol sana olan büyük aşkıma olur mu bitanem?

Şimdi ne yazık ki şartlar gereği benden çok
uzaklardasın. Aramızda koskoca bir okyanus var. Seni öyle özledim ki, burnumda
duman duman kokarken bu ayrılığa dayanmaya çalışıyorum. Allah’ıma her gece dualar
ediyorum. Eğer seni bir daha göremeden ölürsem, Azrail bana senin güzel yüzünle
gözüksün. Emin ol o zaman ölüm bile düğün bayram gibi gelir bana. Bana böylesine
güzel duyguları bir arada yaşattığın için çok teşekkür ediyorum.

Ben kendi adıma yaralarımı, saklıyorum. Yara bantlarını yapıştırdım. Biri iyileştirene kadar. Ya da zaman...
"Ellerin, kolların bağlansa da/ Başında kasırgalar kopsa da/ Sen tüm gücünle karşı koysan da Seni acımasız sevdaya salar"; Gözlerimi kör ettim, görmemek için, kulaklarımı sağır duymamak için... Güç de ney! Taş kesildim! Rüzgarın bir toz parçası bile kaldırmasın diye yüreğimden.
"Sende benim kadar gerçekleri görüyorsun/ Beraber olmayız benim gibi biliyorsun/
Bir başka dünyanın insanısın yavrucağım/Sen kendi toprağında büyüyorsun"; Aynı nakarat ama doğru nakarat işte. Çiçekler, bitkiler kadar, kişilerin toprağı da önemli, dikildikleri yer, aldıkları güneş. Belli bir zamandan sonra, oradan kökleriyle onu çıkartmak, başka topraklarda, yaşa! Vücut bul demek. Ölüm! Başka bir şey değil.

Sizler için neler yaptığımı ve nelere katlandığımı yazmayacağım. Çünkü bunlar annenin görevidir. Sizlere okuyup çok beğendiğim satırları yazıyorum. Nasihat olarak almayın... Sadece bir dilek...
Doğduğunuz zaman sizler ağlarken herkes sevinçle gülümsüyordu.
Öyle bir ömür geçirin ki, herkes ağlasın öldüğünüz de...
Siz mutluluktan gülümseyin.
Sabırlı, Şefkatli ve bağışlayıcı olun, enin de sonun da bütün servetin kendindir.

Farkındayım hep soru soruyorum ama bir kez olsun cevap verdin mi? Sesinin rengini duymadım ki ben hiç. Üzülmüyorum, sen de üzülme çünkü senden cevap değil, tökezleyen hayallerimi bir gün onarmanı istiyorum. Çok şey mi istedim be sayısız yarınlarım? Karşılığında al tüm geçmiş zamanlarım senin olsun ama sakın onları ısıtıp ısıtıp tekrar önüme koyma olur mu ertelenen zamanlarım?

Canım kızım bugün itibariyle 14. ayın bitti.Çok tatlısın ve beni çok
güldürüyosun annecim.

Dergi okumaya çalışıyorum ve sen izin vermiyosun tepemdesin,saçımdan tokamı
çektin aldın

ve tabiki ağzına attın,evirip çeviriyosun ağzında,ağzından(bi dakika su
istiyorsun vereyim) salyaların akıyor,

git diyorum sana gitmiyorsun,o zeytin gözlerinle,tüm masumiyetinle bana
bakıp bişeyler

geveliyorsun,okadar tatlısınki...

Biliyormusun sen benden, bizden ayrılalı cok zaman oldu...gittigin günden
beri ne balkonuna beslediğin kumruların geldi...ne de gözün gibi baktıgın
çiçeklerin büyüdü..benim de gözüm her sabah bu telefonda takılı kaldı
ANAMMMMM.SENI SEVIYORUM...

Sen ki benim canım, kanımsın, derdimin devası, hastalığımın şifasısın.
Uzaklara dalmasın o güzelim yemyeşil gözlerin, her akan damlaya ben
kurban olayım...
Bir gün benden sıkılırsan, yollarımızı ayırmak istersen sakın unutma!
Her an her yerde bedenim olmasa da ruhum yanında olacak.

Zaman her şeyin ilacı derler sibelcim ama zamanın içine alamayıp
eritemediği acılar da oluyor...kimi zaman hafifletiyor kimi zaman şiddetini
azaltıyor...ama içinde 40 tane mum yanıyorsa,her biri her gün sönüyorsa..bir
tanesi seninle beraber hep geliyor...

Yavrum seni öyle bir dünyaya getiriyoruz ki, zaman zaman susuz kalacaksın. Çölleşen topraklarımıza acıyacak için. “Neden önlem alınmadı?” diye kızacaksın. Ormanların kesildiğine, yakıldığına yanacaksın. Hiç bizi düşünmediniz mi? diye soracaksın.
Yok olan, azalan hayvan türlerine, çiçeklere acıyacaksın.
Seni, katillerle, sapıklarla, uyuşturucu tacirleriyle dolu bir dünyaya getiriyorum yavrum. Kendini korumak zorundasın. İnsanların birbirini öldürdüğü, savaşların yaşandığı bir dünyaya geliyorsun yavrum. Zaman zaman, insan olmaktan utanacaksın

iyi ki benim canımın canısın iyi ki gözlerime baktın iyi ki kalbimi ellerine verdim ve bilyorum ki kalbimi sana vermekle en güzel şeyi yaptığımı diliyorum ki gözlerin gözlerimden ellerin ellerimden hiçbir zaman eksik olmasın..

ALLAH'ım mutluluğumuza hiçbir zaman gölge düşürmesin beni sana seni bana yar etsin.

Canımın canı ve hep öyle kalacaksın...

BEN SIZI TEKER TEKER KAYBETTIM.AKIP GITTINIZ AVUCLARIMDAN.KOKUNUZU KOKLAYAMADAN SIZE YAVRUM DIYIP SARILAMADAN GITTINIZ.NASIP OLMADI BIRINIZDEN BIRINE KAVUSMAK.YAVRULARIM SIMDI SIZLER BENI BEKLIYORSUNUZ BILIYORUM.SIZE BU DUNYADA ANNELIK YAPAMADIM AMA BIRGUN MUTLAKA YAPACAGIMI DA BILIYORUM.

benim oy verdiğim mektup bu arkadaşlar:)))bekliyorum.içimden bir ses hangisine oy vereceğimi söyleyecek elbet.ya da son anda bir ışık yanacak.kime oy verdiğimi söylemeyeceğim.burda yazılanların hepsine vermek istiyorum çünkü.

Ben hala bıraktığın yerde seni bekliyorum. Biliyorum geleceksin. Umudumu yitirmeden gel. Karanlık kuyulara düşmeden gel bebeğim. Tut ellerimden ne olursun. Ellerimi açtım yolunu gözlüyorum. Tut ellerimden hadi. Bekliyorum….
amacım seni yüreğimden kazımak değildi babacığım sadece sensizlik fikrinden uzaklaşmaktı. Ama başaramadım.Hayatımın her anında eksikliğini hissettim kanadımın biri kırık uçtum. Hep’baba’kelimesine hasret kaldım içimden haykırdım sana ‘baba’’babacığım’ diye ağladım her kırıldığımda.. zora düştüğümde aklıma hep ilk sen geldin babacığım.Beni bir kartal gibi korumanı sahiplenmeni aradım
bu dünyadan değil sanki cennetten gelmiş bir melek diye... Seni de öyle görüyorum ben, o kadar mükemmel bir insan ki meleğim o benim diyorum. Sana aşktan başka hayranlık da duyuyorum ben bitanem, bakışına, gülüşüne, kendinden emin oluşuna, efendiliğine, iyi kalpliliğine, bana olan saygına, sevgine, bağlılığına o kadar hayranım ki! Bu güne kadar beni bu düşüncelerimden ötürü bir kere bile utandırmadın bundan sonra da böyle layık ol sana olan büyük aşkıma olur mu bitanem?

Şimdi ne yazık ki şartlar gereği benden çok
uzaklardasın. Aramızda koskoca bir okyanus var. Seni öyle özledim ki, burnumda
duman duman kokarken bu ayrılığa dayanmaya çalışıyorum. Allah’ıma her gece dualar
ediyorum. Eğer seni bir daha göremeden ölürsem, Azrail bana senin güzel yüzünle
gözüksün. Emin ol o zaman ölüm bile düğün bayram gibi gelir bana. Bana böylesine
güzel duyguları bir arada yaşattığın için çok teşekkür ediyorum.

Ben kendi adıma yaralarımı, saklıyorum. Yara bantlarını yapıştırdım. Biri iyileştirene kadar. Ya da zaman...
"Ellerin, kolların bağlansa da/ Başında kasırgalar kopsa da/ Sen tüm gücünle karşı koysan da Seni acımasız sevdaya salar"; Gözlerimi kör ettim, görmemek için, kulaklarımı sağır duymamak için... Güç de ney! Taş kesildim! Rüzgarın bir toz parçası bile kaldırmasın diye yüreğimden.
"Sende benim kadar gerçekleri görüyorsun/ Beraber olmayız benim gibi biliyorsun/
Bir başka dünyanın insanısın yavrucağım/Sen kendi toprağında büyüyorsun"; Aynı nakarat ama doğru nakarat işte. Çiçekler, bitkiler kadar, kişilerin toprağı da önemli, dikildikleri yer, aldıkları güneş. Belli bir zamandan sonra, oradan kökleriyle onu çıkartmak, başka topraklarda, yaşa! Vücut bul demek. Ölüm! Başka bir şey değil.

Sizler için neler yaptığımı ve nelere katlandığımı yazmayacağım. Çünkü bunlar annenin görevidir. Sizlere okuyup çok beğendiğim satırları yazıyorum. Nasihat olarak almayın... Sadece bir dilek...
Doğduğunuz zaman sizler ağlarken herkes sevinçle gülümsüyordu.
Öyle bir ömür geçirin ki, herkes ağlasın öldüğünüz de...
Siz mutluluktan gülümseyin.
Sabırlı, Şefkatli ve bağışlayıcı olun, enin de sonun da bütün servetin kendindir.

Farkındayım hep soru soruyorum ama bir kez olsun cevap verdin mi? Sesinin rengini duymadım ki ben hiç. Üzülmüyorum, sen de üzülme çünkü senden cevap değil, tökezleyen hayallerimi bir gün onarmanı istiyorum. Çok şey mi istedim be sayısız yarınlarım? Karşılığında al tüm geçmiş zamanlarım senin olsun ama sakın onları ısıtıp ısıtıp tekrar önüme koyma olur mu ertelenen zamanlarım?

Canım kızım bugün itibariyle 14. ayın bitti.Çok tatlısın ve beni çok
güldürüyosun annecim.

Dergi okumaya çalışıyorum ve sen izin vermiyosun tepemdesin,saçımdan tokamı
çektin aldın

ve tabiki ağzına attın,evirip çeviriyosun ağzında,ağzından(bi dakika su
istiyorsun vereyim) salyaların akıyor,

git diyorum sana gitmiyorsun,o zeytin gözlerinle,tüm masumiyetinle bana
bakıp bişeyler

geveliyorsun,okadar tatlısınki...

Biliyormusun sen benden, bizden ayrılalı cok zaman oldu...gittigin günden
beri ne balkonuna beslediğin kumruların geldi...ne de gözün gibi baktıgın
çiçeklerin büyüdü..benim de gözüm her sabah bu telefonda takılı kaldı
ANAMMMMM.SENI SEVIYORUM...

Sen ki benim canım, kanımsın, derdimin devası, hastalığımın şifasısın.
Uzaklara dalmasın o güzelim yemyeşil gözlerin, her akan damlaya ben
kurban olayım...
Bir gün benden sıkılırsan, yollarımızı ayırmak istersen sakın unutma!
Her an her yerde bedenim olmasa da ruhum yanında olacak.

Zaman her şeyin ilacı derler sibelcim ama zamanın içine alamayıp
eritemediği acılar da oluyor...kimi zaman hafifletiyor kimi zaman şiddetini
azaltıyor...ama içinde 40 tane mum yanıyorsa,her biri her gün sönüyorsa..bir
tanesi seninle beraber hep geliyor...

Yavrum seni öyle bir dünyaya getiriyoruz ki, zaman zaman susuz kalacaksın. Çölleşen topraklarımıza acıyacak için. “Neden önlem alınmadı?” diye kızacaksın. Ormanların kesildiğine, yakıldığına yanacaksın. Hiç bizi düşünmediniz mi? diye soracaksın.
Yok olan, azalan hayvan türlerine, çiçeklere acıyacaksın.
Seni, katillerle, sapıklarla, uyuşturucu tacirleriyle dolu bir dünyaya getiriyorum yavrum. Kendini korumak zorundasın. İnsanların birbirini öldürdüğü, savaşların yaşandığı bir dünyaya geliyorsun yavrum. Zaman zaman, insan olmaktan utanacaksın

iyi ki benim canımın canısın iyi ki gözlerime baktın iyi ki kalbimi ellerine verdim ve bilyorum ki kalbimi sana vermekle en güzel şeyi yaptığımı diliyorum ki gözlerin gözlerimden ellerin ellerimden hiçbir zaman eksik olmasın..

ALLAH'ım mutluluğumuza hiçbir zaman gölge düşürmesin beni sana seni bana yar etsin.

Canımın canı ve hep öyle kalacaksın...

BEN SIZI TEKER TEKER KAYBETTIM.AKIP GITTINIZ AVUCLARIMDAN.KOKUNUZU KOKLAYAMADAN SIZE YAVRUM DIYIP SARILAMADAN GITTINIZ.NASIP OLMADI BIRINIZDEN BIRINE KAVUSMAK.YAVRULARIM SIMDI SIZLER BENI BEKLIYORSUNUZ BILIYORUM.SIZE BU DUNYADA ANNELIK YAPAMADIM AMA BIRGUN MUTLAKA YAPACAGIMI DA BILIYORUM.

benim oy verdiğim mektup bu arkadaşlar:)))bekliyorum.içimden bir ses hangisine oy vereceğimi söyleyecek elbet.ya da son anda bir ışık yanacak.kime oy verdiğimi söylemeyeceğim.burda yazılanların hepsine vermek istiyorum çünkü.

ablacım ne diyeyim sana bravo mektuplar böyle başka bir havaya girmiş sanki hepsi ayrı mektup değilde bir bütün olmuş çok güzel ve duygu yuklu tşk ederimŞeniz

kızlar ne kadar güzel ifade etmişsiniz duygularınızı bayıldımmmmmmmm........ ne okumak ne okumak... harikasınız hepiniz benim gözümde hepiniz birincisinizzzzzzzzzzzz:1hug::1hug::1hug:

Arkadaşlar mektup yarışmasında oylamamız devam ediyor..Sonuçlar pazar günü açıklanacak!!

Valla mektup yarışmasında en çok oyu kim alır bilmem ama ben bütün yarışmacı arkadasları kutluyorum... Gerçekten hepsii çookkkkkkk güzeldi...teşekkürler arkadaslarrrrrrra.s.

X