Lekeler, Çiller Melasma Melazma Lekeler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

masilsu

Guru
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
22
21
Merhaba, ben 7 yıldır melazma lekeleriyle uğraşıyorum, kremler, peelingler, lazerler çok şey denedim ancak lekelerim daha da arttı. esmerim, 42 yaşındayım. bu konuda sonuç alan birileri var mı aranızda acaba, yalnız şöyle bir şey var, leke tedavilerinde esmerlerin ve açık tenlilerin aldığı neticeler çok farklı. esmer olup netice alanların yazması daha faydalı olur bizler için. leke türü de çok önemli tabi, yüzeysel lekelerle melazma lekelerinin tedavisi ve sonuçları da farklı oluyor. biz esmerler ve melazmalılar şanssız gruptayız maalesef. yorum yazarken esmer olup olmadığınızı ve leke türünüzün ne olduğunu yazarsanız herkes için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Denemediğim tedavilerden sadece aroma terapi kaldı, Hülya Kayhanın lekelere yönelik bitkisel yağlarını denemeyi düşünüyorum. Benzer yöntemi deneyen ya da bir şekilde sonuç alan birileri var mı aranızda? Sevgiler..

Son düzenleme:
Benim de hamilelikte oluşan lekelerim gitmedi.simdi aydınlatıcı serum kullanıyorum yeni başladım faydası olur mu bilmiyorum faydası olursa ilk buraya yazacagim.ama gel gör ki Melasma çok ciddi bir leke sorunu hiç geçmez diye söylüyorlar.

şu an dermalogica bright serisini kullanıyorum, kullanım sırasında lekelerin rengini açıyor evet ama yok etmiyor maalesef, bir de ara verince tekrar koyulaşıyor, sürekli kullanmak lazım heralde, deneme boylarını 3 ay kullandım, kullanımı bırakınca koyulaştı yine lekelerim. çok pahalı bir seri maalesef, belki daha uzun kullanımda daha kalıcı sonuçlar verir bilmiyorum. yeniden başlıycam bu seriye en azından bir kaç ton açılıyor lekelerin rengi. daha önce serum olarak melaclear, obagi%15, uriage kullandım, bunlarda da hemen hemen aynı sonuç, lekelerin rengi bir iki ton açılıyor ama yok olmuyor, kullanmayı kesince yine koyulaşıyor. dermalogica pure bright serisi nispeten daha etkili. ayrıca daha önceleri solante pigmenta, uriage, depiderm, vichy, expigment+acnelys+locoid üçlüsü, fito krem, çinko içerikli kremler, bioderma leke kremlerini (şu an aklıma gelenler bunlar) kullandım sonuç alamadım, ilk mesajımda diğer uygulamalardan da bahsetmiştim, q-switch lazer, prp, sarı ışık, peelingler de sonuç vermedi, nasıl bir illettir anlamadım, geçmiyor, sadece biraz rengi açılıyor, uygulamayı kesince de geri geliyor :KK43:

İnşaallah.. Zaman, para, emek harcıyoruz o kadar, sonuç yok.. Bu Hülya Kayhan Hanımın Art de Huile ürünleri var, lekeler için oldukça iddialı, elimdeki dermalogica ürünleri bitsin sonuç alamazsam bir de onun ürünlerini deniycem, art de huile ürünlerinden kullanan var mı acaba?

İnşaallah.. Zaman, para, emek harcıyoruz o kadar, sonuç yok.. Bu Hülya Kayhan Hanımın Art de Huile ürünleri var, lekeler için oldukça iddialı, elimdeki dermalogica ürünleri bitsin sonuç alamazsam bir de onun ürünlerini deniycem, art de huile ürünlerinden kullanan var mı acaba?
Merhaba denediniz mı peki bu ürünü

Sevgili asyakngr bende de durum aynı özgüven yok oldu.insanlar direk yüzümdeki lekelerle ilgili tavsiyelerde bulunuyor tabi bende o andan itibaren kopuyorum dış dünyadan.

fondötenle bile kapanmıyor ancak badana gibi üst üste sürüp televizyon makyajı yapacaksın ki kapanacak.. asya hanım eylül hanım sizler neler kullanıp sonuç alamadınız peki lekeler için, deneyimlerimizi paylaşarak yardımcı oluruz belki birbirimize

Kremlerden bi fayda görmedim doğal maskelerden de bu kış yaptırabilirsem lazer istiyorum gerçekten bıktım artık

esmerseniz lazerli müdahaleleri önermiyorum şahsen, ben yaptırdım, başta döküldü gitti lekeler ama bir ay içinde daha çok arttı

Ben o kadar araştırma yaptım ki hickimse lazeri onermiyor.yediklerimizle alakalı diye çayı kahveyi de içmiyorum fakat yerinde duruyor hala anladım ki artık vucudumuz üretiyor.

Asya hanım denediğim her şeyin sonu hüsran oldu maalesef, lekelerim geçici olarak kısmen gitse de her seferinde geri geldi, o yüzden kefil olup önerebileceğim bir şey yok maalesef, ama en azından nelerin faydası olmayacağını biliyorum, lazerli uygulamalar esmerlerde lekeleri artırabiliyor, bende çoğaldı lekeler lazer sonrası ne yazık ki. ama esmer değilseniz lazeri deneyebilirsiniz. daha önceki mesajlarımda denediğim ürün ve uygulamalardan bahsetmiştim. art de huile leke ürünlerinden memnun olanlar olduğunu duydum, bizzat kullananların deneyimlerini merak ediyorum, varsa buraya yazarsa çok sevinirim, çünkü o ürünlere de boşuna para vermek istemiyorum. gerçekten kalıcı etkisi olan bi ürün keşfetsem hemen burda paylaşıcam zaten sevabına ama yok, sadece dermalogicanın leke açıcı serumu ve serisi açılma yapıyor lekelerimde ama sürmeyi kesince yine koyulaşıyor malesef, cidden yıpranıyor insan hem maddi hem manevi yönden..

Asya hanım denediğim her şeyin sonu hüsran oldu maalesef, lekelerim geçici olarak kısmen gitse de her seferinde geri geldi, o yüzden kefil olup önerebileceğim bir şey yok maalesef, ama en azından nelerin faydası olmayacağını biliyorum, lazerli uygulamalar esmerlerde lekeleri artırabiliyor, bende çoğaldı lekeler lazer sonrası ne yazık ki. ama esmer değilseniz lazeri deneyebilirsiniz. daha önceki mesajlarımda denediğim ürün ve uygulamalardan bahsetmiştim. art de huile leke ürünlerinden memnun olanlar olduğunu duydum, bizzat kullananların deneyimlerini merak ediyorum, varsa buraya yazarsa çok sevinirim, çünkü o ürünlere de boşuna para vermek istemiyorum. gerçekten kalıcı etkisi olan bi ürün keşfetsem hemen burda paylaşıcam zaten sevabına ama yok, sadece dermalogicanın leke açıcı serumu ve serisi açılma yapıyor lekelerimde ama sürmeyi kesince yine koyulaşıyor malesef, cidden yıpranıyor insan hem maddi hem manevi yönden..
Masilsu hanım bende 31 yaşındayım lekelerim için prp, karbon Peeling, mezoterapi gibi birçok işlem yaptırdım. Ama sonuç tam da sizin dediğiniz gibi. Ben de aromaterapi ürünlerini inceliyordum. Başlığı görünce üye olup yazmak istedim. Bazı kullanıcılar sivilce çıkardığını memnun kalmadığını yazmış ama emin olamadım.siz aldınız mı acaba

Masilsu hanım bende 31 yaşındayım lekelerim için prp, karbon Peeling, mezoterapi gibi birçok işlem yaptırdım. Ama sonuç tam da sizin dediğiniz gibi. Ben de aromaterapi ürünlerini inceliyordum. Başlığı görünce üye olup yazmak istedim. Bazı kullanıcılar sivilce çıkardığını memnun kalmadığını yazmış ama emin olamadım.siz aldınız mı acaba
Henüz almadım Tugba hanım, elimdeki dermalogica ürünleri bitince başlamayı düşünüyorum, kasım gibi alırım heralde, lekeler gitsin de ben üç beş sivilceye razıyım, gerçi cildim kuru, belki karma veya yağlı ciltlerde oluyordur sivilce sorunu

Henüz almadım Tugba hanım, elimdeki dermalogica ürünleri bitince başlamayı düşünüyorum, kasım gibi alırım heralde, lekeler gitsin de ben üç beş sivilceye razıyım, gerçi cildim kuru, belki karma veya yağlı ciltlerde oluyordur sivilce sorunu
Arkadaşlar bende lekelerle uğraşıyorum yıllardır. . Mezoterapi ve tilyum lazer yaptırdım lekelerim tüm yüzüme yayıldı maalesef. Bir çözüm bulan olursa lütfen paylaşabilirmi.

Ben bu aromaterapiyle ilgilenen eczacı ile görüştüm. Kan değerlerime baktı. Öncelikle d vitaminin çok düsük olduğunu onu yükseltmemiz gerektiğini söyledi. 2 ampul kullandım. Çinko magnezyum ve selenyum unda dusuk olduğunu onlar içim de takviye kullanmam gerektiğini söyledi. Suan onları kullanıyorum. Cilt lekeleri için öncelikle bu değerlerimi yükseltmemin gerekli olduğunu ve eylülde aromaterapinin leke kremine geçeceğimizi söyledi. Heyecanla bekliyorum. Bir değişiklik olursa mutlaka yazacağım. Çünkü bu lekelerin insanı her yönden ne kadar çok mahvettiğini biliyorum.

Çok teşekkürler tuğba hanım, inşallah çok olumlu sonuçlar alırsınız, benim gibiler için de yeni bir ümit kapısı açılmış olur

Merhabalar, melazma ilgili gezinirken yazınızı okudum. Benim de geçen yaz alnımda leke oluştu aynı dert melazma. Q sweched lazer, mezoterapi yaptırdım verilen paraya yazık işlem zamanı gidiyor sonra ne kadar korunsanızda geri geliyor. Şuan ankara samanpazarında krem yapan derman eczanesi Niyazi derman amcayla tanıştık ki herkes tanıyor onun yaptığı kremleri kullanıyorum.krem ve tonik 140 lira ödedim hafif düzelme var gibi zaman gösterecek 13 gün oldu kullanalı. Şuan aromaterapi ve fitoterapi eğitimi almış Hülya Kayhan kremlerini takip ediyorum aslında sonuç alan çokkk şuan araştırıyorum. Derman eczanesinden sonuç çıkmazsa bakalım bir de onu değerlendireceğim ..üzücü ama gerçek olan şu kronik cilt hastalığı gibi her ciltle sonuç vermiyor kremler sadece doğru ürünü bulmak hem zaman alıcı hem de ekonomik külvetli.Dermamelan da araştırıyorum onun içinde Prof doktor Erol koç ile görüştüm. Kimi yaptırdım hemen geliyor diyor kimi birazı geri geldi diyor onu da araştırıyorum...

X