Melek Anneleri Birbirimize Yardımcı Olalım mı?

Arkadaşım bende medicalde gecen sene endoskopi oldum gastirit ve reflü çıktı.yaşadığım sıkıntılı günler tetikliyor galiba.bir yılın içinde bir düşuk bir ölü doğum.hiç te kolay şeyler ğil.ama allahim veriyor sabrıni.bbende okudum uğur koşar ın kitablarını çok iyi geliyor tam bizi anlatıyor.sabır ve şükürü.şimdi böğürtlen kışını okuyorum güzel bir kitap tavsiye erim canım.izmir bornovada oturuyorum.şuan kuşadasindayım yazlıkta ya sen nerde oturuyorsun.özelden henüz yazamıyorum.

Canim evet stresi yenmen lazım tetikliyor maalesef 26 mesajin olmus ozelden yazabilirsin aslında :)

kızlar yardımınıza çok ihtiyacım var çok kötüyüm tam alıştım derken bir yerden patlak veriyor ve hayatım tepetaklak oluyor.dün uzun süredir bir araya gelmediğimiz akrabalarla bir araya geldik.benimle birlikte hamile olan eşimin teyzesinin kızı vardı.aramızda sadece 1 ay vardı.pzartesi günü onu hastaneye aldıklarını duydum.çok üzüldüm her namazımdan sonra dua ettim Allahım sen hayırlısını ver sağ salim alsın kucağına diye.nitekim bebek erken doğmasına rağmen küveze bile almamışlar.çok şükür gayet sağlıklıymış.burya kadar herşey iyi.o kalabalık aile toplantısında (eşimin baba tarafıydı) herkes bana gelip başın sağ olsun yine olur dediler.sonra kayınvalideme dönüp gözün aydın yeğenin olmuş Allah analı babalı büyütsün dediler.donup kaldım hiçbir şey diyemedim.gözlerim doldu kendimi sıkmaktan titremeye başladım.sonra kayınvalidemde başladı onlara çocuğu anlatmaya iyice bunaldım.oturamadım üşüdüm arabadan hırkamı alayım diye kalktım arabaya girdim hıçkıra hıçkıra ağladım.tam alıştım derken ilk günlere geri döndüm herkesin evladı Allah can sağlığı versin ama kayınvalidemin durduk yere bebeğin herşeyini anlatması beni çok üzdü

Canim benim..çok üzüldüm.biraz daha sabret.günler geçtikçe insan kabulleniyor. Kaderine razi oluyor.bak unutucaksin demiyorum ama biraz hafifleyecek.dua...sabir....dua....

Canim bu aciyi yasamayan kimsenin seni anlamasini bekleme cunku kimse kimseyi anliyamiyor ben 9 aylik hamileligini bi kere bile sorun yasamadan gecirmis biri olarak doguma gittigim gun ogrendim bebegimin karnimda oldugunu 7 yillik evliyim 37 yasindayim ve 6 sene ustune gelen bi bebegimiz olacakti ama olmadi rabbim onu cenneti icin yaratmisti ve bizidee imtihana tabi tuttu esim6 kardes hepsinin cocugu var bende 6 kardesim ve kerdeslerimin hepsinin cocugu var yani bizimde boynumuz bukuk gorunce icerliyor insan ben kizimi kaybedeli 7 ay dolacak boslugu hic gitmedi gecelerce agladim sagligimi kaybettim ozellikle ruh sagligimi bir hale tutuldum ki allah dusmanimin basina bile vermesin titremeler nobetler olum korkusu icime olum atesinin dusmesi gecenin bi vakti milleti ayaga kaldirip kalkin ben oluyorum demeler gecenin 3 4 u arabaya binip sehirde 2 saat gezmeler namaz kilmak icin ayaga kalktigimdaa beynimin biraz sonra bayilacaksin komutlari vermesi ve ayakta sallanamaya baslamalar bunlar yasadiklarimin sadece bi kismi pisikiyatriste bile gittim verdigi ilaclar beni kotu etti ve ben bunu kendim yenecegim ilac kullanirsam en az 1yil kullanmak zorundayim dedim buda yeniden anne olabilmek icin 1 yil ara vermek demekti ilaci kestim attim ve sarildim kurana duaya hocalarada gittim biri buyu yapmislar dedi biri cinlerin var dedi ha bu arada gece uykumda beni boguyorlardi zaten butun surec oyle basladi ve gerisi corap sokugu gibi geldi aslinda anlatacak cok sey var ama basini fazla sisirmeden sana soylemek istedigimi soyliyeyim kendini mumkun mertebe iyi hissettigin ortamlarda olmaya ozen goster seni rahatsiz mutsuz edecek ortamda bulunma ve bilki seni seninle ayni aciyi yasamayanin anlamasi mumkun degil o zden boyle bi beklentide olma ve cok dua et bazi sureler var okuyunca faydasini gorecegin onlari okumaya ozen goster

kızlar yardımınıza çok ihtiyacım var çok kötüyüm tam alıştım derken bir yerden patlak veriyor ve hayatım tepetaklak oluyor.dün uzun süredir bir araya gelmediğimiz akrabalarla bir araya geldik.benimle birlikte hamile olan eşimin teyzesinin kızı vardı.aramızda sadece 1 ay vardı.pzartesi günü onu hastaneye aldıklarını duydum.çok üzüldüm her namazımdan sonra dua ettim Allahım sen hayırlısını ver sağ salim alsın kucağına diye.nitekim bebek erken doğmasına rağmen küveze bile almamışlar.çok şükür gayet sağlıklıymış.burya kadar herşey iyi.o kalabalık aile toplantısında (eşimin baba tarafıydı) herkes bana gelip başın sağ olsun yine olur dediler.sonra kayınvalideme dönüp gözün aydın yeğenin olmuş Allah analı babalı büyütsün dediler.donup kaldım hiçbir şey diyemedim.gözlerim doldu kendimi sıkmaktan titremeye başladım.sonra kayınvalidemde başladı onlara çocuğu anlatmaya iyice bunaldım.oturamadım üşüdüm arabadan hırkamı alayım diye kalktım arabaya girdim hıçkıra hıçkıra ağladım.tam alıştım derken ilk günlere geri döndüm herkesin evladı Allah can sağlığı versin ama kayınvalidemin durduk yere bebeğin herşeyini anlatması beni çok üzdü
Canım çok zor yasananlar sabir hepsi azalacak lutfen bana face adininmesaj at gruba ekliycem seni iyi gelicek sana mesajini bekliyorum

Canim bu aciyi yasamayan kimsenin seni anlamasini bekleme cunku kimse kimseyi anliyamiyor ben 9 aylik hamileligini bi kere bile sorun yasamadan gecirmis biri olarak doguma gittigim gun ogrendim bebegimin karnimda oldugunu 7 yillik evliyim 37 yasindayim ve 6 sene ustune gelen bi bebegimiz olacakti ama olmadi rabbim onu cenneti icin yaratmisti ve bizidee imtihana tabi tuttu esim6 kardes hepsinin cocugu var bende 6 kardesim ve kerdeslerimin hepsinin cocugu var yani bizimde boynumuz bukuk gorunce icerliyor insan ben kizimi kaybedeli 7 ay dolacak boslugu hic gitmedi gecelerce agladim sagligimi kaybettim ozellikle ruh sagligimi bir hale tutuldum ki allah dusmanimin basina bile vermesin titremeler nobetler olum korkusu icime olum atesinin dusmesi gecenin bi vakti milleti ayaga kaldirip kalkin ben oluyorum demeler gecenin 3 4 u arabaya binip sehirde 2 saat gezmeler namaz kilmak icin ayaga kalktigimdaa beynimin biraz sonra bayilacaksin komutlari vermesi ve ayakta sallanamaya baslamalar bunlar yasadiklarimin sadece bi kismi pisikiyatriste bile gittim verdigi ilaclar beni kotu etti ve ben bunu kendim yenecegim ilac kullanirsam en az 1yil kullanmak zorundayim dedim buda yeniden anne olabilmek icin 1 yil ara vermek demekti ilaci kestim attim ve sarildim kurana duaya hocalarada gittim biri buyu yapmislar dedi biri cinlerin var dedi ha bu arada gece uykumda beni boguyorlardi zaten butun surec oyle basladi ve gerisi corap sokugu gibi geldi aslinda anlatacak cok sey var ama basini fazla sisirmeden sana soylemek istedigimi soyliyeyim kendini mumkun mertebe iyi hissettigin ortamlarda olmaya ozen goster seni rahatsiz mutsuz edecek ortamda bulunma ve bilki seni seninle ayni aciyi yasamayanin anlamasi mumkun degil o zden boyle bi beklentide olma ve cok dua et bazi sureler var okuyunca faydasini gorecegin onlari okumaya ozen goster
Başın sağolsun canim allah sabir versin neden kaybettin amlatmak istersen dinleriz bu arada 7 ay olmus korunuyormusun hala?

Başın sağolsun canim allah sabir versin neden kaybettin amlatmak istersen dinleriz bu arada 7 ay olmus korunuyormusun hala?

Doktorlar bi neden bulamadi 12 saat once acile gitmistim nst ye taktilar herhangi bi sorun yok dediler bizde 12 saat sonra hastaneyi degiselim gittigim doktorada artik sezeryan olmak istiyorum cunku bebek zaten 4 kiloydu daha fazla kalmasina gerek yok niyetiylebiz esyalarimizi aldik arastirma hastanesine gittik doktor ultrasona koydu beni seni kim takip ediyor bu bebek olu kalp atışı yok zedelenmeler var cocukta dedi dedim nasil olur 12 saat once acildeydik ve hersey normaldi ondan sonraki surec zaten bi telas sureciydi ve yapilacak bisey kalmamisti beni ameliyat eden doktor bu cocuk 1 gunluk olu degil dedi ama ben 12 saat once nst de kalp atisini sancilarini gordum cihazda halen aklim almis degil tum bu olan bitenibana doktor 2 yil korun yasin genc dedi soyle baktim yuzune ben gencsem yasli kime diyorlar acaba 37 yasindayim ve 2 yil korunmakta ne demek benim 40 im doldu ve hic korunmadim 7 ay bitecek ve halen gebelik yok buyuk bi umutla bekliyorum

kızlarrrrr devamlı takibinizdeyim yazdıklarınızı okuyorum sizlerle tekrar tekrar acımı yaşıyorummm ALLAHIM hepimize sabır versinnnn tekrardan hepimizin yüzünü güldürsünnn inşallahhhh :KK57:

Doktorlar bi neden bulamadi 12 saat once acile gitmistim nst ye taktilar herhangi bi sorun yok dediler bizde 12 saat sonra hastaneyi degiselim gittigim doktorada artik sezeryan olmak istiyorum cunku bebek zaten 4 kiloydu daha fazla kalmasina gerek yok niyetiylebiz esyalarimizi aldik arastirma hastanesine gittik doktor ultrasona koydu beni seni kim takip ediyor bu bebek olu kalp atışı yok zedelenmeler var cocukta dedi dedim nasil olur 12 saat once acildeydik ve hersey normaldi ondan sonraki surec zaten bi telas sureciydi ve yapilacak bisey kalmamisti beni ameliyat eden doktor bu cocuk 1 gunluk olu degil dedi ama ben 12 saat once nst de kalp atisini sancilarini gordum cihazda halen aklim almis degil tum bu olan bitenibana doktor 2 yil korun yasin genc dedi soyle baktim yuzune ben gencsem yasli kime diyorlar acaba 37 yasindayim ve 2 yil korunmakta ne demek benim 40 im doldu ve hic korunmadim 7 ay bitecek ve halen gebelik yok buyuk bi umutla bekliyorum
Allah sabır versin cok zor seyler yaşamışın allahim tez zamanda hamile kalmani nasip eder insallah bana doktorum 8 ay bekle ne ki gecer dedi baska doktor 10 ay dedi olana kadar 1 yil geçer baska doktorda rahim 2 ayda toplanir kesi yeride 6 ayda iyice toplanir hic bekleme 6. Ayda baslayin calismalara dedi sen cabuk başlamışın ama kismet tez zamanda guzel haberler alirsin insallah

Allah sabır versin cok zor seyler yaşamışın allahim tez zamanda hamile kalmani nasip eder insallah bana doktorum 8 ay bekle ne ki gecer dedi baska doktor 10 ay dedi olana kadar 1 yil geçer baska doktorda rahim 2 ayda toplanir kesi yeride 6 ayda iyice toplanir hic bekleme 6. Ayda baslayin calismalara dedi sen cabuk başlamışın ama kismet tez zamanda guzel haberler alirsin insallah
Hic birsey doktorlarin demesiyle olmuyorki gebelik icin onlarin dedigi zaman uysaydim cok tanidigim var sezeryandan 2 ay sonra hamile kalan doktorlara kolay bekle demek aciyi onlar yasamadiya ne buyuk bi bosluk oldugunu nerden bilsinler seninde guzel haberlerini almak nasip olur insaallah rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin herbirimize hayirli evlatlar versin insaallah

Hic birsey doktorlarin demesiyle olmuyorki gebelik icin onlarin dedigi zaman uysaydim cok tanidigim var sezeryandan 2 ay sonra hamile kalan doktorlara kolay bekle demek aciyi onlar yasamadiya ne buyuk bi bosluk oldugunu nerden bilsinler seninde guzel haberlerini almak nasip olur insaallah rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin herbirimize hayirli evlatlar versin insaallah
doğru söylüyorsun bekle diyorlar sadece baska bisey diyen yok o beklemek nasıldır biz biliyoruz insallah rabbim dualarimizi kabul eder.

Benimde korkularım vardı hamilemiyim diye bugün gittim yaptım testi yok.eşimle konuştuk.benim gebe kalmam zaten biraz zor.klomenle oldu gebelik zaten o yüzden eşimle karar verdik korunmayacağız.olursa olur dedik :))

kizlar ben normal dogumla kaybettim bebegimi.buna ragmen doktorum 5 ay korunma sureci verdi.bu sureci atlatmak cok zor oldu.ara ara birakmak istedim dogum kontrol hapini.esim izin vermedi.zaman geciyor bir sekilde.eylulde denemelere basliyicagiz.insallah rabbim hayirlisiyla yuzumuzu guldurur....

kizlar ben normal dogumla kaybettim bebegimi.buna ragmen doktorum 5 ay korunma sureci verdi.bu sureci atlatmak cok zor oldu.ara ara birakmak istedim dogum kontrol hapini.esim izin vermedi.zaman geciyor bir sekilde.eylulde denemelere basliyicagiz.insallah rabbim hayirlisiyla yuzumuzu guldurur....
Canim cok sevindim inşallah guzel haberlerini tez zamanda aliriz her doktor farkli konuşuyor sezeryanda 6 ay sonrasi normal gibi baslamak oncesi sonrasi var ama beklemek cok zor

Canim cok olddim inşallah guzel haberlerini tez zamanda aliriz her doktor farkli konuşuyor sezeryanda 6 ay sonrasi normal gibi baslamak oncesi sonrasi var ama beklemek cok zor
Canim bende melegimi 1 haftalikken kaybettim bugun tam 5 ay oldu. Acini o kadar iyi anliyorum ki. Benimde suyum geldi 37+³ haftalikken dogdu sezeryanla. Bi kere kucagma alamadan kuveze aldilar. Ama beklemek zoryndayiz yoksa geri donusu olmayan hatalar yapabiliriz.allah korusun rahime zarar verebiliyormus.ondan beklioz bakalim eylulde alti ay olcak

Merhabalar ben de İzmirdeyim. 8 Ağustos'ta kaybettim meleğimi. 17 haftalıktı. Karın ağrılarım vardı bu haftalarda rahim genişlediği için normaldir diye düşünüyordum akıntılarım da vardı. O günlerde Aydın'da ailemin yanındaydım. Orda özel bir hastaneye gittim doktora şikayetlerimi söyledim muayene etti alttan baktı hiç bir problem yoktu idrar yollarından enfeksiyon olabilir dedi idrar verdim öğleden sonra sonuç almaya gittim lokosit 7-8 çıkmış ilaç verdi. Eve gittim lavaboda ilk şoku yaşadım kan pıhtısı ve kan gelmişti. Hemen başka bir Prof a gittik o da ayrıntılı inceledi her yerini ölçtü hiç bir problem yoktu bebeğimde iğne yaptı eve git bol bol dinlen kanaman çok olursa yarın bu iğneden tekrar yaptır dedi. Eve gittim çok sancım vardı sonra geçti çok şükür kurtuldu kızım dedim o zamanlar kız olduğunu sanıyorduk.. Sabah kocaman bir pıhtı ve sancıyla karşılaştım. Acile gittik dayanılmaz ağrılarım vardı. Meleğim kıpırdadı o son hissedişimmiş sedyeden kalkmaya çalışırken bebeğim geldi bitti dedim herşey bitti o anda. Havluya sadılar uzaktan bakakaldım bebeğime. Geçen gün pataloji sonucunu aldık her yerini ölçmüşler minik ellerini ayaklarını hepsi yazıyordu ve bebeğim erkekmiş.. Doktora gösterdik neden olmuş olabilir aradığımız kafamıza yatmayan şeyler bize verdiği yanıt şansızlık.. Bu ikinci bebeğimdi ilk düşüğüm 12 haftalık 1ocaktaydı. 1 düşüğüm var demek çok zorken bu sayı 2 oldu. Ilkinde de tüm testler yapıldı hiçbir sonuç alamadık. Tutturmuşlar bir şansızlık diyip konuyu kapatın unutun diyorlar. Ben aynı şeyleri 3. Kez yaşamaktan çok korkuyorum

zaten onlardan beklemiyorum ben en çok üzüldüğüm şey kayınvalidemin davranışı oldu.sebepsizdi bebeği anlatması kimse sormamıştı ona.sadece gözün aydın demişlerdi.
bu arada seninde başın saolsun cnm Rabbim hepimize bol bol sabırlar ve hayırlısını versin

Merhabalar ben de İzmirdeyim. 8 Ağustos'ta kaybettim meleğimi. 17 haftalıktı. Karın ağrılarım vardı bu haftalarda rahim genişlediği için normaldir diye

düşünüyordum akıntılarım da vardı. O günlerde Aydın'da ailemin yanındaydım. Orda özel bir hastaneye gittim doktora şikayetlerimi söyledim muayene etti alttan baktı hiç bir problem yoktu idrar yollarından enfeksiyon olabilir dedi idrar verdim öğleden sonra sonuç almaya gittim lokosit 7-8 çıkmış ilaç verdi. Eve gittim lavaboda ilk şoku yaşadım kan pıhtısı ve kan gelmişti. Hemen başka bir Prof a gittik o da ayrıntılı inceledi her yerini ölçtü hiç bir problem yoktu bebeğimde iğne yaptı eve git bol bol dinlen kanaman çok olursa yarın bu iğneden tekrar yaptır dedi. Eve gittim çok sancım vardı sonra geçti çok şükür kurtuldu kızım dedim o zamanlar kız olduğunu sanıyorduk.. Sabah kocaman bir pıhtı ve sancıyla karşılaştım. Acile gittik dayanılmaz ağrılarım vardı. Meleğim kıpırdadı o son hissedişimmiş sedyeden kalkmaya çalışırken bebeğim geldi bitti dedim herşey bitti o anda. Havluya sadılar uzaktan bakakaldım bebeğime. Geçen gün pataloji sonucunu aldık her yerini ölçmüşler minik ellerini ayaklarını hepsi yazıyordu ve bebeğim erkekmiş.. Doktora gösterdik neden olmuş olabilir aradığımız kafamıza yatmayan şeyler bize verdiği yanıt şansızlık.. Bu ikinci bebeğimdi ilk düşüğüm 12 haftalık 1ocaktaydı. 1 düşüğüm var demek çok zorken bu sayı 2 oldu. Ilkinde de tüm testler yapıldı hiçbir sonuç alamadık. Tutturmuşlar bir şansızlık diyip konuyu kapatın unutun diyorlar. Ben aynı şeyleri 3. Kez yaşamaktan çok korkuyorum

Bnde 9 haziranda 18 haftada dusurdim ayni sikayetten gittim doktora bise yok dedi iki gun sonra kesem patladi bi gun sonra cansiz dogdu olum bakamadim bile dayanamam diye iki kez mezarina gittim kor gibi yakiyo acisi ama alistim yokluguna iki adet ggordum dojtor gozetiminde tekrar hamile kAlmaya calisiyorum ilk gunden beri korunmadim uc ay olmasinada az kaldi nasip ins ucuncu adeti gormem

Bnde 9 haziranda 18 haftada dusurdim ayni sikayetten gittim doktora bise yok dedi iki gun sonra kesem patladi bi gun sonra cansiz dogdu olum bakamadim bile dayanamam diye iki kez mezarina gittim kor gibi yakiyo acisi ama alistim yokluguna iki adet ggordum dojtor gozetiminde tekrar hamile kAlmaya calisiyorum ilk gunden beri korunmadim uc ay olmasinada az kaldi nasip ins ucuncu adeti gormem[/QUOTben bu doktorlardan bisey anlamiyorum zaten onlarinda biseyden anladigini dusunmuyorum biriniin ak dedigine obiru kara diyor sanki fakultede ayni kitabi okumuyorlar benimde hastane surecimde ne kadar isten anlamayani varsa denk geldi yasadiklarin cok zor rabbim dayanma gucu versin bizi bizden baskasinin anlamasi mumkun degil millete gore ne varki ilk senmi cocuk dusurdun yada ilk benmi cocugumu mezara koydum bosuna dememisler davulun sesi uzaktan hos diye icimzde ne firtinalar ne korkular var nerden bilsinler insaallah 3.gebeligin kisa zamanda olur busefer huzunndegil mutluluk olur hayatinda

X