Melih Gökçek’e “o... ç” denmesinde karar çıktı

Ulan konuşmayayım diyorum diyorum yok olmuyor.Naptı lan size Atatürk ?
Ülkeyi kurtardı diye mi,batmış bir ülkeyi yoktan var etti diye mi,bugün o Atatürk'e hakaret eden kadınlara diğer birçok Avrupa devletinden önce haklar verilmesini sağladığı için mi sevmiyorsunuz??
Ya adam dinsiz olsa nolucak,sanane ,sen mi yargılayacaksın adamı .Sanane arkadaş ,bu adam hayatı boyunca mücadele etmiş dağılmış ülkeyi toparlamış ,bir sürü savaşlar kazanılmasına öncülük etmiş,bizi kurtardı diye mi bu nefret niye????
Açın bir tarih okuyun,cahil cahil konuşup da şu adamı savunmayın ,kimse melihin ne dediğine bakmamış .Ayıptır ya
Utanıyorum gerçekten ,nasıl Atatürk'e böyle şeyler söylenebiliyor ve söyleyen kişiye hiçbir şey söylenmiyor?
Ama ne Atatürk ölecek ,ne de öldürülebilecek bunu da böyle bilin

Atatürk e laf etmek ne demek. Bu ne terbiyesizlik. Bıktım bu Atatürk düşmanlarından. Sevmiyorsanız ağzınıza almayın yeter yaaa.

Öte yandan o çocuktan da ayrıca tiksindim. Bu kadar iğrenç şeyleri nasıl kuruyorlar da söylüyorlar bilmiyorum. Hem de tabii ki kadına dil uzatıyor. Niye bu iğrenç fantazi lerine kadınları alet ediyorlar anlamıyorum. Burada ki kadınlarda bu pisliği alkışlıyor. Seviye nerde acaba. Bu pisliğin aldığı terbiye gerçekten muazzam. Midem bulandı

Bu karar yerinde olmuş. Adam makaminin gerektiği gibi davransın. Buraya kadar tamam da, o mahkemelere saygı duyulmaz.

O mahkemeler tecavüze takım elbise indirimi verdiği zamanlarda da saygı duyuyor musun ? Koskoca mahkeme...

Adam gibi isini yapan mahkemeye saygi duyuyorum, evet. Melih olayinda oldugu gibi.. Alisildik bir adalet olmasa da kisassa kisas olmus en azindan, hani Islamin da emrettigi gibi, yanlis mi aklimda kalmis Islamin adaleti yoksa?
Tecavuzde takim elbiseye indirim yapan mahkeme adaleti saglayamamis ise saygi duyulmaz, duyulmuyor da zaten.. Sade ben degil, hic kimse.

Peki " altına mi yattın ? Bu söz aslında her iki tarafa da hakaret değil mi ?

Çoluk çocuğun diline düşen o adam beni burada ilgilendirmiyor. Atayi savunan seviyesi düşük kişiler beni ilgilendiriyor.
Ben şahsen bu şekilde savunulmak istemezdim.
Işte bir de anaya küfür edince gülen zihniyet beni korkutuyor.

Seni Melih ilgilendirmiyor, Melihin Ataya olan kufurlerine hic deginmemenden de belli zaten.. Onlar Atanin annesine degil de direct olarak kendisine yapildigi icin kabulun anlasilan.. Ata haketti cunki, he mi? Ama Atayi savunan kisiler kufre yonelirse is degisiyor, onlar seviyesi dusuk kisiler oluyorlar. Sana birsey soyleyim mi.. Oyle ise o seviyesi dusuk saydigin kisilerden bu ulkede milyonlarcasi var, cunki bu ulkenin kurucusuna edilmis lafi hazmedemeyip ayni sekilde karsilik verecek milyonlar var bu ulkede.. Aman sen onlardan biri olma, seviyen dusmesin. Biri babana bile "dinsiz.. sunnetsiz.." dese sus ve yut, gitsin. Babana kufredene "o c" diyeni de yuhalarsin ancak "seviyesiiiz!" diyerek.. Sen guzel evlat.. Seviyeli evlat. Babasina dahi kufredene kufrettirmeyen evlat. Tebrik mi edeyim, ne edeyim seni?
Anaya kufreden zihniyet seni korkutuyor, he mi? Yani seni bugune kadar korkutabilmis tek zihniyet bu mu oldu Turkiyede? Turkiyenin temellerine dinamit koyan zihniyet, Cumhuriyeti kokunden sallayan zihniyet seni hic korkutmuyor; o zihniyeti sen cani gonulden destekliyorsun ama bir kufur seni cok korkuttu he mi?:KK57:
Birakin bu isleri... Komik oluyorsunuz.. Kendinize inandiracak baska bir salak bulunuz lutfen..:stop:

Adam gibi isini yapan mahkemeye saygi duyuyorum, evet. Melih olayinda oldugu gibi.. Alisildik bir adalet olmasa da kisassa kisas olmus en azindan, hani Islamin da emrettigi gibi, yanlis mi aklimda kalmis Islamin adaleti yoksa?
Tecavuzde takim elbiseye indirim yapan mahkeme adaleti saglayamamis ise saygi duyulmaz, duyulmuyor da zaten.. Sade ben degil, hic kimse.

Seni Melih ilgilendirmiyor, Melihin Ataya olan kufurlerine hic deginmemenden de belli zaten.. Onlar Atanin annesine degil de direct olarak kendisine yapildigi icin kabulun anlasilan.. Ata haketti cunki, he mi? Ama Atayi savunan kisiler kufre yonelirse is degisiyor, onlar seviyesi dusuk kisiler oluyorlar. Sana birsey soyleyim mi.. Oyle ise o seviyesi dusuk saydigin kisilerden bu ulkede milyonlarcasi var, cunki bu ulkenin kurucusuna edilmis lafi hazmedemeyip ayni sekilde karsilik verecek milyonlar var bu ulkede.. Aman sen onlardan biri olma, seviyen dusmesin. Biri babana bile "dinsiz.. sunnetsiz.." dese sus ve yut, gitsin. Babana kufredene "o c" diyeni de yuhalarsin ancak "seviyesiiiz!" diyerek.. Sen guzel evlat.. Seviyeli evlat. Babasina dahi kufredene kufrettirmeyen evlat. Tebrik mi edeyim, ne edeyim seni?
Anaya kufreden zihniyet seni korkutuyor, he mi? Yani seni bugune kadar korkutabilmis tek zihniyet bu mu oldu Turkiyede? Turkiyenin temellerine dinamit koyan zihniyet, Cumhuriyeti kokunden sallayan zihniyet seni hic korkutmuyor; o zihniyeti sen cani gonulden destekliyorsun ama bir kufur seni cok korkuttu he mi?:KK57:
Birakin bu isleri... Komik oluyorsunuz.. Kendinize inandiracak baska bir salak bulunuz lutfen..:stop:

Çok karışık yazıyorsun saraylı. Az sakın ol ve yaz, daha anlaşılır olur. Normalde güzel yazan bir uyesin

Atatürk e yapılan hakaret için söyleyeceğimi söyledim.

Küfre gülen zihniyete yazdım devamında hepsi bu.

Ayrıca " altına mi yattın " cümlesini iyi düşünün. Sadece karşı tarafa yapılan hakaret değil. Aklınca küfür etmiş, küfürle savunmus.

Babama , dayıma , fark etmez, kimse kimseye dinsiz deme hakkına sahip değildir.

Dini vardır ya da yoktur , o kısım sadece kendini ilgilendirir. Yaptığı icraatlar beni ilgilendirir.

Ben Atatürk ü severim elbet. Yaptıkları ortada. Ancak körü körüne bir sevgim yok. Eleştirdiğim yanları da var.
Sen ve senin saz ekibin devamlı olarak Atatürk üzerinden vurmaya çalışıyorsunuz bazı üyeleri. Sen kendince sev , bir başkası kendince.
Ilgilendirmiyor ha" ilgilendirmiyor demek Ata seni " v.s nakaratlari gereksiz.

Şimdi Ataya kufredene söyle okkalı bir küfür etsem alkış alır miyim ?

Herkesin bir hassas noktası vardır. Benim de hassas noktam , anne baba.

Gercekten komik. "Anani al da git" "kelle" "israil dölü" gibi hakaret ve küfürler söyleyen, "af edersiniz ermeni", "biliyorsunuz o alevi", "alevilik hz al'yi sevmekse bende aleviyim" gibi asaglamalar söyleyen birini savunurlar. Simdi mi akliniza geliyor hakaretin kötü oldugu?

Ve surda Türkiyenin baskenti'nin belediye baskani gitmis bir cocuga dava aciyor. Kendi yaptigi hakarete karsilik o cocuk verdigi icin. Zaytungün bile bu kadar hayal gücü yoktur. Ne zamandan beri bir belediye baskanin isi ergenlere takilmak, hatta dava acmak oldu? O kadarmi isin gücünü yok Melih bey der insan.

Resmen rezalet. Bu dünyada nerede görülmüs? Adam gidip milyonlarca bir dinizora harciyor, sabah aksam twitterde, Ankara su altinda kaliyor, bide gidip bir cocuga dava aciyor... Olacak birsey degil gercekten.

Ha bu cocugun söyledigi laflar cidden cirkin laflar. Hayatimda hic küfür kullanmam ve o c gibi laflardan nefret ederim. Ancak dedigim gibi, bir belediye baskanin baska isleri olmali. Baze seylerde üstün oldugunu göstermek zorunda. Gidip bir cocuga hakaret davasi acmak cidden cocukca.

Çok karışık yazıyorsun saraylı. Az sakın ol ve yaz, daha anlaşılır olur. Normalde güzel yazan bir uyesin

Ayrıca " altına mi yattın " cümlesini iyi düşünün. Sadece karşı tarafa yapılan hakaret değil. Aklınca küfür etmiş, küfürle savunmus.

Dini vardır ya da yoktur , o kısım sadece kendini ilgilendirir. Yaptığı icraatlar beni ilgilendirir.

Ben Atatürk ü severim elbet. Yaptıkları ortada. Ancak körü körüne bir sevgim yok. Eleştirdiğim yanları da var.
Sen ve senin saz ekibin devamlı olarak Atatürk üzerinden vurmaya çalışıyorsunuz bazı üyeleri. Sen kendince sev , bir başkası kendince.

Altina yatmak lafini niye iyice dusuneyim? Oyle bir laf mi ettim? Oyle bir lafi mi destekledim? Nedir yani...
Konumuz Melih gokcekin yedigi kufur, actigi dava, ve bu davada mahkeme tarafindan haksiz gorulmesi. Bundan daha ala bir rezillik var midir? Kufru yedigi ile kaldi.. Ayip.. Binlerce secmenin oyunu al, isine gucune bakacagina git butun gun twitterda coluk cocukla sidik yarisina gir, bu ulkenin, Cumhuriyetin kurucusuna kufret, hakaretler et, sonra kufru ye otur yerine.. Bundan ala bir rezillik mi var? Gazeteler bile yazmaya utandi be yav.. Turkiyenin kalbi, baskenti belediyesinin baskani boyle biri mi olmaliydi? Kim yapti boyle bir adami baskan, Turkiyenin baskentine? Sen ve senin zihniyetindekiler.. Iste benim hincim bunadir. Boyle insanlari boyle mevkilere getiren sizin zihniyetiniz.. Keske ana-babaya gosterdiginiz hassasiyeti bu vatana da gosterebilse idiniz.
Ataya kufredene milyonlar kufrediyor zaten, sana ihtiyac yok, sen endiselenme, rahat ol. Sadece tesbit edebildikleri bile binlerce davaya konu olmus, hakaretleri miknatis gibi ceken bu guruhun unu artik Turkiye sinirlarini asmis, yurtdisina acilmis.. Elalem hakaret yarismalari duzenler olmus.. Neden acaba? Sen hic dusundun mu? Pislik pisligi cekiyor.. Sizi yonetmeye layik gordugunuz, bas taci ettiklerinizin hem icerde, hem disarda kendilerine edindikleri sayginligin seviyesi bu. Tek kelime ile rezillik. Utaniyorum. Hem onlardan, hem onlari hala israrla destekleyen, bu milletin tepesine cikartan sizlerden..

Hahahhaahha bak sesli guluyorum, hahahhhhahha evet evet o kufre, pardon kufur degil o, tam bir durum tespiti olmus o..evet ona ve mahkemenin bunu tasdiklemesine guluyorum :KK70: bak bidaha guluyorum :KK70:

Biri de cıkmıs "yüce(?)" Cb nına saygı duyun demis, bak buna da totomla guluyorum :KK70:

Umarım emsal dava olarak kabul edilir de, devletin tepesinde olup, her iki laflarında bir kurucumuz ve liderimiz "Ataturk'e" babalarının ciftligi gibi saydıranlara her edilen kufur, bu sekilde sonuclanır:KK14:..

Off..saraylım karısık yazıyor da sen cok anlasılır yazıyorsun 1sen..vallahi esniyorum seni okurken..

Madem hassas noktan anne baba, burada cibilliyetsizin teki, Ataturk'e soysuz sopsuz deyip, anasına babasına dil uzatırken de sahalarda gormek isterdik seni..hic samimi degilsin..

COU-W_KUkAAiTmu.jpg

bu konuya çoookk yakıştı.

10693393_852018264819341_197230966_n.jpg

Off..saraylım karısık yazıyor da sen cok anlasılır yazıyorsun 1sen..vallahi esniyorum seni okurken..

Madem hassas noktan anne baba, burada cibilliyetsizin teki, Ataturk'e soysuz sopsuz deyip, anasına babasına dil uzatırken de sahalarda gormek isterdik seni..hic samimi degilsin..

Hassas noktalar arasi gecis yapmislar.Din uzerinden vurmayin deniyordu hassasiz diyenler konu Ataturk'e dinsizlik suclamasi olunca,AMA o 'da anasina kufretti deyip analarrr babalarr hassas noktasi oluyor.Hassas nokta portatif demek.Duruma gore degiskenlik gosteriyor. Her ikisi de yanlis cumlesini hep AMA'yla bagliyorlar :) Neysem,bu konuyu yildizladim.Ileride lazim olacak.

Seni de çoğu saha da görmüyoruz. Atatürk dendi mi oradasın sadece. Bu mu samimiyet ? Almayayım.
Esnediğini söylemek için mi yorgun kendini bu kadar ?

Hassas noktalar arasi gecis yapmislar.Din uzerinden vurmayin deniyordu hassasiz diyenler konu Ataturk'e dinsizlik suclamasi olunca,AMA o 'da anasina kufretti deyip analarrr babalarr hassas noktasi oluyor.Hassas nokta portatif demek.Duruma gore degiskenlik gosteriyor. Her ikisi de yanlis cumlesini hep AMA'yla bagliyorlar :) Neysem,bu konuyu yildizladim.Ileride lazim olacak.

Konuşacak yandaş bulunca kaçırmıyorsun. Oysa direkt bana yazabilirsin. Öyle eften püften yorumlar yapacağına , bana bu şekilde yaz .

Ben diyeceğimi demiştim. Sen alamamışsin.

Konuşacak yandaş bulunca kaçırmıyorsun. Oysa direkt bana yazabilirsin. Öyle eften püften yorumlar yapacağına , bana bu şekilde yaz .

Ben diyeceğimi demiştim. Sen alamamışsin.

Bu baslikta sen ve lamelifle konusmustum sadece oysaki.Evet baktim simdi de konustuklarim yani siz cidden yandaşsiniz.Dogru tespit 1sen bravo :) Dunku asabiyetin hala devam etmekte..Yorumlarin 10bin volt..Paxil'i ihmal etme :)

Altina yatmak lafini niye iyice dusuneyim? Oyle bir laf mi ettim? Oyle bir lafi mi destekledim? Nedir yani...
Konumuz Melih gokcekin yedigi kufur, actigi dava, ve bu davada mahkeme tarafindan haksiz gorulmesi. Bundan daha ala bir rezillik var midir? Kufru yedigi ile kaldi.. Ayip.. Binlerce secmenin oyunu al, isine gucune bakacagina git butun gun twitterda coluk cocukla sidik yarisina gir, bu ulkenin, Cumhuriyetin kurucusuna kufret, hakaretler et, sonra kufru ye otur yerine.. Bundan ala bir rezillik mi var? Gazeteler bile yazmaya utandi be yav.. Turkiyenin kalbi, baskenti belediyesinin baskani boyle biri mi olmaliydi? Kim yapti boyle bir adami baskan, Turkiyenin baskentine? Sen ve senin zihniyetindekiler.. Iste benim hincim bunadir. Boyle insanlari boyle mevkilere getiren sizin zihniyetiniz.. Keske ana-babaya gosterdiginiz hassasiyeti bu vatana da gosterebilse idiniz.
Ataya kufredene milyonlar kufrediyor zaten, sana ihtiyac yok, sen endiselenme, rahat ol. Sadece tesbit edebildikleri bile binlerce davaya konu olmus, hakaretleri miknatis gibi ceken bu guruhun unu artik Turkiye sinirlarini asmis, yurtdisina acilmis.. Elalem hakaret yarismalari duzenler olmus.. Neden acaba? Sen hic dusundun mu? Pislik pisligi cekiyor.. Sizi yonetmeye layik gordugunuz, bas taci ettiklerinizin hem icerde, hem disarda kendilerine edindikleri sayginligin seviyesi bu. Tek kelime ile rezillik. Utaniyorum. Hem onlardan, hem onlari hala israrla destekleyen, bu milletin tepesine cikartan sizlerden..

Melih konusunda aynı dusuncedeyim. Ben Melih i savunmadim hiç bir zaman. Böyle seviyesizliklere izin verilmesi ve halk tarafından alkislanmasina tepkim.

Diğer partilerin zamanında yaşadıklarımı biliyorum. Diğer partiler zamanında Türkiye de ne oldugunu biliyorum.

Madem siz biz deyip duruyorsun, o zaman elle tutulur bir başkan getirin.Getirdiniz de biz mi oy vermedik. Kendiniz bile savunamiyorsunuz , adları bile kalmadı.

Bu baslikta sen ve lamelifle konusmustum sadece oysaki.Evet baktim simdi de konustuklarim yani siz cidden yandaşsiniz.Dogru tespit 1sen bravo :) Dunku asabiyetin hala devam etmekte..Yorumlarin 10bin volt..Paxil'i ihmal etme :)

Berbat iki gün geçiriyorum kabul ama ruh halimle alakası yok yorumlarimin.

Benim elbette yandaş gördüklerim var burada.

Ama sen ve saz ekibinde olmazsa tadı olmaz buranın.

Ben Cumhuriyet tarihini okuyunca gözlerim doluyor ,Atatürk'ün inancı ,o kadar başarısı... Nasıl insanlar bunları göremez,araştıramaz,nesini eleştirebiliyor anlayamıyorum.
Ya en basit Atatürk'e gavur falan diyorlar.Ulan, İzmir Yunanlılar tarafından işgal edildiğinde Osmanlı askeri Ali nadir paşa ve diğer yandaşları sevinç gösterisi yaptı,adam yunan bayrağını öptü .Kendi ülkesi işgal ediliyor ya ,şaka gibi
Gavur olan,sünnetsiz olan Atatürk ne yaptı denize döktü hepsini .
İnsanlar nasıl bunları görmezden gelerek Atatürk şöyle böyle diyebiliyor ?
Kıskanın Atatürk'ü ,rahatsız olmaya devam edin böyle .Çünkü asla onun gibi bir lider OLAMAYACAKSINIZ

Berbat iki gün geçiriyorum kabul ama ruh halimle alakası yok yorumlarimin.

Benim elbette yandaş gördüklerim var burada.

Ama sen ve saz ekibinde olmazsa tadı olmaz buranın.

Bence var.Az cok yorumlarini biliyorum cunku ilk kez boyle denk geliyorum.

Tad tuz zaten pek yok artik burda.Cok uzun zamandir gunde bir iki yorum yapip cikiyorum.Denk geldi dun ve bugun fazlasiyla zaman gecirdim.Onda da seninle atistik iste:)

Kimse kimsenin damarına basmasın. Işte bu karar da tahrik yapılmaması adına iyi bir karar olmuş.
.........

Ancak annesi yaşıyor mu hatırlayamadım, annesinin yerinde olsam dava açardım.
Yasamiyorsa daha vahim.

Hakaret ederken anne baba,soy sop kullanan sopsuzlar , yaraları var ki o kelimeleri kullanıyor diye düşündürüyor.

Aynı şekilde o... çocuğu kufurune gülen kişilerde dahil.
Ama o da Ata'ya hakaret var diye karşılık vermiş. Ata da en az ana kadar kutsaldır bazıları için. Ata ne demek? Soy demek, baba demek. Yani bu durumda biri diğerinden daha suçsuz değil.
Fakat sahiden Gökçek sarf etmiş mi bu hakaretleri? Ben mi kaçırdım, orasını okuyamadım sanki?

Arkadaş ayrıca sünnetsiz de olabilir zaten musluman.olmasi sizin icin cok da.muhim degil ki dini olmadigini kendi de soyluyor adami zorla musluman yapmayin ya can yücel in dediği gibi
Al işte, şimdi şu cümlenin ne farkı var haberde geçenden?
Ya Ata'yı şunu bunu geçin, ölmüş birinin ardından konuşulmaz. Çünkü o kendini savunamaz, açıklama yapamaz, onaylayamaz bile. Saygıdan, ahlaktan, etikten bahsediliyor ama en basiti şu bile yapılamıyor.
Biraz haddimizi bilelim ya, nerede kanıtın belgen, Ata vasiyetinde mi belirtmiş? Yaşarken ateistim mi demiş nerede?
Bizim için neyin mühim olup, neyin olmadığının kararını sen nereden veriyorsun? Bu yetkiyi sana kim verdi?
Son söz olarak şunu söylüyorum, Ata bu ülkeyi kurdu mu? Evet kurdu, elimizde 3-5 İç Anadolu şehriyle, yarı manda şekilde yaşamaya mahkumken, bağımsız bir cumhuriyetin kurulmasında öncü olmadı mı? Evet oldu. E bu adam kötü mü etti, ne yaptı? Cidden neden yani? Ateist olmak ya da sünnet olmamak hakaret olarak kullanılabilecek durumlar değildir. Ama biz insanlar çoğu kelimenin içini böyle doldurup hakaret malzemesi yaparak, karşı tarafa saldırmak için kullanıyoruz. Tıpkı alıntıladığım mesajda olduğu gibi. Ek olarak kimse kimseyi zorla müslüman etmeye kalkmıyor. Sadece şu an kendini savunamayacak birinin üzerinden tartışma yürütülmesini doğru bulmuyoruz.

Ama o da Ata'ya hakaret var diye karşılık vermiş. Ata da en az ana kadar kutsaldır bazıları için. Ata ne demek? Soy demek, baba demek. Yani bu durumda biri diğerinden daha suçsuz değil.
Fakat sahiden Gökçek sarf etmiş mi bu hakaretleri? Ben mi kaçırdım, orasını okuyamadım sanki?

Asla değil tabi. Hatta benim gözümde Melih daha suçlu. Kimse kimsenin değer yargilariyla alay edemez. Laf atamaz.

Melih makaminin ve yaşının ağırlığını tasimaliydi. Dava dusmemeliydi. Cezası verilmeliydi.

Benim durduğum nokta , " haha bak o.çocuğu demiş , altına yatmak demiş ahahaa " demek düşündürücü. Aile mahkemesinde yargılanan bir çocuk. Mahkeme evet tamam dediği için aklandı mi şimdi ?

Bu çocuk " kufur ettim kazandim " zihniyetiyle büyümeyecek mi ?

Atatürk söz konusu olduğu zaman nedense hep bir Terazi getiriliyor ortaya. Sözde sevgi yarışı .

Atatürk böyle savunulmayi ister miydi acaba ? Hadi savunuldu , ( Illa var tabi böyle küfür zihniyetiyle büyüyen gençlik.) ,buna çanak tutmak neden ?

X