Melih Gökçek’e “o... ç” denmesinde karar çıktı

4. Çocuk Mahkemesi'nde yargılanmış. 18'den küçük olduğu kesin.

b3(4).jpg
17 yaşında ogretmeniyle sevgili olana da cocuk deniyor.Yasalara göre olan çocuk yaşından bahsetmiyorum .
Benim bildiğim, çocuk altinami yattın ne biliyosun falan gibi bir cümle kurmayı bilemez.

Emsal dava olarak ilerde örnek teşkil etmez umarım .

Bel altından , küfürden nefret ederim .

Gökçek'in ergenler gibi sürekli sağa sola sataşan sosyal medya paylaşımlarını her zaman çirkin bulmuşumdur . Ankaralı olsam sittin sene oy vermeyeceğimi de defaatle yazmışımdır . Benim kalemim bir siyasetçi değil .
Atatürk için yazdıklarıda dava edilebilir .

Adil bir mahkememi arıyorsunuz ? Her iki tarafta ettiği lafların cezasını almalıydı .

Dokunuyor , neden dokunmasın.

Karşınızdaki nefret edilecek bir insan diye anasına küfür edilmesi hoş bir durum mu?

Ya lütfen , biri sizin annenize böyle bir şey dese güler misiniz ?

Sizin avukatligini yaptiginiz adamin bi soylediklerine bakin bakalim. Anasina hakaret ettirmek istemiyen insan boyle davranimi. Kadir topbasin hic siz burda konu edildigini dalga gecildigini gordunuzmu? Kimdi o cocugun birine "gel lan buraya israil dolu" diye bagiran. Ozamanda boyle duyarlimiydiniz.
Maden bu soz bu kadar kotu,siz bu kadar duyarlisiniz, siz niye gulen insanlara ayni yakistirmayi yapiyonuz.
Sizin o insanlardan ne farkiniz var!

Son düzenleme:
Sizin avukatligini yaptiginiz adamin bi soylediklerine bakin bakalim. Anasina hakaret ettirmek istemiyen insan boyle davranimi. Kadir topbasin hic siz burda konu edildigini dalga gecildigini gordunuzmu? Kimdi o cocugun birine "gel lan buraya israil dolu" diye bagiran. Ozamanda boyle duyarlimiydiniz.
Maden bu soz bu kadar kotu,siz bu kadar duyarlisiniz, siz niye gulen insanlara ayni yakistirmayi yapiyonuz.
Sizin o insanlardan ne farkiniz var!

Melih in orada olmasını en çok istemeyenlerden biriyim.Kendisiyle kişisel davam da var.

Ben kişi olarak bakmadım. Böylesi kadını aşağılayan bir küfre gülen, onaylayan tarafta olamam. Eğer biri bu küfre gülüyorsa sırf karşısındakinden nefret ediyor diye onayliyorsa o kişide de sıkıntı vardır diye gülerim.
Ha gulmussun , ha küfür eden taraf olmuşsun ,bir farkı yok.

Sadece kadını aşağılayan bir küfür değil, insanın kendi kisiliksizligi dururken anaya babaya küfür etmek ne kadar dogru

Atatürk'e hakaret eden kaşığı aklınca sövmus

"Altına mi yattın " her iki tarafa da hakaret aslında.

Ne savunması var burada .Iyi okuyun. Yapılan bir hakarete karşılık kendide bir başkasına hakaret ederek sözde Atatürk u savunmuş. Kendisine hakaret etsin. Anaya neden ediyor ?

Sözde çocuk olan birinin böyle bir cümle kurması ne kadar doğru. Gülecek bir durum mu , bence vahim.
Değerlerimizi böyle mi korumaliyiz.

Insanlarin dini hassasiyetine ozen gosterin diye bas bas bagirirken İ. Melih Gokcegin Ataturk'e dinsiz demesini kivirta kivirta savunmasi .Ouuuvv yeaa :rapci:

Sadece bu konuda mi din hassasiyetin var ? Diğer mesajlarını oku tekrar sonra kalkıp bir başkasını kivirtmakla suçla.
AAynen lafı iade ediyorum ve mesajları idrak etmeni beklemiyorum.

Melih in orada olmasını en çok istemeyenlerden biriyim.Kendisiyle kişisel davam da var.

Ben kişi olarak bakmadım. Böylesi kadını aşağılayan bir küfre gülen, onaylayan tarafta olamam. Eğer biri bu küfre gülüyorsa sırf karşısındakinden nefret ediyor diye onayliyorsa o kişide de sıkıntı vardır diye gülerim.
Ha gulmussun , ha küfür eden taraf olmuşsun ,bir farkı yok.

Sadece kadını aşağılayan bir küfür değil, insanın kendi kisiliksizligi dururken anaya babaya küfür etmek ne kadar dogru

Bak, senin bu konuda anlamadigin, gozden kacirdigin, belki de bile bile anlamak istemedigin birsey var: Ilk defa bir mahkeme boyle bir hakarete ceza vermiyor, bu adamin bu hakareti, bu sifati hakettigine dair karar veriyor. Iste bu haberdir, bu ibretlik bir olaydir.
Komiktir de aslinda.. Adam "kucuk daglari ben yarattim.." havalarinda dolanirken, onune cikan herkesi asagilayip bir kulp takarken, kendini dusurdugu su durum.. Butun gun sosyal medyadan coluga cocuga laf yetistirirken, bu milletin gelmisine gecmisine, milli degerlerine, atasina sovup saydirirken dustugu bu durum.. Hem de mahkeme karariyla.. TrajiKomik.. Rezillik..

Bu millet tarihinde boylesini daha once ne gordu, ne duydu. Hani bir laf vardir "yuksekten ucan moka duser" diye, aynen bu iste. Kendi etmis kendi bulmus, kendini dusurdugu bu rezil duruma gulecem tabii ki. O utansin.. Ders alsin.. bir daha yapmasin.. Belalti konusmayi, ona buna kufretmeyi birakip oturdugu mevkinin seviyesine gore konussun, oturdugu makamin seviyesine gore de cevap alsin karsi taraftan. Kimseyi kendine guldurmesin. Mahkemenin bile mevkisine gucune ragmen acimadigina uzulecek miydim bir de? Beter olsun.

Yerle yeksan konusan, yerle yeksan cevap alir. Herkes seviyesini bilip ona gore davransa kimseyi kendine guldurmez.

Yoksa, dedim ya, ortalikta binlerce hakaret ucusuyor, hem bu adamin davalari, hem reisinizin davalari, binlerce.. Olay sirf sandigin ve yakistirdigin gibi hakarete gulmek olsa, malzemeden gecilmiyor ortalik da, is o degil...:KK51:

Son düzenleme:
Bak, senin bu konuda anlamadigin, gozden kacirdigin, belki de bile bile anlamak istemedigin birsey var: Ilk defa bir mahkeme boyle bir hakarete ceza vermiyor, bu adamin bu hakareti, bu sifati hakettigine dair karar veriyor. Iste bu haberdir, bu ibretlik bir olaydir.
Komiktir de aslinda.. Adam "kucuk daglari ben yarattim.." havalarinda dolanirken, onune cikan herkesi asagilayip bir kulp takarken, kendini dusurdugu su durum.. Butun gun sosyal medyadan coluga cocuga laf yetistirirken, bu milletin gelmisine gecmisine, milli degerlerine, atasina sovup saydirirken dustugu bu durum.. Hem de mahkeme karariyla.. TrajiKomik.. Rezillik..

Bu millet tarihinde boylesini daha once ne gordu, ne duydu. Hani bir laf vardir "yuksekten ucan moka duser" diye, aynen bu iste. Kendi etmis kendi bulmus, kendini dusurdugu bu rezil duruma gulecem tabii ki. O utansin.. Ders alsin.. bir daha yapmasin.. Belalti konusmayi, ona buna kufretmeyi birakip oturdugu mevkinin seviyesine gore konussun, oturdugu makamin seviyesine gore de cevap alsin karsi taraftan. Kimseyi kendine guldurmesin. Mahkemenin bile mevkisine gucune ragmen acimadigina uzulecek miydim bir de? Beter olsun.

Yerle yeksan konusan, yerle yeksan cevap alir. Herkes seviyesini bilip ona gore davransa kimseyi kendine guldurmez.

Yoksa, dedim ya, ortalikta binlerce hakaret ucusuyor, hem bu adamin davalari, hem reisinizin davalari, binlerce.. Olay sirf sandigin ve yakistirdigin gibi hakarete gulmek olsa, malzemeden gecilmiyor ortalik da, is o degil...:KK51:

Peki " altına mi yattın ? Bu söz aslında her iki tarafa da hakaret değil mi ?

Çoluk çocuğun diline düşen o adam beni burada ilgilendirmiyor. Atayi savunan seviyesi düşük kişiler beni ilgilendiriyor.
Ben şahsen bu şekilde savunulmak istemezdim.
Işte bir de anaya küfür edince gülen zihniyet beni korkutuyor.

Bu ve bir önceki mesajın klasik Kk repliği . Ayni şeyleri yazmaktan sıkılmadınız mi ?

Günüm her neyse tarafından indirim mi alacağım ?

Daha iyi etüt edesiniz diye defalarca yaziyoruz demekki.Anca daa.Hem sizin onayinizdan gececekmis kullanilacak tabirler ya. Pardon 1Sen reis bir daha kullanmayiz kk top mottos'lari :KK70: :KK70:

Bence mahkeme gayet doğru karar vermiş, şu ara Atatürke olan çirkin söylemler aşırı arttı , hiç kullanılmayan bir Atatürkü koruma konunu var ortada, mahkeme ceza vermemiş çocuga az bile yapmış , bunun önüne geçilmezse daha çok artar toplum iyice azıtır. Boşuna koyulmadı koruma kanunu zamanında neden bu kanun koyuldu herkes biliyordur herhalde.

X