Meme büyütme ameliyatı hangi marka yapılmalı?

Mrs Owl

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2022
123
193
24
Kızlar ayın 14'ünde meme büyütme ameliyat oluyorum çok heyecanlıyım doktorum Motiva Ergonomix önerdi uzanırken yuvarlak ayaktayken damla şekli alıyormuş bunlar. Bide başka bir modeli varmış petite diye o sadece yuvarlak oluyormuş açıkçası kararsız kaldım hangisini yapma konusunda 350cc yaptıracağım meme dokum olduğu için kas üstü yapmayı planladı doktorum yaptıranlar varsa fikirlerinizi alabilir miyim hanımlar çok merak ediyorum nasıl olacağını ergonomix yaptırınca keşke petite yaptırsaydım diye pişman olmaktan korkuyorum.

Kızlar ayın 14'ünde meme büyütme ameliyat oluyorum çok heyecanlıyım doktorum Motiva Ergonomix önerdi uzanırken yuvarlak ayaktayken damla şekli alıyormuş bunlar. Bide başka bir modeli varmış petite diye o sadece yuvarlak oluyormuş açıkçası kararsız kaldım hangisini yapma konusunda 350cc yaptıracağım meme dokum olduğu için kas üstü yapmayı planladı doktorum yaptıranlar varsa fikirlerinizi alabilir miyim hanımlar çok merak ediyorum nasıl olacağını ergonomix yaptırınca keşke petite yaptırsaydım diye pişman olmaktan korkuyorum.
Marka ve model hakkinda hic bir bilgim yok ama gebelik dusunmuyormusunuz. Cocugunuz varmı bilmiyorum ama bana doktorum kas ustu olursa emzirme olmyabilir sıkıntı yasabilirsin demisti

damla olunca zamanla ters donme ihtimali var. benim oldu. yuvarlakla daha uzun sureli kullanim saglayabilirsiniz.

Motiva Kosta Rika'da üretilen bir protez. Geçmişi çok uzun değil bu sebepten uzun dönemli kullanıma dair diğer markalar gibi çok veri sunamıyorlar. 6. nesil yuvarlak protezlerin hangisini dik tutarsanız yer çekimi etkisi ile kendini aşağı salar. Bu Motiva'nın pazarlama taktiği olarak kullandığı diğer protezlerde de olan bir durum.
Protez seçimi yaparken daha sonra sıkıntı yaşamamak adına garanti koşullarını da kesinlikle göz önüne almak gerek. Diğer markaları da araştırın derim. Fiyat ve performans olarak daha iyi protezler var piyasada.
Bu arada çoğu doktor için hangi protezden daha çok para kazanıyorsa en iyi protez onun için odur. Size de onu satmaya çalışır. Ondan bu konuyu doktora gitmeden önce iyi araştırmakta fayda var.

Son düzenleme:
Merhaba ameliyat oldunuz mu süreciniz nasıl gidiyor. Hangi marka modele karar verdiniz

Merhaba öncelikle ben ameliyat olmuş biri olarak sana tavsiyem şudur mentor markasından başkasını asla kullanma !damla çok sıkıntılı bir meme içerde döne bilme riski cok bunu uzun araştırmalar sonucunda öğrenmiş oldum.en iyisi yuvarlak yaptır ve mentor!

Merhaba öncelikle ben ameliyat olmuş biri olarak sana tavsiyem şudur mentor markasından başkasını asla kullanma !damla çok sıkıntılı bir meme içerde döne bilme riski cok bunu uzun araştırmalar sonucunda öğrenmiş oldum.en iyisi yuvarlak yaptır ve mentor!

ay
Merhaba öncelikle ben ameliyat olmuş biri olarak sana tavsiyem şudur mentor markasından başkasını asla kullanma !damla çok sıkıntılı bir meme içerde döne bilme riski cok bunu uzun araştırmalar sonucunda öğrenmiş oldum.en iyisi yuvarlak yaptır ve mentor!motiva şuan yaygın ola bilir ama asla bir mentor markası olamaz.Ayrıca kas altı yaptırmanı tavsiye ediyorum emzirme sorunu çikmasın ilerde .ve en önemlisi doktorunu iyi araştır seç.bu çok önemli bir ameliyat bunu unutma .ve bu protezler senın bedeninde yaşayacak seninle ola göre iyi düşün şimdiden geçmiş olsun

Haklısınız damla silikonlarda dönme riskini vs. duymuştum doktorumla motiva ergonomix markasını kararlaştırdık, diğer silikonlardan farklı olarak ayaktayken damla uzanırken yuvarlak şekle giriyor yani damla şeklinde değil aslında sadece yerçekimi ile damla şekline bürünen bir yuvarlak silikon dönse bile yine aynı şekilde oluyor. Kısaca yerçekimine göre şekil alıyor. Resime bakarak anlayabilirsiniz demek istediğimi. 😊

Eklentiler

• images - 2022-07-10T040025.479.jpeg
    images - 2022-07-10T040025.479.jpeg
    13,7 KB · Görüntüleme: 180
Haklısınız damla silikonlarda dönme riskini vs. duymuştum doktorumla motiva ergonomix markasını kararlaştırdık, diğer silikonlardan farklı olarak ayaktayken damla uzanırken yuvarlak şekle giriyor yani damla şeklinde değil aslında sadece yerçekimi ile damla şekline bürünen bir yuvarlak silikon dönse bile yine aynı şekilde oluyor. Kısaca yerçekimine göre şekil alıyor. Resime bakarak anlayabilirsiniz demek istediğimi. 😊
Benim bütün arkadaş çevrem ameliyat oldu kimse motıva kullanmadı yinede senin tercihin bana da motıva dedi doktorum ama ben kabul etmedim bu tamamen sana bağlı bir şey senın isteğine .umarım her şey dilediğin gibi olur

Takım tutar gibi marka söylememek gerek. Söylendiği zaman altında argümanları da olmalı. Burada o markaları öneririrken, neden o markaların önerildiğini de iyi anlatılmalı. Benim arkadaşlarım şunu kullandı, sen de bunu kullan çok iyi bir argüman değil. Her başlığın altına da bilmeden kesin şunu kullan bak çok iyi demek de doğru değil. Her markanın ayrı ayrı özellikli modelleri mevcut. Mesela kimse bilmiyor ama Mentor takan doktorlar hastaya söylemeden %80 dolu olanını daha ucuz olduğu için takıyorlar, hasta da %80 dolu ve ilerde problem yaşama ihtimali daha yüksek implantları taktırmış oluyor. Ama Mentor taktırdım oluyor. Motiva da zaten yer çekiminin yaptığı bir şeyi sanki sadece kendi implantlarında var gibi pazarlıyor, o da bir alım kriteri oluyor.
Yukarıdaki mesajımda da söylediğim gibi artık %100 dolu 6. nesil .mplantların çoğu birbirine benziyor. Fark yaratan garanti şartları v.s oluyor. Ondan sadece implnatlara değil, diğer konulara da bakmak gerek.
Mesela Avrupa'da yaygın, Türkiye'de az bilinen, dünya çapında en geniş garanti şartlarını sunan böyle de bir implant var.
Araştırmak önemli. Her taktıranın tecrübesi kendine özgüdür. Takım tutar gibi tavsiyede bulunmak doğru ve sağlıklı değil.

X