Popüler Konu Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Halecka

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2017
3
1
36
Kızlar yarın benim doktor randevum Hacettepe de ameliyat olmayı düşünüyorum Hacettepe de Ankara'da ameliyat olan var mı?

Tugcerain

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2017
133
97
Tuğçeeee nasıl oldun hiç sesin çıkmadı ateşin düşdümü akıntı geçdimi
Canım ateşim düştü ama sol göğsüm sıcak ve çok acıyo. Sanki yeni ameliyat olmuşum gibi yatıp kalkarken, kolumu oynatırken canım yanıyo. Doktorumla konuştum bugün. Eğer geçmezse ufak bi operasyonla içindeki sıvıyı boşaltırız dedi. Ondan da korkuyorum nasıl oluyo, nasıl yapılıyo bilmiyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 105 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

mutluluk2015

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
3.484
6.073
41
Kızlar bişey sorucam az evvel banyodan sonra acayip bi kaşıntı tuttu memenin alt kısmı. Sonra kremlemeye gittim bi baktım ki hani deri ezilir ya kan toplar gibi nokta nokta. Kaşıdığım yer aynı öyle olmuştu ki çok bastırmadım bile hissetmediim için. Resmen 3 tırnak uzunlamasına çizilmiş gibi kıpkırmızı. Acaba çatlak oldumu yırttım mı die baktım ama, umarım böyle kalmaz ve dağılır. Var mı başına gelen ya da bilen gören ??? :KK43:
Canım badem yağı veya zeytinyağı sür. Nemli tut. Yırtıksa bile zamanla beyazlaşır korkma.

Meraklii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
497
953
Bir sorum var; madem bir cup buyumesi icin 150 cc lzim, neden protezlerin cc'si aralarinda 30-40 cc farkla buyuyorlar? Yani atiyorum b cup 300 c cup 450 diye niye gitmiyor? Ben simdi 80 b oldum. Gonul c olaydi bari diyor her ne kdr tatmin edici olsa da sonuc:) ama 450 cc de taktiramazdim yani Bilemedim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2275 gün geçti.

Tugcerain

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2017
133
97
Bir sorum var; madem bir cup buyumesi icin 150 cc lzim, neden protezlerin cc'si aralarinda 30-40 cc farkla buyuyorlar? Yani atiyorum b cup 300 c cup 450 diye niye gitmiyor? Ben simdi 80 b oldum. Gonul c olaydi bari diyor her ne kdr tatmin edici olsa da sonuc:) ama 450 cc de taktiramazdim yani Bilemedim
Bende bu cup meselesini anlamadım. Beni direk beden büyüdü

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

pilenses

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2011
496
139
Canım ateşim düştü ama sol göğsüm sıcak ve çok acıyo. Sanki yeni ameliyat olmuşum gibi yatıp kalkarken, kolumu oynatırken canım yanıyo. Doktorumla konuştum bugün. Eğer geçmezse ufak bi operasyonla içindeki sıvıyı boşaltırız dedi. Ondan da korkuyorum nasıl oluyo, nasıl yapılıyo bilmiyorum.
Bence hemen yaptır. Sıvı alacak kan almakmgibi. Çok rahatlarsın Tuğçe. Yeniden doğmuş gibi olursun.

Tugcerain

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2017
133
97
Bence hemen yaptır. Sıvı alacak kan almakmgibi. Çok rahatlarsın Tuğçe. Yeniden doğmuş gibi olursun.
Şuan baya boşaldı. Kendi kendine aşırı sıvı aktı sarı iltihap gibi ama kokusuz. Video paylaşılabilse atıcam göstermek için. Doktorum aksın aksın dedi. Diğer doktorda bi ay geçti seroma hala akmaması lazım normalde dedi. Ama biraz rahatladım. Bu durum ne kadar daha sürecek bilmiyorum :/ bi de his yok hala göğsümün alt kısımlarında. O geri gelir mi? Ondan da emin değilim

elmasmete

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2017
397
293
45
Canım korkacak birşey yok olmasa iyi olur ama getekiyosada senin iyliğin içindir

YaseminA

Boy : 1.74 Bşlngç:76 Gncl:62 Hedef:58
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2015
662
1.324
31
Emzirme sonrası şekli nasıl bozuldu merak ettim, doğal olarak bir miktar dolgunluğunu yitirmiş olabilir kendi dokunuz emzirme nedeniyle sarkmışsa. Ama protez sonuçta şekil değiştirmemez diye düşünmüştüm.
Ben de öyle düşünmüştüm ama şekil bozukluğu dediğim silikonun şekli değil. Silikon altta üstte de kendi yumuşak göğüs dokusu düşünün. Göğüs süt dolunca orası şişiyor ve bebek emince de içi boşalmış ve yumuşak şekilde aşağı doğru sarkık duruyor. yani altta silikon üstte kendi göğsüm kat kat duruyor. Anlatmak biraz zor oldu ama :))

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1625 gün geçti.

elmasmete

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2017
397
293
45
Şuan baya boşaldı. Kendi kendine aşırı sıvı aktı sarı iltihap gibi ama kokusuz. Video paylaşılabilse atıcam göstermek için. Doktorum aksın aksın dedi. Diğer doktorda bi ay geçti seroma hala akmaması lazım normalde dedi. Ama biraz rahatladım. Bu durum ne kadar daha sürecek bilmiyorum :/ bi de his yok hala göğsümün alt kısımlarında. O geri gelir mi? Ondan da emin değilim
Bencede akması iyi olmuş oparasyonla akıtacaklardı yoksa inş getek kalmaz hossizlik baya sürüyo canım normal benim 2 ay sürdü rahat

YaseminA

Boy : 1.74 Bşlngç:76 Gncl:62 Hedef:58
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2015
662
1.324
31
Merhabalar yasemin hanim bahsettiginiz konuyu hic bilmiyorum keske yardimci olabilsem ama siz bana yardimci olursaniz sevinirim :) ben de 4 ay once taktirdim 1 yılım dolunca hamilelik düşünüyorum

Iyi gunler yasemin hanim söylediğiniz konu hakkinda bilgim yok ama siz bana yardimci olabilirsiniz belki benim 5 ay oldu ameliyat gecirelim 1. Yilim dolunca hamileleik düşünüyorum o süreç nasildi bahsederseniz sevinirim. Eminim burda onu merak eden arkadaslarim da vardir. Göğüste cok agri oldu mu emzirirken acaba rahatlikla emzirebildiniz mi hamilelik sirasinda problem yasadiniz mi silikom nedeniyle xevap verirseniz sevinirim
Ben emzirme ile ilgili hiç sorun yaşamadım, hamilelikte de hiç sorun yaşamadım. Sadece emzirmeden sonra deformasyon olduğu için yeniletme ihtiyacı hissediyorum. Sizin silikon göğüs ucundan mı takıldı? Benim göğüs altından takılmıştı o nedenle bir problem olmadı. Sadece sütüm azdı hep ama o sanırım yapısal çünkü biz 2 arkadaş silikon yaptırdık onun sütü baya iyi geldi 6 ay sadece anne sütü verebildi. Benim maalesef hep azdı ve mama takviyesi ile emzirdim.
Göğüs ucunda emzirmenin ilk haftalarında acı ve yara oluyor ama bu herkeste olan bir şey silikonla ilgisi yok, o da zamanla geçiyor zaten. Başka sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1625 gün geçti.

macellan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2011
672
783
Ben de öyle düşünmüştüm ama şekil bozukluğu dediğim silikonun şekli değil. Silikon altta üstte de kendi yumuşak göğüs dokusu düşünün. Göğüs süt dolunca orası şişiyor ve bebek emince de içi boşalmış ve yumuşak şekilde aşağı doğru sarkık duruyor. yani altta silikon üstte kendi göğsüm kat kat duruyor. Anlatmak biraz zor oldu ama :))

Şimdi daha iyi anladım teşekkürler.

pilenses

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2011
496
139
cok sevindim rahatladıgına. O his geliyormuş. Normal. Benim burun ameliyatımda 6 ay surdu o hissizlik... Cok normal... Çekinme. Ayy bende de bi heyecan. Bayramdan sonra doktorla gorusecegim. Bakalım nedicek

Tugcerain

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2017
133
97
Bu sıvı akma durumu ne zaman biter ? Yaşayan oldu mu hiç böyle? Durmadan aşırı bi şekilde akıyo