Meme Büyütme Estetiğinin Psikolojik Etkileri

Mrs Owl

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2022
123
193
24
Merhaba arkadaşlar başlıktan tahmin edeceğiniz üzere yakında meme büyütme estetiği oluyorum ve bir trans kadın olarak çok heyecanlıyım 😊. Günlerdir kaç cc yapsam hangi markadan yapsam diye düşünüp durdum bu ameliyatı olan kadınlardan hem marka ve boyut hakkında hem de meme büyütme ameliyatının psikolojik etkileri hakkında fikirlerini almak istiyorum. Benim boyum 1.83 ve 69 kilo civarındayım meme dokum yeterince var ölçülerim 84/72/100 anlayan varsa. 23 yaşımdayım 17 yaşımdan beri östrojen aldığım için trans olduğumu belli etmiyorum az çok tahmin edin diye anlattım ona göre boyut önerilerinde bulunmanızı istiyorum.😊 Aklımda 350 cc civarı var siz kaç cc silikon önerirsiniz? Yaptırdıktan sonra kendinizi nasıl hissettiniz? Özgüveninizi ve özel hayatınızı nasıl etkiledi?

merhaba, olcu tercihi kisiden kisiye degisiyor. benim birinde 225 digerinde 250 cc'lik implnat var. benim icin bu bile buyuk. ergenlikte bir degisiklik yasamadigim icin bu ameliyati oldum. 17 yasindaydim ve ozguvenimi muthis etkiledi. ve ozel hayatimi da. ama sunu unutmayin bu bir seferlik bir ameliyat olmayabilir. revizyon gerekebilir. ben oldum. dolayisiyla butcenizi buna gore planlamaniz iyi olur. ayrica uzun vadede (ve bazi insanlarda kisa vadede) bazi bagisiklik sistemi sorunlarina neden olabiliyor. dokusu hic olmayan insanlarda, uzun zamanli kullanimdan sonra implantlarin cikarilmasi durumunda geri donusu olmayan bir deformasyon yasanabiliyor. yolunuz acik olsun.

Benim hiç meme dokum yoktu esimin memeleri bile benimkilerle aynı boydaydı asiri rahatsiz oluyot ve utaniyorudum artik kendimden. 250 cc istemistim doktorumdan fazla buyuk olmasın alışamam demistim. Tamam diye anlaştık doktorumla ameliyattan snra 250 denedim cok ufak 300 cc yüksek profil taktım dedi. Cok kizdim ameliyattan snra memeler agzima gircek gibi hissediyordum ben nasil insan icine cikicam herkes anlicak dedim. Ama suan 3. Ayıma giricem bana 300 cc cok ufak geliyor. Keske uygun olsaydıda 350 400 falan taksaymıs diyorum 😁 suan 85B beden tam oluyor

öncelikle şimdiden geçmiş olsun, çok mutlu olacaksınız :) benim de hiç meme dokum yoktu ve psikolojimi çok etkiliyordu bu durum. hayatımda aldığım en iyi karardı ameliyat olmak. ben doktoruma mümkün olduğunca en büyük olan protezi koymasını istemiştim ama göğüs yapımdan dolayı en çok 295cc sığmış benim göğsüme. bu bile bana çok yeterli geliyor daha büyük bile olmasını isterdim ama doktorum kenarlardan taşma yapmaması ve ileride göğsümde çatlak olmaması için bana en uygun boyutu seçmiş bu yüzden çok mutluyum. siz de boyut için doktorla konuşursanız o size en uygun boyutu önerecektir. özgüven konusunda da inanın beni daha özgüvenli hissettiren bir şey olmamıştı, şuan her giydiğimi kendime çok yakıştırıyorum ve istediğim her şeyi giyebiliyorum. tek eksisi evdeki minnacık sütyenlerim çöp oldu ama en kötü etkisi bu olsun canımız sağ olsun diyelim :)

X