Meme Dikleştirme ve Büyütme Süreci

Merhaba Arkadaşlar,
Ben bu forumda paylaşılanların çok faydasını gördüğüm için tam bir aylık olan sürecimi paylaşmak istedim.

Yapilan işlem:
2 doğum sonrası memede dikleştirme ve Kas zarı altı 255 cc motiva marka round silikon
Ameliyat süresi:
1.5 saat
Sütyen:
Hastaneden çıkmadan önce Kom un nelly markası takıldı. Ara bölgesi dikilmişti memeler yaklaşsın diye. Balenli bir sütyen.
Hastanede yatış:
Sabah ameliyat akşam eve çıkış. Yalniz kalabilecek kadar iyiydim. Ama ameliyat olmadan önce yemeklerimi temizliğimi ve tüm kişisel bakımımı yapmıştım.
Anestezinin etkisi:
ilk 3 gün sersem gibiydim. Günde en az 2.5 lt su içmeme rağmen 10 günde etkisini atabildim.
Hareket kabiliyeti:
Kolumu elimi kullanabiliyordum. Ama yormadım kendimi uzanma gibi eylemlere 3. Haftadan sonra başladım.
Ödem olmasın diye:
ilk 3-4 gün dik yattım ve buz kompresi yaptım. İlk 2 hafta ılık su ile yıkandım.
İlk banyo:
4 gün sonra
Dikişler:
sadece dikiş birleşim yerinde alınması gereken dikiş vardı o da 2. Hafta sonunda alındı. Diğerleri eridi.
Morluklar:
sağ göğsümde az vardı. Memelerin tam kendi rengini alması 3 hafta sürdü
Beslenme:
kollajen nedeniyle paça ve c vitamini..bol bol meyve sebze ve kuruyemiş. 2.5 litre su. Sigara kullanmıyorum.
İlaçlar:
ilk hafta antibiyotik ve ağrı kesici
Araba kullanma:
5-6 gün sonra vitesli araba kullanabildim yavaş yavaş tabii..
Meme aerolası:
küçültüldüğünü görünce dünyam başıma yıkıldı. Yama gibi eğri büğrüydü. Üç boyutlu bile görünmüyordu. Meme başı yoktu sadece resim gibi görünüyordu. Hatta ilk zaman bununla ilgili açtığım pişmanlık konum var.
Ücret:
15.000 tl özel bir estetik kliniği
Görüntü:
ilk zaman pişmanlık..Ama şimdi hoşuma gidiyor meme aerolası da iyi ki küçültmüş diyorum. Memeler normal halini alınca hepsi yerine oturuyor.
Kullanılan iz gidericiler:
kantoron yağını 4. Günden itibaren dikiş izlerine sürmeye başladım ve 5. Günden itibaren saf zeytinyağı ile memeye masaj yaptım. Çok faydasını gördüm. Ve şimdi silikon krem ve silikon bant kullanıyorum. İzlerim sanırım beslenmenin de etkisi ile iyi görünüyor şimdilik. Meme başı ile aşağı inen yerde belki biraz geç gider iz.
His:
meme ucu hissizleşmedi aksine his geldi. Şimdiye kadar hissetmiyormuşum. Memelerde bana ait olmayan birşey varmış gibi hissetmiyorum. Ama biraz derinden ellediğim zaman fark ediyorum. Forumda bu durumun geçici olduğu yazıyor ama şimdilik bilemiyorum.
Cinsel hayat:
Eşime hiç izli halini göstermedim. O göreceği zaman hep ince medikal bir bant taktım dikiş yerlerine..ben henüz alışamamışken onu ürkütmek istemedim. Ama şimdi çok ihtiyaç hissetmiyorum buna. Şu anki mevcut halden çok memnun.
Memnuniyet ve korkular:
Şu an için memnunum. İlerde ne olur bilemiyorum çünkü protezin kayması düşmesi gibi durumlar yaşanabiliyormuş. Umarım olmaz.
Ne değişti hayatımda:
Eğilince aşağı doğru sönmüş balon görüntüsü gitti. Gerçekten çok daha özgüvenli olunuyormuş. Eşimin yanında daha rahatım. Süngerli sütyenler gitti. Şu an için mutluyum😊
Çok teşekkür ederim umarim bende bir an once ameliyatimi olup iyilesirim sabirsizlaniyorum🤗
Tekrar merhaba bende göğüs dikleşme ve protez ameliyatı olmak istiyorum benimki revizyon olucak daha doğrusu doktor arayışı içerisindeyim doktorunuz kim ve ameliyatınızdan memnunmusunuz

Tekrar merhaba bende göğüs dikleşme ve protez ameliyatı olmak istiyorum benimki revizyon olucak daha doğrusu doktor arayışı içerisindeyim doktorunuz kim ve ameliyatınızdan memnunmusunuz
Merhabalar,ben ameliyatimi olali 4 ay oldu gayet memnunum,benim doktorum ankarada Ömer Ekin hocaydi,eger ankaradaysaniz gorusmenizi tavsiye ederim

Merhabalar,ben ameliyatimi olali 4 ay oldu gayet memnunum,benim doktorum ankarada Ömer Ekin hocaydi,eger ankaradaysaniz gorusmenizi tavsiye ederim
Merhaba sizden ricam eğer sakıncası yoksa öncesi sonrası resimlerinizi görme şansım olurmu?

Merhaba sizden ricam eğer sakıncası yoksa öncesi sonrası resimlerinizi görme şansım olurmu?
Diklestirme ve silikon ameliyati birarada oldum,resimlerim omer hocanin instagraminda var ordan diger ameliyat olanlarin fotolarina da bakabilirsin 😉

Cok teşekkür ederim, Ömer ekin hocam pandemi dönemi vaka olmamasindan dolayi medisun hastanesini secti orada oldum ameliyatimi,normalde diklestirme ve protez ameliyatıni 18bin e yapiyor ama biz virus donemi öncesi tarih belirledigimiz icin biraz daha indirimli yapti,tavsiyem muaynehanesine gidip yuzyuze gorusmeniz elinden geleni yapacaktir
Merhaba peki ameliyatın 3. Haftasında birazda olsa memelerde sarkma oluyor mu !

Merhabalar benim suan 6.ayim sarkma demeyelim ama tabiki 3.haftada sislikler inmeye ve dogallasmaya basliyor
Teşekkür ederim öncelikle cvp verdiğiz için benim bıgün 23. günüm protezli meme dikleştirme oldum protez olarak b-lite tercih ettim bu normal protezlere göre daha hafif olan. 285cc çünkü çok büyük istemedim . Ama memelerim dik durmuyor hafif sarktı acaba normal bi süreçmi yoksa bende mi sıkıntı var merak ettiğim için sordum . Peki bu son halinin fotoğrafını görebilme şanaım var mı rica etsem

Teşekkür ederim öncelikle cvp verdiğiz için benim bıgün 23. günüm protezli meme dikleştirme oldum protez olarak b-lite tercih ettim bu normal protezlere göre daha hafif olan. 285cc çünkü çok büyük istemedim . Ama memelerim dik durmuyor hafif sarktı acaba normal bi süreçmi yoksa bende mi sıkıntı var merak ettiğim için sordum . Peki bu son halinin fotoğrafını görebilme şanaım var mı rica etsem

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 76
Ozelden atarim canim foto ama bende sarkma olmadi,belkide yumusamaya basladigi icin sana oyle gelmistir:KK66:

Merhaba acaba özelden yazar mısınız doktorunuzun ismini ve kaça yaptığınızı

Merhaba
Bende dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum aslında yıllar önce birkaç doktor ile görüşmüş hatta burada konu bile açmıştım fakat hayat bazen istediğimiz gibi gitmiyor olmadı o dönem.
Neyse şimdi yeniden başladım araştırmaya dün bir klinik ile görüştüm isim vermek yasak mı burada o sebeple yazmıyorum ama Altunizade de meşhur bir yer diyeyim.
Görüşme sonrası bana sadece dikleştirme yapılmasının yeterli olacağı söylendi yeterli dokumun var olduğu söylendi ve dikleştirme için 15 bin istediler fakat nedense kafamda soru işaretleri protez takılmayacak ise ben mutlu olacakmıyım bir kez ameliyat olmuşken protez de taktırsam mı yani bu hali ile memnun olabilecekmiyim acaba gibi gibi şimdi doktor araştırması içerisindeyim birkaç doktor ile görüşüp ortak fikir ne ise onu yapmayı düşünüyorum bu ay içinde bu ameliyatı olmak istiyorum doktorunuzun da ismini rica etsem ayrıca
Merhaba yaptırdınız mi ameliyatinizi

X