Meme estetiği oldum ve protezler çok yukarda bilgi sahibi olanlar moralim çok bozuk yardımcı olabilirler mi?

pianist344

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2022
9
4
26
Merhaba herkese 12 gün önce kas altı meme büyütme ameliyatı oldum 270 cc ultra high mentor silikon takıldı. O günden bugüne sadece ödemlerim indi fakat kendi göğüsüm altta kaldı çok şekilsiz duruyor, protezler de yukarda kaldı ve şöyle sinirlerimi bozan bir görünüm var normalde göğüslerim küçük ve dikti ama silikon sonrası kendi göğüs uçlarım aşağı bakıyor çok moralim bozuk ben zaten fazla minyonum doktoruma doğal olsun dedim şimdi hem büyük oldu hem şekilsiz hem yukarda. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim (Bu arada bandaj kullanmaya başladım)

Eklentiler

• 8DFCF52F-08F1-4882-A361-5D33FD22E409.jpeg
    44,1 KB · Görüntüleme: 2.871
  • 044D53E9-BE19-478D-B003-AC3AEB2571E7.jpeg
    30,4 KB · Görüntüleme: 2.797
Bende oldum 300 cc takıldı aynı durum bende de vardı aşağı inmeye başladılar bunlara akıllı protez deniyormuş zamanla alttaki dikişlerin iyileşmesi ile beraber protezler aşağı kayıyormuş böyle kalmayacak merak etmeyin

Okuduğum ve araştırdığım kadarıyla geçici bu problemler, meme dokunuz var mıydı?

Okuduğum ve araştırdığım kadarıyla geçici bu problemler, meme dokunuz var mıydı?
yani ilk görüşme yaptığım doktor meme dokumun olduğunu söylemişti fakat 2.görüştüğüm doktor ameliyat olduğum yani çok olmadığını söyledi ama bana göre de biraz vardı

canım seni üzmek istemem ama akıllı protez diye bir şey yok. yani protez ben biraz yukarıda bekliyeyim, şu kadar zaman sonra aşağıya inerim demiyor. protezler iyileşme sürecinde, ödemin azalması ile aşağı iniyor. protezlerin aşağıya bastırılması ve aşağıda kalması için bantlar satılıyor. o bantlara bakın derim.

Benimde böyle ya

ben ondan kullanıyorum şuan aldım umarım düzelir ama neden yukarda kaldı böyle bi görüntü oluştu anlamadım

Benim bir göğsüm diğerine göre daha büyük dizinde öyle mi 6 gün oldu ameliyat olalı

Şöyle söyleyim tabiki akıllı protez diye geçmiyor isimleri yeni nesil protezlerde bu şekilde oluyormuş çok yakın arkadaşım yaptırdı çok ayrıktı üst kısım daha büyüktü uçlar daha aşağıdaydı tamamiyle düzeldi meme şeklini aldı youtubeda Ozan balılığın videolarında da anlatıyor süreci izleyebilirsiniz.

Evet sol göğsüm sağa göre daha büyük benim de 7. Günüm
Benımde öyle bir ayı geçti sol göğsüm sağa göre daha büyük ve sert sağ normal göğüs şeklini almaya başladı sol yuvarlak hala bana damla kas ğstü takıldı ilk andan beri doğal duruyor istediğimde buydu küçüldü sadece ödem gittikçe

Zamanla iniyormuş merak etmeyin böyle kalmaz benim bir ayı geçti doğallaşmaya başladı sağ özellikle tamamen doğal sol daha yukarda ve şiş

Ya forumdan cok anlamiyorum. Bende yeni post actim. Bugün ameliyatimin 3. Günü mememin biri cok güzel yuvarlak digeri yuvarlak degil uca dogru sivrilesiyor. Cuma kontrolum var. Bugun ilk defa korsemi cikarttim bi bakayim dedim. Aklimdan cikmiyor ya böyle kalirsa cok kotu duruyor ya. Okadar para verdim hayal ettigim gorüntü bu degildi benim

Kizlar meraba benimde 9. Günüm kasalti 335 CC takıldı minyonum bugün bı tsortle denedim inanılmaz büyük geldi gözüme çok pişman oldum yaptırdığıma acaba ödemli olduğu için mi iner mi bu kadar büyük kalırsa yandimmm

Bunun icin bir yöntem var cok basit aslında doktorum bana uygulatırdı

Zamanla gözün alışacak ve normal gelecek sana

canım o kadar çok etken var ki, bu söylem ne denirse densin doğru değil. yeni nesil denen protezlerin jel yapısı daha yumuşak (markaya göre değişmekte) ve jelin daha birbirini tuttuğu bir yapı (yani yırtılma durumunda vücuda yayılmıyor).
etkenlere baktığımızda protezin yerleştirildiği bölge (kas altı, kas üstü, fasya altı v.s), doktorun açtığı cebin büyüklüğü, protezin şekli (damla, yuvarlak), ödemin durumu (iyileşme süresi), kapsül oluşumu v.b ve bunların tümü kişiden kişiye göre de değişkenlik gösteriyor. yani protezin zamanla vücut iyileştikçe, vücutla uyum sağladığı doğrudur. ama bunun protezin davranış şekli olarak yorumlamak doğru değil. diğer taraftan yer çekimi faktörü de var. zamanla zaten o protezler istemeseniz de aşağıya kayacak ve meme daha doğal bir görünüme kavuşacak. bunun tek istisnası bir markanın hafif diye sattığı protezler, hafifliğin dez avantajı, meme doğal görünüme kavuşmuyor.

Evet sol göğsüm sağa göre daha büyük benim de 7. Günüm
benim 6 ay dolu ameliyat olalı , sağ gögüsüm daha büyük yapısı böyle idi ama silikon takılınca daha bir ortaya çıktı, can sıkıcı benim için , bi de aaa aç bakalım silikonun nasıl olmuş diyen arkadaşların yorumu da eklenin gel de anlat hadi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…