Meme estetiği oldum ve protezler çok yukarda bilgi sahibi olanlar moralim çok bozuk yardımcı olabilirler mi?

Ya benimde anlatmaya çalıştığım şekil resimdeki gibi 7 gün olacak yarın konu sahibi arkadaş çok merak ediyorum düzeldimi 😩

Merhaba herkese 12 gün önce kas altı meme büyütme ameliyatı oldum 270 cc ultra high mentor silikon takıldı. O günden bugüne sadece ödemlerim indi fakat kendi göğüsüm altta kaldı çok şekilsiz duruyor, protezler de yukarda kaldı ve şöyle sinirlerimi bozan bir görünüm var normalde göğüslerim küçük ve dikti ama silikon sonrası kendi göğüs uçlarım aşağı bakıyor çok moralim bozuk ben zaten fazla minyonum doktoruma doğal olsun dedim şimdi hem büyük oldu hem şekilsiz hem yukarda. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim (Bu arada bandaj kullanmaya başladım)
Ya fotoğrafına bakınca ben sandım o kadar aynı ki 😄 benim 2hafta olsu bugün. Bikac gün önce benim de böyleydi. Şimdi biraz topladı en azından biraz daha simetrik. Ama hala üst kısmı şiş inşallah zamala gecer. Geçmezse sarılıp ağlayalım 🥺

Kizlar meraba benimde 9. Günüm kasalti 335 CC takıldı minyonum bugün bı tsortle denedim inanılmaz büyük geldi gözüme çok pişman oldum yaptırdığıma acaba ödemli olduğu için mi iner mi bu kadar büyük kalırsa yandimmm
İkinci aydan bildiriyorum😄 baya küçülecek. Ödemler iniyor, yukarı ve yan kısımlardaki şişler gidince boyut küçülüyor. İlk günler o kadar büyüktü ki memelerim ağzıma girecek gibiydi🤣 korse çok sıkıyordu, sırtlarımı kesmişti. Takmak resmen işkenceydi.... Şimdi ise ödemlerin gitti,korsem hiç sıkmıyor. Zorunlu olmadığı halde rahat ettiğim için takıyorum 😁

İkinci aydan bildiriyorum😄 baya küçülecek. Ödemler iniyor, yukarı ve yan kısımlardaki şişler gidince boyut küçülüyor. İlk günler o kadar büyüktü ki memelerim ağzıma girecek gibiydi🤣 korse çok sıkıyordu, sırtlarımı kesmişti. Takmak resmen işkenceydi.... Şimdi ise ödemlerin gitti,korsem hiç sıkmıyor. Zorunlu olmadığı halde rahat ettiğim için takıyorum 😁
Ya benimde öyle patlayacak sanıyorum okadar şişki şu ikinci ayı iple çekiyoruzzzzz 🥹🥹🥹🥹 aşırı şekilsiz geliyor alttan karşıya doğru çıkıntılı önden kocaman yanlara yaygınyandan bakınca üstten kocaman bomba öne doğru sivrileşiyor Allah’ım doğal bi görüntüsü olsun yeter banaaa

Ya benimde öyle patlayacak sanıyorum okadar şişki şu ikinci ayı iple çekiyoruzzzzz 🥹🥹🥹🥹 aşırı şekilsiz geliyor alttan karşıya doğru çıkıntılı önden kocaman yanlara yaygınyandan bakınca üstten kocaman bomba öne doğru sivrileşiyor Allah’ım doğal bi görüntüsü olsun yeter banaaa
Ben ödem için doktorumun tavsiyesi ile Enfla C kullanmıştım. Ameliyat sonrası ödem için kullanılan ananas içerikli C vitaminiymiş. Ona rağmen ödemim 2-3 hafta sürdü. Zamanla hepsi düzene girecek. Geçmişi ne günlerdi beeee diye hatırlayacaksınız😁 bir de ben kombine ameliyat oldum. Protez+dikleştirme+labioplasti. Nasıl cesaret etmişim diye şaşırıyorum🤣

Ben ödem için doktorumun tavsiyesi ile Enfla C kullanmıştım. Ameliyat sonrası ödem için kullanılan ananas içerikli C vitaminiymiş. Ona rağmen ödemim 2-3 hafta sürdü. Zamanla hepsi düzene girecek. Geçmişi ne günlerdi beeee diye hatırlayacaksınız😁 bir de ben kombine ameliyat oldum. Protez+dikleştirme+labioplasti. Nasıl cesaret etmişim diye şaşırıyorum🤣
Vallahi iyi
Cesaret🥹 Şu an benimkiler bildiğiniz taş gibi hiç yumuşamaycak gibi görünüyor gözüme

canım o kadar çok etken var ki, bu söylem ne denirse densin doğru değil. yeni nesil denen protezlerin jel yapısı daha yumuşak (markaya göre değişmekte) ve jelin daha birbirini tuttuğu bir yapı (yani yırtılma durumunda vücuda yayılmıyor).
etkenlere baktığımızda protezin yerleştirildiği bölge (kas altı, kas üstü, fasya altı v.s), doktorun açtığı cebin büyüklüğü, protezin şekli (damla, yuvarlak), ödemin durumu (iyileşme süresi), kapsül oluşumu v.b ve bunların tümü kişiden kişiye göre de değişkenlik gösteriyor. yani protezin zamanla vücut iyileştikçe, vücutla uyum sağladığı doğrudur. ama bunun protezin davranış şekli olarak yorumlamak doğru değil. diğer taraftan yer çekimi faktörü de var. zamanla zaten o protezler istemeseniz de aşağıya kayacak ve meme daha doğal bir görünüme kavuşacak. bunun tek istisnası bir markanın hafif diye sattığı protezler, hafifliğin dez avantajı, meme doğal görünüme kavuşmuyor.
Hafif olan hangi marka?

Merhaba herkese 12 gün önce kas altı meme büyütme ameliyatı oldum 270 cc ultra high mentor silikon takıldı. O günden bugüne sadece ödemlerim indi fakat kendi göğüsüm altta kaldı çok şekilsiz duruyor, protezler de yukarda kaldı ve şöyle sinirlerimi bozan bir görünüm var normalde göğüslerim küçük ve dikti ama silikon sonrası kendi göğüs uçlarım aşağı bakıyor çok moralim bozuk ben zaten fazla minyonum doktoruma doğal olsun dedim şimdi hem büyük oldu hem şekilsiz hem yukarda. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim (Bu arada bandaj kullanmaya başladım)
Benimde böyle 😏 ödem diyo o üstteki şişliğe masaj yap diyor ama tekrar dikleştirme olacağım benım aklım almıyor millet yaptırıyor tek seferde bizim çektiğimize bak moralim alt üst

X