Meme kanseri oldum

çok geçmiş olsun tüm hastalara. Bana da sağ meme kanser teşhisi konuldu. Hormon pozitif çıktı. Büyük ihtimal tedavi sonrası tamoxifen kullan dicekler. Kullanan varmı aranızda? Aşırı yan etkileri varmış. Pazartesi onkoloji de randevum var, hakkımda hayırlısı inşallah.

çok geçmiş olsun tüm hastalara. Bana da sağ meme kanser teşhisi konuldu. Hormon pozitif çıktı. Büyük ihtimal tedavi sonrası tamoxifen kullan dicekler. Kullanan varmı aranızda? Aşırı yan etkileri varmış. Pazartesi onkoloji de randevum var, hakkımda hayırlısı inşallah.
Çok geçmiş olsun. Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım oldu. Yan etkileri ile ilgili pek bilgim yok , tek bildiğim alınan kitle horrmona duyarlı olduğu için östrojeni baskılamak amaçlı verildiği . Sanırım 1-2 yıl kadar kullandılar kullandıkları süre boyunca regleri kesiliyor sonra geri geldi. Belki geçici menepoza soktuğu için menepoz etkileri oluyor olabilir

merhaba, tüm hastalara çok geçmiş olsun. Allah şifa versin.
Ben 43 yaşındayım. 1,5 yıldır 6 aylık takipteyim. Son ultrasonda bir önceki ultrasonlarda görünmeyen yeni bir kitle çıktı. 5mm-4mm ölçülerinde. Biopsi istendi. Raporda tam olarak bu şekilde geçiyor. Ailemde meme kanseri öyküsü var
SOL MEME SAAT 9 HIZASINDA AREOLA KENARINDA ESKI USG INCELEMELERDE IZLENMEYEN LOBULE VE YER YER SILIK SINIRLI YAKLASIK 5.5X4 MM BOYUTLU HIPOEKOIK LEZYON IZLENMEKTEDIR

Merhaba .öncelikle geçmiş olsun.41 yaşındayım. Ben de 10gun önce meme koruyucu ameliyat oldum.kolumu halâ kullanamıyorum. Sizler ne zaman iyilestiniz?
kitle 2.5cm .lenf temiz çıktı.onkologla görüşmedim henüz ama kemoterapiden korkuyorum kac kür alırım merak ediyorum. Babam da 6 aydır akciger ca kemo alıyor ve çok zorlanıyor.

çok geçmiş olsun. En kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz inşallah. İnternetten araştırdığıma göre koruyucu ameliyatlardan sonra 3-4 kür veriliyor. Kuzenim 3 yıl önce ameliyat geçirdi. 4 kür kemoterapi aldı.

Merhaba .öncelikle geçmiş olsun.41 yaşındayım. Ben de 10gun önce meme koruyucu ameliyat oldum.kolumu halâ kullanamıyorum. Sizler ne zaman iyilestiniz?
kitle 2.5cm .lenf temiz çıktı.onkologla görüşmedim henüz ama kemoterapiden korkuyorum kac kür alırım merak ediyorum. Babam da 6 aydır akciger ca kemo alıyor ve çok zorlanıyor.
Çok geçmiş olsun cnm. Ben sağ meme mastektomi oldum. ve 5-6 lenf bezleri alındı biyopsi için onkar temiz çıktı elhamdülillah. Ben 04.01.24 ameliyat oldum. Ameliyat sonrası bir kaç gün kullananadım kolumu ana sonrası mecbur kullanmak zorunda kaldım çünkü kimselere yük olmak istemedim. Yavaş yavaş kullanmaya başladım, ama yoracak şekilde değil ve ağır işlerde hariç. Şimdi 3 hafta yaklaşıyorum ameliyat olalı. Sıkıntım yok çok şükür ana koltuk altı ve çevresinde yanma var, uyuşukluk var inşallah ileri vakitlerde geçer

Merhaba,başlık sahibinin durumunu merak ediyorum.Tedaviniz bitti mi nasilsiniz.Benim 2.evrenin başı ve grade 3 olduğu için 8 kemoterapi belirlendi.4.yu yarın alacağım çok zorlanıyorum şimdiden. Bu dönemde calisacanlara şaşırıyorum ve maşallah diyorum.Ben öğretmenim ve raporluyum.2 haftada alıyorum ve 10 gün kendime gelemiyorum. Mide agrilari halsizlik .Bol su için diyorlar ama en zoru o.Suyu görünce bile midem bulanıyor. Kemoterapiyi kolay geçirenlerden tavsiyeler bekliyorum.

Merhaba,başlık sahibinin durumunu merak ediyorum.Tedaviniz bitti mi nasilsiniz.Benim 2.evrenin başı ve grade 3 olduğu için 8 kemoterapi belirlendi.4.yu yarın alacağım çok zorlanıyorum şimdiden. Bu dönemde calisacanlara şaşırıyorum ve maşallah diyorum.Ben öğretmenim ve raporluyum.2 haftada alıyorum ve 10 gün kendime gelemiyorum. Mide agrilari halsizlik .Bol su için diyorlar ama en zoru o.Suyu görünce bile midem bulanıyor. Kemoterapiyi kolay geçirenlerden tavsiyeler bekliyorum.

Çok geçmiş olsun.Ben de kemoterapi alıyorum.Çok ama çok zorlanıyorum.Bu dönemde ne yapmalıyız ne yapmamalıyız bilirsek daha kolay atlatırız inşallah.Eğer tavsiyesi olan varsa seve seve dinlerim

Çok geçmiş olsun bacım. Mastektomi oldum. Patoloji sonuçlarım geldi. Hormon pos. 4 kür kemo planlandı. İlkini aldım, mide bulantı, halsizlik, ateş basma, üşüme, geceleri nabzımın düşmesi ayrı bi dertti, uyumaya korkuyordum, hareket halindeydim. Bu sürdü 3-4 gün. Sonra kan iğnesi verdiler. 3 gün arka arkaya vurundum, oda halsiz düşürdü, ateş bastı, eklem ağrıları. 7-10 gün sürdü sonra geçti. Su iç diyorlar aman derim dikkat et, aniden içme suyu, ara ara iç. Bide ilk kemodan sonra fena kabız oldum, öldüm dirildim. Çok fenaydı acı çektim. Sonra acil ilaç yazdı çok şükür iyiyim. 2 kemoyu dün aldım. İlkindeki gibi mide bulantım çok şükür yok. Bu arada benim kan değerlerim berbattı. Keçiboynuzu pekmezi tükettim, sabah akşam, çok şükür 2. Kemo öncesi kan tahlillerim maşallah iyiydi hepsi. Bide dalak yiyorum kemodan sonra ne kadar zor olsada🤪. 2. Kemo aldım dün, sarstı beni dün, gece yine nabız düşüklüğü. Bide ilk kez oldum, araştırdım, kemo sonrası yan etkileri arasında, ayak ve bacaklarda karıncalama oldu çok tuhaftı, hemen soğuk su altına tuttum, masaj ve egzersiz yaptım sonra geçti, inşallah bidaha olmaz. Yani rabbim yar ve yardımcımız olsun. Cümle hastalara şifa versin. Yine de her halimize şükürler olsun,

Merhabalar. Ben 1.evre meme kanseriyim. Ameliyat oldum memelerim alındı. Doktorum bana önlem amaçlı 3'er hafta aralıklarla 4 kür kemoterapi alacağımı söyledi. Merak ettiğim bir durum var. Benimle aynı durumda olup yani 1.evre olup da 4 kür kemoterapi alanlarda saçı dökülmeyen oldu mu? Ve kemoterapi sırasında neler yaşandı? İlk defa olacağım için merak ediyorum. Ben neler yaşacağım,ne gibi durumlar olacak vs. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Benim gibi durumda olanlara da Allah şifa versin.

Merhabalar. Ben 1.evre meme kanseriyim. Ameliyat oldum memelerim alındı. Doktorum bana önlem amaçlı 3'er hafta aralıklarla 4 kür kemoterapi alacağımı söyledi. Merak ettiğim bir durum var. Benimle aynı durumda olup yani 1.evre olup da 4 kür kemoterapi alanlarda saçı dökülmeyen oldu mu? Ve kemoterapi sırasında neler yaşandı? İlk defa olacağım için merak ediyorum. Ben neler yaşacağım,ne gibi durumlar olacak vs. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Benim gibi durumda olanlara da Allah şifa versin.
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin bende ameliyat olucam kemoterapi daha sonra konuşuruz dedi doktorum bende sizin durumundayim Allah kolaylık versin Facebook ta meme kanseri sayfası var isterseniz oraya üye olun yaşayanlar yardımcı oluyolar

X