Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri

Bende bir anda çıktı kitle çok şiddetli bir ağrı ile ertesi gün dr gittim ultrason, momografi biyopsi sonucum ilk evre idi ama hatırlamıyorum öyle bir tahlili yaptilarmi yapmadilarmi arkasindanda amaliyat oldum tedaviye başladım inşallah sonuçlarınız temiz gelir 🤲
Merhaba bugün biyopsi oldum kitle vardı sonucu bekliyorum dua edin lütfen fakat kafa karışıklığı yaşıyorum çünkü mr mamografi çekilmedi iki kez usg sonucu buna karar verildi

Bende bugün başladım bu serüvene. Bı kaç gün önce farkettim, küçük bir kitle sonra biraz daha bakınca büyük bı tane daha. Hemen sabah ilk iş genel cerrahi de aldım soluğu. Özele gidin ultrason için dedi. Devlet ileri tarihe sıra veriyor dedi. Ultrason doktoru evet, biyopsi yapılması lazım, diye onay verince, hemen doktora geri döndük. Sanki 1 haftayı bir günde yaşadım.. baktı araştırma hastanesine yönlendirdi. Koltuk altında da kitle görüldü. Nasıl farketmedim deli olacağım.

Merhaba çok geçmiş olsun sonucunuz çıktımı
Bana da biyopsi yapıldı sonucu bekliyorum dua edin lütfen fakat kafa karışıklığı yaşıyorum çünkü mr ve mamografi olmadan direk biyopsi yapılması zararli mi

Merhaba çok geçmiş olsun sonucunuz çıktımı
Bana da biyopsi yapıldı sonucu bekliyorum dua edin lütfen fakat kafa karışıklığı yaşıyorum çünkü mr ve mamografi olmadan direk biyopsi yapılması zararli mi
Allah kalıcı şifalar versin. Bende dua beklerim. Benim sonucum çıktı ama doktor açıklama yapmadı bende o stresle sormadım.

Araştırma hastanesi olduğu için konsey karar veriyor tedaviye. Bende konsey sonucunu bekliyorum artık. Çok okuyup psikolojinizi bozmayın. Derin bı nefes alıp akışta kalın.

Allah kalıcı şifalar versin. Bende dua beklerim. Benim sonucum çıktı ama doktor açıklama yapmadı bende o stresle sormadım.

Araştırma hastanesi olduğu için konsey karar veriyor tedaviye. Bende konsey sonucunu bekliyorum artık. Çok okuyup psikolojinizi bozmayın. Derin bı nefes alıp akışta kalın.
Biyopsi sonucunuz mu çıktı ? Emar çekinmiş miydiniz ? Rabbim şifa versin
Ne yazıyor sonuçta ?

Merhabalar 6 7 ay önce göğsümde beliren bir kitleyle doktora gittim ve malesef 2. Evre meme kanseri olduğumu öğrendim. 3 4 doktor gezdik ultrason mr memografi ve son olarak kesinlik için biyopsi yaptirdim ve kesinleşti. Ped cekimi yapıldı tüm vücut tarandı ve kemikte de 3 mm olduğu görüldü bunun için 3 atış işin planlandı. Hastalığı öğrenmemle 1 ay olmadan onkologum ilaç tedavimi planladi ve 4 ağır 15 günde bir olmak üzere 12 haftalik olarak kemotrapi planladi ve basladik. Haftaliklarda 9. Dan sonra kesti çünkü ellerim ayaklarım çok kötü olmuştu. Sonra tekrar tarama ped cekimi yapildi ve tedaviye tam yanit oldugunu vucutta kalmadigini soylediler. 6 hafta sonra ameliyat oldum memenin tamami alındı o psikolojiyi yaşamamak için ekspender yani deri genişletildi kondu çünkü işin da alicaktim radyo terapi. Radyo terapi 28 iş günü planlandı. Bu arada başlamadan gene taramalar yapildi . Akıllı hapa ve menopoza sokucaklarini soylediler. İlk ignemi oldum 3 gündür de valamor ve female haplarini kullanıyorum. Şimdi asıl sorum bu hapları kullanan var mı yan etki oldu mu radyo terapi alıp yan etki gören var mı yardımcı olursanız sevinirim aynı şekilde çok detaya girmedim ama merak ettiğiniz sormak istediğiniz birsey varsa sorabilirsiniz şimdiden çok teskler
Geçmiş olsun yan etkileri oluyor bu ilaçların

X