Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri

Kemoterapi de bence yaş önemli, bende çok fazla yan etki olmadı çok şükür.ilk 4 kür adrio ve bir başka ilaç aldım. Ağır olan ilaçtı.
Biraz bulantım oldu . Saçlarım ara ara döküldü. Tırnaklarım katlarına ayrılıyor ve küçüldü. Bebek olduğu için dibinden kesiyorum. Çok biçimsiz duruyor. Hafif yorgunluk ve uyku hali oluyordu ilk günler. Şimdi taxol alıyorum. Bu ilaç biraz daha hafif. Bacaklarım ağrıyor sadece ve tırnaklarım aynı. Kabızlık var bir de. Saçlarım çıkmaya başladı Onun dışında çok etkilemedi. Siz de korkmayın hiç. Kişiden kişiye değişiyor bu etkiler. Benim bulantım psikolojikti. Herkes mide bulantısı ve kusma yapar dedi. Hastanenin kapısından girince midem bulanmaya başlıyordu. Şimdi de uykum geliyor psikolojik:)) ilaç bağlanmadan uyumaya başlıyorum:) rahat olun.
Yaa ne güzel, benim oldukça ağır geçti bulantıdan yerimden kalkamıyordum ilacı aldığım 1 hafta boyunca, saçlarım ise tamamen döküldü, sanırım görmek istersek bu tedavinin iyi tarafı vücutta tüy problemi kalmaması :KK48:

O oluyor maalesef ama bir iğne veriyor kan değerleri düşünce yapıyorsunuz kendinize.
Olmasın diye saraçoğlunun şiraz üzüm ezmesini kullanıyorum.arrı propolis artı d3k2 artı prebiyotik artı🤣yok başka bişey valla ben doktoru diblemedim bana ne yiyip içiyosan devam et bu yaşına kadar kullanmadığın hiç birşey kullanma greyfurt yasak sakatat yasak ot b..k yasak🙈fitoterapi yani ama panik qtak var deyince kahveyle yak bi sigara dedi bişey olmaz dedi 😜🙈şaka gibi doktorumda çok eğlenceli bi kadın ben günde 2 3 tane sigara içen bir insandım sorunca söyledim tabi doktorcuğumda okadar sigaradan bişey olmaz dedi sağolsun🤔😀çikolata şekerden kanser olsaydı ben şimdiye kadar olurdum kamyonla yerim dedi ki kilolu ni doktor qma fitoterapiye karşı aynı hastanede başka onkolog var o destekliyo fitoterapiyi ne bileyim her doktorun bi yoğurt yiyişi var demekki🥳Zaten doktordada panik atak varmış eşekten düşeni eşekten düşen anlar dedi yak ni sigara kahvenin yanında dedi valla şaka gibi ben propolis vitaminlerin zararı olmayacğını düşünerek bi doktor buldum oda ne mnerdiyse onu yapıyorum tabi onkoloğumun verdiği ilaçlarıda kulla ıyorum kemoterapiyi qlıyorum konforlu geçiyo şimdilik bakalım rabbim ne eyler be eylerse güzel eyler🤲

Olmasın diye saraçoğlunun şiraz üzüm ezmesini kullanıyorum.arrı propolis artı d3k2 artı prebiyotik artı🤣yok başka bişey valla ben doktoru diblemedim bana ne yiyip içiyosan devam et bu yaşına kadar kullanmadığın hiç birşey kullanma greyfurt yasak sakatat yasak ot b..k yasak🙈fitoterapi yani ama panik qtak var deyince kahveyle yak bi sigara dedi bişey olmaz dedi 😜🙈şaka gibi doktorumda çok eğlenceli bi kadın ben günde 2 3 tane sigara içen bir insandım sorunca söyledim tabi doktorcuğumda okadar sigaradan bişey olmaz dedi sağolsun🤔😀çikolata şekerden kanser olsaydı ben şimdiye kadar olurdum kamyonla yerim dedi ki kilolu ni doktor qma fitoterapiye karşı aynı hastanede başka onkolog var o destekliyo fitoterapiyi ne bileyim her doktorun bi yoğurt yiyişi var demekki🥳Zaten doktordada panik atak varmış eşekten düşeni eşekten düşen anlar dedi yak ni sigara kahvenin yanında dedi valla şaka gibi ben propolis vitaminlerin zararı olmayacğını düşünerek bi doktor buldum oda ne mnerdiyse onu yapıyorum tabi onkoloğumun verdiği ilaçlarıda kulla ıyorum kemoterapiyi qlıyorum konforlu geçiyo şimdilik bakalım rabbim ne eyler be eylerse güzel eyler🤲
aa ne kadar eğlenceliymiş çok şanslısın, keşke benim de öyle bir ortamım olsa, her gittiğimde daha çok hasta oluyorum sinirden, oda arkadaşım da içiyormuş günde 15 tane kadar, ilacı alıp zor atıyor kendini hastaneden. benim günde 5'ti ama bu hastalıktan sonra 3'e düşürebildim. eve kapanınca kafayı yiyecek gibi oluyorum. vallahi fitoterapiye uzak bir onkoloğum var. yasaklara dikkat ediyorum. greyfurt, ısırgan otu, adaçayı, nar diye gidiyor liste. sizin ortamı kıskandım vallahi :nazar::KK49:

aa ne kadar eğlenceliymiş çok şanslısın, keşke benim de öyle bir ortamım olsa, her gittiğimde daha çok hasta oluyorum sinirden, oda arkadaşım da içiyormuş günde 15 tane kadar, ilacı alıp zor atıyor kendini hastaneden. benim günde 5'ti ama bu hastalıktan sonra 3'e düşürebildim. eve kapanınca kafayı yiyecek gibi oluyorum. vallahi fitoterapiye uzak bir onkoloğum var. yasaklara dikkat ediyorum. greyfurt, ısırgan otu, adaçayı, nar diye gidiyor liste. sizin ortamı kıskandım vallahi :nazar::KK49:
Benim doktorumda dediğim gibi karşı fitoterapiye ama ben dinlemiyorum.☺çünlü faydasını görüyorum özellikle propolisin ama nar greyfurt sakatat bunları yemiyorum.Siz eğlenceliyseniz herkes eğlenceli oluyor .Bende takıyorum kafaya bazen ağlıyorum bazen gülüyorum kemoterapinşn bitmesini bekliyorum oh diyorum bitecek 3 tane kaldı diyorum karşıma atlatmış sonra tekrarlamış insanlar çıkıyo moralim alt üst oluyo ya benimde böyle olursa diye bu şekilde gidiyo.evlatlar var eş dostlar var onlar güç oluyo motive ediyoruz birbirimizi.EN ÖNEMLİSİDE DUA VE İBADET YOKSA HERŞEY DAHA ZOR OLUR.(kıskanmak yok lakuvvete illa billla diyoruz yola devam ediyoruz)🧿🤲🥰evliyaların dilek duası var onu okuyun hergün sabah 100 defa inşirah suresini okuyun bunlar çokniyi geliyo manevi olarak ve fiziki olarak dua şifadır ben inanuyorum

Günde 15 tane sigarada normal değil sanki ☺kemoterapi alırken içmesi doğru değil inşaallah bırakır.Bwnim doktor iç dedide birini kulağına birini burnuna sokta demedi 🤣çok bunalırsan birtane dedi aman doktoruda karalamayayqım burda şimdi kulakları çınlamıştır🤣

Geçmiş olsun inşaallah . Meşhur kırmızıyla başladık bakalım bi aksilik olmassa haziran 28 bitecek tabi kam değerlerim falan düşmesse
Ben de AC protokolü aldım ve 10 gün önce son küru alarak bitirdim şükür. Kan değerlerimizin iyi olması için kavrulmamış kuruyemis, yeşil mercimek, yaban mersini ve çekirdekli siyah kuru üzüm yemenizi tavsiye ederim. Kan iğnesi de oluyordum 3 gün ama ciddi ağrı yapıyordu iğneler bende.

Benim onkologumda hiç eğlenceli değil maalesef, her yemekten sonra karbonatlı su ile gargara dahil uzun bir yapılması gerekenler ve yasaklar listesi verdi 🙈

benim de koltuk altından 5 lenf alınmıştı çok şükür lenf ödem yaşamadım 1 sene oldu...Tüm göğüsü almadılar önce tedavi ile (kemo akıllı ilaç) küçülttüler sonra ameliyat oldum. Koltuk altında ameliyat kesi yerlerinde hala sertlikler var ama ameliyat sonrası vücut deforme oluyor ve kendini yenilemesi zaman alıyor dedi dr.
Sormak istediğiniz bir şey olursa burdayım...kemolardan da korkmayın şimdi saçlarım küte yaklaştı, saç mevzusuna da takılmayın eğer dökülürse. peruk takın bandana takın vs...sağlam psikoloji çok önemli
Benim adjuvan kemoterapim yeni bitti, sac uzama sürecini merak ediyorum. Birsey kullandınız mı hızlı uzaması için?

Merhabalar rabbim hepinize şifa versin çok geçmiş olsun benimde annem dün ameliyat oldu bugün hastaneden çıktı kitlesi 15 mm memenin tamamını almadılar sadece kitleyi aldılar ameliyatta koltuk altını boyayarak bakıcaz dediler sonrada temiz orda birşey yok dedi doktor peri de temiz çıktı ama ne evresinden bahsettiler nede türünden bizde bir şey bilmiyoruzki soralım açama bu aşamada ne sormak lazim bundan sonraki asama ne tedavi neye gore şekillenecek bilenler yönlendirirse cok mutlu olurum doktorlarin agzindan laf alinmiyor
Patoloji raporunun çıkması bir haftayı bulabiliyor. Patoloji raporunda hormon pozitif ve/veya her2 pozitif olup olmadigi ve Ki67 değeri yazar. Takip eden tedavi süreci de buna gire planlanıyor zaten. Ancak annenizin kitlesinin boyutu ve lenfe sıçrama olmaması nedeniyle evre 1 dir diye tahmin ediyorum.

Benim doktorumda dediğim gibi karşı fitoterapiye ama ben dinlemiyorum.☺çünlü faydasını görüyorum özellikle propolisin ama nar greyfurt sakatat bunları yemiyorum.Siz eğlenceliyseniz herkes eğlenceli oluyor .Bende takıyorum kafaya bazen ağlıyorum bazen gülüyorum kemoterapinşn bitmesini bekliyorum oh diyorum bitecek 3 tane kaldı diyorum karşıma atlatmış sonra tekrarlamış insanlar çıkıyo moralim alt üst oluyo ya benimde böyle olursa diye bu şekilde gidiyo.evlatlar var eş dostlar var onlar güç oluyo motive ediyoruz birbirimizi.EN ÖNEMLİSİDE DUA VE İBADET YOKSA HERŞEY DAHA ZOR OLUR.(kıskanmak yok lakuvvete illa billla diyoruz yola devam ediyoruz)🧿🤲🥰evliyaların dilek duası var onu okuyun hergün sabah 100 defa inşirah suresini okuyun bunlar çokniyi geliyo manevi olarak ve fiziki olarak dua şifadır ben inanuyorum
Yer gök dua üstüne demişler, ben daha fazla dua edebilmeyi isterdim ama tam tersi oldu, dua edenim çok ama kendim ihmal ettim, hatırlatma için sağol :KK200:
Günde 15 tane sigarada normal değil sanki ☺kemoterapi alırken içmesi doğru değil inşaallah bırakır.Bwnim doktor iç dedide birini kulağına birini burnuna sokta demedi 🤣çok bunalırsan birtane dedi aman doktoruda karalamayayqım burda şimdi kulakları çınlamıştır🤣
Asdfgghk :KK70:
Benim adjuvan kemoterapim yeni bitti, sac uzama sürecini merak ediyorum. Birsey kullandınız mı hızlı uzaması için?
ne güzel, gelmiş geçmiş olsun, darısı başımıza! benim bir yakınım başına kantaron yağı sürdüğünü söylemişti.

Merhaba, ben de şubat başında meme ca teşhisi aldım. Yapılan biyopsi sonucunda 20 mm kitlenin kanser hücresi içerdiği, hormon pozitif oldugu ve Ki67 değerinin ise 15 oldugu belirlendi. Ameliyat oldum ancak kemoterapi konusunda karar verilemedigi icin ameliyatta alınan parcayi oncotype tesi icin yurt dışına gönderdik. Sonuç yine arada gelince Kemoterapiye başladım. 3 Kur aldım son bir kurum kaldı. Kemoterapi süreci evet zor bir süreç. Keşke hiç almamıza gerek olmasa.

Sizlere tek söyleyebileceğim kemoterapi alıyorsanız lütfen abi sütü, propolis vs. Takviyeler almayın.
çok geçmiş olsun,
nasıl tespit edildi kitle siz mi farkettiniz..

Merhaba. Çok geçmiş olsun, bende aynı durumdayım. İhmal etmeyin, ödem oluşabiliyormuş ameliyattan sonra. Doktorunuzla konuşun. Aralık ayında bana da meme kanseri teşhisi konuldu. Pandemide kitle farkedip doktora gittim. 6 ayda bir takip ediliyordu. Çok sayıda ufak kist vardı. Üçüncü kez gittiğimde 4 aylık hamileydim. Doktor “bir tanesi biraz büyümüş, üç ay sonra gel” dedi. Doğuma yakın olunca sonra giderim diye düşünerek gitmedim. Doğumdan sonra sol memeyi çocuk emmedi. Üç ay sonra zaten hiç emmedi. Hormon reseptörlü meme kanseriymiş, gebelikte östrojen hormonu yüzünden hızlı büyümüş. Evreleme yapmadı doktor ama lokal ileri evre. Üç aydır kemoterapi alıyorum. Sağlık durumum çok iyi yaşım 37. O yüzden şimdiye kadar moralimi yüksek tuttum. Bebeğimde küçük, tüm mücadelem onun için. Ama artık zorlanıyorum. Çevremdeki insanlar üzülmesin diye kimseyle konuşamıyorum. Duş almayı istemeyecek hale geldim. Aynaya bakamıyorum. Peruk aldım ama takamıyorum. Belki benimle aynı durumda olan arkadaşlar varsa birbirimize destek oluruz diye geldim üye oldum. Allah şifa versin hepimize.
maşallah sağlık durumum iyi yazmışsın, nedne duş bile alamayacakm durumda hissediyorusn kendini:KK43:

Mamografi D tipi diye geçen yoğun dokulu meme yapısında maalesef kitleleri göremiyor ancak kalsifikasyon var ise görebiliyormuş
hmm öyleymiş demek. küçük memeler de cihaza tam giremediği için benim de mam belirgin değildi ama ultta çıktı kabak gibi. bi de ben yapılan tanıtımlardan dolayı emzirmenin gücüne çok inanmıştım... kandırıldığımızı hissediyorum. bu hastalık ne zaman tam anlamıyla keşfedilecek Allah bilir. Kimlerde neden oluşuyor, erken teşhis basit yollarla mümkün olacak mı, daha pratik ve hedef odaklı tedavi yöntemleri yaygınlaşacak mı... kafamda deli sorular :110:

hmm öyleymiş demek. küçük memeler de cihaza tam giremediği için benim de mam belirgin değildi ama ultta çıktı kabak gibi. bi de ben yapılan tanıtımlardan dolayı emzirmenin gücüne çok inanmıştım... kandırıldığımızı hissediyorum. bu hastalık ne zaman tam anlamıyla keşfedilecek Allah bilir. Kimlerde neden oluşuyor, erken teşhis basit yollarla mümkün olacak mı, daha pratik ve hedef odaklı tedavi yöntemleri yaygınlaşacak mı... kafamda deli sorular :110:
Emzirme konusunda size katılıyorum. İlk çocuğumu 25 ay, ikincisini 30 ay emzirdim. Erken ergenliğe girmedim, ailemde yok, zaten genetik de çıkmadı ama bunların hiç biri sonucu değiştirmedi maalesef 🤷‍♀️

X