Meme Küçültme SGK Heyet Raporu

sirine85

Guru
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2010
299
-28
Arkadaslar anneme meme küçültme ameliyatı yaptırmak istiyoruz.
Onun tabi estetik değil sağlık sorunu olduğu için gittiğimiz her plastik cerrah heyet raporu alırsanız sgk karşılar dedi. Ama bu rapor nasıl alınır bilgi veren yok.

Bilgisi olan varmı acaba?

Ya aslında çoğu şey estetik değil bence devlet bi kıstas koymalı ve ona uyan herkese bence ücretsiz ameliyat yapmalı mesela ben göğüs büyütme ameliyatı oldum ama gerçek anlamda dümdüzdü göğüslerim her ne kadar sağlık sorunu yapmasa da dümdüz göğüsler insanı psikolojik olarak çok etkiliyor herkesin büyük yada güzel göğüsleri olmak zorunda değil ama bayanız göğüslerimiz olmak zorunda bence çok büyük ve çok küçük göğüsler için böyle bir uygulama yapılmalı ama maalesef büyük göğüsler için var sanırım sadece bu durum. Sizin sorunuza cevap olmadı gerçi ama arada belirtmek istedim.annesi göğüs küçültme olan bi arkadaş vardı konusu vardı hatta onla irtibata geçebilirsiniz bu yakınlarda açmıştı konuyu göğüs küçültme diye. Geçmiş olsun annenize şimdiden .

Ya aslında çoğu şey estetik değil bence devlet bi kıstas koymalı ve ona uyan herkese bence ücretsiz ameliyat yapmalı mesela ben göğüs büyütme ameliyatı oldum ama gerçek anlamda dümdüzdü göğüslerim her ne kadar sağlık sorunu yapmasa da dümdüz göğüsler insanı psikolojik olarak çok etkiliyor herkesin büyük yada güzel göğüsleri olmak zorunda değil ama bayanız göğüslerimiz olmak zorunda bence çok büyük ve çok küçük göğüsler için böyle bir uygulama yapılmalı ama maalesef büyük göğüsler için var sanırım sadece bu durum. Sizin sorunuza cevap olmadı gerçi ama arada belirtmek istedim.annesi göğüs küçültme olan bi arkadaş vardı konusu vardı hatta onla irtibata geçebilirsiniz bu yakınlarda açmıştı konuyu göğüs küçültme diye. Geçmiş olsun annenize şimdiden .

O arkadaş cevap vermiyor. Gittiğimiz her dr ameliyatı yapmamak için bahaneler uydurdu. Bi tanesi diyetisyene gidin kilo verin öyle gelin dedi. Ya sanane ben bilmiyorum sanki diyetisyen e gitmeyi. Biride önce ölçüler tutuyor dedi, mamografisi 6 ay sonra anca cekildi. Daha sonra ee ultrason lazım dedi, onada 6 ay bekledik, sonra şimdi gidin 3 ay sonra gelin ameliyat günü vereyim dedi. 3 ay sonra gittik sgk bunu karsılamaz demesinmi. Çok dr gezdim hepsini şikayet mi etmek lazım allah hepsini kahretsin

O arkadaş cevap vermiyor. Gittiğimiz her dr ameliyatı yapmamak için bahaneler uydurdu. Bi tanesi diyetisyene gidin kilo verin öyle gelin dedi. Ya sanane ben bilmiyorum sanki diyetisyen e gitmeyi. Biride önce ölçüler tutuyor dedi, mamografisi 6 ay sonra anca cekildi. Daha sonra ee ultrason lazım dedi, onada 6 ay bekledik, sonra şimdi gidin 3 ay sonra gelin ameliyat günü vereyim dedi. 3 ay sonra gittik sgk bunu karsılamaz demesinmi. Çok dr gezdim hepsini şikayet mi etmek lazım allah hepsini kahretsin

Ya madem olmayacaktı niye o kadar beklettiler ki? Hem zayıflama ne alaka memelerden de zayıflamak için en az 20 kilo vermek lazım kaldı ki memelerin küçüleceği de belli değil yine de rahatsız eder ben sizi anladım anneannemin de çok büyüktür memeleri ve kamburu çıkmış durumda maalesef yaşlılıkla beraber iyice kamburlaştı. Mantıken bu raporu estetik cerrahinin vermesi gerekir ama işler nasıl yürüyor bilmiyorum normalde. Göğüs büyütme için bazı arkadaşlar devlette oldular 4500 filan ameliyat parası almışlar e özel de ondan bi tık fazla alıyor devletin estetik cerrahi bölümü nasıl çalışıyor anlayamıyorum. Oğlum okulda ciddi şekilde düşmüştü kaşını dolabın kenarına çarpmış 2,5 parmak açıklık vardı kaşında ve içinden damarlar gözüküyordu oğlumu gören hiçbir doktor dikiş atmak istemedi estetik cerrahi toparlayabilir ancak diye hatta olay olur olmaz büyük hastanelere götürdük hemen içinde üniversite hastanesi dahi var . Travmoloji aciline götürdüler bizi orda herkes ya cam kesmiş ya bıçakla kesilmiş ya bi yeri kırılmış oğlumun yüzü sargılı sağlık ocağında kapatmışlar sargı beziyle mikrop kapmasın diye, doktor geliyor o da asistan filan sanırım havaya bakınarak hasta kim diyor. Hastanın kim olduğunu anlayamayacak kadar ilgisizler . O gün o kadar bunaldım ki anlatamam nereye gitsek her kapı suratımıza kapandı sanki durup onlarla uğraşacak mecalim bile kalmamıştı en sonunda isyan edip özele gittik estetik cerrah yaptı dikişini . Bunlar çok mu zordu acaba merak ediyorum ufacık çocuğa saatler boyunca korku dolu anlar geçirdiler aklıma geldikçe sinirleniyorum bir de herşey düzeldi diyorlar bunu diyenler pek doktora gitmiyor sanırım.Allah yardımcınız olsun.

Selam ya ben meme ameliyatı olmam lazım heyet olayını duymuştum malum pandemi anca doktora randevu aldım neyse geçen gün gittim adam bana dedi ki gebelik olmadan ameliyat etmiyoruz gebe kalman lazım dedi. Saçmalığa bakar mısın ya hayır yani belki çocuk istemiyorum çocuğum olsa bile belki emzirmek istemiyorum ne yani ameliyat etsin beni diye gebe mi kalayım. Neyse size şey soracaktım aradan uzun bir zaman geçmiş belki bir sonuca varmışsınızdır. Yaptırabildiniz mi ameliyatı?

X