Meme problemim

Winess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2020
9
2
24
Yeni doğum yaptım.Dorduncu haftamdayim ve sol göğsümde inanılmaz bir ağrı şişlik var.Cocugumu emziremiyorum ve bu durum beni çok endişelendiriyor.Benzer bir durumla karşılaşanlar deneyimlerini benimle paylaşabilir mi?
Doktorluk bir durum mu gidip gitmemek arasında kararsızım.Cok mu fevriyim.Yeni annelerde emzirirken böyle problemler normal midir?

Yeni doğum yaptım.Dorduncu haftamdayim ve sol göğsümde inanılmaz bir ağrı şişlik var.Cocugumu emziremiyorum ve bu durum beni çok endişelendiriyor.Benzer bir durumla karşılaşanlar deneyimlerini benimle paylaşabilir mi?
Doktorluk bir durum mu gidip gitmemek arasında kararsızım.Cok mu fevriyim.Yeni annelerde emzirirken böyle problemler normal midir?
Bence bi doktora gidin iltihaplanma falan belki olmustur yada baska sorun . Yani bu derece agri olmasi normal degil bence. Tıkanıklık ta olabilir yinede bir gidin sorun olusmadan

Peki doktora gitmeden çözemez miyim bu durumu eşim şoför ve gelmesine en az bir hafta var.

Peki doktora gitmeden çözemez miyim bu durumu eşim şoför ve gelmesine en az bir hafta var.
Bilmiyirum ama bi arastirin internetten yada doktorlar sitesi var orda bir doktira msj atin bi kaç gün sürüyor ama dönmeleri sizi yonlendirsin. Ama iltihaplanma falan olur bebege gecerse allah korusun cokta yönlendirme yapmak istemem ama bi arastirin sağın sütünüzü bira isterseniz göğüs bosalsin biraz

Agridan dolayimi bebeginizi emziremiyirsunuz süt dolar ve oda agri yapabilir bosalmasi gerek sonucta göğsün bosalmadigi içinde şişme ve agri yapar bende bi 4 gün emzirememistim baya sisme ve agri olusmaya baslamisti sonra emzirince işte sagdim falan duzenli düzeldi

Sütü sağmak gerektiği yazıyordu internette ama gogsum taş gibi oldu dokunamiyorum bile.Sicak uygulama yapın diyor birkaç kişi internette de bir yerde soğuk uygulama yap diyordu ama ne işe yaradığını bilmedigimden korkuyorum uygulamaya.Bu arada çok teşekkür ederim yardımınız için.

Sütü sağmak gerektiği yazıyordu internette ama gogsum taş gibi oldu dokunamiyorum bile.Sicak uygulama yapın diyor birkaç kişi internette de bir yerde soğuk uygulama yap diyordu ama ne işe yaradığını bilmedigimden korkuyorum uygulamaya.Bu arada çok teşekkür ederim yardımınız için.
Ne demek . Yani genelde süt artması icin soguk sicak uygulama yapiliyor diye biliyorum . Ama siz sagmaya calisin muhakkak süt tikaniklik yapip iltihap yapabilir bebek emiyor mu

Emmiyor sol göğsümü.Sagdan emziriyorum ama ne kadar yetiyor bilmiyorum.
Oo yazık ya kiyamam o göğsünz ne zamandir boyle peki. Ama süt birikiyor ve orda tikaniklik yapar siz zorda olsa sıkın ve boşaltın bosalmadigi icin böyle olmuş muhtemelen süt iltahaplanmista olabilir bebek belki ondanda emmiyordur

Mecbur artık bir gün daha dayanayim.Biraz sıcak suyla yıkayayim belki biraz yumuşar.Olmadi birini bulmam gerekiyor gidebilmek için.Cok sağolun yardımlarınız için.

Mecbur artık bir gün daha dayanayim.Biraz sıcak suyla yıkayayim belki biraz yumuşar.Olmadi birini bulmam gerekiyor gidebilmek için.Cok sağolun yardımlarınız için.
Rica ederim yardımcı olmak isterdim. Yani bosalmadigi icin sisme ve agri oluşmuş muhtemelen bosaltmaniz gerek . Ama tabi tedbir icin gidin yinede çünkü süt lazım o yavruya bi sorun olusmasin onunlada emzirebilin gecmis olsun

Bir arkadasa yorum yapmistim.Sizede atayim
Muhtemelen mastit olmussunuz.
Bende ilk ay olmustum.Sicak bez ile yada sicak dus ile masaj yap agriyan memene.Sol elini memenin yukarisina,sag elini memenin altina koyup iki elinle ayni anda ileri geri hareketler yap.Bunu gecene kadar yap ki memenin tilanikligi acilsin.Sagmaya devam et,Birde emzirdikten sonra soguk bezle masaj yap memene.Buda aciyi alir.Ebem bu sekilde anlasmsti bana

Bir arkadasa yorum yapmistim.Sizede atayim
Muhtemelen mastit olmussunuz.
Bende ilk ay olmustum.Sicak bez ile yada sicak dus ile masaj yap agriyan memene.Sol elini memenin yukarisina,sag elini memenin altina koyup iki elinle ayni anda ileri geri hareketler yap.Bunu gecene kadar yap ki memenin tilanikligi acilsin.Sagmaya devam et,Birde emzirdikten sonra soguk bezle masaj yap memene.Buda aciyi alir.Ebem bu sekilde anlasmsti bana
Biraz sıcak suyla masaj yapmaya çalıştım ama ne ağrısi geçiyor ne de yumuşuyor.Biraz süt aktı ama çok az bir miktarda.Atesimde yükselmeye başladı.Aglamamak için kendimi zor tutuyorum artık.Yarin bir yakınıma haber vermeyi planlıyorum inşallah.Sonuclari size bildiririm.

Biraz sıcak suyla masaj yapmaya çalıştım ama ne ağrısi geçiyor ne de yumuşuyor.Biraz süt aktı ama çok az bir miktarda.Atesimde yükselmeye başladı.Aglamamak için kendimi zor tutuyorum artık.Yarin bir yakınıma haber vermeyi planlıyorum inşallah.Sonuclari size bildiririm.
O sutu bir an once yumusatip sagmaniz gerekiyor.Bir kaba sicak su doldurun,bezi suyunu alip devamli anlattigim gibi masaj yapin.Daha sonrada sutu makinaniz yoksa elinizle sagin.Cunku birikmis sut orda aciyorsada katlanin biraz,veya bebeginizi emzirin dkkatli bir sekilde.Doktorada.en kisa zamanda gidin.

O sutu bir an once yumusatip sagmaniz gerekiyor.Bir kaba sicak su doldurun,bezi suyunu alip devamli anlattigim gibi masaj yapin.Daha sonrada sutu makinaniz yoksa elinizle sagin.Cunku birikmis sut orda aciyorsada katlanin biraz,veya bebeginizi emzirin dkkatli bir sekilde.Doktorada.en kisa zamanda gidin.
Tamam o zaman biraz daha masaj yapayım ben.Elimle sagmaya çalışacağım çünkü çocuğumu emzirmekten korkuyorum.

yazmayi unutmusum,en az 15 dk masaj yapin.Sut kanallarinizin acilmasi gerekiyor

X