Meme protezi sonrası 10.gün dikişte kanama

2 gündür efervesan vitamin içiyorum çinko ve c vitamini içeren enfla c yi de alayım o zaman o nu da kullanayım. Ben 5 gündür dikiş hiç kapanmadı kanamaya devam ediyor ya o yüzden böyle panik oldum işte insan bildiklerini de unutuyor kendi başına gelince çok çok teşekkür sana içimi rahatlattın şu zor süreçte 🙏 antibiyotik vesaire bütün ilaçlarımı içtim bitirdim zaten enfla c yi de alıp içeceğim tavsiyen üzerine🌸 senin de sürecin su gibi sorunsuz aksın geçsin inşallah hiçbir aksilik olmadan dikkat et kendine zorlama tekrar çok teşekkürler 💕
benim cuma bitiyor antibiyotik
antibiyotik içerken enfla c kullanma dedi birkaç kişi neden anlamadım ama önerilerini dikkate alacağım o nedenle cuma gününü bekliyorum enfla c başlamak için. aldım duruyor kenarda benimde. efervesan içiyorsan tamam canım bende onu demiştim bende öyle suya katıp içiyorum

bu arada aklında olsun c vitamini desteğini sabah aç karnına almamız lazımmış boş midede daha iyi etki gösterirmiş

Merhaba suan benimde aynı temizleyip kurutup gazlı bezle kapatıyorum ama kapalıyken kanayıp tekrar pansuman yapmak için çıkardığımda yara soyulup açılıyor siz nasıl çözüm buldunuz yada tamamen kapandımı
sabah aksam mı yapıyorsunuz pansuman ben günde 1 kere oda geceleri yatmadan yapıyorum

Merhaba suan benimde aynı temizleyip kurutup gazlı bezle kapatıyorum ama kapalıyken kanayıp tekrar pansuman yapmak için çıkardığımda yara soyulup açılıyor siz nasıl çözüm buldunuz yada tamamen kapandımı
Benim daha hiç yara olmadı kabuk tutmadı hala sızıntı şeklinde devam . Pansuman’ı çok çok yavaş parmağınızla dibinden tutarak çok yavaş yavaş çekin baticonu da siler gibi değil hafifçe tampon yaparak çok nazik sürün. Kabuk tutuyorsa güzel yakında geçicek biticek demekki sizinki darısı bana 💕

benim cuma bitiyor antibiyotik
antibiyotik içerken enfla c kullanma dedi birkaç kişi neden anlamadım ama önerilerini dikkate alacağım o nedenle cuma gününü bekliyorum enfla c başlamak için. aldım duruyor kenarda benimde. efervesan içiyorsan tamam canım bende onu demiştim bende öyle suya katıp içiyorum

bu arada aklında olsun c vitamini desteğini sabah aç karnına almamız lazımmış boş midede daha iyi etki gösterirmiş
Evet eczane teknikeriyim ben antibiyotik kullanılırken genel de ihtiyaç duyulmadığı sürece ekstra vitamin herhangi bir ilaç önermiyoruz antibiyotikten tam verip alabilmek için. Enfla c nin içeriğini de siz söyleyince araştırdım kan sulandırma etkisi de var ben şuan kullanmasam daha iyi kanamam varken efervesan tablet içmeye devam ederim 🌸ananas özünden dolayı ödem attırıp zayıflatır o. zaten 50 kiloyum daha da vermiyim.siz de dikkat edin antibiyotiğiniz bitsin güzelce ondan sonra kullanın çabucak bitsin gitsin inşallah hepimizin çok dikkat edin kendinize 💜

Evet eczane teknikeriyim ben antibiyotik kullanılırken genel de ihtiyaç duyulmadığı sürece ekstra vitamin herhangi bir ilaç önermiyoruz antibiyotikten tam verip alabilmek için. Enfla c nin içeriğini de siz söyleyince araştırdım kan sulandırma etkisi de var ben şuan kullanmasam daha iyi kanamam varken efervesan tablet içmeye devam ederim 🌸ananas özünden dolayı ödem attırıp zayıflatır o. zaten 50 kiloyum daha da vermiyim.siz de dikkat edin antibiyotiğiniz bitsin güzelce ondan sonra kullanın çabucak bitsin gitsin inşallah hepimizin çok dikkat edin kendinize 💜
aminn canım benimde bugün kontrolüm vardı gittim gösterdim hicbir sorun yok dedi kreme devam bitene kadar onun dışında herşey normal gözüküyor dedi.

günlük hayatına dönebilirsin yürüyüş vs ama ağırlık taşımak yukarı asılmak yani göğüs kaslarını kullanacak hareketler yasak dedi. 1 ay boyunca korse 1 ay bitince kontrole gel sporcu sütyene geçecez dedi

aminn canım benimde bugün kontrolüm vardı gittim gösterdim hicbir sorun yok dedi kreme devam bitene kadar onun dışında herşey normal gözüküyor dedi.

günlük hayatına dönebilirsin yürüyüş vs ama ağırlık taşımak yukarı asılmak yani göğüs kaslarını kullanacak hareketler yasak dedi. 1 ay boyunca korse 1 ay bitince kontrole gel sporcu sütyene geçecez dedi
Hadi bakalım çok sevindim senin adına 💕🌸sorunsuz sıkıntısız bitsin gitsin inşallah

Merhaba ah öyle mi🥺💗💗💗 çok sevindim buna en azından ciddi bu kadar panik yapıp korkmamı gerektiren bir durum yok o zaman o kadar sevindim ki söylediklerine inşallah benim de senin gibi tek bu sorunla biter gider iyi olalım hepimiz 🙏💖 ben 5 gündür dikiş hiç kapanmayınca o yüzden bu kadar panik oldum pansuman yaparken baktım tekrar hala aynı hiç kapanmamış doktor da bana sadece baticon pansuman diyo . Çok açma dedi günde 1 dedi ama çok durunca bez komple kan oluyor o şekilde de beklersem mikrop kapar diye korkuyorum değiştirdim mecbur pansumanı. Bu süreçte sence dik oturmam da ya da evde yürümem de bir sakınca var mı full yatmalımıyım 11 gündür yatıyorum zaten :KK43: doktor sadece hareketlerini kısıtla dedi ama dikiş açılıp kanama olunca kalkmaya evde yürümeye bile korkar oldum
Ben yatmamıştıım, yani arkamda hep destek vardı minimum 45 derece açı ile yattım. Yatarken de dikişleri germek istemedim. Sen nasıl olduun iyileşme var mı? 💐

Ben yatmamıştıım, yani arkamda hep destek vardı minimum 45 derece açı ile yattım. Yatarken de dikişleri germek istemedim. Sen nasıl olduun iyileşme var mı? 💐
Bende hala o şekilde yatıyorum kontrole gidiyorum şimdi bakalım ne Dicek doktor 2 gündür pansuman yaptırtmadığı içimin doktor son hali nasıl bilemiyorum inşalalh düzelme vardır 💗

Selam masalsuuu masalsuuu gittin mi kontrole? Umarım herşey yolundadır ne söyledi doktorun? Benim de bugün 7.günüm ameliyat olalı ve aynı şeyleri yaşıyoruz 😟

Selam masalsuuu masalsuuu gittin mi kontrole? Umarım herşey yolundadır ne söyledi doktorun? Benim de bugün 7.günüm ameliyat olalı ve aynı şeyleri yaşıyoruz 😟
Merhaba 💖çok geçmiş olsun sana da evet kontrole gittim doktor açılan dikişler kapanmış gayet iyi dedi bir daha kanıyacağını sanmıyorum ama kanarsa da anormal bir durum olmadığını söyledi yedek ameliyat bandı vesaire verdi kanama olursa tekrar pansuman yapacağım bir de değişik bir sprey sıktı pansuman yaparken aynı uhu gibi kokuyordu baya yaktı o sıktığı şey dikişleri bugün 19.günüm umarım tekrar olmaz aynı şeyler. Eğer birebir benimle aynı şeyleri yaşıyorsan canını sıkacağın bir durum yok illa ki geçiçek iyileşmeyen yara yok ömür boyu kanaması da imkansız 💖geçicek sadece biraz uğraştırıyor işte idare edicez onu da .sürekli takipte ol pansumanını yap mikrop kapmasın kanadığı için enfeksiyon kapmaya daha meyilli oluyor . Bir de gazlı bez aşırı kan olmadığı sürece sürekli pansuman yapma bırak sızan kan kurusun günde 1 yeterli demişti mesela benim doktorum Senin doktorun ne dedi bu süreçte ?

Benim doktorumda korkulacak bir durum olmadığını söyledi, kontrolüm bayramdan sonra.. ama ne bileyim zor geçiyor sanki ya 😔😔Bana 350 cc mentor yuvarlak protez takıldı, ilk sol taraf kanadı iki gün devam etti o kesildi ardından sağ taraf başladı iki gündür de o devam ediyor ama damla damla geliyor artık böyle koyu pis bir kan 😰 benim doktorum bana krem falan önermedi ama ben dün rif ampul aldım günde bir kez onunla siliyorum ardından thiocilline pomad sürüyorum biraz emildikten sonra o verdiği ince bant ile kapatıyorum. Bantların üzerine de spanç yani gazlı bez koyuyorum kan sızıyor çünkü.. Korseyi de ara ara çıkarıyorum valla yoksa hepten ağlıycam dayanamıyorum 😔😔 masalsuuu masalsuuu ben bu kadar zorlayacağını bilmiyordum, tam göğsümün ortasında da bi batma hissi var ara ara, tam orta hatta.. yatıp kalkarken hala zorlanıyorum.. yalnızım bir de kendi başıma mecburen ufak tefek ev işleri de yapıyorum.. senin düzelmene çok sevindim umarım rahata kavuşup iyi ki yaptırmışız dediğimiz günler çok yakındır.. 🥹💖

Ah canım benim tek misin bir de 😢💗 işlerini kendin yapıyorsun ya bence o yüzden de kanama oluyor doktor bana çünkü mümkün olduğunca hareketlerini kısıtla demişti ilk haftalar çok hassas oluyor dikişler ufacık bir şey bile açılmasına sebep olabiliyor. Ve bence doktora sormadan krem sürme bir şey sürme açık yaraya antibiyotikli krem olmaz doktora sormuştum ben hayır dedi sadece baticonla pansuman yapıcaksın kapanmasını beklicez dedi. Baticon zaten mikrop kapmasını engelliyor yeterli doktora sormadan birşeyler sürme kesinlikle . Evet zorlu bir süreç benim 19.gün bende hala o ağrıları yaşıyorum azaldı tabiki ama sosyal hayatıma dönemem mesela hala 3-4 günde döndüm diyenlere de inanmıyorum kas üstü yaptıranlar olabilir belki ama kas altı için inanmıyorum. Hala mesela saçımı kendim toplayamıyprum omuzdan yukarı kaldıramam kollarımı. Sadece dikkat etmen lazım tek olman işlerini zorlaştırmış senin ekstra 💕 mümkün olduğunca zorlama kendini ev işleri de bırak kalsın 1 ay bir şey olmaz

Benim doktorumda korkulacak bir durum olmadığını söyledi, kontrolüm bayramdan sonra.. ama ne bileyim zor geçiyor sanki ya 😔😔Bana 350 cc mentor yuvarlak protez takıldı, ilk sol taraf kanadı iki gün devam etti o kesildi ardından sağ taraf başladı iki gündür de o devam ediyor ama damla damla geliyor artık böyle koyu pis bir kan 😰 benim doktorum bana krem falan önermedi ama ben dün rif ampul aldım günde bir kez onunla siliyorum ardından thiocilline pomad sürüyorum biraz emildikten sonra o verdiği ince bant ile kapatıyorum. Bantların üzerine de spanç yani gazlı bez koyuyorum kan sızıyor çünkü.. Korseyi de ara ara çıkarıyorum valla yoksa hepten ağlıycam dayanamıyorum 😔😔 masalsuuu masalsuuu ben bu kadar zorlayacağını bilmiyordum, tam göğsümün ortasında da bi batma hissi var ara ara, tam orta hatta.. yatıp kalkarken hala zorlanıyorum.. yalnızım bir de kendi başıma mecburen ufak tefek ev işleri de yapıyorum.. senin düzelmene çok sevindim umarım rahata kavuşup iyi ki yaptırmışız dediğimiz günler çok yakındır.. 🥹💖
Ama krem olayını bence yapma bak doktoruna söyledin mi böyle böyle yapıyorum diye açılmış dikişe önerilmiyor mutlaka sor kendin bir şeyler kesinlikle yapma senin yine az kanamış benim 6 gün kanama devam etti az da gelmiyordu yani dün kontrolde uhu gibi kokan bi sprey sıktı doktor belki de o durdurdu kanamayı 1-2 günlüğüne tek başlar belki hiç bilemiyorum öyle böyle biticek gidicek sonsuza kadar sürmesi imkansız 💜korseyi de ev gevşekte takabilirsin beni de çok rahatsız ediyordu dikişlere de baskı yapıyor o da kanamayı etkiliyor bence ben sadece en üstteki 2 kopçayı en bol olucak şekilde takıyorum aşağıları takmıyorum artık önemli olan üst taraf zaten sende öyle yapabilirsin

Canım benim umarım tekrarlamaz artık, iyi düşünelim iyileşmiş halini düşünelim harika elbiseler giydiğimizi düşünelim kötü şeyler düşünmeyelim 🥹 en kısa zamanda buraya yazmak bize de nasip olsun inşallah geçti kapandı gitti diye ☺️💖 15 inde kontrolüm var tekrar yazarım 🫶🏽 iyi bayramlar diliyorum 🌸

Canım benim umarım tekrarlamaz artık, iyi düşünelim iyileşmiş halini düşünelim harika elbiseler giydiğimizi düşünelim kötü şeyler düşünmeyelim 🥹 en kısa zamanda buraya yazmak bize de nasip olsun inşallah geçti kapandı gitti diye ☺️💖 15 inde kontrolüm var tekrar yazarım 🫶🏽 iyi bayramlar diliyorum 🌸
Dicez dicez salına salına yürücez🥰gelicek o günler pozitif düşünelim daha çok başındayız daha beteri olmasın biticek gidicek inşallah sana da iyi bayramlar çok dikkat et kendine zorlama kendini 💕💕💕

X