Meme protezi sonrası ağrı

hymerus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2023
23
5
31
selamlar ben 6 ay önce meme protezi ameliyatı oldum ama geçen sabah sağ mememin altında şiddetli bir acıma , ağrı ile uyandım sonrasında ağrı ara ara devam etti bugün daha iyiyim ama ağrı yine vuruyor ara ara bunu yaşayan var mı protez kaydı diye çok korkuyorum gözle görünür bir belirti yok gibi ya da ben mi anlayamadım bilmiyorum doktorumla henüz konuşmadım birkaç günün geçmesini bekledim zaten şehir dışındayım yaşayan var mı acaba ?

merhaba, ayni seyi 3.5 ay once yasadim. aci ve agriyla uykumdan uyandim. sonrasinda sikintilar birkac gun devam edip sonra kesilmek seklinde devam etti. iki gun once mr cektirdim ve ruptur oldugu ortaya cikti. cok sukur kapsulun disina cikmamis henuz. lutfen korkmayin. her aci ruptur olacak diye bir sey yok. sizin daha 6 ay olmus. ama doktorunuzla gorusun mutlaka.

merhaba, ayni seyi 3.5 ay once yasadim. aci ve agriyla uykumdan uyandim. sonrasinda sikintilar birkac gun devam edip sonra kesilmek seklinde devam etti. iki gun once mr cektirdim ve ruptur oldugu ortaya cikti. cok sukur kapsulun disina cikmamis henuz. lutfen korkmayin. her aci ruptur olacak diye bir sey yok. sizin daha 6 ay olmus. ama doktorunuzla gorusun mutlaka.
ruuptur nedir acaba

uykumda oldu. aciyla uyandim. markasi mentor
Kesici bir cisim ile silikon protezler üzerinde baskı yapsanız dahi delinmesi gerçekten çok zor. Bir de delinse bile patlamaz akar. Ama bu durum ile karşılaştığımız bir durum değildir. (Googledan direk alıntı yaptım)

uykumda oldu. aciyla uyandim. markasi mentor
çok geçmiş olsun doktor nasıl olduğuyla ilgili bilgi verdi mi ? Çünkü nerdeyse imkansız gibi birşey ya , hani bu silikonlar çok dayanıklıydı mermi gelen bi kadın ölmüyordu falan. Kamyon geçse parçalanmıyordu böyle böyle pazarlanıyordu yani bunlar çok şaşırdım şuan.. Çok geçmiş olsun peki sonrasında ki süreçte ne yaptınız ? Yırtılma sonrası doktorunuz ne dedi çıkarttırdınız mı

çok geçmiş olsun doktor nasıl olduğuyla ilgili bilgi verdi mi ? Çünkü nerdeyse imkansız gibi birşey ya , hani bu silikonlar çok dayanıklıydı mermi gelen bi kadın ölmüyordu falan. Kamyon geçse parçalanmıyordu böyle böyle pazarlanıyordu yani bunlar çok şaşırdım şuan.. Çok geçmiş olsun peki sonrasında ki süreçte ne yaptınız ? Yırtılma sonrası doktorunuz ne dedi çıkarttırdınız mı
tesekkurler. ne yazik ki oyle bir sey yok. sektorde rant buyuk oldugu icin o sekilde pazarlaniyor. ben herhangi bir darbe almadim. ptesi doktor randevum var. ameliyat tarihini netlestirecegiz. onumuzdeki hafta cikarttirmis olmayi umuyorum. duzenli kontrollerinizi yaptirmayi unutmayin. yirtilmis implantlar bazi kisilerde hic belirti vermeyebiliyor

Kesici bir cisim ile silikon protezler üzerinde baskı yapsanız dahi delinmesi gerçekten çok zor. Bir de delinse bile patlamaz akar. Ama bu durum ile karşılaştığımız bir durum değildir. (Googledan direk alıntı yaptım)
bende patlama degil yirtilma oldu. ruptur bu anlama geliyor. buradan rupture yol acabilecek sebeplere bakabilirsiniz: Risks of Breast Implants

selamlar ben 6 ay önce meme protezi ameliyatı oldum ama geçen sabah sağ mememin altında şiddetli bir acıma , ağrı ile uyandım sonrasında ağrı ara ara devam etti bugün daha iyiyim ama ağrı yine vuruyor ara ara bunu yaşayan var mı protez kaydı diye çok korkuyorum gözle görünür bir belirti yok gibi ya da ben mi anlayamadım bilmiyorum doktorumla henüz konuşmadım birkaç günün geçmesini bekledim zaten şehir dışındayım yaşayan var mı acaba ?

Merhaba , benim doktorum 1 sene boyunca bu tarz ağrıların devam edebileceğini söylemişti ama doktorunuzla görüşün tabii ertelemeyin.

Öncellikle çok geçmiş olsun canım. Umarım sağlığına kavuşursun. Bu konu hakkında bildiğim bir kaç tecrübeyi paylaşayım. 16 sene önce takılan protezler muhtemelen 4.. veya 5. nesil. Ciddi bir zaman geçmiş üzerinden. Şu anda 6. nesil olarak satılan protezlerle arasında her açıdan ciddi teknolojik farklar var. Bu tip eski protezlerin vücut içinde yıpranma oranı, yeni nesil protezlere göre çok daha fazla. Hatta zaman içinde oluşan kapsül, kontraktüre dönüşerek silikonu sıkarak patlatabiliyor.
Ama görüntüleme her zaman doğru sonuç vermeyebiliyor. Protezlerin hiç hatasız da çıkabilir. Bunu ameliyat sonrası göreceksin. Sonuçları bizle de paylaşırsan sevinirim.

Diğer taraftan yeni nesil protezlerde de üretim hatası, doktor hatası vs. rüptür görülebiliyor. Mesela doktor dikerken yanlışlıkla silikonu delebiliyor. Tabii bundan kimsenin uzun zaman haberi olmuyor. Ta ki bir problem çıkana kadar.

Burada implant seçiminde dikkat edilmesi gereken konu, bu tip olaylardan mümkün olduğu kadar az zarar görmek için, implant içindeki silikonun kıvamı. Eğer silikon bir yırtılma sonrası ne kadar kıvamlı kalıp dışarı akmıyorsa bu o kadar iyi bir şey. Buna kohazivite deniyor. Ne kadar yüksek kohaziv o kadar iyi. Son olarak da bu konuların arkasında duran firmaları tercih etmek gerekiyor. Bu da garanti şartları. Hiç başıma gelmez dememek lazım. Mümkün olduğu kadar riski azaltmak önemli. Sağlık sonuçta şakası yok. Yeniden çok geçmiş olsun.

tesekkurler. ne yazik ki oyle bir sey yok. sektorde rant buyuk oldugu icin o sekilde pazarlaniyor. ben herhangi bir darbe almadim. ptesi doktor randevum var. ameliyat tarihini netlestirecegiz. onumuzdeki hafta cikarttirmis olmayi umuyorum. duzenli kontrollerinizi yaptirmayi unutmayin. yirtilmis implantlar bazi kisilerde hic belirti vermeyebiliyor
çok geçmiş olsun kontrol sonrası bize de lütfen bilgi verin umarım hızlı ve kolayca halledilecek bir işlen yapılır 🫶🏻

X