Memeden kesme (geleneksel eski yöntemler) yardım

Kızımı yarın tam bir ay oluyor sütten keseli salça , sabır taşı ve sakız saç kılı önerilerini kendimce bu şekilde sıraladım o olmazsa diğerini deneyeceğim diye çok şükür hiç beklemedigim kadar hızlı tek hamlede kesildi belkide 18 aylık olmasının etkiside olabilir çünkü daha henüz yeni yeni bağlanma asamasindaydi gece uykusu ikimizede yoktu sürekli neredeyse bir saatte bir kalkıyordu son bir aydır gündüz işte olduğum için sorun yoktu ama gece uykusu ikimizede yoktu salcayla halletik bizde ama ilk bir hafta baya zorlandı kuzum gece kalkıp agliodu konusarak fln halletik 🤗

Sonraki gecelerde uyanıyor gecenin bi vakti saatlerce oyun oynuyoruz 🤣🤣 ama şükür ağlayıp perişan olmuyor 80 saat oldu daha emmedik 🙏
Harika 🤩 bizimki alıştı artık çoğu zaman su veriyorum devam ediyo uykuya. Mümkün olduğunca yataktan çıkarmadan ışığı açmadan uykuya geri dönmesini sağlamaya çalış böyle de zor olur sana. Aman meme meme diye ağlamasın da bunlar da geçecek illaki

Harika 🤩 bizimki alıştı artık çoğu zaman su veriyorum devam ediyo uykuya. Mümkün olduğunca yataktan çıkarmadan ışığı açmadan uykuya geri dönmesini sağlamaya çalış böyle de zor olur sana. Aman meme meme diye ağlamasın da bunlar da geçecek illaki
Suyu sürekli yanımızda ama uyku arasında emmeye okadar alışıkki su içermisin diyince dövmüşüz gibi basıyo yaygarayı sonra biraz açılınca içiyo meme sorması zamanla azalır uyanmak için ozaman bahanesi kalmaz heralde düşünüyorum ☺ bayram öncesi inşallah tam bun düzene alışırız inşallah

Merhaba hanımlar. Konuyu uzatmadan başlayım.. 28 aylık oğlumu sütten kesmek istiyorum. 2 yaşına girdiğinde denedim güzelce konuşup haftalar önceden hazırladım falan ama olmadı çünkü emmeden uyumuyor ve gece de sık uyanıp emip tekrar devam ediyor. Uyku kalitesi ikimizde de sıfır bu yüzden. Gündüzleri hallettik oyalayarak falan unuttu artık gündüz istemiyor ama uyku=meme oğlum için.
Velhasıl memeden kesme sürecinde uzmanların önerdiği şeyleri biliyorum denedim ve başaramadım çünkü gece oyalama olmuyor gündüz gibi. Bana ninelerimizin yöntemleri lazım. Lütfen yargılamayın zaten uyku arasında emiyor dişleri bu yüzden lekelenmeye başladı.
Bal ve tuzla Bi karışım yapıp karıştırırken inşirah suresi okuyup memeye sürüyomuşuz cuma vakti memeyi verince ağlamadan bırakıyormuş çocuk. Bunun gibi "ağlatmayan" mucizevi yöntemlere ihtiyacım var 🤣
Gece uyku arası meme meme diye ağlamasına dayanamıyorum ben malesef veriyorum memeyi. Ninelerden annelerden duyduğunuz tecrübeleri yazın lütfen.. şimdiden teşekkür ederim
Teyzemin göğüs uçlarını koli bantlamistik 😂 salça süren var

Nasıl yani doğru muymuş bahsettiğiniz yöntem işe yarıyor muymuş 😅
Valla doğruymuş bizde işe yaradı ki 6 ay önce denemiştim bişey sürmeden konuşarak falan çok ağladı memee meme diye kendini yırttı gece. Tiksineceği herhangi bişey sürseydim yine böyle kolay olur muydu bilmiyorum açıkcası ama işe yaradı şükür

X