MEMORİAL ŞİŞLİ TÜP BEBEK YAPTIRANLAR BURDA MI?

embriyo genetik tarama embriyo başına 295 dolar 2 adet giderse genetiğe 295 dolar X 2 embriyo 590 dolar
Merhaba,
Biz de pgt yağtıracağız ama öncesinde bizden gen haritası istendi. Öncesinde sizden ve eşinizden gen haritası istendi mi? Bunun ücreti nedir.

Merhaba,
Biz de pgt yağtıracağız ama öncesinde bizden gen haritası istendi. Öncesinde sizden ve eşinizden gen haritası istendi mi? Bunun ücreti nedir.
Sizin genetik rahatsizliginiz mi var? Soylediginiz sey pgt setup oluyor. Eger oyleyse 2500 dolar onun fiyati

Merhaba,
biz de pazartesi gideceğiz randevuya. kromozom tahlillerimiz normal gelmisti fakat pgt de embriyolar anormaldi. sadece ben genetik test yaptırmıstım bu gen haritasını neye göre istiyorlar ne kadar pahalıymıs

merhaba sizde ki sorun nedir bende geçen ay görüştüm memeoraille eşimde kromozomda transkalosyon var yücel bey 5 embriyodan 2 si sağlıklı gelir dedi ama inşallah
maşallah sende 5 embriyo eminim 3 yada 4 sağlıklı gelir tekrar maşallah bize herhangi birşey söylenmedi genetik taramada ki 2 embriyo da a ++ kalitedeydi ama kötü kalite çıktı denildi bununla ilgili bir rapor verdiler genlerin bazıları 2 olması gerekirken 3 denildi. aslında pek detay verilmedi. senin yaşın bana göre genç o sebeple başarı şansın daha yuksek aslında olumsuzluk olduğunda malesef her zaman bir sebep oluyor. ben kürtaj sonrasında 2 _ 3 ay beklemek zorunda olduğum için yeni tedaviye başlayamıyorum. canım sen tedavinle ilgili buraya da yazarsan çok sevinirim. inşallah bebek haberlerini de paylaşırsın. canım senin yumurtalar bu ay mı toplandı. o zaman genetikten gelmesi ve transferi ortalama 2 regliyi buluyor

i

inşallah canım inşallah ben 39 oldum ve çok endişeleniyorum. :KK43:

Canım yaşın kaç? Bir arkadaşım memorialda transfer oldu, şimdi sınucunu bekliyor. 42-43 ve 45 yaşında hamile olanları görmüş geçen haftalarda orada. Sakın moralini bozma🙏🏻
inş arkadaşın güzel haberler alır rabbim tüm bebek sahibi olmak isteyenlere nasip etsin:KK43: ben sadece aralıkta transfer oldum ocak da hamile kaldım martta bebeğim öldü. kürtaj falan derken yeni tedavi rahim dinlenmesi falan yeni tedavi hazirana kaldı. yani en az 6_7 ay kaybettim ve yaş ilerliyor:KK43: inşallah ben de bu yaşta hamile kalırım ve anne olurum:KK43:

Canım benim 2 opu oldu şimdiye dek. İlkinde 9, ikincide 19 yumurta toplandı ama hiçbiri 5 e gidemedi. Hepsi 3. Gün. Dolayısıyla pgt ye de yollayamaz memorial bence. Ama ya 3. Gün diye transferi yapmazsa bahçeci gibi? Ondan korkuyorum.
3.gun embriyosunu memorial transfer ediyor çünkü anne rahmi en iyi bebeğin gelişeceği ortam diye başka hastaneleri bilmiyorum canım. sen önceki denemelerini bahçeci de mi yaptın? bahçeci 3. gun embriyosunu transfer yapmıyor mu?

maşallah sende 5 embriyo eminim 3 yada 4 sağlıklı gelir tekrar maşallah bize herhangi birşey söylenmedi genetik taramada ki 2 embriyo da a ++ kalitedeydi ama kötü kalite çıktı denildi bununla ilgili bir rapor verdiler genlerin bazıları 2 olması gerekirken 3 denildi. aslında pek detay verilmedi. senin yaşın bana göre genç o sebeple başarı şansın daha yuksek aslında olumsuzluk olduğunda malesef her zaman bir sebep oluyor. ben kürtaj sonrasında 2 _ 3 ay beklemek zorunda olduğum için yeni tedaviye başlayamıyorum. canım sen tedavinle ilgili buraya da yazarsan çok sevinirim. inşallah bebek haberlerini de paylaşırsın. canım senin yumurtalar bu ay mı toplandı. o zaman genetikten gelmesi ve transferi ortalama 2 regliyi buluyor
Gecmis olsun canim, insallah bir sonraki tedavide saglikli embriyoyu bulursunuz 🙌 sizdeki problem embriyolarda trizomi gorulmus, normalde kromozomlarda iki tane cubuk yanyana geliyor gibi dusun, senin bazi kromozomlarinda uc adet cubuk yanyana gelmis. Bazi kromozomlarda bu durum goruldugunde yaşamla bagdasmiyor. Ama mesela 21. kromozomda buna rastlandiginda bebek down sendromu oluyor.

Allah herkese saglikli bebek sahibi olmayi nasip etsin 🙌 İsin icind girince saglikli cocuk sahibi olmanin ne buyuk lutuf oldugunu goruyoruz iste 🌻🌻🌻

Pgt yaptırmayan var mı arkadaşlar ? :KK43:
Pgt yaptirmayan da cok var, nicin uzgun surat koydun 🙃 Pgt yi genetik hastaligi olanlar kesin yaptiriyor, onun disinda tekrarlayan kayiplari olanlar ve ileri yastakiler de yaptiriyor. Gebelik sansini artirdigi kesin.. cunku saglikli olmayan bir embriyo transfer edildiginde dusukle sonuclanabiliyor gebelikler. Ama pgtsiz embriyo transferi olup, saglikli cocuk sahibi olan yuzlerce kadin vardir bu forumda

Canım benim bi önceki denemem devlet hastasinde oldu ikiside tuttu ama düştü sonra genetik test verdik eşimin 4 v 15. genlerde hasar çıktı bi önceki tedavimde 6 embriyom olmuştu soner bey eşimden sperm fish aldı baktırdı genetiklerine tahmini konuştu gene 5 embriyon olursa 2 si sağlıklı gelebilir dedi ben mayıs ayında başlıyorum tedaviye inşallahhh hepimizn kucağı dolar inşallahhhhhhh

Pgt yaptirmayan da cok var, nicin uzgun surat koydun 🙃 Pgt yi genetik hastaligi olanlar kesin yaptiriyor, onun disinda tekrarlayan kayiplari olanlar ve ileri yastakiler de yaptiriyor. Gebelik sansini artirdigi kesin.. cunku saglikli olmayan bir embriyo transfer edildiginde dusukle sonuclanabiliyor gebelikler. Ama pgtsiz embriyo transferi olup, saglikli cocuk sahibi olan yuzlerce kadin vardir bu forumda
Yani yaptırmadık bunun kararından pişman olmaktan korkuyorum açıkcası o yüzden üzgün surat ekledim. :)

Gecmis olsun canim, insallah bir sonraki tedavide saglikli embriyoyu bulursunuz 🙌 sizdeki problem embriyolarda trizomi gorulmus, normalde kromozomlarda iki tane cubuk yanyana geliyor gibi dusun, senin bazi kromozomlarinda uc adet cubuk yanyana gelmis. Bazi kromozomlarda bu durum goruldugunde yaşamla bagdasmiyor. Ama mesela 21. kromozomda buna rastlandiginda bebek down sendromu oluyor.

Allah herkese saglikli bebek sahibi olmayi nasip etsin 🙌 İsin icind girince saglikli cocuk sahibi olmanin ne buyuk lutuf oldugunu goruyoruz iste 🌻🌻🌻
canım bizim 4 ve 15. genlerde hasar varmış doktor fish baktı %40 dengeli %60 dengesiz dedi sonuç için sence şansımm yüksek mi

Sizin genetik rahatsizliginiz mi var? Soylediginiz sey pgt setup oluyor. Eger oyleyse 2500 dolar onun fiyati
Merhaba biz henüz başlamadık. Doktorumuz öncelikle bizim gen taraması yaptırmamızı istedi. Bendeki ve eşimdeki bozuk genler ortaya çıkacak embriyoda buna göre test yapacaklarmış. Tüp bebek öncesi yani

canım bizim 4 ve 15. genlerde hasar varmış doktor fish baktı %40 dengeli %60 dengesiz dedi sonuç için sence şansımm yüksek mi
Translokasyon oranlarini hic bilmiyorum canim. Ama translokasyo olup saglikli embriyo elde eden arkadaslar vardi.
Mesela benimki genetik hastalik, 9 embriyomuza hastalik taramasi yapildi pgt setup ile, 5i hasta 4u saglikli geldi. Sonra saglikli olan 4 taneye ngs ile kromozomlara bakildi(bu herkese uygulanan pgt oluyor), 4 taneden de 3 tane saglikli cikti, 1 tanesinde trizomi vardi.

Yani genetik hastaligi olan biri olarak, 9 embriyodan kromozom analizi dahil tamamen saglikli 3 adet embriyo elde ettik. Bizim oranimiz 1/3 oldu ki bence genetikte bu cok iyi bir oran, sukurler olsun 🙌 o yuzden icinizi hic karartmayin. Memorial bu konuda cok iyi, hem karsinda her zaman danisabilecegin bir muhattap var. Siz genetik labindan doktorla gorustunuz mu?

X