Bahçe Bakımı ve Çiçekler menekşelerim de sinekler

seiss

MUTLULUĞUM :) OĞLUM
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2012
669
5
33
mrh ben çiçekleri çok seviyorum ve menekşe aldım saksısı çok küçük olduğu için değiştirmiştim be çiçeklerim kurumuştu yeni yeni göbekten verdi ama şimdi de sineklendi ne yapabilirim ??

Çiçekçiler de ilaç satılıyor sinek için ben de bilmiyordum bi çiçeğimi attım baş edemeyince

teşekkür ederim :KK9:
yeni sineklendi ve atmak da itemiyorum sabah kalkınca ilk işim çiçeklerime bakmakk

sineklenme bence çoğu zaman toprağın iyi olmamasından kaynaklanıyor
eğer toprakta gereğinden fazla gübre varsa sineklenmenin olmaması imkansız bi komşumuzdan duymuştum ve tüm çiçeklerime uyguladım toprağın en üst kısmını tamamen kumla kapla çözüm olabilir ya da bahara az kaldı 2 ay daha bekle ve toprak değişimi yap derim ben kendi tecrübelerime dayanarak tabii

mrh ben çiçekleri çok seviyorum ve menekşe aldım saksısı çok küçük olduğu için değiştirmiştim be çiçeklerim kurumuştu yeni yeni göbekten verdi ama şimdi de sineklendi ne yapabilirim ??
canım sineklenmesinin sebebi çok fazla sulamandan kaynaklı suyu azalt kurudukça toprağı tabağına su koy alttan çeksin ya da az az sula sineklenme kalkıcaktır ortadan.

Benimde menekşelerimde bi ara çok sinek vardı saksılarını değiştirmiştim ve ondan sonra sineklendi ben gübreye bağladım suyunu da çok verince böcek oluyo suyunu az az vermek gerekiyo :KK34:

Sineklenme oldugunda saksinini yapraklarina degmeyrcek sekilde sabunlu suya oturtunuz.sonrada dikkatlice durulayiniz..sizin gecmistir yada olmustur belki simdiye :)

X