Merak etmeyen eş ailesi

Çok ilginçsiniz gerçekten
Düşük yaptığınız halde hamile numarası yapacaktınız
Bundan utanmadınız da beni niye sormadılar diye mi sorun ettiniz?
Mantıken şükretmeniz gerekmez mi sormadılar da yalan söylemek zorunda kalmadım diye ?
Niye zorundasınız onu hiç anlamadım da

Yani çok tuhafsınız. Öncelikle böyle bir şeyi söylememeniz , saklamanız çok garip. İkincisi de zaten olmayan bebeği sormadılar diye kafanıza takıp, eşinize sitem etmeniz daha da garip.

Wala bence de çok normal değil.İnsan hiç mi noldu demez.Sizin de yaptığınız doğru değil.Dusugu saklamak neden.Benim de kız kardeşim bi tuhaf oldu.İki ay önce babamı onlara karşı korudugum için atistik o günden beri beni ne aradı ne sordu.Guya doğuma gelecekti de,bebek arabası almayın Ekim'de ben alicam demeler herşey yalan çıktı ortada yok kendisi.Ben yegenlerime yagdiriorum dogduklarindan beri.Benim için deliriolar ben de onlar için.Ama kız kardeşimin bu yaptığına acayip bozuldum.Benim yegenlerime karşı tavrim sevgim asla değişmez kardeşimin yaptıkları yüzünden ama kardeşime de bu da yeğenin diyip cocuk gösteresim yok yani.O yüzden sizi haklı buldum ben.
Kızkardesiniz ki de bi garipmiş gerçekten. Benimde yeğenlerim var halayım yani yengemi tamam defalarca aramadım ama abimle konuşurken abine bile sordum yengem nasıl yeğenim nasıl diye ? Bi cümle içinde geçsin bari tamam bana sorma hadi abine oğluna sor . Eşimn yanındaydım görüntülü konuşurken. İlk torun dan kastım bir şey olmasını beklemek değil sadece durumu belirtmek benm ilk yeğenim olduğunda tamam göbek atmadım ama ilk heyecanla arada soruyordum yani doğunca sevmeye gelince torunum da yeğenim de diye karışılır atlanır hemen o zamanda cvp versen olmaz vermesen olmaz.. normalde zaten mesafeliyim bi beklentim yok kendimle alakalı annem var yeterince beni merak eden

Kızkardesiniz ki de bi garipmiş gerçekten. Benimde yeğenlerim var halayım yani yengemi tamam defalarca aramadım ama abimle konuşurken abine bile sordum yengem nasıl yeğenim nasıl diye ? Bi cümle içinde geçsin bari tamam bana sorma hadi abine oğluna sor . Eşimn yanındaydım görüntülü konuşurken. İlk torun dan kastım bir şey olmasını beklemek değil sadece durumu belirtmek benm ilk yeğenim olduğunda tamam göbek atmadım ama ilk heyecanla arada soruyordum yani doğunca sevmeye gelince torunum da yeğenim de diye karışılır atlanır hemen o zamanda cvp versen olmaz vermesen olmaz.. normalde zaten mesafeliyim bi beklentim yok kendimle alakalı annem var yeterince beni merak eden
Dimi yani tuhaf.Siz dışardan biri olarak tuhaf gördünüz.Hadi diyelim ben alinganim,objektif olamiorum siz beni hiç tanımadan duruma tuhaf dediniz.Ben kız kardeşimle defalarca tartışıp,küsüp sonra barıştım.Ama asla çocukları dahil etmedim.Kardesimi görüntülü arardım direk çocuklara actirirdi.Bilirdi çünkü onları aradığımı.Dogumgunleri olurdu Turkiyede değiller kargoyla hediye yollardim.Cocuklar bişey istediklerinde annesine babasına değil bana geliolardi artık.O kadar duskunumdur onlara.Agustosta Türkiye'ye geldiler kardeşim tiroid ameliyatı oldu Koşuyolu Acibademde.Biz eşimle, ben o hamile halimle hergun karşıya gittik geldik bir dediklerini iki etmedik.Ben bu kadar yapınca bana babamı korudum diye tavir alınıp böle yapılmasını hiç hazmedemedim.Bu saatten sonra gelicem diye arasa gelme gerek yok dicem.İstemiorum da zaten gelmesini.Biz eşimle gittigimizde onun kayinvalidesine gidip çocuklara bebeği gostericez.Onun kayinvalidesiyle de çok samimiyiz çok severiz birbirimizi.Cocuklar da bebek diye deliriolar.Sirf onlar için göstericem bebeği.

Ayrıca size katılıyorum tabiki ilk torun ilk heyecan.İkincide de aynı heyecan olur,tadına varılmıştır o güzel duygunun ama ilkte daha tadına varmadin ki.Ogreniceksin nasıl güzel bı duygu olduğunu.Bazi insanlar net tuhaf.

öncelikle çok geçmiş olsun. sizi üzmek için yazmıyorum peki yakınlarda tekrar hamilelik düşünüyorsunuz diye böyle bir durumu saklamak, hamileymiş gibi davranmak ne kadar normal? yani yakınlarda beklediğiniz hamilelik biliyorsunuz ki sipariş vermekle olmuyor. bende 2 senedir yakınlarda hamilelik bekliyorum, varsa bir ısmarlama ısmarlayıvereyim. Hoppa
oldu ki kalmadınız, yine söylemek zorunda kalacaksınız. siz üzülmüşsünüz, önemli olan onların üzülmesi mi, eşiniz de bir garip. ağır kaldırma diyecek, tamam diyicem. o günü o yalanla geçiremem yani. kocam da kusura bakmasın. bence normal olan gibi açıklayın durumu zira sormasını bekliyorsunuz eğer bir süre hamile kalamaz ve sorarlarsa, bu beklediğiniz şey size işkence olur. kendinize bunu yapmayın.

çok tuhaf bir konu.
gebeliğin devam etmediğini yakın çevreyle paylaşmak lazım. yakında olacak zaten düşüncesi, saçmalığı bir yana, sizi gerer. olmadı olmadı napcaz diye.
ayrıca hamilelik sürecinde bebek sizin bedeninizde olduğu için, hormonlar falan derken siz hep düşüneceksiniz. ama herkes sizin bebenizle yatıp kalkmayacak, normal yani... doğduğunda etkileşime geçebilecekler neticede. bu tarz ilgi beklentilerinizi eşinizle sınırlandırmak iyi olur bence

Dimi yani tuhaf.Siz dışardan biri olarak tuhaf gördünüz.Hadi diyelim ben alinganim,objektif olamiorum siz beni hiç tanımadan duruma tuhaf dediniz.Ben kız kardeşimle defalarca tartışıp,küsüp sonra barıştım.Ama asla çocukları dahil etmedim.Kardesimi görüntülü arardım direk çocuklara actirirdi.Bilirdi çünkü onları aradığımı.Dogumgunleri olurdu Turkiyede değiller kargoyla hediye yollardim.Cocuklar bişey istediklerinde annesine babasına değil bana geliolardi artık.O kadar duskunumdur onlara.Agustosta Türkiye'ye geldiler kardeşim tiroid ameliyatı oldu Koşuyolu Acibademde.Biz eşimle, ben o hamile halimle hergun karşıya gittik geldik bir dediklerini iki etmedik.Ben bu kadar yapınca bana babamı korudum diye tavir alınıp böle yapılmasını hiç hazmedemedim.Bu saatten sonra gelicem diye arasa gelme gerek yok dicem.İstemiorum da zaten gelmesini.Biz eşimle gittigimizde onun kayinvalidesine gidip çocuklara bebeği gostericez.Onun kayinvalidesiyle de çok samimiyiz çok severiz birbirimizi.Cocuklar da bebek diye deliriolar.Sirf onlar için göstericem bebeği.
Boşverin siz zaten her şeyi yapmışsınız. Kardeşiniz bile böyle yapmışsa bana kv görümce sormamış çok değil..Bende yegenlerime her şey yaptım hediyeler gezmeler bi hala olarak yine olsa yine yaparım asla derdim bu değil ama yengem hep doldurdu şiödi aramazlar sormazlar ben hala dayanamam. Çocukların ne suçu var

Kızlar selam . Ben hamileydim ama bebek gelişmediği için sonlandırmak zorunda kaldık eşim bu durumu ailesine söylemek istemedi bende saygı duydum üzülsünler istemiyorum dedi nasılsa kısa zamanda tekrar düşünüyoruz dedi oldugunda sorarlarsa o zaman söyleriz dedi sen bilirsin dedim neyse asıl konu şu ; kv cuma günü konustuk kızım ağır kaldırma dedi bende mecburen tamam anne dedim ama bugun eşimin kızkardeşi annesi fln görüntülü konustuk bi kere bile bebek nasıl sen nasılsın hadi beni geçtim nasıl gidiyo hamilelik vs diye sormadılar bile şaşırdım açıkçası ki ilk torun olacaktı olsaydı Hee sormamaları evet iyi oldu çünkü zaten yok yalan söylemek durumdan kalmayacaktık ama bi yandan da olsaydı demekki sormayacaklardı dedim şaşırdım açıkçası hatta eşime dedim insan sormaz mı ya sonucta ilk torun istemiyorlar herhlde dedim yada merak etmez mi babaanne olarak eşim hala alışamadılar yada akıllarına gelmemiştir dedi nasıl yani dedim kızkardesin evli yakınlar onlarda yok yani ilk torun olacak bi heves bi istek bi merak olmaz yoksa biliyorlar mı dedim ben söylemedim dedi ala ala dedim açıkçası şaşırdım yada garipsedim tuhafıma gitti doğunca torunum diye atlarlar ama dedim içimden . Kv söylemeyi düşündüm yani konusurken sitem eder gibi sonra dedim boşver zaten yok bi daha ki oldugunda söylerim hayırlısı ile. Kızlar çok mu abartıyorum nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum açıkçası eşimin de bir şey söylememesi garip geliyor yani ne bileyim bana gelince hemen ailesini savunur ama onların yaptıklarına gelince aklına gelmemiştir oluyo . Sizce ne yapmalıyım ?
Abartıyorsun bence kadın ağır kaldırma demiş zaten müneccim değil ya ters bişey olacağını olduğunu bilsin. Suanki ruh halin yüzünden hassas dusunuyorsundur bence burda kötü bir durum yok

Kız canını sıkmaya değmez bendede var o aileden bebeğim oldu hala arayıp sormazlar ama başkalarının yanında bir gör sanki sanırsın onlar büyütüyor.. Ne hamilelikte ne doğumda bir iğne hadi onu geçtim bir çorba görmedim boşver takma
İyi De laf söylemeden nasıl duruyorsun eşin bir şey demiyor mu mesela. Benm kv garip zaten normalken arar sorar ama kızı yanındayken bi buzdolabı 🤣eşim bi bnu farketmiş annem kızkardesimden çekiniyor galiba dedi bir şey demedim ama harbiden öyle saçma ama öyle kızım bir şey demesin durumu derse desin yani bir şey var ise..

İyi De laf söylemeden nasıl duruyorsun eşin bir şey demiyor mu mesela. Benm kv garip zaten normalken arar sorar ama kızı yanındayken bi buzdolabı 🤣eşim bi bnu farketmiş annem kızkardesimden çekiniyor galiba dedi bir şey demedim ama harbiden öyle saçma ama öyle kızım bir şey demesin durumu derse desin yani bir şey var ise..
Diyor demezmi uzak oldukları için sükret sen üzülüyorsun ama bilmiyorsunki bacılarımdan ne kadar uzak o kadar iyi diyor ama şu beni sinirlendiren bebek sabi yaa torun ayrımı yapmaları başkalarının yanında ölüp bitmeleri ben Allaha havale ediyorum.. Kaynanaya lafımıda söylüyorum çekinmem oda gidip kızlarına yetiştiriyor

Sürekli sorarlarsa ay ne kıymetli torunları varmış beni değil torunlarını seviyorlar dersiniz, sizin gibilere hiç yaranılmaz. Üstelik bir de olmayan bebeği sormalarını bekliyorsunuz, değişik bir kafa.

Ben anlıyorum sizi. Benzer şeylere bende takılmıştım. Benim eşimin ailesini de arayıp sormaz ne oldu ne yapıyorsunuz bir ihtiyacınız var mı diye? Benim ailem ise tam tersidir. Şu an yengem de hamile. Gün aşırı arayıp sorarlar yengemi devamlı bir torun muhabbeti. İster istemez insan kıyaslıyor. Değerli hissetmek istiyor. Ben böyle şeylere takılmıyorum artık. Her aile torun meraklısı olmak zorunda değil. Onlar da öyle insanlar. Üzülmemek için beklentiyi düşük tutmak lazım. Oturup eşimin ailesini kafama takamam. Size de böyle şeyleri kafanıza takmamanızı öneririm. Herkesi olduğu gibi kabul edin.

Ya orası ayrı tamam sormadılar ama bu sefer torun olunca da başlarlar her şeye karışmaya , bana da gelir muhtemelen ..
Ayy yok artık ya bu kadarınıda hiç duymadım . Bu beklentiniz çok garip sadece 1 kere sordular niete 2. Ye sormadılar aklıma bile gelmez 😳..
Belki hormonlarınızdan böyledir , başınız sağolsın çok üzüldüm Allah sabır versin.
Ama bu kadar alıngan olmak etrafınızdakileri çok yorar ve sizden uzaklaştırır . Bir de eşinize şikayet etmişsiniz sormadılar diye eminim eşinizde içinden şoke olmuştur.
Sakin olun biraz bu kadar ciddiye alıp takmayın kafanıza insanları beklenti içine girmeyin herkesten her şeyden her durumdan.

X