Merhaba arkadaşlar ovulasyon hakkında

Kasimpaticicegi

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2023
89
7
D50E0962-1486-4A72-B0F9-3288B310C735.jpeg
Arkadaşlar merhaba ovulasyonumu takip ediyorum bu ay ama 17.-18.gün bugun yani yakaladım diye düşünüyorum çift çizgi dün ertesi günü ve dünü değerlendirdim ilişki olarak. Ancak bugunde çift çıktı henüz çatlamadımı çatladğında silik mi çıkıcak test yardımcı olurmusunuz

Eki Görüntüle 3422345 Arkadaşlar merhaba ovulasyonumu takip ediyorum bu ay ama 17.-18.gün bugun yani yakaladım diye düşünüyorum çift çizgi dün ertesi günü ve dünü değerlendirdim ilişki olarak. Ancak bugunde çift çıktı henüz çatlamadımı çatladğında silik mi çıkıcak test yardımcı olurmusunuz
Evet canım catladiginda siliklesecek o ilk testlerin gibi olucak. Catlayinca da değerlendirin. Bazen 3 gün sürebiliyor çatlaması ama sanki çatlamaya başlamış gibi yenice.

Eki Görüntüle 3422345 Arkadaşlar merhaba ovulasyonumu takip ediyorum bu ay ama 17.-18.gün bugun yani yakaladım diye düşünüyorum çift çizgi dün ertesi günü ve dünü değerlendirdim ilişki olarak. Ancak bugunde çift çıktı henüz çatlamadımı çatladğında silik mi çıkıcak test yardımcı olurmusunuz
K kadingibikadiinnn bakin mesela bu arkadaşta pik gun 18.
Gördüğünüz gibi herkeste 14.gun değil. Ben senelerce uğraştım senelerrrccceeee.

Ayrıca kuzenimin adeti bitti bittiği gün yumurtlama oluyormuş onda meğer her kadin 14 ünde yumurtlarsa hiç çocuk sıkıntısı çeken kalmaz

Yok değil evet önceki ay kimyasal gebelik geçirdim bu ay 17. Günde çifti gördüm bugunde 18. Gün dün ve ertesigünü değerlendirdim de yarınıda değerlendireyim diyorum

Evet canım catladiginda siliklesecek o ilk testlerin gibi olucak. Catlayinca da değerlendirin. Bazen 3 gün sürebiliyor çatlaması ama sanki çatlamaya başlamış gibi yenice.
Yaeında yapıcam test bakalım ne olur şimdi çatlayınca 24-36 saat kadar yumurtalar açık kalıyor değilmi doğru anladım o yüzden yarını değerlendireyim

K kadingibikadiinnn bakin mesela bu arkadaşta pik gun 18.
Gördüğünüz gibi herkeste 14.gun değil. Ben senelerce uğraştım senelerrrccceeee.

Ayrıca kuzenimin adeti bitti bittiği gün yumurtlama oluyormuş onda meğer her kadin 14 ünde yumurtlarsa hiç çocuk sıkıntısı çeken kalmaz
Testle deneyerek mi uğraştınız canım şuan varmı çocugunuz dediğiniz gibi herkes aynı değil birde Yaradan nasip edecek 🙏🏼 bende 2 düşük yaptım ikisinini arasında 6 ay var ameliyst oldum sorun bulundu miyon varmiş rahim duvarında beneğin gelişmesini engelliyormus geçti 6 ay şimdi düşünüyoruzda

Kızlar benimde 4 gün çift çizgiden sonra 2 gündür silikleşti ovulasyon testim. Dünü de değerlendim. Devam etmelimiyim denemeye?

çatladığında da mı değerlendirmek gerekiyor o zaman 3-4 gün üst üste gebelik mi oluyor. ben bu ay yeni denicem ovulasyon testlerini cok bilgim yok. bu sekilde ikiside koyu olunca yani pik olunca birliktelik olacak dimi? peki çatlaması ne demek oluyor, çatlamadığı durumlar oluyor mu onu nasıl anlayacağız

Yaeında yapıcam test bakalım ne olur şimdi çatlayınca 24-36 saat kadar yumurtalar açık kalıyor değilmi doğru anladım o yüzden yarını değerlendireyim
Evet. Aşılamayı yumurta çatlatma iğnesinden 36 saat sonra yaparlar mesela. Demek ki en uygun zaman o. Sizin normal bir süreç olacağı için saat bilemezsiniz ama degerlendirin mutlaka. Hatta sonrasında 1 hafta gün aşırı ilişki yapsanız daha iyi olur.

çatladığında da mı değerlendirmek gerekiyor o zaman 3-4 gün üst üste gebelik mi oluyor. ben bu ay yeni denicem ovulasyon testlerini cok bilgim yok. bu sekilde ikiside koyu olunca yani pik olunca birliktelik olacak dimi? peki çatlaması ne demek oluyor, çatlamadığı durumlar oluyor mu onu nasıl anlayacağız
Evet catlamadigi durumlar oluyor, Lh pik devam ederse çatlaması deniliyor. Doktor kontrolünde en net anlaşılır ama. Catladiginda dollenmeye müsait değerlendir demek. Öncesi sonrası ne kadar degerlendirebiliyorsan iyi. Eğer sperm sorunu varsa gün aşırı deneme yapılabilir.

Evet catlamadigi durumlar oluyor, Lh pik devam ederse çatlaması deniliyor. Doktor kontrolünde en net anlaşılır ama. Catladiginda dollenmeye müsait değerlendir demek. Öncesi sonrası ne kadar degerlendirebiliyorsan iyi. Eğer sperm sorunu varsa gün aşırı deneme yapılabilir.
pik demek yumurtlama günü değil mi .yani iki çizgi de koyuyken. o zamanlar deneyeceğim bir de siliklemeye basladıgındamı?

Evet. Aşılamayı yumurta çatlatma iğnesinden 36 saat sonra yaparlar mesela. Demek ki en uygun zaman o. Sizin normal bir süreç olacağı için saat bilemezsiniz ama degerlendirin mutlaka. Hatta sonrasında 1 hafta gün aşırı ilişki yapsanız daha iyi olur.
Tamam teşekkür ederim yani 2 gndür peşpeşe denedik bugun ara verdik bugunde pik gözüküyo yarında test yaparıö atarim yarını da değerlendiririm bakalım ne olcak önceki gebeliğim sonlandı düşük yaptım onuda ovulasyonla yapmiştim ben inşallah buda olur

X