Ovulasyon testi pik mi ilk defa test kullanıyorum

Zeynep Kir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2024
31
4
27
Arkadaşlar merhaba bu ay ilk defa ovulasyon testi yapıyorum. Gebe kalmayı denediğim 3. Ay. Doktor yumurta sayımın vs normal olduğunu yumurtlamada da bir problem gözükmediğini söylemişti. Ancak adetimin 11. Günün de çift çizgi gördüm pik olup olmadığımı anlayamadım önceki günü ve o günü ertesi günü değerlendirdim. Ertesi günü de tek çizgi gördüm. Adetimin 18. Günündeyim hala çift çizgi göremedim. Aşağıya test fotoğrafını da koyuyorum. Yorumlama da yardımcı olursanız sevinirim. Bir dahaki ay innovita alıcam renk koyuluklarını en iyi gösteren oymuş sanırım.

Eklentiler

• IMG_2905.jpeg
    IMG_2905.jpeg
    92,8 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_2906.jpeg
    IMG_2906.jpeg
    96,1 KB · Görüntüleme: 79
Arkadaşlar merhaba bu ay ilk defa ovulasyon testi yapıyorum. Gebe kalmayı denediğim 3. Ay. Doktor yumurta sayımın vs normal olduğunu yumurtlamada da bir problem gözükmediğini söylemişti. Ancak adetimin 11. Günün de çift çizgi gördüm pik olup olmadığımı anlayamadım önceki günü ve o günü ertesi günü değerlendirdim. Ertesi günü de tek çizgi gördüm. Adetimin 18. Günündeyim hala çift çizgi göremedim. Aşağıya test fotoğrafını da koyuyorum. Yorumlama da yardımcı olursanız sevinirim. Bir dahaki ay innovita alıcam renk koyuluklarını en iyi gösteren oymuş sanırım.
Merhaba 14.gün gibi görünüyor

14 nisan da yaptıkların yumurtlama gününü göstermiş bence

Ya ben de pik mi değil mi anlayamamıştım. Birçok kişi piki görmek gerekiyor görmeyince yumurta büyümemiş olabilir yeterince vs yorumları görünce tereddüt ettim. Umarım olmuştur🙏🏻 teşekkür ederim.
Öyle bir şey yok regl olduysanız yumurtlama olmuş demektir. Ben 1 yıl kullandım bunları, düzenli adet görüyorsanız gerek yok bence strese sokuyor. Adetin 12-18 günleri arası gün aşırı ilişki olursa yumurtlamayı kaçırma şansınız hiç yok. Genel olarak haftada 3 ilişki de çok yeterli.

Öyle bir şey yok regl olduysanız yumurtlama olmuş demektir. Ben 1 yıl kullandım bunları, düzenli adet görüyorsanız gerek yok bence strese sokuyor. Adetin 12-18 günleri arası gün aşırı ilişki olursa yumurtlamayı kaçırma şansınız hiç yok. Genel olarak haftada 3 ilişki de çok yeterli.
Strese soktukları konusunda haklısınız. İnsanı saçma sapan düşüncelere itip beynini meşgul ediyor.

14 nisan yumurtlama gibi duruyor. ayrıca hepsini aynı yöne dizseydin ya sasirdim bi an 😂😂 bu arada innovita marka ovulasyon testi daha hassas sonuclar veriyor aklında bulunsun. inş güzel olur her sey 🙏🏻🥰

öyle diyorsunuz ama bazı kadınların yumurtlama günü çok farklı olabiliyor. veya esiyle her zaaman vakit gecirme şansı olmuyor 🥲 ben 7 ay kullandım ve hiç pik görmedim. meğer yumurtalarım yeterli olgunluğa gelmeden çatlıyormus. ovulasyon testi kullanmasam bir sorun olduğunu bilemicektim. bazı insanları strese sokuyor evet ama benim için rahatlık valla yumurtlamamı bildiğim için gebelik testi de ne zaman doğru sonuc verebilir aşağı yukarı anlıyorum

öyle diyorsunuz ama bazı kadınların yumurtlama günü çok farklı olabiliyor. veya esiyle her zaaman vakit gecirme şansı olmuyor 🥲 ben 7 ay kullandım ve hiç pik görmedim. meğer yumurtalarım yeterli olgunluğa gelmeden çatlıyormus. ovulasyon testi kullanmasam bir sorun olduğunu bilemicektim. bazı insanları strese sokuyor evet ama benim için rahatlık valla yumurtlamamı bildiğim için gebelik testi de ne zaman doğru sonuc verebilir aşağı yukarı anlıyorum
100 kadından 97’sinin aşağı yukarı yumurtlama günü bellidir ve geneli eşiyle birlikte yaşar biliyorsunuz ki. O nedenle genelleme yaptım zaten, düzenli adet gören birinin yapmasına gerek yok demek istedim. Ekstrem durumlar varsa kullanılabilir tabi ki, strese girmeyecekseniz de mantıklı ama doktorlar düzenli adet gören bir kadın için gerek olmadığını söylüyor. Dediğim gibi ben 1 yıl kullandım strese sokmaktan ve çocuk için ilişkiye girmekten başka bir işlevi olmadı 😂 yok yeterince koyulaştı mı yok çatladı mı vs diye endişelenmek de cabası. Pcos varsa ovülasyon testlerinde devamlı yumurtlama görünüyor mesela, çok yanıltıcı oluyor. Sizde işe yaramasına sevindim.

Kızlar bende aranıza yeni katılıyorum bu testleri yeni kullanıyorum bugün başlamış mi yumurtlama sizce?

Kullanana kadar bende çok stresli bi durum olarak görüyordum bu testleri , ben yumurtlama günümü adetten 13 12 gun sonrq die biliyordum o günleri degerlendirirdik ama meğersem 16 gun sonraymis ben henuz gebe kalmadım ama yararlı olacağını düşünüyorum

Eklentiler

• Screenshot_20240425-004914_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240425-004914_Trendyol.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG-20240425-WA0000.jpg
    IMG-20240425-WA0000.jpg
    149,6 KB · Görüntüleme: 51
X