Merhaba,Ben aranıza yeni katıldım,Ankara'da yaşayan var mı?

Marmelat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
201
0
Öncelikle herkese Merhaba,Evlilik nedeniyle İstanbul'dan Ankara'ya yerleştim yeni şehre alışmaya çalışıyorum,eşimle her ne kadar mutlu olsamda bu süreç biraz sancılı geçiyor.
O yüzden hem vakit geçirmek hemde faydalı bilgiler edinmek adına aranıza katılmak istedim...
Herkese hayırlı günler diliyorum.

hoşgeldin aramıza :KK16:

umarım burda keyifli ve ankaraya alışmanda yardımcı dostlukların olur :KK16:

bende evlenince hemen ankaraya geldim.. oturduğum yer itibariyle gayetsoğuk bi şehir... yalnızlık çekeceğin kesin :KK70:

ben de senin gibi evlenerek geldim Ankara'ya İzmir'den hala burda arkadaşım yok onu bırak komşuluk da yok:KK43: kızımla koca gün bi başımayım. çok zor geçiyo günlerim hala da alışamadım. seni çok iyi anlıyorum. Yalnız değilsin marmelat. Ankara'nın neresindesin? ben çankaya dikmen

hoşgeldin ankaraya ..
burası bürokrasi şehri ,memur şehri ..
o yüzden herkese sabahtan akşama kadar işte..
biraz yalnızlık çekersin ama ankara güzel şehir..
düzenli ,karmaşık olmayan ...
zamanla gidilecek yerleri de öğrendinmi yaşamak kolaydır burda ..

ben de senin gibi evlenerek geldim Ankara'ya İzmir'den hala burda arkadaşım yok onu bırak komşuluk da yok:KK43: kızımla koca gün bi başımayım. çok zor geçiyo günlerim hala da alışamadım. seni çok iyi anlıyorum. Yalnız değilsin marmelat. Ankara'nın neresindesin? ben çankaya dikmen

Merhaba,

Burası soğuk ve biraz sessiz bir şehir,İstanbul'dan sonra alışmak oldukça zor.Bende bütün gün evde bir başımayım,akşam eve eşim gelince mutlu oluyorum ona güzel yemekler yaparak ve temizlik yaparak geçiriyorum çoğu vaktimi,ben Yenimahalledeyim ama buraları hiç bilmiyorum,açıkcası korkuyorumda ailem yok,arkadaşım yok,kimsem yok.Evde tek başıma kalıncada korkuyorum,insanın bilmediği bir şehirde ailesinden uzak yaşaması oldukça zor.En azından senin kızın var sana can yoldaşı onunla vakit ne güzel geçiyordur ama ben tek başımayım bütün gün:KK43:

Merhaba,

Burası soğuk ve biraz sessiz bir şehir,İstanbul'dan sonra alışmak oldukça zor.Bende bütün gün evde bir başımayım,akşam eve eşim gelince mutlu oluyorum ona güzel yemekler yaparak ve temizlik yaparak geçiriyorum çoğu vaktimi,ben Yenimahalledeyim ama buraları hiç bilmiyorum,açıkcası korkuyorumda ailem yok,arkadaşım yok,kimsem yok.Evde tek başıma kalıncada korkuyorum,insanın bilmediği bir şehirde ailesinden uzak yaşaması oldukça zor.En azından senin kızın var sana can yoldaşı onunla vakit ne güzel geçiyordur ama ben tek başımayım bütün gün:KK43:

evet canım burası soğuk sessiz bi şehir ve en önemlisi denizi yok sen ve benim için:KK43:
çocuk olunca daha kötü canım ne evle ilgilenebiliyosun ne kendinle. bi başıma o kadar zorlanıyorum ki. bazen diyosun biri 1 saat baksa da dinlensem ama kimse yok:)
daha çok olmamış sanırım Ankara'ya gelişin bi süre sonra eşinin eve gelişi de seni tatmin etmezse şaşma yalnızlıktan kafayı yemiş oluyosun:) bütün gün tek başına geçirince depresyona giriyosun. al işte ben şuan depresyondayım. eltimin biri o tarafta yenimahallede. aslında metro falan yakındır tahminimce sana binip kızılaya gidebilirsin ama yalnız çekinirsin anlıyorum

Son düzenleme:
Ben işimi bırakarak geldim buraya özel bir bankada çalışıyordum tayinim gerçekleşmeyince mecbur istifa etmek zorunda kaldım,çalışmamak çok kötü,evde oturmak hiç bana göre değil,apartman sahibiyiz ben yeni gelin geldim apartmanda yaşayan diğer herkes kiracı fakat kimseyi tanımıyorum,açıkcası kimseyede güvenemiyorum tanımadığım insanlar çünkü.ama en kısa sürede arkadaşlık kurabileceğim gidip gelecebileceğim kafa dengi arkadaşlar edinmeyi umuyorum.senin ne güzel eltilerinde varmış onlarla gidip gelebilirsin en azından.

Merhabalar hoşgeldin şehrimize diyelim :) Bende senin gibi İstanbuldan Ankaraya geldim evlenerek yaklaşık 9 aydır Ankarada yaşıyorum o eşsiz şehirden sonra bu donuk şehre alışmak çok zor benim için o süreç çok sancılı geçti demeyeceğim çünkü hala devam ediyor... Bu şehre alışamamış olmanın yanında birde yalnızlık eklenince herşey daha da zor oluyor.. apartmanda komşularım var ama hem çok kafa dengi değiller hemde zaten kendi aralarında bir grup kurmuşlar diğerlerini boşvermişler, çalışıyorum ama okulumda görüşebileceğim kimse yok. Öyle zor ki yalnızlık.. Hani alışmışım İstanbulun o kalabalığına dolu dolu oluşuna.. İstanbuldayken zaman yetmezdi bana ama burada bazen yalvarıyorum Allaha keşke biri kapımı çalsa diye.. Bazen öyle çok istiyorum ki hani olur ya arasın bugün canım sıkkın ama sebebi yok hadi alışveriş yapalım şuraya gidelim ya da bana gel ben sana geleyim vs vs ama yok maalesef...

Zor günler bunlar, dilerim sen benden daha çabuk atlatırsın...

Hoşbulduk:)
Ben inanıyorum ki sizlerle beraber yanlızlığımı daha çabuk atlatacağım.
Sanırım hamilesin,tebrik ederim,bebeğini inşallah sağlıklı,mutlu bir şekilde kucağına almayı nasip etsin ALLAHIM,inşallah hayırlıısıyla benimde hamile kalmamı nasip eder,benimde bir yavrum olur,ben bebekleri çok severim...
senin çalışman senin için çok büyük bir avantaj bu yüzden bile kendini çok şanslı hissetmelisin bence...
ben işimi,ailemi ve tüm arkadaşlarımı güzel İstanbulumda bırakar geldim.
Ama umutsuz değilim çok sevdiğim,saygı duyduğum biricik eşim var buradada benimle birlikte,ve sizinle inşallah daha da güzel günler beni bekliyor diye düşünüyorum:)

Sevgiler:)

Hoşbulduk:)
Ben inanıyorum ki sizlerle beraber yanlızlığımı daha çabuk atlatacağım.
Sanırım hamilesin,tebrik ederim,bebeğini inşallah sağlıklı,mutlu bir şekilde kucağına almayı nasip etsin ALLAHIM,inşallah hayırlıısıyla benimde hamile kalmamı nasip eder,benimde bir yavrum olur,ben bebekleri çok severim...
senin çalışman senin için çok büyük bir avantaj bu yüzden bile kendini çok şanslı hissetmelisin bence...
ben işimi,ailemi ve tüm arkadaşlarımı güzel İstanbulumda bırakar geldim.
Ama umutsuz değilim çok sevdiğim,saygı duyduğum biricik eşim var buradada benimle birlikte,ve sizinle inşallah daha da güzel günler beni bekliyor diye düşünüyorum:)

Sevgiler:)

Evet kısmetse mayısta bir meleğim olacak darısı senin başına olsun inşallah en kısa sürede sende yaşa bu duyguyu. Evet işe gitmek bazen avantaj olsada bir zaman sonra tembellik yapıyorum sanırım özellikle bu ara hiç işe gidesim yok :) Allah eşinle sevgini saygını daim etsin inşallah. Belki birgün bunları karşılıklı konuşuruz :)

bende canımmm izmirden eşimin işi sebebiyle ankaraya geldim.bu geçtiğimiz kurban bayramında taşındık ankaraya.ben batıkentte oturuyorum atlas avm ye yürüyerek 5dk da gidebiliyorum:))evliyim 3 yaşında bir oğlum var bende sizin gibi yalnızlık çekiyorum..kafa dengi arkadaş arıyorum evli,bekar,çocuklu çocuksuz farketmez iyi insan olsun yeter .tüm ankaralı arkadaşlara duyurulur:))

X