Merhaba kızlar, fikrinizi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

Hiç bilmiyodum onu, ilk iki denemede tek olduğunu
Öğrenmiş oldum
Mutlaka yorucudur, Allahım kolaylık versin sürecin içinde olanlara
Sizede hayırlı olsun
Rabbim belki nasip eder yılbasına kadar kendiliğindende o süreçlere girmeye gerek kalmas belkide
Hayırlısı bakalım

Amin inşallah tedaviye gerek kalmadan nasip olsun Bebek konusunu cok dusunmemeye calısın bılıyorum cok zor ama olmuyorsa olmuyor dedıgınız yerde oluyor dıyorlar ya cok dogruymus.. sizde sorun yok eşinizin sperm sayısı ve hareketlılıgı ıyıyse folik asıt kullanın.. Ve denediniz mi bilmiyorum ovulasyon testı ıle bı kac ay deneyın belkı gununu denk getıremıyorsunuzdur

eşiniz o varikosel ameliyatını eninde sonunda olmak zorunda kalacak. ağrı yapar ilerde. ben tüp bebekle ikiz doğum yaptım. evet güzel bişey ama çok zor. 90 gün oldu hala lohusa kanamam devam ediyo sebebini dr.lar bulamadı. amleyatta çok kanamam oldu zor durdurdular. hamileliğin son dönemi çok zor. tüp bebek tedavisi günde 3 4 iğne yapmak zorunda kaldım kendime yeri geldi. fitiller kutu kutu ilaçlar. ohss geçirdim ölümden döndüm. 5 lt sıvı alındı karnımdan. akciğer ödemi oldum. benim masraf 15 bini geçti. ki ilk denemde tutup tutmayacağı belli değil. ben şanslıydım ilk denemede tuttu. bence dr önerilerini dinleyin.

Aminn
Evet öyle diyor herkes
Atsam bi kafamdan belkide hersey iyi olcakta bi atabilsem su düşünceyi
İki aydır kullanıyorum folik asit, ovulasyonuda bu ay denim dedim ama tam devamını getiremedim onunda yatılı misafirim var bi aydır
Olmadı burda bi arkadasta önermiş yumurta takibi yaptırın diye
Reglim bi olsun, olmazsa bi iki ayda öyle denim diyorum bakalım

Evde kullanılan ovülasyon testleri de deneyebilirsiniz? ve erkek için sperm kalitesi yükseltici bir vitamin vermişti bizim tüp bebek dr umuz, onu da sorabilirsiniz. Vitaminin ismini özelden atıyorum.

Çok zor süreçler atlatmıssınız
Rabbim sağ salım nasip etmişte sonunda değmiş çektiğiniz eziyetlere
Sağlıkla büyütmekte nasip olur insallah
Reglim bi olup bitsin kendi doktorumada danısıcam mutlaka zaten
Fikrini alıcam onunda

teşekkür ederim sağol. eğer doğal yolla oluyorsa en güzeli o. kullandığımız ilaçlar masum değil çünkü. Allah senide evlatlarına kavuştursun

Eşimde varikosel olsa 1 dk durmaz sevinip ameliyata koşardık. Böyle bir şansınız varken neden tüp bebek ile çok çok zorlayıcı bir yola gireceksiniz ki? Biz çok yıprandık hem tedavi öncesi hem tedavide. İkiz fikri güzel diyorsunuz ne malum olacağı? Sadece manevi değil maddi bir yıpranma da oluyor tabiki. Allah gönlünüze göre versin ama tüp bebek gerektirecek bir sorun yokken ben gerek yok diyorum fikrim bu. Onca ilaç hormon gereksiz yere alınmamalı.

benim eşimde de aşırı sperm azlığı vardı, sonradan 1. derece varikosel olduğunu öğrendik. sürecin başında gittiğimiz ilk doktor, "çocuk sahibi olmak istiyorsanız önce tüp bebek tedavisi görün, çocuğunuz olduktan sonra varikosel ameliyatı olun" demişti. galiba yaşımız sebebiyle de söyledi bunu, çünkü varikosel ameliyatından sonra en erken 6. ayda sperm çıkışı düzelebiliyormuş, normalde de ortalama 1 yıl sürüyormuş. yalnız 1 yıl sonra da sperm çıkacağının garantisi yok.
sonra alanında iyi bir üroloğa gittik, o da ameliyat önermedi. az da olsa benim yumurtalarıma yetecek sperm bulundu ve embriyolarımız oluştu.
umarım en sağlıklı kararı verirsiniz, sağlıklı çocuklarınız olur: )

Olup olmıcağı hakkında fikrim yok
Nasip işi oda
Sadece normal yolla olmasından daha yüksek ihtimal o kadar, kesin ikiz olur demedim zaten
Süreç hakkında fikrim yok öyledir elbet, biz eşimle bugün bi konusma yapıp henüz doktora vs danısmadan kendimizce düşündük bunu
Süreci bilenler ve doktor çok daha iyi bilgi verir elbet
Hiç danısmadan ihtimalleri süreci vs bilmeden düşünmeden girmeyiz tabiki bu yola
Zaten konu açmaktaki amacımda fikir almaktı süreci bilenlerden

Biz eşime ilk basta sperm tesri yaptırdığımjzda benim kadın doğum doktorum istemişti onuda genel kontrol amaçlı yaptıralım bi dedik
Değerler çok kötü çıkmadı hatta kadın doğumcu bana göre iyi dedi
Sonra bi ürolojiye de danısalım dedi
Daha normal elle muayene etmeden eşimi spermiyogram sonucuna baktı ve bu değerler normal
Doğal yolla gebelik olur dedi
Sonrasında elle muayene edince
Bi taraf dört bi taraf üçüncü derece varikosel ameliyat dedi, ameliyattan sonrada altı ay bi sende toparlar değerler dedi
Bizde anlamadık
Değerler nasıl normal çıkmıs sasırdık
Henüz çok etkilememiş demek ki diye saçma bi açıklama yaptı bize
Açıkcası bizde ameliyat olsun bi sene daha geçain vs diye süreci uzatmamak için düşündük bu yoluda nasip bakalım=)

Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun . Bizim hiçbir sorunumu yoktu 5 sene olmadı rahim filmi yumurta takibi vs hepsini yaptırdık en sonunda vakit kaybetmeyelim diye aşılama da istemedik direkt tüp bebeğe yöneldik. Hiç sorun olmamasına rağmen 3. Denemede ikiz tuttu . Öncelikle gerçekten kendinizi hazır hissediyorsanız hem maddi hem manevi başlayabilirsiniz . Yalnız arkadaşların dediği gibi kolay bir süreç değil yıpratıcı bir süreç bunu bilerek girin bu yola . Her şey tamam transferden sonra ki sonuç da insanı yıpratıyor. İnşallah başlarsanız ilk denemede tutar ama ben negatifleri görünce çok yıpranmıştım . Bu süreçte eşin desteği de çok önemli tabiki . Ha ikiz meselesine gelirsek çok güzel ama çok riskli bir hamilelik geçirdim . Erken doğum riski her zaman oluyor inanın Mart’tan beri yatıyorum iş yapmıyorum dinleniyorum . Son aylara geldim ama kanama vs kaç kere ağlayarak acillere gittim sayısını bilmem . Tabi herkesin böyle olacak diye bir şey yok ama bunları da göze alarak girin bence bu yola . Hakkınızda ne hayırlı ise öyle bir yol çizilir umarım önünüze .

Hayırlısıyla kucağınıza alırsınız insallah miniklerinizi
Hamilelik baslı basına zorken ikiz çok daha zordur eminim=)
Süreç yıpratıcı evet zaten yasayan arkadaslar hep sürecin zorluğundan bahsetmişler
Allahım kolaylık versin içinde olanlara
Tüp bebek bana suan bi çözüm bi açık kapı gibi içimi ferahlatan bi durum yani gözümde
Tutmadığı vakit nasıl bi psikolojiye girerim tahmin edemiyorum onuda
İnsallah en doğru kararı veririzde bi yola gireriz bakalım bizde nasip olur bizede hayırlısıyla bebiş=)

Tabiki nasip keşke gönlünüzden geçen olsa.
Fakat dediğim gibi gerçekten çok zor bir süreç yani mecbur olmasak hiç girmezdik bu yola elinizde ameliyat olup düzelme şansı varken değerlendirmek süper olur. Yine de en doğru kararı doktorla birlikte verirsiniz..

Ayrıca iyi ki böyle bir tedavi yöntemi varki bu vesile ile mecbur kalanlar olarak bebeğimizi kucağımıza alabileceğiz nasipse inşallah. Darısı size ve isteyen herkese nasip olsun.

kruger kriterlerine göre yapılan test sonucunda sperm değerleri iyi çıkıyorsa; eşinize ve size keçi boynuzu pekmezi, arı sütü, iyi beslenme tavsiye ediyoruz tüp bebek camiası olarak: )
içiniz rahat olsun, çook iyi bir durumdasınız maşallah. en önemli şey moral... stres seviyesi ne kadar düşükse şans o kadar artıyor.

Bende sizin gibi düşünerek girdim bu yola vakit kaybetmeyelim vs. Herkes kızdı etti tabi acele ediyorsun diye belki beklesem şuan kendiliğimden kalacaktım . Herşeyin zamanı var derler zamanı bu zamandı belki de Teşekkür ederim inşallah çok uğraşmadan en hayırlı zaman da ummadığınız bir anda siz de duyarsınız güzel haberi sevgiler ..

Aminn, hayırlısıyla sonuçlanır insallah
Alırsınız bebeğinizi kucağınıza
En doğrı kararı veririz bizdr insallhh
Ama ilk düşündüğümde heyecanlandığım kdar değil şimdi, bilen herkes sürecin zorluğundan bahsetmiş belkide bi süre daha denemek ek takviyeler bişeyler yapmak daha mantıklı
Hayırlısı diyelim =)

Teşekkürler tavsiyeler için =) mutlaka denicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…