Erkek İnfertilitesi Merhabalar, eşi azospermi olup tese ameliyatı olmadan hamile kalan var mi acaba

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bizim fsh 17.79, lh 5.59, testosteron 320 ydi sperm 2 m den düşüktü ama olan spermde anomaliydi yani doktorun sonucu yorumlamasına göre söylüyorum

merhaba, eşinizin FSH/LH/Testesteron düzeyleri nasıldı? ilk spermiogramında hiç mi sperm yoktu? durumumuz benziyorsa biz de dediğiniz ilacı kullansak? bizimkinde spermiogramda hiç sperm yok. FSH:19, Testesteron:340. y dlesyonu falan yok.
Bizim fsh 17.79, lh 5.59, testosteron 320 ydi sperm 2 m den düşüktü ama olan spermde anomaliydi yani doktorun sonucu yorumlamasına göre söylüyorum

merhaba kızlar, cnm sey sorcam benim esimdede hic sperme rastlanmamış. Azospermi diyor. Siz bu sperm testini kac kez tekrarladınız emin olmak icin? Baska doktorlara gittiniz mi? Yani ilkinde hic cikmayip 1 ay sonra tekrar yapılınca test olumlu sonuc ilur mu acaba ?
Biz 2 kez aynı testi yaptırdık ilki kötüydü ikinci başka merkezde sonuç daha kötü çıktı 3 farklı doktora gösterdik üroloji kadın doğum ve tüp bebek uzmanına gösterdim sperm ve yumurta kalitesi için propolis bal karışımları oluyor ya onları da kullanabilirsiniz faydaları çok

merhaba kızlar, cnm sey sorcam benim esimdede hic sperme rastlanmamış. Azospermi diyor. Siz bu sperm testini kac kez tekrarladınız emin olmak icin? Baska doktorlara gittiniz mi? Yani ilkinde hic cikmayip 1 ay sonra tekrar yapılınca test olumlu sonuc ilur mu acaba ?
Yanı doktorların dediğine göre kesin bir yanı konması için en az 3 defa tekrar edilmesi gerekiyor testin

Benim eşimde de azospermi var 2 ay boyunca supralıfe Man kullandı 2x1 dozunda sonra 3 defa sperm örneği verdi onlardan canlı ve kaliteli olanları ayrıştırdılar ilacı kullanmadan önce değerleri çok düşüktü büyük ihtimal tese deniyordu ama gerek kalmadı suan dondurulmuş embriyolarımız var henüz hamile değilim fakat Teseye gerek kalmadı insallah kalmaz..
Merhaba, öncelikle hangi ildesiniz ve bu ayrıştırma işlemini nasıl yapıyorlar ? Bizde de sperm var ama hareket yok hiç ya kanallarda tıkanıklık var yada sperm baş kuyruk anatomisinde sıkıntı morfolojide kötü çünkü. Genetik test sonuçlarını bekliyoruz, tese olmadan sağlıklı sperm bulabilirmiyiz merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, öncelikle hangi ildesiniz ve bu ayrıştırma işlemini nasıl yapıyorlar ? Bizde de sperm var ama hareket yok hiç ya kanallarda tıkanıklık var yada sperm baş kuyruk anatomisinde sıkıntı morfolojide kötü çünkü. Genetik test sonuçlarını bekliyoruz, tese olmadan sağlıklı sperm bulabilirmiyiz merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben ayrıştırma işinin hangi yöntem ile olduğunu bilmiyorum inanın cünkü sperm bulunduğu için pek araştırma yoluna gitmedim doğrusu yukarıda gönderide tahlil sonuçlarımızı söylemiştim. Bursadayım. Merkezde de eğer sağlıklı sperm bulunmazsa tese ameliyatı olacaktı eşim ama gerek kalmadı şimdilik 3 veya 4 kez örnek verdi merkeze

Bizim fsh cok az yüksekti 3-4 olmasi gerekirken 9 du fsh 3 katina 30 lara çıkardi bide diyoki cok cikmis bünyen yarım doz ilacak yuksek tepki gostermis. Varsayimlarla konusuyor esimi ikna ve tatmin edemiyor esim cok soru soruyor sorulari havada kalıyor istemiyor o yuzden orada devam etmek. Mesela rosi bebegi hic yok diyor emre bey daha tipta oyle bir tedavi yok diyor. Bitkisel hic bisey ise yaramaz dedi, spermatid sorduk gerek yok dedi falan. Tansel Beyin asistanının numarasi var konustuk doktor sizi gorsun oyle yaptırırsınız ne gerekirse dedi, bende doktora instagramdan da yazdım cevap verdi bize sagolsun ona istinaden karar verdik kendisine cunku bir sürü seye bakiyor bize bir sürü soru sormuştu şunu yaptirdiniz mi bunu yaptirdiniz mi diye, diğerleri tek bisey tutturmuş kafasinda sebepsiz azospermi hemen ameliyat olmalı diyorlar. Olsun ameliyat tamam ama bisey yapmadan niye oluyor zaten testislerde olsa dışarı cikar yani ilac igne bisey kullancak ki olussun diye düşündük bizde bodozlama olmak istemedik çünkü 2.ameliyati olan hastada sans daha da düşüyormus herseyin Allahin izniyel caresi bulunuyorken ellerimizle yok etmek istemedik. Bende esime rapor çıkaralım dedim o istemedi simdilik karsilayabiliyoruz gerek yok dedi aslinda cikarsak tup bebek asamasinda da %30 karşılıyormus ama eşim parasindan gecti artik gun içinde kafamin 3 de 2 si bu konu ile dolu diyor trafikte beklerken internetten azospermiyle ilgili seyler araştırıyorum isim gücüm bu oldu ne gerekiyorsa yapalim zaman kaybetmeden diyor. İlk defa biri ile konuştum bu kadar, biz kimseye cocuk istediğimizi de söylememiştik evlendigimizden beri ve bir rahatsızlıgimizin olduğunu bilen pek yok zaten bilseler de anlayamazlar bende anlayamiyordum eskiden bebegi olmayan insanlari insan istedigi kadar kendini yerlerine koysun anlayamiyor
Merhabalar tedavi durumunuz hangi aşamada. Benim de eşim azospermi yaklaşık 4 aydır tedavi görüyor. Eşiniz tese ameliyatı oldu mu

Merhabalar tedavi durumunuz hangi aşamada. Benim de eşim azospermi yaklaşık 4 aydır tedavi görüyor. Eşiniz tese ameliyatı oldu mu
Benim eşim hic ameliyat olmadi, ameliyat olmasini da istemiyorum açıkcası 2 yıl falan tedavi olup sperm çıkması icin çabalayacağız çünkü bitkisel tedavilerle bu hücreler gelişiyor gözümüzle gördük. Üroloji doktorlari hemen ameliyat etmek istiyor 1-2 doktor hariç ve bitkisel tedaviler vermiyorlar ise yaramaz diyorlar azospermi hastasında sperm çıkmaz dışarı diyorlar. Bizim amacimiz milyonlarca sperm çıkması doğal yolla gebelik degil zaten çünkü bu bir mucize olur sıfırdan milyona ulaşmak, biz 20-30 biseyler çıksında tüp bebek yapalim istiyoruz , şimdi celattin perudayiz 9 ay falan deneyeceğiz gelişmesini göreceğiz eşimin. Bundan önce emre bakircioglu, tansel Kaplancan, kaan aydos ve devlette 2 üroloji doktoru ameliyat dediler direk eşime ama ameliyat testise zarar veriyor son çaremiz ameliyat olacak. 10 ay oldu bizimde bütün ünlü doktorlari denedik , şuanda eşimden Sb2 hücre çıkıyor dışarı seviyesi gelişir insallah. Siz neler yaptiniz kimde tedavi oluyorsunuz

Merhaba hala tedavınız devam edıyormu suan nasıl esınız ne durumdasınız bızde c.p ya basladık da okadar cok ılac takvıye varkı gercekten korkuyor ınsan ınsallah sonuclar guzel olmustur

X