Merkür retrosu beni vurdu

Eve in Heaven

WonderWomen 🔮💜
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
1.580
4.426
23
Selam kızlar, aranızda beni tanıyanlar vardır. Aslında böyle bir konu açtığım için biraz içim sıkkın ama başka dertleşecek pek kimsem yok çünkü yanlış anlaşılmaktan korkuyorum. Bu sebeple yorumlarınız hassas yaparsanız çok sevinirim. Manas destanı tadında uzuuuun bir iç dökme olacak.
Ben 22 yaşında 5 ay önce eşinden fiilen ayrılmış ve boşanma aşamasında 1 ay sonra davası olan bir kadınım.(hatta çoğunuza göre küçüğüm muhtemelen). Evliliğim 5 buçuk ay gibi kısa bir süre sürdü. Aslında olmayacağını bile bile evlendim diyebilirim, galiba biraz kendimi kandırdım her türlü kötü özelliği taşıyan bana asla uymayan bir adamla evlendim. Fiziksel, psikolojik, ekonomik, cinsel şiddetin her türlüsünü yaşadığım üstüne üstlük dolandırıldığım kabus gibi bir evliliği bitirme kararı aldım. Ve kararımdan da pişman değilim.
Şu aralar boşluktan mıdır, merkür retrosu mu neyse bilemiyorum eski eşimle evlenmeden önce son ayrılığımızda konuştuğum kişi sürekli aklıma geliyor. Bu kişiyle olan ilişkimden de bahsedeyim biraz.(Anlaşılması için adına Enes diyelim.)
Enes'le 2019 yazında kısa süre çalıştığım yerde tanıştık ve 3-4 gün kadar birlikte çalıştık yani çok kısa bir süre. Ama beni ilk gördüğünden beri ilgisini fark etmiştim bir şekilde, bana işi o öğrettiği için sürekli birlikteydik sonra bana laf arasında hayatımda biri olup olmadığını sordu ben de biri olduğunu ve onu sevdiğimi ciddi düşündüğümü söyledim. Neyse bu askere gideceği için işten ayrıldı, beni de anlamadığım bir şekilde işten çıkardılar. Bu arada ben de o zaman sevgilim olan eski eşimden bana olan kötü davranışları yüzünden ayrılmıştım. Ve Enes'le sosyal medyadan takipleşmeye devam ediyorduk herhalde paylaşımlarımdan anlamış olacak bana sordu ben de evet ayrıldık dedim biraz teselli verdi işte üzülme sana böyle davranan biri için filan. Sonra 'ben gitmeden görüşelim, kahve içelim' dedi. Ben de eski çalıştığımız yerde olacağını düşünerek olur dedim. Sözleştiğimiz gün geldiğinde nerede buluşalım diye sordu ben de çalıştığımız yere gideriz hem oradaki arkadaşları da görmüş oluruz dedim. O da orası bana çok uzak kalıyor gitmeme de çok az zaman kaldı halletmem gereken işler var diyerek randevuyu iptal etti.
Sonra uzun bir süre konuşmadık. Konuşmalarımızda bazen flört ediyor gibi bazen de çok uzaktı. 4 ay kadar sonra ben eski eşim olan kişiyle barıştım Enes yine sosyal medyadan paylaşımımı görerek barıştınız mı? diye mesaj attı ben de evet yazdım. Bu sebepten de zaten eski eşim olan kişiyle kavga ettik çünkü kendisi çok kıskanç biriydi sosyal medya hesaplarımın şifrelerini zorla alırdı ona her şeyi anlatmama rağmen kendi gibi sanarak güvenmezdi.
Aradan bir 4 ay daha geçti ve tabi biz yine eski eşimle ayrıldık. Bu bahsettiğim kişiyle hiç bir bağlantımız yoktu o sıra. Bir gün ben arkadaşıma Enes'ten bahsettim işte çok kibar biriydi, benim mesleğimde de çalışmış daha önce okuduğumuz bölümler dersler çok yakın aynı fakülteden mezun, yapı olarak da benziyoruz aslında isterdim onunla aramda bişey olmasını filan şeklinde. Ertesi gün tak mesaj "merhaba Panther nasılsın?" Ben tabi şok oldum. Resmen telepati yapmışım çocuğa farkında olmadan 🤭 Kısaca iyiyim teşekkürler yazdım sen diye sormadım bile çünkü beni ekmesinden sonra biraz kızgındım açıkçası. Bir kaç gün geçti sonra ayıp olmasın diye sen nasılsın yazdım. Böylece konuşmaya başladık. Tanışmamızdan 1 yıl kadar sonra. Ondan bahsettiğim gece beni rüyasında görmüş.(ne kadar doğru bilemiyorum,doğruysa cidden aramızda telepati olabilir 😄). İşte bana rüyasının anlamını attı. Bir kişiyle tekrar bir araya gelmek veya evlilik gibi ben birinciye yordum dedim. 1 ay boyunca konuştuk,daha 1 hafta olmadan yarın uyandığında benim sevgilim olacaksın dedi ben inanamıyordum bile olanlara içten içe o kadar mutluydum ki kimsenin anlamadığı konularda bile o kadar uyumlu bir şekilde sohbet ediyorduk ki hiç bitmesin istiyordum. Birbirimize şarkılar, filmler öneriyorduk. Bana benimle evlenmek istediğini hatta çocuğumuz olmasını istediğini bile söylemişti. Sonra annesinden eminim çok iyi anlaşırsınız diye bahsetmişti ki annesiyle de ortak düşünce yapımız vardı. Ailelerimiz benzerdi. Ben babasının memleketinde okuyordum, aynı yerlerde farklı zamanlarda gezmiştik, oturmuştuk bu tesadüfler bile bana çok anlamlı geliyordu. Zaten o da bana en başta 'biz ilk tanıştığımızda yanlış zamanda yanlış kişilerleydik şimdi ise tamamen uyumlu bir çift haline geldik' demişti. Kısa zamanda çok şey paylaştık. Her şey mükemmeldi ama son zamanlarda kendisi sınırda görev yapıyordu ve son günleri olduğu için sürekli yoğun olduğunu söylemeye başlamıştı. Ben de merak ediyordum doğal olarak. En başta uyardım dedim ben yapamıyorum galiba o da istersen gelince konuşalım az bir zaman kaldı dedi ama sanırım ayrılmak zoruma gitti devam ettim sonra tekrar zorlandığımı söyledim. O da yoğun olduğu için fazla ilgilenemiyordu ve ben ayrıldım. Hiç istemeyerek. Ona artık seni sevgilim olarak görmüyorum dedim ☹️ sonra baktım beni engellemiş(galiba ya da numarasını değiştirdi). Ben de numaramı değiştirdim. Sonra toplu bir şekilde merhaba ben panther bu yeni numaram diye mesaj attım. Bunu ona da attım. Ama hiç tepki vermedi. Ama aramızda kötü bir şey yaşanmadığı için pek de anlam veremedim olanlara.
Aradan aylar geçti, eski eşim tabi ki beni arayıp saatlerce özürler diledi, arkadaşlarıma kadar ulaştı, ben istemediğimi söylediğim halde ısrarla devam etti.( Keşke o zaman şikayet etseydim). Bir şans ver bak göreceksin şeklinde tekrar başladık. Ailemle aramın bozuk olduğu bir zamanda beni evlenmeye ikna etti. Ve 2 hafta içinde apar topar benim ailemden kimse olmadan evlendik. (Açıkçası ailem istemiyordu çünkü davranış olarak beni sürekli üzen,kaba biriydi. Ve uyumsuz bir çifttik, en basitinden o meslek lisesi mezunu bense iyi bir bölümde lisans yapıyordum. Hiç bir zevkimiz dahi uymuyordu. Ama o anki düşünce yapımla bunun farkına varamadım)
Evliyken de Enes bana başka bir mecradan mesaj atmış.(oradan mesaj atılabildiğini bile bilmiyordum açıkçası) Birkaç ay sonra gördüm mesajını ne var? diye saçma bir cevap verdim. Muhtemelen evlendiğimden bile haberi yoktu, çünkü sosyal medya hesaplarımdan engellemiştim. O zamana kadar aklıma bile gelmemişti. 3.bir mecradan hesap açıp ona yazdığım siteye bakmasını söyledim. Anlamazlıktan geldi. En sonunda sinirlendim ve sen olduğunu anlamadığımı mı sanıyorsun? Şeklinde tersledim uzun bir mesaj yazdım. Tabi ki sonra baktığımda 2. mecradan beni engellemiş 3.mecradaki mesajları da silmişti. Hiç bir şey olmadığı halde ben bana yazdığını benim de evlendiğimi söylemek için cevap verdiğimi eşime söyledim, yanlış anlamasın diye. Şimdi düşünüyorum belki de eski eşim ona ulaşıp bir şeyler söylemiş bile olabilir.
Her neyse biraz Arap saçına döndü farkındayım. Geçenlerde bu kişi aklıma geldi engelli olduğu için profiline girip baktım aylar sonra profili açık şuan ve benim ayrılmadan önce attığım şarkıyı bir postunun altına yakın zamanda yazdığını fark ettim. Ve WhatsApp durumlarıma da bakıyor göndermeli şeyler paylaşıyor gibi ya da bana mı öyle geliyor olabilir diyeceğim ama arkadaşlarım da anlattığımda ya da gösterdiğimde benim düşündüğüm gibi düşünüyor.
Aslında şuan bir ilişki mi istiyorsun diye sorsanız hayır istemiyorum. Hazır da değilim. Bu kişi de yurtdışında yüksek lisans yapıyor zaten ve boşandığımı duysa benimle olmak da istemeyebilir muhtemelen. Sanırım hayatımda çok fazla stres noktası olduğu için bu kişiyi kaçış noktası olarak algılamaya başladım. Son zamanlarda ölüm, hastalık olayları da üst üste geldi onun etkisi de olabilir.
Bir yandan da düşününce tesadüfen duyup hoşuma gidip dinlediğim bir şarkıyı bile onun playlistinde de görmek beni üzüyor açıkçası. Bu kadar tesadüf fazla diyorum bu kader midir nedir anlayamıyorum. Sizce ben ne yaşıyorum?
 
Son düzenleme:

Cirius

I'm Unstoppable Today
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
1.143
2.108
Yarım kalmış bir ilişki ,arkadaşlık da olsa sevgililik de olsa yarım kaldığı için sürekli aklınızda olduğunu düşünüyorum. Tamamen boşandıktan sonra Arkadaşça bir kahve icmeyi teklif edin hicbir beklentiniz olmadan yapın bunu ve gerisini akışına bırakın derim. En azından herseyi konuşur kafanızdaki soru işaretlerini giderirsiniz.Hakkınızda en güzeli olsun
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-06-2022

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 188 gün kaldı.

Bebeğinizin eli daha işlevsel hale geliyor. Bebeğiniz baş parmağını hareket ettirmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde kız bebeklerin dış cinsiyet yapısı erkek bebeklere nazaran daha açıkça ayırt ediliyor. Bebeğinizin baş ve popo arası mesafe yaklaşık 7-9 cm oldu. Ağırlığı ise 35 gram civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
3.868
15.688
Yeni bir ayrılık yaşamışsınız, hemen bir ilişkiye başlamak zaten çok doğru bir karar olmaz.
Hele hele 88 kere konuşup sonra konuşmayı yarıda kestiğiniz henüz sizin gibi ‘çocuk yaşta’ olan biriyle hiç olmaz :)

Bide konuyla biraz bağımsız belki ama aklıma takıldı, kaç senedir tanıyorsunuz ki siz bu çocuğu ? Meslek lisesi mezunuydu ne ara üniversiteye gitti, bitirdi şimdi yurtdışında yüksek lisans yapıyor?

Konuya dönecek olursak, boşuna zaman kaybı olur. Siz birbirinize hep ‘yara bandı’ olmuşsunuz hatta onu bile olamamışsanız:/
 

paki34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
388
1.100
Öncelikle şu hayatta bir ne istediğinize karar verin. Ondan sonra şartları değerlendirin ve sonuca varın. Evlilik de hayatınızdaki diğer olaylarda çocuk oyuncağı değil bence. Sadece 5 ayda bu kadar kötü anacagınız adamla neden evleniyorsunuz? Şimdi öbür adam evlendiğimi bilse beni istemez diyorsunuz. E o zaman sizinle sadece öylesine görüşse canınız yanmayacak mı ? Ayrıca ‘ kusura bakma canım sen geç yazınca bende gittim evlendim ‘ ilişkisinden hayır geleceğini sanmıyorum. Ki ben diğer adam olsam biri ile her konuşmadıgımda ya eski sevgilisine dönmüş ya evlenmiş olsa doğru insan olduğuna dair fikrim tamamen değişir.
 

Eve in Heaven

WonderWomen 🔮💜
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
1.580
4.426
23
Yarım kalmış bir ilişki ,arkadaşlık da olsa sevgililik de olsa yarım kaldığı için sürekli aklınızda olduğunu düşünüyorum. Tamamen boşandıktan sonra Arkadaşça bir kahve icmeyi teklif edin hicbir beklentiniz olmadan yapın bunu ve gerisini akışına bırakın derim. En azından herseyi konuşur kafanızdaki soru işaretlerini giderirsiniz.Hakkınızda en güzeli olsun
Teşekkür ederim 😊
 

Eve in Heaven

WonderWomen 🔮💜
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
1.580
4.426
23
Yeni bir ayrılık yaşamışsınız, hemen bir ilişkiye başlamak zaten çok doğru bir karar olmaz.
Hele hele 88 kere konuşup sonra konuşmayı yarıda kestiğiniz henüz sizin gibi ‘çocuk yaşta’ olan biriyle hiç olmaz :)

Bide konuyla biraz bağımsız belki ama aklıma takıldı, kaç senedir tanıyorsunuz ki siz bu çocuğu ? Meslek lisesi mezunuydu ne ara üniversiteye gitti, bitirdi şimdi yurtdışında yüksek lisans yapıyor?

Konuya dönecek olursak, boşuna zaman kaybı olur. Siz birbirinize hep ‘yara bandı’ olmuşsunuz hatta onu bile olamamışsanız:/
Biraz karışmış galiba 🤦🏻‍♀️ meslek lisesi mezunu olan eski eşim, konuda bahsettiğim kişi başka 😶
 

Eve in Heaven

WonderWomen 🔮💜
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
1.580
4.426
23
Sadece 5 ayda bu kadar kötü anacagınız adamla neden evleniyorsunuz?
Cidden ben de bu sorunun cevabını bilmiyorum sanırım bir çok faktör var, başkasıyla mutlu olmayacağıma beni inandırması, çok ayrılık yaşansa da uzun süren ilişki olması emeklerim boşa gitmesin düşüncesi bir de gerçekten çok iyi rol yaparak beni değiştiğine inandırması olabilir, tabi aile problemleri de etken olunca böyle bir karar verdim maalesef.😣
 

Luucy

Guru
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
4.428
25.445
Sizi tanimiyorum.

Merkur retrosundan hic anlamam.

Benim anladigim siz tekrar tekrar ayni hatalari ve ayni seyleri yapmaya meyilli birisiniz.

Esinize tekrar tekrar donmussunuz sonuc ortada. Siz buna alistiginiz icin bu cocugu da retroya baglayip ayni finali ariyorsunuz.

Retroyu bosverin evren size bir mesaj veriyor, olmayani bu kadar zorlama bak sonunda uzuluyorsun diyor.

Daha 22 yasindasiniz ne bu aceleniz? Zor seylerle sinanmissiniz. Sevmek ve sevilmek istemeniz gayet dogal bir beklenti ama neden yeni biri degil?

Siz yasadiklarinizdan ders almazsaniz bunlari tekrar tekrar yasarsiniz.

Son olarak bosandigimi duysa benimle olmak istemez sanirim demissiniz. Bu da sizin kendinizi ne kadar degersiz gordugunuzu gosteriyor. Siz kendinize deger vermezken kimse size deger vermez.
 

Eve in Heaven

WonderWomen 🔮💜
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
1.580
4.426
23
Sizi tanimiyorum.

Merkur retrosundan hic anlamam.

Benim anladigim siz tekrar tekrar ayni hatalari ve ayni seyleri yapmaya meyilli birisiniz.

Esinize tekrar tekrar donmussunuz sonuc ortada. Siz buna alistiginiz icin bu cocugu da retroya baglayip ayni finali ariyorsunuz.

Retroyu bosverin evren size bir mesaj veriyor, olmayani bu kadar zorlama bak sonunda uzuluyorsun diyor.

Daha 22 yasindasiniz ne bu aceleniz? Zor seylerle sinanmissiniz. Sevmek ve sevilmek istemeniz gayet dogal bir beklenti ama neden yeni biri degil?

Siz yasadiklarinizdan ders almazsaniz bunlari tekrar tekrar yasarsiniz.

Son olarak bosandigimi duysa benimle olmak istemez sanirim demissiniz. Bu da sizin kendinizi ne kadar degersiz gordugunuzu gosteriyor. Siz kendinize deger vermezken kimse size deger vermez.
Evet çok haklısınız sanırım bunu duymaya ihtiyacım vardı, teşekkür ederim.
 

prometheus

Guru
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.719
7.748
Evlenip ayrıldığınız için değil; size hiç denk olmayan biriyle, düşünmeden, yıldırım hızıyla evlendiğiniz ve flört için bile kısa sayılacak bir sürede boşandığınız için tercih etmez, eğer etmezse.
Karşımdaki kişi “2 haftada evlendim 5 ayda boşandım.” deseydi evlenip ayrıldığı için değil aklına eseni yaptığını, sebatsız olduğunu düşündüğüm için bir şans vermezdim.
 

eddam

Guru
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
92
56
Bence bu kişi sizinle hep bir bereberlik başlamasını istemiş askerde ve sınırda oluşu ve yoğunum bana biraz zaman ver demesi döndüğümde görüşürüz demesi sizin burada sabırsız davranışınız bitirmek istemeniz araya soğukluğu sokmuş kendiniz kabahatlisiniz yani insanca size durumunu belirtmiş askerde ve sınırda bekle biraz demek istemiş döndüğünde güzel bir beraberlik başlardı bence siz sabırsız davranmışsınız döndüğünde yazmış size başka mecradan ne var gibi basite alan bir kötü kelime kullanmanız da cabası bence madem WhatsApp durumlarını vs bakıyor bekleyin sizde paylaşımlar yapın bakalım hatta Nasılsın uzun zaman oldu biliyorum kaba davrandım özür dilerim vs deyin bakalım ne yapacak baktınız ki cevap yok uzatmayın ayrıca evliliğini tam bir işkence çekmişsiniz kurtulmuşsunuz ayrıca beni kabul etmez diyorsunuz neden kendinizi bu kadar değersiz görüyorsunuz ki? Ne evlenip ayrılmış 2, 3 çocuklu bayanlar bekar evlenmemiş insanlarla evleniyorlar bence kişiliğinizle dürüst davranarak tekrar evlenebilirsiniz
 

Seytanolabilirim

Cok guclu bir kadin
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
1.574
2.153
35
Selam kızlar, aranızda beni tanıyanlar vardır. Aslında böyle bir konu açtığım için biraz içim sıkkın ama başka dertleşecek pek kimsem yok çünkü yanlış anlaşılmaktan korkuyorum. Bu sebeple yorumlarınız hassas yaparsanız çok sevinirim. Manas destanı tadında uzuuuun bir iç dökme olacak.
Ben 22 yaşında 5 ay önce eşinden fiilen ayrılmış ve boşanma aşamasında 1 ay sonra davası olan bir kadınım.(hatta çoğunuza göre küçüğüm muhtemelen). Evliliğim 5 buçuk ay gibi kısa bir süre sürdü. Aslında olmayacağını bile bile evlendim diyebilirim, galiba biraz kendimi kandırdım her türlü kötü özelliği taşıyan bana asla uymayan bir adamla evlendim. Fiziksel, psikolojik, ekonomik, cinsel şiddetin her türlüsünü yaşadığım üstüne üstlük dolandırıldığım kabus gibi bir evliliği bitirme kararı aldım. Ve kararımdan da pişman değilim.
Şu aralar boşluktan mıdır, merkür retrosu mu neyse bilemiyorum eski eşimle evlenmeden önce son ayrılığımızda konuştuğum kişi sürekli aklıma geliyor. Bu kişiyle olan ilişkimden de bahsedeyim biraz.
2019 yazında kısa süre çalıştığım yerde tanıştık ve 3-4 gün kadar birlikte çalıştık yani çok kısa bir süre. Ama beni ilk gördüğünden beri ilgisini fark etmiştim bir şekilde, bana işi o öğrettiği için sürekli birlikteydik sonra bana laf arasında hayatımda biri olup olmadığını sordu ben de biri olduğunu ve onu sevdiğimi ciddi düşündüğümü söyledim. Neyse bu askere gideceği için işten ayrıldı, beni de anlamadığım bir şekilde işten çıkardılar. Bu arada ben de o zaman sevgilim olan eski eşimden bana olan kötü davranışları yüzünden ayrılmıştım. Ve bu çocukla da sosyal medyadan takipleşmeye devam ediyorduk herhalde paylaşımlarımdan anlamış olacak bana sordu ben de evet ayrıldık dedim biraz teselli verdi işte üzülme sana böyle davranan biri için filan. Sonra 'ben gitmeden görüşelim, kahve içelim' dedi. Ben de eski çalıştığımız yerde olacağını düşünerek olur dedim. Sözleştiğimiz gün geldiğinde nerede buluşalım diye sordu ben de çalıştığımız yere gideriz hem oradaki arkadaşları da görmüş oluruz dedim. O da orası bana çok uzak kalıyor gitmeme de çok az zaman kaldı halletmem gereken işler var diyerek randevuyu iptal etti.
Sonra uzun bir süre konuşmadık. Konuşmalarımızda bazen flört ediyor gibi bazen de çok uzaktı. 4 ay kadar sonra ben eski eşim olan kişiyle barıştım bu da yine sosyal medyadan paylaşımımı görerek barıştınız mı diye mesaj attı ben de evet yazdım. Bu sebepten de zaten eski eşim olan kişiyle kavga ettik çünkü kendisi çok kıskanç biriydi sosyal medya hesaplarımın şifrelerini zorla alırdı ona her şeyi anlatmama rağmen kendi gibi sanarak güvenmezdi.
Aradan bir 4 ay daha geçti ve tabi biz yine ayrıldık. Bu bahsettiğim kişiyle hiç bir bağlantımız yoktu o sıra. Bir gün ben arkadaşıma ondan bahsettim işte çok kibar biriydi, benim mesleğimde de çalışmış daha önce okuduğumuz bölümler dersler çok yakın aynı fakülteden mezun, yapı olarak da benziyoruz aslında isterdim onunla aramda bişey olmasını filan şeklinde. Ertesi gün tak mesaj "merhaba Panther nasılsın?" Ben tabi şok oldum. Resmen telepati yapmışım çocuğa farkında olmadan 🤭 Kısaca iyiyim teşekkürler yazdım sen diye sormadım bile çünkü beni ekmesinden sonra biraz kızgındım açıkçası. Bir kaç gün geçti sonra ayıp olmasın diye sen nasılsın yazdım. Böylece konuşmaya başladık. Tanışmamızdan 1 yıl kadar sonra. Ondan bahsettiğim gece beni rüyasında görmüş.(ne kadar doğru bilemiyorum,doğruysa cidden aramızda telepati olabilir 😄). İşte bana rüyasının anlamını attı. Bir kişiyle tekrar bir araya gelmek veya evlilik gibi ben birinciye yordum dedim. 1 ay boyunca konuştuk,daha 1 hafta olmadan yarın uyandığında benim sevgilim olacaksın dedi ben inanamıyordum bile olanlara içten içe o kadar mutluydum ki kimsenin anlamadığı konularda bile o kadar uyumlu bir şekilde sohbet ediyorduk ki hiç bitmesin istiyordum. Birbirimize şarkılar, filmler öneriyorduk. Bana benimle evlenmek istediğini hatta çocuğumuz olmasını istediğini bile söylemişti. Sonra annesinden eminim çok iyi anlaşırsınız diye bahsetmişti ki annesiyle de ortak düşünce yapımız vardı. Ailelerimiz benzerdi. Ben babasının memleketinde okuyordum, aynı yerlerde farklı zamanlarda gezmiştik, oturmuştuk bu tesadüfler bile bana çok anlamlı geliyordu. Zaten o da bana en başta 'biz ilk tanıştığımızda yanlış zamanda yanlış kişilerleydik şimdi ise tamamen uyumlu bir çift haline geldik' demişti. Kısa zamanda çok şey paylaştık. Her şey mükemmeldi ama son zamanlarda kendisi sınırda görev yapıyordu ve son günleri olduğu için sürekli yoğun olduğunu söylemeye başlamıştı. Ben de merak ediyordum doğal olarak. En başta uyardım dedim ben yapamıyorum galiba o da istersen gelince konuşalım az bir zaman kaldı dedi ama sanırım ayrılmak zoruma gitti devam ettim sonra tekrar zorlandığımı söyledim. O da yoğun olduğu için fazla ilgilenemiyordu ve ben ayrıldım. Hiç istemeyerek. Ona artık seni sevgilim olarak görmüyorum dedim ☹️ sonra baktım beni engellemiş(galiba ya da numarasını değiştirdi). Ben de numaramı değiştirdim. Sonra toplu bir şekilde merhaba ben panther bu yeni numaram diye mesaj attım. Bunu ona da attım. Ama hiç tepki vermedi. Ama aramızda kötü bir şey yaşanmadığı için pek de anlam veremedim olanlara.
Aradan aylar geçti, eski eşim tabi ki beni arayıp saatlerce özürler diledi, arkadaşlarıma kadar ulaştı, ben istemediğimi söylediğim halde ısrarla devam etti.( Keşke o zaman şikayet etseydim). Bir şans ver bak göreceksin şeklinde tekrar başladık. Ailemle aramın bozuk olduğu bir zamanda beni evlenmeye ikna etti. Ve 2 hafta içinde apar topar benim ailemden kimse olmadan evlendik. (Açıkçası ailem istemiyordu çünkü davranış olarak beni sürekli üzen,kaba biriydi. Ve uyumsuz bir çifttik, en basitinden o meslek lisesi mezunu bense iyi bir bölümde lisans yapıyordum. Hiç bir zevkimiz dahi uymuyordu. Ama o anki düşünce yapımla bunun farkına varamadım)
Evliyken de bu çocuk bana başka bir mecradan mesaj atmış.(oradan mesaj atılabildiğini bile bilmiyordum açıkçası) Birkaç ay sonra gördüm mesajını ne var diye cevap verdim. Muhtemelen evlendiğimden bile haberi yoktu, çünkü sosyal medya hesaplarımdan engellemiştim. O zamana kadar aklıma bile gelmemişti. 3.bir mecradan hesap açıp ona yazdığım siteye bakmasını söyledim. Anlamazlıktan geldi. En sonunda sinirlendim ve sen olduğunu anlamadığımı mı sanıyorsun? Şeklinde tersledim uzun bir mesaj yazdım. Tabi ki sonra baktığımda 2. mecradan beni engellemiş 3.mecradaki mesajları da silmişti. Hiç bir şey olmadığı halde ben bana yazdığını benim de evlendiğimi söylemek için cevap verdiğimi eşime söyledim, yanlış anlamasın diye. Şimdi düşünüyorum belki de eski eşim ona ulaşıp bir şeyler söylemiş bile olabilir.
Her neyse biraz Arap saçına döndü farkındayım. Geçenlerde bu kişi aklıma geldi engelli olduğu için profiline girip baktım aylar sonra profili açık şuan ve benim ayrılmadan önce attığım şarkıyı bir postunun altına yakın zamanda yazdığını fark ettim. Ve WhatsApp durumlarıma da bakıyor göndermeli şeyler paylaşıyor gibi ya da bana mı öyle geliyor olabilir diyeceğim ama arkadaşlarım da anlattığımda ya da gösterdiğimde benim düşündüğüm gibi düşünüyor.
Aslında şuan bir ilişki mi istiyorsun diye sorsanız hayır istemiyorum. Hazır da değilim. Bu kişi de yurtdışında yüksek lisans yapıyor zaten ve boşandığımı duysa benimle olmak da istemez muhtemelen. Sanırım hayatımda çok fazla stres noktası olduğu için bu kişiyi kaçış noktası olarak algılamaya başladım. Son zamanlarda ölüm, hastalık olayları da üst üste geldi onun etkisi de olabilir.
Bir yandan da düşününce tesadüfen duyup hoşuma gidip dinlediğim bir şarkıyı bile onun playlistinde de görmek beni üzüyor açıkçası. Bu kadar tesadüf fazla diyorum bu kader midir nedir anlayamıyorum. Sizce ben ne yaşıyorum?
Okurken içim şişti. İkisi arasında pinpon görevi görmüşsün. Mümkünse ikisinden de uzak dur ve asla bakma,yazma, biraz sakinleşmeyi bekle kafanin boşalmasını ve asla ne ara ne . Bitti geriye bakma
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 45 Kg. ile 61 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 156 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :65 Kg.