Meryem Uzerli: "Muhammed müslüman değildi"

Buda budist değildi çünkü budizm onunla doğdu, İsa Hristiyan değildi çünkü Hristiyanlık onunla doğdu yani kendilerini aşan dinlerin temsilcileriydi onlar . ancak ortak yönleri kalplerindeki coşkun sevgiydi, demek istemiş sanırım : ))

Kötü niyet aramak istemem ama müslümanlari son derece kizdiracak yalnis sözler tabi ki.

Sonucta elhamdülillah müslümansam eger, kainatin olusumunda bile islam ve müslümanlik sebeb olduguna ve ta Hz. Adem (a.s.) den bu gune her Peygamberin Islami teblig ettigine inaniyorumdur.

Bu yüzden fazlasiyla sacmalamis evet :/

İşte aynen durum bu canım bende art niyet asla aramıyorum ;

ancak bildiğim kadarıyla dini konu yasaktı ben çok açılmasam yi olur :)

Meryem hala buranın ekmeğini yemeye çalışıyor.Geçti artık canım.

Fallene katilarak dini icerigini tartismaya gerek yok.

Hepimiz su konuda hem fikiriz sanirim: sözlerini dogru kullanmamis :)

Buda budist değildi çünkü budizm onunla doğdu, İsa Hristiyan değildi çünkü Hristiyanlık onunla doğdu yani kendilerini aşan dinlerin temsilcileriydi onlar . ancak ortak yönleri kalplerindeki coşkun sevgiydi, demek istemiş sanırım : ))

Bende bu şekilde anladım.

Heaaba katamadigi seyler olmus cunku turkiye de bunu yanlis nlayacak cok insan var nitekim konu basligi da buju belli eden cinsten. Am dogru bi noktaya parmak basmis. Insanlar din ustu bireyler dinler var diye iyi yada dost olmasi manasiz yada ayrimcilik dogmasi da oyle. Herkes sevgiyi hissedebildigi surece mutlu olur dine ihtiyac yoktur ki butun dinler sevgi temellidir korku degil

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ya aslında kötü bir niyeti yok bence ama din hassas bir konu olunca bir anda polemik olabiliyor.
zaten bu kız türkçeyi pek iyi kullanamıyor ki.. hoş olmamış:KK43:(

temeldeki dusunce doğru ama,gidişhat yanlış..

kendıme yakın gördüm meryemı,bu saçmalamasıyla..

Instagram üzerinden paylastigi fotoraf bu. Ben ne demek istedigini anladim ama gercekten yanlis anlasilmaya müsait bir yazi.

$meryem-uzerli.jpg

Benim de hep dediğim gibi: "terimlere, isimlere takılı kalmayalım hepsinin amacı, öğretmeye çalıştığı şey aynıydı" diyor. Yalnız hepinizin de belirttiği gibi bu öyle ulu orta herkesle paylaşılacak bir yorum değil, zira insanlar yıllarca düşünerek bu seviyeye ulaşıyor.

$image.jpg Buyrun capsi paylasildimi bilmiyorum ama Az bucuk ingilizceye hakim olan muhammed was not a muslim'in Muhammed sadece bir peygamber degil ogretendir de yazdigini anlar.Bahsettigi love in Allah aski oldugunu da tabi anlar.Ama masallah oyle din alimleri var feyva vermis resmen kadinin sayfasinin altinda.

'was not only a' yazmis olsaydi 'sadece degildi' anlamina gelirdi..
ama direk 'was not a' yazmis buda sirf 'degildi' anlamina geliyor sanirim..

Sevgi mesaji vereyim demis ama olmamis.
"Peygamberlerin verdigi mesajin kökünde sevgi var" dese neyse de, böyle olmamis...

'was not only a' yazmis olsaydi 'sadece degildi' anlamina gelirdi..
ama direk 'was not a' yazmis buda sirf 'degildi' anlamina geliyor sanirim..

Kisaltmalar reductipnlar olmadan da ben neyi kastettigini anladim nedense.ciftte tikladim hunharca zaten :)

Kisaltmalar reductipnlar olmadan da ben neyi kastettigini anladim nedense.ciftte tikladim hunharca zaten :)

bende vermek istedigi mesaji anladim ama kelimeler olmamis yanlis olmus :)

Allah bilir.. belki de amac buydu dikkatleri tekrar üzerine cemek icin kasten bu sekilde yazmis olabilir.. (bilemeyiz)

sanirim zaten budistler ve hristiyanlar biz müslümanlar kadar takilmayacaktir bu sözlere :))

Son düzenleme:
X