Mesafeli, soğuk kayınvalide problemi

Benm kv soğuktur yani aramax sormaz arada ben ararım oğlu gibi sık sık aramam ama işime geliyor böyle olması açıkçası beklentim yok.. Hee ne var gittiğimizde konusur dertleşir hatta dertleşirken ağladığını bilirim.. genel olarak soğuktur ama ki oğlunu da aramaz oğlu arar genelde.. hamilelikten mi bu kadr taktınız anlamadım belki de o siz öyle gergin misafir gibi durduğunuz içindir bilmiyorum ki genel olarak öyle ise siz de takmamaya gittiğinzde rahat olmaya bakın yani . Beni aramadı konuşmadı surat astı diye dertlenmek yerine eşim için 2-3saat dayanırım ne olacak. Hiç te takmam valla o surat astıkça daha da keyfime bakarım bak hamileymişsiniz siz de uzanın ohh 😉

Merhaba hanımlar, önce kendimden bahsedeyim 4 senelik evliyim, 3 ay sonra ilk çocuğumu kucaklayacağim nasipse. Pandemi sürecindeki psikolojimden bahsedersem de çoğu insan gibi gergin, zaman zaman mutsuzum. Devamlı evdeyim ve robot gibi her günüm aynı. Üstelik anksiyete hastasıyım ve hamilelik + corona korkusu ile iyice atak yaşamaya başladım. Evde falan bir şekil hallediyorum benim genel durumum bu.

Neyse şimdi eşim tutturdu annem seni hiç hamile halinle göremedi (işi dolayisi ile yazdan beri gidemedik ayrı şehirdeyiz) bir de bugün konuşmuşlar anneler günü duygusallığı ile tabii.. gidelim görüşelim istiyor. Ben hem atak yaşarım yanında görür diye korkuyorum çünkü o kadar soğuk ki bana karşı. Evlendiğimizden beri benim ona anne dememi ister ama kendisi kızı gibi davranmaz. İş falan yaptirmaz bana, hakkını yemiyim hizmet beklemez ama nasıl desem ben de geliniyim ailedenim ama benimle bir paylaşımı yok. Ne akrabası ne eşi dostu ile alakalı hiçbişey anlatmaz. Hatta bişey oldu mu saklar. Eşim söyler şuna şöyle olmuş denmiş falan açarim telefon muhabbet için sen nereden biliyosun kim söyledi, hmm evet öyle der geçiştirir hemen, detaya inmez ya da açıkça paylaşmaz. Hamileyim bebek nasıl moralin nasıl nası gidiyor süreç diye hiç sormadı. Maddi bişey beklemiyorum, kendisi yol yordam bilen kadın maddi konularda ama böyle buz gibi. Görev gibi yapiyor. Tek anlattığı hastalık, doktor randevusu.

ben de cana yakın birisiyim, içten bişeyler paylaşarak yakınlaşıyorum insanlara. Ama dışlandığımı hissediyorum çünkü evlerine gidince oglu ile konuşur kahkaha sohbet. Ben ailede yeniyim, bilmedigim isimler vs var onları konuşur. Bana açıklama gereği duymaz bahsettigim kişi atiyorum teyzemin oğlu diye. Ben de düzgün anlayayım. Sap gibi kalıyorsun aptal gibi duruyoeum bazen hatta. Biz yalnız kalınca ise kapı duvar. Gözlerini diker inceler bazen ben bakmadigimda. Bir de arkadan konuşuyor damadı hakkında hoş damadı da az şeyler yapmadi ama insan düşünmüyor degil acaba benim hakkimda da konuşuyor mu? Annemle bir kere tartıştılar, bi daha annemi aramadı. Dünür ilişkisi de yok. Sadece özel günlerde resmi şekilde konuşmalar.

ben onun yanına gidince inanılmaz geriliyorum, şimdi de atak yaşarsam yaninda korkusu geldi çünkü güven duygusu alamiyorum kendisinden. Hamileliği öğrendiğimden beri de hiç bu konu hakkinda konuşmadıgı için benimle kırgınım da biraz. Sevmediğinden değil biliyorum ama bu kadar mesafe garip geliyor. Şimdi gidicez napicam orda diye panik basladi. Sizce bunun bir çözümü var mı? Kendimi boş yere mi kasıyorum. Zaman içinde düzelir mi? Siz ne dersiniz dertleşmek istedim şimdiden teşekkürler.
Esinize böyle bahsettinizmi? Bence paylasmalisiniz

Merhaba hanımlar, önce kendimden bahsedeyim 4 senelik evliyim, 3 ay sonra ilk çocuğumu kucaklayacağim nasipse. Pandemi sürecindeki psikolojimden bahsedersem de çoğu insan gibi gergin, zaman zaman mutsuzum. Devamlı evdeyim ve robot gibi her günüm aynı. Üstelik anksiyete hastasıyım ve hamilelik + corona korkusu ile iyice atak yaşamaya başladım. Evde falan bir şekil hallediyorum benim genel durumum bu.

Neyse şimdi eşim tutturdu annem seni hiç hamile halinle göremedi (işi dolayisi ile yazdan beri gidemedik ayrı şehirdeyiz) bir de bugün konuşmuşlar anneler günü duygusallığı ile tabii.. gidelim görüşelim istiyor. Ben hem atak yaşarım yanında görür diye korkuyorum çünkü o kadar soğuk ki bana karşı. Evlendiğimizden beri benim ona anne dememi ister ama kendisi kızı gibi davranmaz. İş falan yaptirmaz bana, hakkını yemiyim hizmet beklemez ama nasıl desem ben de geliniyim ailedenim ama benimle bir paylaşımı yok. Ne akrabası ne eşi dostu ile alakalı hiçbişey anlatmaz. Hatta bişey oldu mu saklar. Eşim söyler şuna şöyle olmuş denmiş falan açarim telefon muhabbet için sen nereden biliyosun kim söyledi, hmm evet öyle der geçiştirir hemen, detaya inmez ya da açıkça paylaşmaz. Hamileyim bebek nasıl moralin nasıl nası gidiyor süreç diye hiç sormadı. Maddi bişey beklemiyorum, kendisi yol yordam bilen kadın maddi konularda ama böyle buz gibi. Görev gibi yapiyor. Tek anlattığı hastalık, doktor randevusu.

ben de cana yakın birisiyim, içten bişeyler paylaşarak yakınlaşıyorum insanlara. Ama dışlandığımı hissediyorum çünkü evlerine gidince oglu ile konuşur kahkaha sohbet. Ben ailede yeniyim, bilmedigim isimler vs var onları konuşur. Bana açıklama gereği duymaz bahsettigim kişi atiyorum teyzemin oğlu diye. Ben de düzgün anlayayım. Sap gibi kalıyorsun aptal gibi duruyoeum bazen hatta. Biz yalnız kalınca ise kapı duvar. Gözlerini diker inceler bazen ben bakmadigimda. Bir de arkadan konuşuyor damadı hakkında hoş damadı da az şeyler yapmadi ama insan düşünmüyor degil acaba benim hakkimda da konuşuyor mu? Annemle bir kere tartıştılar, bi daha annemi aramadı. Dünür ilişkisi de yok. Sadece özel günlerde resmi şekilde konuşmalar.

ben onun yanına gidince inanılmaz geriliyorum, şimdi de atak yaşarsam yaninda korkusu geldi çünkü güven duygusu alamiyorum kendisinden. Hamileliği öğrendiğimden beri de hiç bu konu hakkinda konuşmadıgı için benimle kırgınım da biraz. Sevmediğinden değil biliyorum ama bu kadar mesafe garip geliyor. Şimdi gidicez napicam orda diye panik basladi. Sizce bunun bir çözümü var mı? Kendimi boş yere mi kasıyorum. Zaman içinde düzelir mi? Siz ne dersiniz dertleşmek istedim şimdiden teşekkürler.
Annem seni hamile görmedi gidelim kısmına takıldm ben niyeyse. Hamilelik başka şehirlerden bu ortamda seyahat etmeyi gerektirecek kadar görülmesi önemli mi

Arkandan dedikodunu yaptığını duymadıysan şu an ideal kayinvalide sahibisin :KK48:
Bir de panik sebebini tam anlayamadım. Tam olarak ne olmasından korkuyorsun ve en kötü ne olabilir?
Evlenince iki taraf da birbirinin ailesinden beklentiye girmemeli, roller biçmemeli. Zaten zorunlu olan bu birlikteliği bir de beklentilerle çıkmaza sokmak tartışma getirir. Bunu genel olarak söyledim.
Bence siz düşüncelerinize odaklanın. Ne olmasından korkuyorum , o olursa ne olur, senin için anlamı ne?
Sonuç olarak mesafe her zaman iyidir .

Gelin size kendi kaynanami gondereyim.
Saniyede bir ton kelime edebilen sana fikrini sormayan eski tipli köy kadini.
Senin ne düşündüğün umruma değil.
Makineli tüfek gibi alakasız herşeyi anlatan ailene kadar araştıran herşeye burnunu sokan detayına kadar inceleyen sorgulayan ve mesafeden onu sevmediğimi umursamayan kendi bildiğini okuyan ve kalabalık evde yaşamış senin sakin yer aradığını dusunmeyen dir dir öten evine geldimi herşeye karışan bir kadın
Hangisini tercih edersin.
Keşke takas olsa😉

Derdinizi küçümsemek için söylemiyorum ama inanin bu bir dert değil, tam tersi nimet..kayinvalideniz her şeye burnunu sokan sizi surekli darlayan bir tip olsaydi işte o zaman hakliydiniz. Kaldı ki 4 senelik evlilikte artık kayınvalidenizin mizacına alışmış olmanız lazimdi diye düşünüyorum. Benim kayınvalidem de mesela soğuk mizaçlı, ben de 2 hafta önce doğum yaptım, hamileyken hiç doğru düzgün ilgilenmedi bile. Ama ben de tavrımi ona göre belirliyorum. Eskiden daha cana yakindim ona karşı, şimdi sadece guleryuzlu saygılı ama mesafeliyim. Böyle olması en güzeli, basınız ağrımaz. Anksiyeteye gelince, anksiyete olucam diye kendinizi sartlarsaniz zaten olursunuz. Aslında gitmeseniz en iyisi su pandemi döneminde. Ben hamileyken markete bile gitsem eşim kızıyordu, bişey olur diye. Eşinizin de sizi sırf annesi görsün diye götürmesi biraz ihmalkarlik.

X