Mesafemi nasıl koruyabilirim ?

sprngg

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2023
806
457
30
Günaydın kızlar🌸
Önceki konularımı bilenler vardır kp’nin saçma sapan gün aşırı aramalarından şikayetçiydim. Buradakilerin tavsiyelerini dikkate alarak minimuma indirdim artı artık cinnet geçirmeye de başlayınca eşim annesiyle konuştu.

İlk başta kendi arayamayınca kaynanama aratmaya başladı. Onun arattığına emindim çünkü işten gelir gelmez aynı saatlerde arıyordu ve kayınpederim telefonu alıyordu. Anladığımı öğrenince yine bir gün kendi aradı açmadım ertesi gün yine aradı açmadım sonraki gün bir daha aradı açıp ben aramaları görüyorum defalarca aramana gerek yok dedim. Uzun bir süre de aramadı geçen kandilde aradım ben kutlamak için yüz bulmuş olmalı ki tekrar kaynanama arattırdı. Günler sonra döndüm neden açmadığımı sorunca da daha yeni konuştuk dedim.

Sonra üstü kapalı bir şekilde aileme bizde büyüklerden biri aradı mı çocuklarımız açmazsa saygısızlık falan demiş. Daha önceden de belirtmiştim zaten kendisi arayıp boş boş konuşuyordu. Aklınca kendilerini bana benimsetmeye çalışıyorlar.Aramazlarsa sevilmediğini düşünürmüşüm. Ek olarak da aşırı alıngan her lafımın altında bir şey arıyor. Biletini alayım gel değişiklik olsun sana diyor rahat edemem orda diyorum bizi mi beğenmiyor diye alınıyor. Sanki o komutan ben emir eri telefonlarını açmıyorum diye bizi ailesi olarak görmüyor mu acaba diye günlerce düşünüyor ve alınıyor. Çocuklarından beklediklerini benden de bekliyor onu hep arayayım, sürekli sorayım ve en çok hepimiz onu sevelim.

Bu sefer kendisiyle konuşacağımı eşime söyledim ama müsade etmedi annesiyle yine kendi konuştu. Bayağıdır aramıyorlar ama eşim sanırım üzülüyor geçen gün bir arasan kötü niyetleri yok onlar da öyle gördü bunun doğru olduğuna inanıyorlar diyor.
Aramak zor değil ararım ama benim doğrum bu değil yani benim anne babam bile benden bir beklenti içinde değiller. Alışık değilim öyle büyümedim eşim de bunu biliyor ve çok üstüme gelmiyor. Ama haftada bir arasam da ister.

Ararım aramasına ama yine en başa saracak diye korkuyorum çünkü aramadıkları uzun bir süre bu sefer anladılar ben arayayım dediğim her aramada yine başa sardı. kaynanam haddini bilen bir insan ama kp öyle değil. Hiç arayıp sormamak da çözüm değil elbette. Ama ben şu an oluşturmuş olduğum bu mesafeyi koruyarak nasıl geçinebilirim ?

İyi de eşin onların fikrini benimsemiş,sana destek olmak yerine onlardan yana çıkıyor.

Tek başına mücadele etmek zorundasın.

Bayram,kandil,cuma aramayacaksın.

Onlar da öyle kabul edecek.

İyi de eşin onların fikrini benimsemiş,sana destek olmak yerine onlardan yana çıkıyor.

Tek başına mücadele etmek zorundasın.

Bayram,kandil,cuma aramayacaksın.

Onlar da öyle kabul edecek.
Aslında arkandayım evet çok haklısın diyor. Ama arayı da buzlaştırmak istemiyor sanki. Hiç mi konuşmayacaksın bu insanlarla ailemi ben seçmedim seni seviyorlar evet kültür farkı var ama kötü niyetleri yok herkes evinde oturuyor işte diyor.
Bana da bu sevgi gibi gelmiyor. Ama eşimin ailesi sonuçta bilemedim 🤷‍♀️ sanırım laf sokma, ara bozma gibi şeyler olmadığı için çevremdeki insanlar bunu sorun olarak algılamıyor büyüttüğümü düşünüyorlar.
Bu kadar bireysel olmam insanlara çok anormal geliyor.

Bir kayınpeder sürekli arayıp gelininle ne konuşur ki ?

Hoş benim kayınpederimde hafta içi aramazsam veya gidemezsem arar kızım iyi misin der .

Ama bizde durum tamamen farklı kayınvalide artık maalesef arayamayacak durumda :KK43:

Kayınpederimde hastane randevusu veya anlamadığı kendi başına yapamadığı bir şey olursa fikir danışmak için arar.

Oğlunu hiç aramaz ama bu durumdan rahatsız değilim.

Çünkü ne yaptın ne ettin diye değil aramaları.

Siz beni aramayın müsait olunca ben sizi ararım deseniz ne olur ?

Şu eş ailesi aileye yeni katılan biri için neden kendi hayatlarını sürmesini isterler ki ?

maalesef evlilikler hep idare üzerine kuruluyor çok zaman.

sen kırıl ama kırma kafası

Bir kayınpeder sürekli arayıp gelininle ne konuşur ki ?

Hoş benim kayınpederimde hafta içi aramazsam veya gidemezsem arar kızım iyi misin der .

Ama bizde durum tamamen farklı kayınvalide artık maalesef arayamayacak durumda :KK43:

Kayınpederimde hastane randevusu veya anlamadığı kendi başına yapamadığı bir şey olursa fikir danışmak için arar.

Oğlunu hiç aramaz ama bu durumdan rahatsız değilim.

Çünkü ne yaptın ne ettin diye değil aramaları.

Siz beni aramayın müsait olunca ben sizi ararım deseniz ne olur ?

Şu eş ailesi aileye yeni katılan biri için neden kendi hayatlarını sürmesini isterler ki ?

maalesef evlilikler hep idare üzerine kuruluyor çok zaman.

sen kırıl ama kırma kafası
Bana özel değil aslında bu arama mevzusu. İlk başta öyle sanıyordum ve çok rahatsız olmuştum.
Ama adam babama da aynısını yapıyor aradı mı saatlerce konuşuyor ne bileyim kendi kardeşine de yapıyor. Eve geliyor tv, haber, dizi hiçbir şey takip etmez alır telefonu eline arar.
Yaşlı da değil bu arada. Yani dünya kendi etrafında dönüyor sadece. En doğru o. Başka birinin kültürü anormal onun için.
Ben de hattım boyunca birini idare ettiğimi hatırlamam öyle bir ortamım olmadı hiç zaten aşırı rahat bir ailede büyüdüm ve ayak uyduramıyorum.
Uydurmak da saçma geliyor çünkü seneler sonra bir imzayla hayatıma dahil olmuş insanlar ve olası bir boşanma durumunda bir daha hiç görüşmeyeceğim bile.
Ama maalesef önemli olan da galiba irtibatı tamamen kesmek yerine olası durumu başarıyla yönetebilmek.

Bayramda, doğum gününde vs arayın.
Diğer günler aramayın.
Onlar ararsa açmayın.
Sorarlarsa görmedim, duymadım, bilmiyorum.

Sürekli arar korkusuyla bayramlarda seyranlarda da aramamak bana aşırı uç tepki gibi geldi.
Bayram seyranda tabii ki ararım iki gün sonra kandil yine aramayı düşünmüştüm. Hatta 10 gün konuşmadığımız oldu ben arayayım dedim. Ama iki gün sonra yine aranmaya başladım.
Yani benim demem istediğim özel günlerde aramamak hiç muhatap olmamak değil.
Haftada bir de ararım. Ama bunun ardı kesilmez düşüncesi. Hoş bu da sadece bir düşünce öyle hissettirildi çünkü.

Ben olsam sadece özel gün doğum günü, kandil, bayram, hastalık vs arar diğer günlerde aramam. Ararlarsa da açmam. Numarayı mı engelleseniz :rolleyes:

Ben olsam sadece özel gün doğum günü, kandil, bayram, hastalık vs arar diğer günlerde aramam. Ararlarsa da açmam. Numarayı mı engelleseniz :rolleyes:
Zaten aramıyorlar eskisi gibi. Konum o değil yine hiçbir aksiyon alamamış diye linçlenecem 😁
Onların kafasına rağmen iyi bir aksiyon aldığımı düşünüyorum. Ama o kadar bunalmışım ki bu süreçte gayet normal bir periyot olan haftada birden bile korkar oldum yüz bulurlar diye.
bu kafayı da anlamıyorum gelin kendini ait hissetsin kafası. Benim çevremde hiç yok nerdeyse en nefret ettiğim şey.

ben kendi ailemi haftada bir belki arıyorum ne münasebet her gün beni arayacaklar.
sakın arayıp tekrar yüz vermeyin
hiç ama hiç NORMAL DEĞİL!

ben kendi ailemi haftada bir belki arıyorum ne münasebet her gün beni arayacaklar.
sakın arayıp tekrar yüz vermeyin
hiç ama hiç NORMAL DEĞİL!
Ben kendi babamla da konuşmuyorum annemle her gün konuşurum ama o bunu biliyor. Zaten kendi aileme böyleyken onlara aynı olamamam acayip geliyor ona.
Ama normal olan da bu değil mi ? Herhalde kendi annemle her gün konuşucam kadın beni doğurmuş 30 sene yanındaydım. Diğerini de toplasan 5 kez görmemişim iki buçuk sene boyunca.

Ben kendi babamla da konuşmuyorum annemle her gün konuşurum ama o bunu biliyor. Zaten kendi aileme böyleyken onlara aynı olamamam acayip geliyor ona.
Ama normal olan da bu değil mi ? Herhalde kendi annemle her gün konuşucam kadın beni doğurmuş 30 sene yanındaydım. Diğerini de toplasan 5 kez görmemişim iki buçuk sene boyunca.
son derece mantıklısınız, boşverin eşiniz üzülüyor üzülmüyor, inanın böyle bir saçmalık olamaz. küsmeler vs.
tepenize çıkacaklar bu gidişle.ipleri ellerine vermeyin, bugün her gün aramak isteyen yarın gelir sizde üç ay da kalmak ister.
burda neler okuyoruz her gün.

son derece mantıklısınız, boşverin eşiniz üzülüyor üzülmüyor, inanın böyle bir saçmalık olamaz. küsmeler vs.
tepenize çıkacaklar bu gidişle.ipleri ellerine vermeyin, bugün her gün aramak isteyen yarın gelir sizde üç ay da kalmak ister.
burda neler okuyoruz her gün.
Şu an zaten saygısız oldum her aradıklarında ulaşamadığı için 🤣 benim için önemli değil zaten de. Eşim arada kaldı ve kötü biri değil. Kendi de normal bulmuyor ama hiç konuşmamazlık da yapmamamı rica ediyor. Kırıcı konuşmadı hiç şimdiye kadar hoş konuşsa başına gelecekleri de biliyor.

Şu an zaten saygısız oldum her aradıklarında ulaşamadığı için 🤣 benim için önemli değil zaten de. Eşim arada kaldı ve kötü biri değil. Kendi de normal bulmuyor ama hiç konuşmamazlık da yapmamamı rica ediyor. Kırıcı konuşmadı hiç şimdiye kadar hoş konuşsa başına gelecekleri de biliyor.
aynı yoldan devam edin, sürekli telefonla taciz edilmektense saygısız olmayı tercih ederim ben olsam.
bu seviyoruz, özledik vs laflarıyla manipüle etmesinler sizi.
benim eşimin ailesi aynı şehirde, sürekli çağırıyorlardı vs, gitmeyerek alıştırdım, 2 ayda bir gidiyorum o da canım isterse.

Ya siz kendinize dert arıyorsunuz. Çözmüşsünüz işte olayı neden esim üzüldü arasam mı falan? Aramayın. Eşiniz de üzülmesin o kadar minnoş olmasın. Sizin aileniz manyak olsa, eşinizi her gün arasalar, o da artık aramak istemese üzülür müsünüz? Bu erkeklerin hassas kalbi numarasi da iyice asabımı bozmaya başladı. Aramayın bir şey olmaz.

Ee tabi ki ne münasebet beni doğuran, büyüten, besleyen, 30 sene beraber yaşadığım insanlarla kendi öz canım kanımla kendilerini bir tutmak? Evlendik diye annesini babasını nüfusumuza mı alıyoruz? Ben de anlamıyorum bu kafayı gerçekten. Ne eşimden beklerim bunu ne de kendim öyleyimdir.

aynı yoldan devam edin, sürekli telefonla taciz edilmektense saygısız olmayı tercih ederim ben olsam.
bu seviyoruz, özledik vs laflarıyla manipüle etmesinler sizi.
benim eşimin ailesi aynı şehirde, sürekli çağırıyorlardı vs, gitmeyerek alıştırdım, 2 ayda bir gidiyorum o da canım isterse.
Burda eşin tutumu da önemli tabii. Benim eşimin bitmez bir minneti var. Manipüle davranışları dışardan ben anlıyorum ama o buna alışmış ve ailesi olduğu için göremiyor olmalı ki sürekli sevdiklerinden deyip duruyor.
Hatta kendi ben sürekli konuştuğum süre zarfında annesi ve babasının nasıl olduğunu benden öğrenirdi. Ama ne zaman aramaları azalttım kendi aramaya başladı annesi ve babasını.bu da anormal geldi bana. Ama görünüşte hiçbir şey yok. Aramıza asla girmezler diyor.
Ama kendinin de çekindiği bir şeyler var ve sürekli ona nasıl yetiştirildiğini sorunca kaçıyor benden hakir gördüğümü düşünüyor tarzlarını.

Tekrar merhaba, sorunların tekrar etmesine üzüldüm ama şaşırmadım pek, karşınızdaki insan anlayışsız çünkü (eski konuları okuyanlar neden böyle dediğimi anlayacaktır).

Madem saygısız oldunuz, bırakın öyle kalsın (ki alakası yok). Eşiniz de alışır. Hiç mi konuşmayacaksın diye sorduğunda zaten özel günlerde aradiginizi hatırlatın. Eskiye göre sınır çizmeye başlamışsınız, sizi tebrik ediyorum, çünkü en zor aşama o. O sınırlar test ediliyor şu an, kararlı duruşunuzu bozmayın.

Ya siz kendinize dert arıyorsunuz. Çözmüşsünüz işte olayı neden esim üzüldü arasam mı falan? Aramayın. Eşiniz de üzülmesin o kadar minnoş olmasın. Sizin aileniz manyak olsa, eşinizi her gün arasalar, o da artık aramak istemese üzülür müsünüz? Bu erkeklerin hassas kalbi numarasi da iyice asabımı bozmaya başladı. Aramayın bir şey olmaz.
Doğru diyorsunuz da zaten eskisi gibi bir arama yok ama çok arayı açmamamı en azından haftada bir de olsa aramamı kısa kesmemi rica etti yine de sen bilirsin dedi. Kendi ailemle ilgileniyor ama benim ailemin bir beklentisi olmadı hiçbir zaman olsaydı o da belki benim gibi tepki verecekti kestiremediğim için düşündüm işte saçma sapan.

Burda eşin tutumu da önemli tabii. Benim eşimin bitmez bir minneti var. Manipüle davranışları dışardan ben anlıyorum ama o buna alışmış ve ailesi olduğu için göremiyor olmalı ki sürekli sevdiklerinden deyip duruyor.
Hatta kendi ben sürekli konuştuğum süre zarfında annesi ve babasının nasıl olduğunu benden öğrenirdi. Ama ne zaman aramaları azalttım kendi aramaya başladı annesi ve babasını.bu da anormal geldi bana. Ama görünüşte hiçbir şey yok. Aramıza asla girmezler diyor.
Ama kendinin de çekindiği bir şeyler var ve sürekli ona nasıl yetiştirildiğini sorunca kaçıyor benden hakir gördüğümü düşünüyor tarzlarını.
yani siz eşinizle evlendiniz, ailesine mükemmel yeni bir evlat olacağım sözü vermediniz, isterlerse hiç sevmesinler, önemi de yok, siz ikili ilişkinize bakın.
seven böyle de sever. mecbur değilsiniz istemediğiniz halde konuşmaya.

X