Meslek değiştirmek ?

Çok tebrik ederim gerçekten umarım başarılı olursunuz.İşini sevmeden yapmak o kadar zor ki sizi çok iyi anlıyorum.Hergün o iş yolunda benim ruhum daralıyor

Hahah son cümleniz çok doğru

Öncelikle kesinlikle ayı fikirdeyim..insan sevmediği bir işi sırf para kazanmak için yapmamalı diye düşünenlerdenim..sonuçta severek yapmıyorsun..istemediğim bir bölümde okuyordum bıraktım hep hayalim başka bir meslekti inat yaptım bıraktım..kesinlikle istediğin sevdiğin işi yap..cesaretli olman gerek

Amerikada sanat eseri alımı/satımı çok popüler, galeriler her zaman iş yapıyor, müzayedeler, sergiler, şovlar her zaman ilgi görüyor. Bu işin bir de yasal yanı var, parçalara değer biçme var mesela, başka yasal işler de oluyor. Bana kalırsa sanat tarihi okuyun, hukula birleştirin sonra bir galeride çalışın derdim ama New Yorkta değiliz maalesef

Insanlar bisey der diye cekinirseniz hicbisey yapamazsiniz. Ayrica artik avukatlik wooow bir meslek degil insanlarin gozunde, o biraz geleneksel toplum yapisinin bilisim ve diger sektorlerin gelismedigi dunyanin kafasi olarak kaldi.

Umarim acarsiniz

Sanat Tarihi çok güzel bir bölüm bence yorumların çoğuna da katılamadım ne yalan söyleyeyim bu senin okuduğun bölümle kurduğun ilişki, kendini geliştirme ve isteğine bağlı değişen bir durum. Benim bir tanıdığım sanat tarihi mezunu şuan yurtdışında master yapıyor Türkiye'de de medya vb bir kaç bölüm okuyor aynı anda uzaktan eğitimle ve çatır çatır çalışıyor. Çünkü hiç vazgeçmedi hayallerinin peşinden gitti. Ben de sanat fakültesinde okuyorum bir seminere bir derse katılmak bile nimet gibi geliyor bazen. Çok farklı bakış açıları ediniyorsun. Yapamazsan da zaten mesleğin var bir şey kaybetmezsin bence.

Kesinlikle o ortamda olmayı o kadar istiyorum ki inşallah kısmet olur

Aa güzel fikir Sex and the city izlediyseniz orada charlote ın işine çok özenirdim

Fiziğiniz güzelse evinizin bir odasını butiğe çevirip Instagram üzerinden kıyafet satışı yapabilirsiniz. Daha sonra butiğinizi açarsınız.

Bir diğer öneri, sermayem olsa İstanbul'daki Başkan sofraları gibi bir yemek yeri açmak olur.

Para kazanmak için yapılacak bir meslek değil maalesef. Sanat, kültür, kitap ülkemizde maalesef hali hazırda olanlar bile iş değiştiriyorlar.
Gerçekçi olmak gerekiyor.
Para kazanmak isteyerek meslek değiştirecekseniz zor. Ama maddi hiç bir kaygı. Ve beklentim yok derseniz buyrun.
Ülkemizde tıp, hukuk, öğretmenlik hangi bölüme elimizi atarsak atalım istediğimiz bölümü okumayan, mesleğini sevmeden yapan o kadar çok insan var ki. Bir de bu mesleklere özenip ulaşamayan. Çok garip bir denklem içinde yaşıyoruz.

Once ne istediğinize karar verin detaylıca. Hem çalışıp hem.okuyablrsnz açıköğretim harika bölümler var.
Kimsenin ne düşündüğü umursayarak bir hata yaptnz ve hala acaba ne derler diyorsnz. Cesaret edip adım atın kimseye bir şey söylemek zorunda değilsiniz ve sonuçta avukatlık meslgnz ne yaparsnz yapın elinizde.
Biraz da bu mesleği deneycgm dersiniz aşırı Sorup bunaltan olursa.

Ne olur ki en fazla? Güzel bir bütçe planı yaparsınız. En kötü duruma göre de borcsuz kapatmayı planlarsiniz.
Başka meslek denediniz diye hemen avukatlık diploması çöp olmayacak.
Birikimimi kaybetsem bile bunu denediğim için pişman olur muyum, olmaz mıyım muhasebesini yapın. Karar verdiğiniz anda iyice planlayin ve elinizden geleni yapın.

Pişman olmam vallahi

İlk defa duydum başka sofralarını bakacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…