Methotrexate İğnesi olanlar !

rehberlikanne_

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
35
20
31
Merhaba herkese 2.gebeliğim Malesef dış gebelikle sonuçlandı. 2 defa kürtaj oldum. Parça kaldığı için 2. Kürtajı oldum. Kese görülmedi ama değerlerim hep yükseldi ve dış gebeliğe gitmiş konu. Cuma günü dış gebelik iğnesi methotrexate oldum. 808 olan değerim cumartesi 650 oldu ama bugün tekrar beta baktım 3.günde 790 olmuş. Benim gibi bu şekilde yükseliş olup sonra tamamen sıfırlanan oldu mu ? Lütfen sadece bu şekilde olan veya tanıdığı olan varsa yazsın. Sorular ve varsayımlar beni artık çok yoruyor. Hiç iyi değilim artık. Böyle yükselmeye devam ederse sol tüpümü alacaklar. Çok canım acıyor

Öncelikle sakin ol.korkulara kapılma
.büyük ihtimal ikinci doz iğneyi yaparlar
Bu değerle ikinci doz yeterli olur
Eğer kesenin etrafında kanama görürlerse ameliyata alabilirler.zira benim öyle oldu.bir ay önce sol tüpüm alındı.ama benim ikinci dış gebeliğimdi.ilki iki doz iğneyle düştü.ikincide malesef tek doz yeterli gelmedi.

Öncelikle sakin ol.korkulara kapılma
.büyük ihtimal ikinci doz iğneyi yaparlar
Bu değerle ikinci doz yeterli olur
Eğer kesenin etrafında kanama görürlerse ameliyata alabilirler.zira benim öyle oldu.bir ay önce sol tüpüm alındı.ama benim ikinci dış gebeliğimdi.ilki iki doz iğneyle düştü.ikincide malesef tek doz yeterli gelmedi.
Bende 2.doz için direticem inşallah tek doz biter kurtulurum olmazsa 2.doz için doktorum pek yanaşmadı sebebi neydi anlamadım ama , tekrar iğne yapılamaz dedi. Ameliyat olacak dedi. Bilmiyorum çok karışığım

Belki tüpünde sorun gördüğü için ameliyat demiştir.bana da ameliyattan sonra iyi ki almışız tüpün sosis büyüklüğüne gelmiş zaten bir hayır görmezdin dedi.iyi ki almış diyorum şimdi çünkü 3.dış gebeliği bünyem kaldırmayacak.zorlu süreçler bunlar ..ama başa gelen çekiliyor.çok üzülmüştüm bende ama vardır bir hayır..verende alanda Allah.hakkında hayırlısı olsun.doktorun alalım derse dinle bence tekrarlama riski oluyor maalesef..tek tüple de hamile kalabilirsin burda bir çok örneğini okudum..

Belki tüpünde sorun gördüğü için ameliyat demiştir.bana da ameliyattan sonra iyi ki almışız tüpün sosis büyüklüğüne gelmiş zaten bir hayır görmezdin dedi.iyi ki almış diyorum şimdi çünkü 3.dış gebeliği bünyem kaldırmayacak.zorlu süreçler bunlar ..ama başa gelen çekiliyor.çok üzülmüştüm bende ama vardır bir hayır..verende alanda Allah.hakkında hayırlısı olsun.doktorun alalım derse dinle bence tekrarlama riski oluyor maalesef..tek tüple de hamile kalabilirsin burda bir çok örneğini okudum..
Benim anlamadığım şey doktor tüpü nasıl gördü. Solumda ağrı arttı kürtaj sonrası ,sol tüpünde sıkıntı olduğunu gördüm bende dedi. Ama bunu nasıl gördü. Bildiğim kadarıyla ultrasonda gözükmüyor , kürtajda zaten görmemiştir. Sadece sol kasık ağrısıyla mı anladı. Eğer öyleyse bu düşündürdü herhangi bir rahim filmi de çekilmedim . Yoksa evet gerçekten bana tekrar sorun yaşatacaksa alınmasını isterim . Ama aksi halde nasıl sol tüp olduğunu anladı ona anlam veremedim

Benim ilk doz iğneden sonra değerlerim yükselmişti
2 doz sonrası düşüşe geçti
Sağ tüpte oluşmuştu
Değerler 300 civariyken doktor tipte gördü üniversite hastanesine sevk etti.
Orda da her muayenede sağ tüpte görüldü

Benim ilk doz iğneden sonra değerlerim yükselmişti
2 doz sonrası düşüşe geçti
Sağ tüpte oluşmuştu
Değerler 300 civariyken doktor tipte gördü üniversite hastanesine sevk etti.
Orda da her muayenede sağ tüpte görüldü
Peki tüp alındı mı değerler düşse bile ? Birde neyle bakıyorlar hangi tüp sorunlu diye

Benim anlamadığım şey doktor tüpü nasıl gördü. Solumda ağrı arttı kürtaj sonrası ,sol tüpünde sıkıntı olduğunu gördüm bende dedi. Ama bunu nasıl gördü. Bildiğim kadarıyla ultrasonda gözükmüyor , kürtajda zaten görmemiştir. Sadece sol kasık ağrısıyla mı anladı. Eğer öyleyse bu düşündürdü herhangi bir rahim filmi de çekilmedim . Yoksa evet gerçekten bana tekrar sorun yaşatacaksa alınmasını isterim . Ama aksi halde nasıl sol tüp olduğunu anladı ona anlam veremedim
Eğer tüpünde sorun varsa gerçekten işini bilen doktor bunu alttan ultrasonla muayenede anlayabilir.tüpte sıvı birikmesi olduğu zaman tüpün yapısı bozuluyor bir nevi şekli değişiyor.sanırım o yüzden tüpünde sıkıntı gördüm dedi

Eğer tüpünde sorun varsa gerçekten işini bilen doktor bunu alttan ultrasonla muayenede anlayabilir.tüpte sıvı birikmesi olduğu zaman tüpün yapısı bozuluyor bir nevi şekli değişiyor.sanırım o yüzden tüpünde sıkıntı gördüm dedi
Olabilir evet teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Peki tüp alındı mı değerler düşse bile ? Birde neyle bakıyorlar hangi tüp sorunlu diye
Tüp alınmadı 2 doz ogne sonrası toplam 2.5 aylık bir süreçte değerler düştü.
2 günde 1 test verilip kontrol edildi.
Vajinal ultrasonla bakıldı ve tüpte görüldü.
Tüp de alınsa da panik yapma tek tüple gebelik şansın çok değişmiyor.
Ama hasarlı tüp de tekrar dış gebelik olma ihtimali de oluyor
Muhtemelen doktorlar tüpün şekli çok bozuldu mu onu kontrol edip o kararı veriyorlar

X