Çene Estetiği Metpor implantın vidaları sonradan çıkartılabilir mi?

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

Maskito

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2017
7
0
48
İki sene önce o zaman bulunduğum ilde bir hocaya çene ucu ameliyatı için gittim . Ben istemediğim halde metpor implant takacağını söyledi ben ise minicik bir silikon protez koydurmak istiyordum. Sonuçta koskoca hoca ,doktorun ısrarıyla çeneme dört vida atıldı. İki senedir geçmeyen çene uyuşukluğu son zamanlarda ağrıya dönüştü.Alt dişlerim çok düzgündü, çarpıldılar resmen şekildeğiştirdiler.Bazıları aralandı bazıları yanaştı.Dişetlerimde çekilme başladı.Ağrı yüzünden Hiçbir işime odaklanamıyorum.Ağrı ve uyuşukluğu hissetmemek için sürekli dişlerimi sıkıyorum.Bu bende tik oldu. Kaç kez doktoruma şikayetlerimi anlatsam yok sen öyle hissediyosundur. Uyuşukluk Ağrı kesinlikle olmaz diye beni geri çeviriyor. Beni dinlemiyor bile sanırım uğraşmak istemiyor.Problemi kabul etse bu ağrı Ve uyuşukluğu nasıl ortadan kaldırabileceğimizi sormak istiyorum o aşamaya bile gelemedik.Kendimce şöyle düşünüyorum iki senedir dokular iyice metporu sardı oraya iyice fikse oldu . Çene altından minicik açılıp sadece vidalar çıkartılsa rahatlarmışım gibi geliyo. Bu konuda bilgiye ve önerilere ihtiyacım var.

başka bir doktara daha gidip görünebilirsin bence, sadece civata cikartılamaz dediğin gibi civata ve medpor birbirine çoktan kaynaşmıştır. anca medporu ve civataları cikarttırırsan olur . bendede medpor ve civatalar var 7 ay oldu olacak alt dişlerim ve alt dudağım uyuşuk hala geçmedi. ağız içinden kesi ile koyuldu senin işlemin nasıl olmuştu?

Arkadaslar bende ceneme silikon taktirdim ama 1 ay sonra geri cikartirdim. Ameliyatdan sonra dikisler patladi. Tekrar diktiler ve yine patladi. En sonunda dayanamadim cikartirdim. Zaten konusamiyordum, dis etlerim geriye cekildi, yaklasik 1 ay cigneyemedigim icin cok büyük sorunlar yasadim. Simdi cikartirdim ama bu seferde agazimdaki dikis yerler agriyor ve geriliyor. Hala düzgün konusamiyor ve cignerken zorlaniyorum. Cenemdeki bosluk sert oldu. Cok kötü piskolojik sorunlar yasiorum.

Çok zor di durum benim dikişlerde ameliyat tan 2hafta sonra patladı tekrar dikildi. Konuşma yeme içme de hala zorlanıyorum umarım düzeliriz

Ben baska bir yere de danistim. Dikislerin patlamasi implantin büyük olmasindanda kaynaklaniyormus. Inthap cikmadi bende. Implanti cikartiktan sonra 1 hafta sonra hemen kapandi dikis yerleri. Ayrica implant varken yüzümdeki sinirler agrimaya baslamisti. Amerikanin bir sayfasinda bir cok kisi ayni sorunu yasiyor ve sonunda cogu implanti cikartirmis. Bazileri agazini kapatamiyor implant yüzünden. Ben 2 ay hic cigneyemedim. Cignemeye basladigimda cok agrilarim oldu ve cignemeyi unuttumu farkettim. Ayrica cenemde agrimaya baslamisti cünkü uyurken dislerimi SIKMaya basladim. Hayatimda ne dis sorunu nede cene sorunu yasadim. Dislerim ve dis etlerim okadar saglikli ve güzel iken simdi mahfoldu. Insallah hepimiz iyi oluruz! Bir sorunuz olursa veya merak etiginiz birsey bana özelden yazabilirsiniz

Selam kızlar,
Ben 4ay önce istanbulda cok pahali ve iyi bir doktora çeneme silikon taktirdim. Bu extended anatomical denilen yani iki ucunda kanatlari olan small kucuk boy 5mm lik bir silikon implantti. Cene ucumdan bir kesiyle takildi. Hic begenmedim beni inanilmaz erkeksi kisa olan suratimi uzun ve kotu gosterdi hemen iki gun icinde cikardim. Daha şişlik tam baslamamıstı oyuzden bununla yasayamıycagima emindim. 4 ay gecti ve cenem hala kocaman buyuk bir kısmı serrti sanki ıcınde hala implant varmis gibi bu ara biraz yumusadi. Eskiden dar kucuk olan v seklinde olan cenem suanda kare genis ve kocaman. Bazı yerler su torbası gibi icinde yara dokusu sanırım bazı yerler sertlesmıs bir yapıda hissediliyor dokununca. Alt yuzum sarkik ve kare seklinde duruyor. 20 yıl yaslanmısım gibi. Eger cene protezi taktirip cikaran varsa bana ulasırsa cok sevınırım. Yabanci sitelerde cok insanla konustum ama hic bir tr ile konusmadım cunku oyle bir platform bulamadım. Silikon oldugu icin bende çivi fln yoktu. İlk ay cok zor gecti duzgun konusamadım cigneyemedm gülüşüm yamuktu konsumam peltekti. Hayatimdaki en zor zamandi ve hala eski halime kavusamadım. Bu kotu deneyimi yasayan varsa iletisime gecerse cok sevınırım. İcerde olusan yara dokusunu yoketmek icin o bolgeye steroid ignesi vs yapiliyormus ama bu konuda uzman bir dr bulamadım. Kendı doktorum benımle hic ilgilenmedi ve dr lara guvenimi kaybettim diyebilirim. Bilgisi olan varsa cok sevınırım

Arkadaslar bende ceneme silikon taktirdim ama 1 ay sonra geri cikartirdim. Ameliyatdan sonra dikisler patladi. Tekrar diktiler ve yine patladi. En sonunda dayanamadim cikartirdim. Zaten konusamiyordum, dis etlerim geriye cekildi, yaklasik 1 ay cigneyemedigim icin cok büyük sorunlar yasadim. Simdi cikartirdim ama bu seferde agazimdaki dikis yerler agriyor ve geriliyor. Hala düzgün konusamiyor ve cignerken zorlaniyorum. Cenemdeki bosluk sert oldu. Cok kötü piskolojik sorunlar yasiorum.
Seni cok cok iyi anlıyorum canım ayni seyleri bende yasıyorum ozel mesaj attim lutfem iletisime gecelim

Ben baska bir yere de danistim. Dikislerin patlamasi implantin büyük olmasindanda kaynaklaniyormus. Inthap cikmadi bende. Implanti cikartiktan sonra 1 hafta sonra hemen kapandi dikis yerleri. Ayrica implant varken yüzümdeki sinirler agrimaya baslamisti. Amerikanin bir sayfasinda bir cok kisi ayni sorunu yasiyor ve sonunda cogu implanti cikartirmis. Bazileri agazini kapatamiyor implant yüzünden. Ben 2 ay hic cigneyemedim. Cignemeye basladigimda cok agrilarim oldu ve cignemeyi unuttumu farkettim. Ayrica cenemde agrimaya baslamisti cünkü uyurken dislerimi SIKMaya basladim. Hayatimda ne dis sorunu nede cene sorunu yasadim. Dislerim ve dis etlerim okadar saglikli ve güzel iken simdi mahfoldu. Insallah hepimiz iyi oluruz! Bir sorunuz olursa veya merak etiginiz birsey bana özelden yazabilirsiniz
Kendimi çok kötü çaresiz hissediyorum bende silikon yaptırdım sonuçtan pişmanım yardımcı olurmusunuz lütfen iletişime geçin

merhaba arkadaşlar bende çene protezi taktirdim 18 ekimde çenem ilk 1 ay iyi gidiyordu . şişlik azdı ama konuşma yeme içme .v.s zorlaniyordum tabiki şuan enfeksiyon kapmış durumda piskolojim alt üst oldu npcagimi bilmiyorum bilgisi olan bana ozelden yazarmi lütfen..????

merhaba arkadaşlar bende çene protezi taktirdim 18 ekimde çenem ilk 1 ay iyi gidiyordu . şişlik azdı ama konuşma yeme içme .v.s zorlaniyordum tabiki şuan enfeksiyon kapmış durumda piskolojim alt üst oldu npcagimi bilmiyorum bilgisi olan bana ozelden yazarmi lütfen..????
dilaracim, sana yazdım ozelden mail adresimide. kesi nerden yapıldı? ağız içimi yoksa cene altından mı? ağız içi kesilerde enfeksiyon riski daha yüksek diye biliyorum. ayrıca billinenin aksine, enfeksiyon illa cene implantı olduktan bir hafta icinde meydana gelecek diye birsey yok, çok uzun yıllar sonra bırden bire enfeksiyon meydana gelebılıyor sonuçta yabancı bir madde. hemen bir kanda enfeksiyon testi ile çenende enfeksiyon varmı anlayabılırsın. bunun icin dahılıyecıden bile enfeksiyon testi talep edebilirsin. herhangi bir belirti kızarma eskisinden çok şişme? yada dikiş yerlerinden iltihap çıkması gibi bir semptom goruyor musun? enfeksiyon çok ciddi bir durum ve hemen müdahale edilmesi gerek. doktoruna hiç beklemeden başvurmalısın eder yok derse ve sen yınede bir sorun varmış gibi hissedıyosan ıkıncı veya ucuncu doktor goruslerıne başvurmalısın. cogunlukla cene implantında implant çıkarılması gerekiyor enfeksıyonun geçmesi icin cogu zaman antıbıyotık işe yaramıyor. bu konuda çok araştırma yaptım. lütfen beni haberdar et.

Yaaa çok teşekuredrim . musaitseniz biraz bilgi verir misiniz bana? Evet ağız içinden kesi acilarak takıldı bir ay sonra enfeksiyona karşılaştım şuan antibiyotikler kullanıyorum bakalım?

dilaracim sana özelden numaramıda yazdım. benim cene ucumdan takılmıştı cene ucumdan çıkarıldı. suan 9ay oldu çıkarılalı. şişler tamamen indi sayılır. cenem eskisinden daha büyük gözüküyor sadece. ama çok bir fark yok. çıkartma işlemi çok kısa surdu acısız ve lokal anestezi ile doktor ofisinde çıkartıldı. ımpalantı takan doktor çıkarttı. çok kısa bir ıslemdı 12 dk civarı surdu. hiç acı hissetmedim. eder enfeksiyon olursa ve kısı ımplantı hala istiyorsa sanırım ımplamt çıkartılıp 6ay gıbı bir sure geçtikten sonra tekrar takılabılıyor. yurtdışında busekılde yaptıklarını okudum. insallah antıbıyotıkle geçer senın ve ımplantını seviyorsan hiç çıkarmayacaksa gerek kalmaz. ama çıkarmada korkulucak bir ıslem değil emin ol. uzun suren bir enfeksiyon saglıgına ciddi zararı olabilir. lütfen haberdar et benide sureci.

Çene içinden takıldı iste ilk baslarda iyisi ama bu sonralada çok şisti birden snra o şişlik megerse iltapmis çene altından direk patladı iltap hep çıktı çok korktum Doktorum konrltrolundeyim cenemi çok seviyorum korkularim var ya gecmesse bu enfeksiyon iste ilaç tedavisine başlatıldı şuan kullanıyorum enfeksiyon kendini dışa atıyor bakalım umarım bisey olmaz

Kizlar gordugum kadariyla memnun degilsiniz benim cenem ufak buyutmek istiyorum biraz cocuksu gosteriyor kucuk cene kisiyi bana ne onerirsiniz yag enjeksiyonu pek ise yaramiyor

Gerçekten çok Güzel bir. Görünüm oluyor .sonuçlar nekDar ağrılı açılı olsada çene protezi bir ömür kalıcı ama. Yağ enjeksiyonu geçici.. Benm cenemde çok dar ve gerideydi burun ameliyatı olucaktim Doktorum cenenide yapalım dedi çok zor oldu ama yani iyi ki olmusum diyorum yüze çok güzel görünüm katiyor.

Ağız içinden takılan implantların enfeksiyon riskinin daha yüksek olduğunu okumuştum. O yüzden çene altından takılan implantlar daha güvenli ama iz kalıyor.

Kizlar gordugum kadariyla memnun degilsiniz benim cenem ufak buyutmek istiyorum biraz cocuksu gosteriyor kucuk cene kisiyi bana ne onerirsiniz yag enjeksiyonu pek ise yaramiyor
Canım ben acıkca tavsiye etmıyorum. Kesinlikle dolgular yag enjeksiyonu yaptır. Uzun sure yaptırdıktan sonra bir kismi kalıyor hep. İmplant uzun sure hic sorun olmasada kemik eritme riski olan bir sey. Ben bunlari bilmiyordum keske bilsem yaptırmazdım. Benım sahsi fikrim degmez. Eger cok cok geride bir cenen yoksa.

Ağız içinden takılan implantların enfeksiyon riskinin daha yüksek olduğunu okumuştum. O yüzden çene altından takılan implantlar daha güvenli ama iz kalıyor.

Malesef ki oyle bnde ağız içinden yaptırdım enfeksiyonla karşılaştım çok zor surecler geçirdim ve daha kurtulamadim

X