Çene Estetiği Metpor implantın vidaları sonradan çıkartılabilir mi?

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
Ya benim çene alti birden şisti şiştii snra kizardi o kadar ağrı yaptiki . snr bi hafta geçti çene altinnda küçük bi yara oluştu sivilce gibi birden patladı çok korktum hemen doktorumla ilestiseme geçtim ilaç tedavisine başlatıldı kullaniyordum birsuru antibiyotik. İltap kendini dışa vurdu çenede yine iki tane sivilce gibi toplar oluştu doktora gittigimde doktor patlatti onlari baya bi temizldi enjeksiyonla ama agrisini tarif edemem. Ben bukada zor olucaginj hic tahmin etmemistim çenenin. Şuan iyi gibi bakalım ne. Olucak

Ya benim çene alti birden şisti şiştii snra kizardi o kadar ağrı yaptiki . snr bi hafta geçti çene altinnda küçük bi yara oluştu sivilce gibi birden patladı çok korktum hemen doktorumla ilestiseme geçtim ilaç tedavisine başlatıldı kullaniyordum birsuru antibiyotik. İltap kendini dışa vurdu çenede yine iki tane sivilce gibi toplar oluştu doktora gittigimde doktor patlatti onlari baya bi temizldi enjeksiyonla ama agrisini tarif edemem. Ben bukada zor olucaginj hic tahmin etmemistim çenenin. Şuan iyi gibi bakalım ne. Olucak
Ya canım bence devam ederse cıkarttırman gerek saglıgına cok buyuk zararı olabılır. Doku olmesı yasanabılır. Doktor degılım ama cok arastrdım. Yurtdısında senın gbi bir iltahap oldugu anda acilen implanti cıkartıyolar. Doktorunda muhakak doru olani yapıyodur ama yinede ikinci bir doktor gorusu al bence kesinlikle. Onemli olan saglıgın. Sonra tekrar taktırısın baska bir materyal silikon olmayan. Saglıgını riske atma bence. Sonra tekrar taktırmak zor evet ama saglıgıni riske atmak daha zor ve riskli. Umarım hersey duzelir ve iltahap biter ama ikinci bir doktorada danıs lutfen. Dualarim seninle

İlaç tedavisine başladım baya oluyor ama ilaçlar etki etti çok şükür. Şişlik tamamen inmiş durumda şuan iltap eskiye gore çok az Doktorum duzeldigini söyledi ayy cok mutlu oldum kendim de hissediyorum zaten eskiye gore çok iyi saun cenem evet ilk enfeksiyon katiginda çok korkuyordum çok stres yapiyordum daha kötüye gidrse proz cikartilirasa DİE resmen psikolojik sorun olmuştu bnde çünkü gercekcen cenemi çok seviyorum tam yüzüme gore çok tatlı olmuş ☺ şuan çok şükür ki iyi. Bu arada çok tesekuredrim.

Kizlar internetten yabancilarin fotograflarina baktim hepsinin ki super gorunuyordu acaba Turkiyede mi boyle sorunlar cikiyor az yapildigi icin

başka bir doktara daha gidip görünebilirsin bence, sadece civata cikartılamaz dediğin gibi civata ve medpor birbirine çoktan kaynaşmıştır. anca medporu ve civataları cikarttırırsan olur . bendede medpor ve civatalar var 7 ay oldu olacak alt dişlerim ve alt dudağım uyuşuk hala geçmedi. ağız içinden kesi ile koyuldu senin işlemin nasıl olmuştu?
Merhaba hangi doktora taktırdınız acaba?

Arkadaşlar Merhaba. Son durumunuz nasıl peki? Normalde 1 hafta sonra bende çene altından medpor implant yaptıracaktım ama yorumları okuyunca vazgeçtim. Ben bu kadar olacağını hiç düşünmemiştim. Ameliyat ağrısını önemsemiyordum ama ileride olacak sorun herşeyi alt üst edebilirdi.

Arkadaşlar Merhaba. Son durumunuz nasıl peki? Normalde 1 hafta sonra bende çene altından medpor implant yaptıracaktım ama yorumları okuyunca vazgeçtim. Ben bu kadar olacağını hiç düşünmemiştim. Ameliyat ağrısını önemsemiyordum ama ileride olacak sorun herşeyi alt üst edebilirdi.
Bende okuyunca suan sok oldum. Uzun süredir bende yaptirmayi düsünüyorum. Sanirim en mantiklisi ortodontistde ceneyi kirdirip öne getirtmek.Sonucta uzmanlari onlar. Onlarin tedavileri. Biz hep plastik ve estetik cerrahlara gidiyoruz:KK43: burdaki arkadaslar icin üzüldüm yani.doktorlarinizin isimlerini de bilelim...

Merhaba hangi doktora taktırdınız acaba?
Bende okuyunca suan sok oldum. Uzun süredir bende yaptirmayi düsünüyorum. Sanirim en mantiklisi ortodontistde ceneyi kirdirip öne getirtmek.Sonucta uzmanlari onlar. Onlarin tedavileri. Biz hep plastik ve estetik cerrahlara gidiyoruz:KK43: burdaki arkadaslar icin üzüldüm yani.doktorlarinizin isimlerini de bilelim...
O uyuşukluk üç sene oldu hala geçmedi. Dişlerimin sızısından bazen uyuyamıyorum. E... beye kaç kez söyledim sotunumu ancak uyuşma olmaz ağrı olmaz diye beni her seferinde geri döndürüyordu. Artık ona yakınmaktan vaz geçtim.Ama üç senedir sosyal hayatımda hiç bir şeye konsantre olamıyorum her an aklımda dişlerimdeki uyuşukluk ve ağrıda. Lütfen iyi araştırın ve doktor seçin benim doktorum tıp fakültesinde bir hocaydı ama ameliyatı intörnlerine yaptırdı. Ameliyat sırasında uyandım ve başımda hoca yoktu tekrar uyutuldum sonra.

O uyuşukluk üç sene oldu hala geçmedi. Dişlerimin sızısından bazen uyuyamıyorum. E... beye kaç kez söyledim sotunumu ancak uyuşma olmaz ağrı olmaz diye beni her seferinde geri döndürüyordu. Artık ona yakınmaktan vaz geçtim.Ama üç senedir sosyal hayatımda hiç bir şeye konsantre olamıyorum her an aklımda dişlerimdeki uyuşukluk ve ağrıda. Lütfen iyi araştırın ve doktor seçin benim doktorum tıp fakültesinde bir hocaydı ama ameliyatı intörnlerine yaptırdı. Ameliyat sırasında uyandım ve başımda hoca yoktu tekrar uyutuldum sonra.
Doktorunuz kimdi? Uyuşukluk geçmiyorsa nörolojiye gidin. Sinirlere zarar vermiş olabilirler.

Olmayı düşünüyorum ama içime sinen bir doktor bulamadım henüz. Doktor önerilerine açığım:)
Ben hiç tavsiye etmiyorum. Olduğuma bin pişmanım piskolojm bozuldu resmen ben de çene ameliyatı oldum alt çenem gerideydi brun ameliyatı olurken doktorum onuda yapalım dedi bn hiç araştırmadan evet tm dedim.her neyse oldum halende cekiyorum çenenin derdini benimki enfeksiyon kaptı ne nalet bişeyde bitmiyor kafayı yemek üzereyim çenemin altında sürekli akıntı geliyor bayramdan sonra çıkartmayı düşünüyorum bakalim cikartilincada kuruması mesele sanırım off allah yardım etsin bana ne diyim

Iyiki varsiniz. 10 senedir bende yaptirmayi düsünüyodum. Medpor hep öneriyorlar ama okudugum kadar hepiniz bin pismansiniz. Ben karar verdim. Iki hafta dolgu yaptircam. Kötü olsa bile 9 ay kendiliginden gidiyor. Hosuma da giderse sene de bir kez dolgu yaptircam napiyim riske giremem

X