Kekler - Pastalar Meyveli Tart Kek

MissHayaLet

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Mart 2015
37.079
184.515
37
Selam hanımlar Tekrar bir pınar Labne yarismasin da yine sizlerleyim bakalım bizi neler bekliyor
Bütün arkadaslara basarilar diliyorum ve tarifine geçiyorum

Malzemeler keki için,
2 yumurta
Bir çay bardağı süt
Bir çay bardağı sıvıyağ
Bir çay bardağı toz şeker
Bir paket kabartma tozu
Bir paket vanilya
2 su bardağına yakın un(kontrollü kullanın)

Muhallebisi için,
2 su bardağı süt
2 yemek kaşıgi un
1 yemek kaşığı nişasta
1 Çay bardağı şeker
Bir yemek kaşığı tereyağı
Ve 2 yemek kaşığı Pınar labne
Vanilya.
Üstü için meyveli sos.

Tüm malzemelerimizi sıra ile karıştırıyoruz ve yağlayıp unladigimiz kalıba döküyor ve fırına atıyoruz. Ben 180 derece de 15/20 dk pişirdim kontrollü pisirin.
Diğer yandan muhallebi yapımına geçiyoruz. Süt, Un,nişasta ve şekeri sırası ile karıştırıyoruz ve ocağa koyuyoruz.

Koyulasip kaynayana kadar karıştırıyoruz ki topak olmasın. Kaynayan sosu ocaktan alıp tereyağını ekliyoruz sıcağı çıkınca labnesini ve de vanilyasini ekleyip kekimizin üzerine döküyoruz.

Sosumuzu bir bardak su ile birlestiriyoruz ocağa koyup kaynayana kadar karıştırıyoruz. KAynayan sosu ocaktan alıp soğuyan kadar arada karıştırıyoruz ki kabuk olmasın üstü. Daha sonra kekin üzerine döküp dolaba kaldırıyoruz.

Şimdi sunuma geçelim afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Oooo çok güzelmiş Çilek ve böğürtlen aşkına Ellerine emeğine sağlık Yarışmada bol şans diliyorum

Ellerine sağlık canım kardesim cok guzel olmuş canim başarılar diliyorum

Eline sağlık canim. Harika gözüküyor. başarılar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…