Mezuna kalma sürecimde çok yalnızlık çekiyorum

0Estarabim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
13
4
19
Manisa Akhisar'da yaşıyorum. Tüm arkadaşlarım iyi kötü üniversiteye gittiler ama ben mühendislik istediğim için kaldım. Hayatım boyunca arkadaş edinmekte fazla sıkıntı çekmeyen bir insandım hatta ara sıra tek başıma vakit geçirmeyi bile severdim ama bu süreçte gerçek yalnızlık neymiş anladım. Bazen diyorum keşke yazıp gitseydim mühendislik diye diretmeseydim. Off çok dertliyim dostlar.

İyi ki diretmişsiniz. Kardeşim de sizin gibiydi. Üçüncüde hayalindeki üniversite ve bölüme girdi. Ona da hep aynı şeyi söyledim. 50 sene istemediğin mesleği yapacağına 49 sene istediğin okuldan mezun bir mühendis olursun demiştim. Hala haklı olduğumu söylüyor. Siz de hedefinize ulaşınca bu süreçlerin geçici olduğunu anlayacaksınız. Hem sınava çalışma sürecinde yalnızlık iyidir.

İstemediğin sevmediğin bir işte bir ömür çalışmak zorunda olmak çok zor emin ol şu an yaşadığın zorluktan bile zor
Yaşadığın süreci ve içinde olduğun psikolojiyi iyi anlıyorum kolay değil
Ama şu an bu durumu değiştirebilecek gücün yok sınava kadar performansını en iyi şekilde kullanarak yks de güzel bir başarı sağlamaya odaklanmalısın
Dersaneye gidiyorsan ordan çevre edinebilirsin
Bir de önerim sosyal medya hesabını ve hatta wp bile kaldırman bu şekilde en azından yalnızlık çekmene sebep olan şeyleri görmemiş olursun
Allah emeklerini boşa çıkarmasın şimdiden başarılar

Senenin yarısı bitti. Artık en hızlı en tempolu çalışman gereken dönemdesin. O yüzden biraz bu düşünceleri ötele. Zaten istediğin işi yapacağın bölümü kazanırsan hem arkadaş çevren genişleyecek hem de çok keyifli staj ortamların vs olacak. En güzeli de bir ömür sevdiğin işi yapacaksın.
Ayrıca lise arkadaşlıkları bambaşka hepiniz başka şehirlerden toplanıp geldiğinizde yine aynı keyifle sohbet edeceksiniz. Şu an tek odaklanman gereken kısım nerede hata yapıyorum diyerek bol bol soru çözmen.

Senenin yarısı bitti. Artık en hızlı en tempolu çalışman gereken dönemdesin. O yüzden biraz bu düşünceleri ötele. Zaten istediğin işi yapacağın bölümü kazanırsan hem arkadaş çevren genişleyecek hem de çok keyifli staj ortamların vs olacak. En güzeli de bir ömür sevdiğin işi yapacaksın.
Ayrıca lise arkadaşlıkları bambaşka hepiniz başka şehirlerden toplanıp geldiğinizde yine aynı keyifle sohbet edeceksiniz. Şu an tek odaklanman gereken kısım nerede hata yapıyorum diyerek bol bol soru çözmen.
İstemediğin sevmediğin bir işte bir ömür çalışmak zorunda olmak çok zor emin ol şu an yaşadığın zorluktan bile zor
Ama şu an bu durumu değiştirebilecek gücün yok sınava kadar performansını en iyi şekilde kullanarak yks de güzel bir başarı sağlamaya odaklanmalısın
Bir de önerim sosyal medya hesabını ve hatta wp bile kaldırman bu şekilde en azından yalnızlık çekmene sebep olan şeyleri görmemiş olursun

Şu an doktora yapan ama "tepeden inme rektör sistemi" nedeniyle akademisyen olamayan bir kadın olarak size şunu söylemek isterim; üniversite arkadaşlarınız bile mezun olduğunuz zaman sizi unutabilir. Ama mesleğiniz hayatınız olacak. O nedenle bence sınav süreci asosyal olmak daha faydalı bile olabilir.

Ben ilk yıl sırf gideyim diye istemediğim bir bölüme gitmiştim. 2 hafta okula gittim dayanamadım,bıraktım. Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş yapıp başka bölüme geçtim. Boştan yere 1 senem gitti. İyi yapmışsınız. Eylül ayında üniversiteye başlayınca bir sürü arkadaşınız olacak. Geçici bir durum olarak değerlendirin. Ömür boyu böyle geçmiyor. İnsan lise ve üniversite mezuniyetinden sonra bir bocalama,depresyon yaşıyor dediğim gibi gayet normal ve geçici bir süreç.

aslında haklısınız arkadaşlarım sürekli reels atıyor snap gönderiyor hepsi çok mutlu. Bu da beni kötü etkiliyor. Telefonu acilen bırakmam lazım elimden. Dershaneye gitmiyorum zaten bu düşüncelerimin en büyük etmeni bu ama bilgisayar mühendisi olup yapacağım kodlamalar projeler motive ediyor beni.

Kpss sürecinde arkadaşsız geçirdim. Çokta iyi oldu. Oturup çalıştım. Grup ile dershaneye giden arkadaşlarım atanamadılar. Çok şükür o dönem ben atandım.

Sınav zamanı arkadaşınız olmasın zaten. Üniversite de istediğiniz bölümde çok güzel arkadaşlıklarınız olacak ona odaklanın....

aslında haklısınız arkadaşlarım sürekli reels atıyor snap gönderiyor hepsi çok mutlu. Bu da beni kötü etkiliyor. Telefonu acilen bırakmam lazım elimden. Dershaneye gitmiyorum zaten bu düşüncelerimin en büyük etmeni bu ama bilgisayar mühendisi olup yapacağım kodlamalar projeler motive ediyor beni.
Dershane fe yokmuş tlf tamamen bırakabilirsin ya da tuşlu telefona geçebilirsin kendine yapacağın en büyük iyilik olabilir bu
Bakma o arkadaşlarının mutlu üniversite pozlarına canları çıkıyor onların da 🤣
Sınava az kaldı konuları tamamlayıp seri denemelere başlamalısınkendini kampa al
Hedefin olan üni hangisiyse çıktı al yapıştır duvarına gaza getirsin seni

X