Microblading pişmanlığı ve sildirme

Sunny_

Guru
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2009
77
20
Merhabalar 1 hafta önce kaşıma microblading yaptırdım. Ama inanılmaz pişman oldum çünkü doğal kendi kaşlarımın aralarına yaptırmak isterken kadın şekil çizerken kaşımın yarısını alıp o şekilde çizdi. Ben düzeltiyor sanıyordum ama resmen alt taraftan üç sıra almış. Zaten kalın kaşlarım yok. Yaptığı kaşıda yukarıya doğru yapmış hem kıl tekniği hem de pudralama yapmış. Çok yapay duruyor bir de sürekli o aldığı alttaki kaşlarımı benim de almam gerekecek bi süre sonra kaşım da küsecek. Bu yüzden eve gelince hemen pişman olduğumu söyledim bol bol yıkasın krem sürsün demiş. Bi sürü kişiyle iletişime geçtim. Kimi krem sür diyor kimi sürme diyor. En sonunda işin ehli birini bulduğumu düşünüp ona danıştım. Bol bol yıkadım buharlı duş aldım ve vazelinin boyayı deri üstüne çekebileceğini söylediği için vazelin sürdüm. 1 hafta oldu hafifledi küçüldü dövme ama hala duruyor. Şu aşamada gündüz nemlendirmiyorum gece yatarken bepanhten merhem sürüyorum. Yaptırdığım kadın 1 hafta 10 güne çıkacak kök boya bu boşuna takıyorsun dedi çıkmayan yerler olursa 15 gün sonra bi silme işlemi yaparız çok derine girmedim zaten dedi. 15 gün demesinin sebebi 15 gün sonra tatile cikacak olması seni biraz erken alacağım gideceğim çünkü diyor. Yani bi hafta sonra silme işlemi yaptırmam lazım onun dediğine göre. Ama diğer sorduklarim ise silme işlemi için en az 1 ayın geçmesi gerektiğini yoksa skar oluşabileceğini söylüyorlar. Yaptırdığım kişiye güvenemiyorum. Kime inanacağımı şaşırdım. Sizce Yaptırdığım kişiye mi sildirmeliyim yoksa bekleyip başka bir yere mi

Ve 30 yaşımdayım hayatımda maniküre pedikure bile gitmemiş bir insanım saçımı boyatmam, kaşımı kendim çıkanları alırım. Kendimde değişikliğe alışık değilim. Nasıl bu kararı verdim ikna oldum anlamıyorum çok pişmanım. Bu yüzden bu durum beni inanılmaz etkiledi ilk gün kalp krizi geciricem sandım. Bide millet sildirme hikayelerini yazmış iyice korktum yıllardır sildirmekle uğraşanlar var kendiliğinden geçmiyor diyenler var

benım bı arkadasım yaptırmıstı cok kalın oldu 5-6gün sonra sildirdi bi sorun yasamadı herkesin cildi farklı tabii ki onda bi reaksiyon olusmadı ama siz yine de dikkat edin kendi cildinize göre davranın

benım bı arkadasım yaptırmıstı cok kalın oldu 5-6gün sonra sildirdi bi sorun yasamadı herkesin cildi farklı tabii ki onda bi reaksiyon olusmadı ama siz yine de dikkat edin kendi cildinize göre davranın
Ben de 1 hafta sonra sildireceğim inşallah bi yerle görüştüm bitkisel solusyon kullanıyoruz dedi umarım benimki de silinir

Ben de kas silme magdurlarindanim ama benkmki cok eski islemdii.Lazerden yana kullandim tercihimi.Sizin isleminiz yeniymis.Yeni yapilan islemlerde boya daha cok derine inmeden solusyonla microblading yaptirdiginiz gun bile silinme islemine baslayabiliyorlar bunda bir sikinti yok
AMA bunu ignesiyle makinesiyle yapmiyorlar sadece solusyonu kasiniza surup yediriyorlar bu sekilde yeni islemlerde boyanin bir kismi cikiyor
En az 1 ay beklemeniz gereken surede de solusyonu makine ya da ozel igneleri ile deri altina enjektr edip kusturma sagliyorlar
Yani erken tarhte sildirme icin igne kullanmiyorlar

Bir de bu solusyonlari lutfen bilinen guvenilen marka olarak tercih edin ayni zamanda yapan kisi de guvenilir olsun .Lazerde de ayni sey gecerli makine iyi olsa bile uygulama yaoan kisi bilgisizse maalesef yarardan cok zarar geliyor ya da tam tersi

Bir de bu solusyonlari lutfen bilinen guvenilen marka olarak tercih edin ayni zamanda yapan kisi de guvenilir olsun .Lazerde de ayni sey gecerli makine iyi olsa bile uygulama yaoan kisi bilgisizse maalesef yarardan cok zarar geliyor ya da tam tersi
Cevabiniz icin tesekkur ederim. Size de cok gecmis olsun umarım kurtulmuşsunuzdur. Bi tur silme yaptırdım solusyonla 15 gün oldu ama hiç açılma olmadı. Simdi picosure araştırıyorum bende lazer daha iyi sonuç veriyor anladığım kadarıyla. Ama bazı yorumlar okudum lazerle yapılan işlemler tekrar ortaya çıkıyor diye kafa karışıklığım çok fazla. Gokhan bey var istanbulda en iyi picosure yapan kişi oymuş 2500 olmuş seansı birde bi yer buldum 750ye yapıyor çok kararsızım keşke hiç bulaşmasaydık ama oldu bi kere

Kaslarim kirmizi kahverengi siyah gri neler cikmadi ki
Maalesef en zor cikan kaslar bunlar tamamen kurtulunmuyo tek seansta
fiyatlar cok degisken cok takipcili doktorlar nisantasinda yeri olan kisiler dedignz gibi 2500 civari ucret soyluyorlar
Ben daha uyguna yaptirdim oteki seans icin beklemedeyim

Soyle lazerle ilk silindiginde boyali kisimlarda renk degisikligi oluyor bu sadece boyanin lazere verdigi tepki
Ilk o anda kas islinmiyor sonrasinda yavas yavas siliniyor deri iyilestikce kalan renk gorunuyor soylemek istedigniz budur
Bir de ustteki boya gidince alttaki renk gorunuyor direk benin bordo kaslarimin altindan siyah cikti msela tekrar o kadar derin calisilmis

Soyle lazerle ilk silindiginde boyali kisimlarda renk degisikligi oluyor bu sadece boyanin lazere verdigi tepki
Ilk o anda kas islinmiyor sonrasinda yavas yavas siliniyor deri iyilestikce kalan renk gorunuyor soylemek istedigniz budur
Bir de ustteki boya gidince alttaki renk gorunuyor direk benin bordo kaslarimin altindan siyah
Dün bi deneme atışı yaptırdım. Perşembe günü gidip komple yaptırıcam. Yapan kisi cihaz için picosure dedi cihazın üzerinde de yazıyor. Kadin kesinlikle kaşa ve deriye zararı yok diyor. Ama yinede tam olarak deriyi görsün diye kaşlarınızı kısaltalım dedi orada bi kafam karıştı. Kaş diplerimde olanlar zaten gözükmüyor. Benim sıkıntım kaşımın dışındaki çerçeve o yüzden kısaltmayı kabul etmedim. Gözüken yerleri yaparsınız dedim. Birine güvenmek gerçekten çok zor böyle bi süreçte. İlk yaptırdığım kadın çıkacak bu boya boşuna kendini üzüyorsun 10 gün bekle dedi bekledim çıkmadı. Solusyonla sildirdiğim kişi max 2 seanslık işi var merak etme dedi yaparken de çoğu çıktı dedi ama gram çıkmadı. Dün kontrole gittim bide utanmadan yalan söylüyor ben sana söylemiştim kolay çıkmaz bu işlemler diye diyo. Nasıl bu kadar kendilerinden emin şekilde yalan söylüyorlar anlamıyorum gerçekten. O yüzden insanlara güvenmek çok zor.

1 ay dolmadan ne islem ne deneme atisi yaptirma
Belki ufak bolgede deneme atisinin skintisi olmaz ama 1 ay mutlaka dolsun

Bazi yerler 2 3 seansta cikacagini garanti ediyor ama garanti degil alttan hangi renk gelir kimse bilemiyor
Microblading islemi yapilirken birkac renk karistirilarak yapiliyor bende buyuk oranda bordo kahverengi cikti ve okadar derin bastirilmiski en altlardan hala siyahlar geliyor
Kaslarin kazinmasi mevzusunu sizden ve bir yerden daha duymustum fakat bana oyle birsey denilmedi
Cihazi cok agresi kullanan biri yuzunden ( 3. Seans q switch ) kaslarimi dokebilecegi soylendi ufak bir bolgeye deneme atisi yapti ve doktu dedigi gibi oldu.
Bu son gittigim pico cihazda dokulme yara hicbirsey olmadi yapilirken hissetmedm bile
Kaslarimda cok minik sararmalar oldu farkedilmiyo bile sonradan geciyo zaten o da
Su kadar seansta garanti cikar diyenlere guvenme
Cok yuksek dozlarla baslayanlara gitme
Cok cok az boya kalirsa belki ona istinaeden bi iki seansa biter biyebilirler ama onun disinda solusyonla falan oyle mucizevi birsey olmuyor maalesef
Dilerseniz gittigim yeri onerebilirm size 1 ayim dolsun tekrar ayni yere gidecegim

Ayrica cihazin sadece deri icindeki boyaya odakli olmadi lazim istedigi kadar kasa atis atsin kasin icindeki boyayi patlatmasi lazim kas isin nedeniyle en fazla gecicci olarak sararir

Merhabalar ne yaptınız son durum nedir? Bende dün microblading yaptırdım ve ne yazık ki hiç araştırmadan.... Şimdi de kurtulmak istiyorum tamamen kurtulunmaz sadece renginde açılma olur diyenleri de duydum. Endişe içindeyim

Benim 3 sene oluyor sildirmeye kalktım bi kere. olmadı şu an hala duruyor ama sizin yeniyse belki silinir . Gerçekten kimseye tavsiye etmiyorum.yapılırken kadına dedim bu ne zamana kalır sonra sildirmek istesem silinir mi diye . 1 yılda kendiliğinden silinecek zaten dedi .3 yıl oldu 😞

Ben 4 yıldır düzenli olarak pudralama yaptırıyorum ve cok cok memnunum .
İlk zamanlar cok cok koyu duruyor fakat zamanla açılıyor renk ve oturuyor.
Araştırma yapmadan kimseye tavsiye etmiyorum .
Çünkü rengi açılmadan ki görüntüsü Recep İvedik gibi 🥲

Cok kafaya takmayın.
Peeling ve buhar cok çabuk atmasını sağlıyor.

Eski yazdiklarimizi okursaniz eger
Yeni islem yaptiranlarin sildirmeleri cok daha kolay
Boya henuz derinlere islememis oluyor
Eski islemler de cikiyor fakat biraz sabir gerekiyor

Benim 3 sene oluyor sildirmeye kalktım bi kere. olmadı şu an hala duruyor ama sizin yeniyse belki silinir . Gerçekten kimseye tavsiye etmiyorum.yapılırken kadına dedim bu ne zamana kalır sonra sildirmek istesem silinir mi diye . 1 yılda kendiliğinden silinecek zaten dedi .3 yıl oldu 😞
Nasıl üç yıl mı??? Ben dün yaptırdım hiç bilmeden araştırmadan... Sonradan öğrendim ki çok zormuş geri dönüşü. Kaş olmayan yere kaş yapti... Yikadim baya dün, bugün bepanten vs sürüyorum ama nasıl olacak bilmiyorum

Eski yazdiklarimizi okursaniz eger
Yeni islem yaptiranlarin sildirmeleri cok daha kolay
Boya henuz derinlere islememis oluyor
Eski islemler de cikiyor fakat biraz sabir gerekiyor
Sanırım bir ay beklemem gerekiyormus silinmesi için.... Ben uygulama yapılırken üç dört aya zaten tamamen geçiyor diye düşünmüştüm. Nasıl araştırmadım bilmiyorum 🤦

Koyuluk gitti tamam diyelim ama kaşlarımi kalinlastirmis. Kaş olmayan yere kaş yapmış:KK43: rötuşa vs gitmedim gitmem tabiki keşke bir şey olsa akıp gitse kendiliğinden tutmasa boya;(

X