Mide balonu

hilalarkn

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2022
1
1
26
Merhaba mide balonu taktırmayı düşünüyorum önerebileceginiz memnun kaldığınız doktor öneriniz varsa çok memnun olurum İstanbul avcılar Beylikdüzü civarı olursa sevinirim 🙏

Ay ben taktırdım daha önce başta bi mide hassayeti oluyor kusma korkusundan yiyemiyorsunuz ama sonra iştah normale dönmeye başlıyor. Bence mide balonu taktırmayın boşa harcanmış para. Benim kilom yüksek en az beklentim 15 kilo vermekti ama 7 kilodan fazlası gitmedi zaten ilk 3 günde 4 kilo gitmişti. Onun yerine yağ aldırsaydım keşke diyorum bazen

ben tecrübeledim, bulantıdan ve reflüden duramadım, gram kilo da veremedim, en sonunda kalıcı mide problemim olacak diye 1 ayın sonunda çıkarttırdım, bence onun yerine diyet yapmaya çalışın.

doktor bana nadir görülen bi durum bu demişti ama bence pekte nadir değil, o balon mide kapağının kapanmasını önlüyordu ve ben hep bi mide yanması yaşadım, yediğim herşeyi çıkarıyordum, düzgünce beslenemeyince de (resmen hep açtım) gitmedi kilolar kapattı vücut kendini.

ben tecrübeledim, bulantıdan ve reflüden duramadım, gram kilo da veremedim, en sonunda kalıcı mide problemim olacak diye 1 ayın sonunda çıkarttırdım, bence onun yerine diyet yapmaya çalışın.

doktor bana nadir görülen bi durum bu demişti ama bence pekte nadir değil, o balon mide kapağının kapanmasını önlüyordu ve ben hep bi mide yanması yaşadım, yediğim herşeyi çıkarıyordum, düzgünce beslenemeyince de (resmen hep açtım) gitmedi kilolar kapattı vücut kendini.
Evet bende sizin gibi ciddi mide yanması ve sürekli mide üşütmesi yaşadım. Afedersiniz geğirdikçe kötü kokuyordu. Kanıma enfeksiyon karışmış gaitada kan bulgusu var dediler balonu çıkarttırınca kurtuldum. Bu arada iyi bir yerde iyi bir doktora yaptırmıştım

Evet bende sizin gibi ciddi mide yanması ve sürekli mide üşütmesi yaşadım. Afedersiniz geğirdikçe kötü kokuyordu. Kanıma enfeksiyon karışmış gaitada kan bulgusu var dediler balonu çıkarttırınca kurtuldum. Bu arada iyi bir yerde iyi bir doktora yaptırmıştım
bende aynen öyle, iyi bir yer iyi bir doktor, çok kötü bi deneyimlemeydi kendi açımdan görünce yazmak istedim. boşa giden parama yanıyorum, bir sürü de para vermiştim, canımız saolsun ne diyeyim.

Kesinlikle canımız sağolsun 😅 denemedik demeyiz ama bir bilezik gitti o dönem 😂😂😂
bende aynen öyle, iyi bir yer iyi bir doktor, çok kötü bi deneyimlemeydi kendi açımdan görünce yazmak istedim. boşa giden parama yanıyorum, bir sürü de para vermiştim, canımız saolsun ne diyeyim.

Merhaba mide balonu taktırmayı düşünüyorum önerebileceginiz memnun kaldığınız doktor öneriniz varsa çok memnun olurum İstanbul avcılar Beylikdüzü civarı olursa sevinirim 🙏
Asla takirmayin, hem paraniza hem sağlınıza yazık etmeyin.
Onu taktırdıktan sonrada yine diyet yapacaksınız hemde taktırdığınız yerdeki diyetisyenle ekstra afaki ücret vererek!
Yazdığı diyet diğer diyetisyenlerden hiç farkı yok, fakat mide balonuna uygun yazıyormuş diye daha yüksek ücret talep ediyorlar. Güya. Onun verdiği diyete uyunca balona gerek kalmıyor zaten
Kanmayın ve yalandan para harcamayın, iyi bir diyetisyenle yol alın ama mide balonundan uzak durun.

yapmayın, ben taktırdım. yiyen adam yine yiyor yemek. 6 ay kaldı, iki kilo aldım. çıkardığımda midem o kadar genişlemişti ki çıkardığımdan beri 7 kilo daha aldım. şu an diyetteyim önce balon yüzünden aldığım kiloları verdim - balonsuz - sonra kalanını

mide balonu taktırmak yerine burada ne güzel birlikte sohbet edip kilo verdiğimiz grubumuz var :) oraya beklerim sizi :)

Berbat bişey sakın denemeyin bence boşa emek ve para

Tecrübem yok fakat çevremde bir kaç kişi yaptırdı hiç memnun kalmadı belli süre sonra yine kilo almaya başladı yani bence iradeli olmak kolaya kaçmamak savaşçı olmak güzel bişey kendinle gurur duyacak bir şey yap kendin için sadece ve bunun sonu çok güzel oluyor ben de kilo verdim hala da vermeye çalışıyorum inan bana hem para tuzağı hemde kısa süre işe yarasa da yine kilo alıyorsun sağlıksız bir cisim mideye indiriyorsun yazık yani bedenine yine herkesin kendi bileceği iş çok sevdiğim biri mide ameliyatı olmuştu masadan zor kalktı Allah göstermesin mide balonu okadar tehlikeli olmasa da sağlıksız bence herşey gönlünce olsun ☘️🙏🏼 inanarak bu yola girersen başarırsın mesela ben kendimi aynanın karşısına aldım ve dedim ki diyetisyenden yardım al ve gör kendini nasıl zayıflıyorsun eski pantolonlarımı atmamıştım kıyamadım 38-36 beden 5-10 cm bişey kalmış kapanmasına eskiden bacağım girmiyordu kendini nasıl hayal ediyorsan o şekilde davran. Mesela ekmeğin tadını çikolatanın tadını tatlıların tadını aldın yedin yeterince sana sadece mutluluk veriyor ama getiresi sadece kilo bişey kazandırmıyor bu Saaten sonra kenara bırakabilirsin veya bazı şeyleri tadımlık tüketebilirsin

aralıklı oruçla kendi başıma spor ve yuruyus desteğiyle 98 de 73 e dustum. denemenk isterseniz bir kaç günde açlığa alışıyor insan gayet de mutluydum keyfim yerindeydi verirken

Ben botox yaptirdim 1 yil once. 2ayda 88den 72ye dustum. 2ayin sonunda istahim eski haline geldi yavas yavas geri aldim kilolari

Merhaba diyetisyen denediniz mi bilmiyorum ama doğumdan sonra veremediğim bir türlü veremediğim 6 kilom vardı.
Sonra ona 4 kilo daha ekledim.
Şimdi online diyet ile 6 kilo verdim incecik kaldım yağdan veriyorum.
İsterseniz sizinle diyetisyenimi de paylaşırım.
Şimdi burdan yazmam yasaktır belki.
İnanın oluyor benim o kadar kilom yoktu boyumda uzun ama sayfasında 50-60 kilo verenler var.
Ve en önemlisi sağlıklı beslenmeyi öğrendim.
Eskiden zayıftım ama selülitim vardı inanın selülitim bile kalmadı 🧿

Ben direkt tüp mideliyim. Balondan yana çok pişman olan duydum. Midenin formunu bozuyormus o da. İstaha bir etkisi de yokmuş. Eğer 30-40 yada daha fazla kilo vermeniz gerekiyorsa ameliyat düşünülebilir. Ama iyi düşünün. Geri dönüşü yok :)

Ben direkt tüp mideliyim. Balondan yana çok pişman olan duydum. Midenin formunu bozuyormus o da. İstaha bir etkisi de yokmuş. Eğer 30-40 yada daha fazla kilo vermeniz gerekiyorsa ameliyat düşünülebilir. Ama iyi düşünün. Geri dönüşü yok :)
Surecinizden bahsedermisiniz biraz ? Sizin kac kilo fazlaniz vardi? 85-90 kg araligindayim bende dusunuyorum ama dediğiniz gibi geri dönüşümü yok. Korkuyorumda acikcasi

X