MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI OLDUM...

Ben düşünüyorum 110 kiloyum. Ayni seyleri hissediyorum. Daha fazlasi. Ikiz 3 yas bebeklerim var. Onlara bakacak kimsem yok. Bi kac gun esim bakar ama hastaneden cikinca kendime ve cocuklarima bakabilecekmiyim. Yemeklerini yapabilecekmiyim. Ne kadar sure yatiyoruz.

Merhaba bende şuan araştırma sürecindeyim. Şuana kadar en içime sinen Elazığ Hayat Hastanesi'nde Dr. Serdar Gürsul.. Ama Fatih Erol'uda araştıracağım burayı okuduktan sonra. Kendisine ameliyat olan var mı acaba? Ayrıca en korktuğum ve yıllardır bu ameliyatı ertelememe sebep olan konu saç dökülmesi.. Olan arkadaşlar bu konuda bilgi verebilirlerse çok sevinirim..

Merhabalar, ben de 23 ağustosta yatış yaptım, 24 ağustosta ameliyatımı oldum, size kısaca kendi sürecimden bahsedeyim, öncelikle bu kararı vermek kolay olmadı benim için, en son eşim kilolarından dolayı kendine saygın kalmamış gibi ağır bir laf edip beni terkedince, boşanma davasının açılmasının akabinde karar verdim, kendime saygım olduğunu ve hala kendime değer verdiğimi en azından kendime kanıtlayabilmek adına.. Bu iki süreci aynı anda yürütmek inanılmaz zor hanımlar.. Bir yanda mutlu olduğuna inandığım bir evliliğin ani kaybı, diğer yanda kilolarımla barışık olan benim tamamen kendime olan özgüvenimin kaybı.. Neyse.. Bu kısım başka bir başlık oluyor :)
Ameliyatı 3 saate yakın sürmüş, çıkışta hemşireye sen ne kadar güzelsin yeeeaaa diyecek kadar kendimdeymişim :) (narkoz başa bela ) ilk gün biraz ağrılar oluyor, ama ağrı kesiciler ile hafifliyor, bu ağrıların temel kaynağı gaz sancısı, zira ameliyat esnasında mideyi şişiriyorlar, bir kaç gün bu gaz sancısı ağrılara neden olacak merak eden arkadaşlar için belirtmek isterim, ilk günden sizi yürütmeye başlıyorlar, ve hava topları var sürekli bu hava toplarına üflüyorsunuz, bu iki işlem midenizdeki gazı rahatlatıyor diyebilirim, zaten doktorlar ve hemşirelerin asistanların sürekli takibi altındasınız, ağrı kesiciler, kan sulandırıcılar, vitaminler önü arkası kesilmiyor, 3 gün boyunca minnoş bir bebek gibi baktılar bana, taburcu olduktan sonra bile her soruma yanıt alıyor ve sürekli nasıl olduğum konusunda aranıyorum, taburcu olmadan bir kaç saat önce mavi su içirdiler, bu suyun berbat bir su olduğunu söyleyenler olduğu için ilk yurdumu çok ön yargılı aldım ancak içilmeyecek kadar değildi, minik yudumlarda 20 dakikada bitiyor zaten, sonrasında yürüyüş yapıyorsunuz ve kaçak kontrolünüz gerçekleşiyor, karnınıza takılı olan drenden mavi şu gelmiyorsa, bravo bu testi geçtiniz demektir. En zor kısmı drenşn çıkma esnasıydı benim için ancak canım hemşire Eylem'cim öyle bir titizlikle yaptı ki, ben ona konu dağılsın diye saçma sorular sorarken o dreni elinde tutuyordu, hiç anlamadım bile çıktığı anı. Şimdi evdeyim, 2.günüm. Sıvı ile besleniyorum, soya sütleri, badem sütleri, sulandırılmış kefir, laktozsuz yoğurttan yapılmış ayran ve protein tozları ile geçecek bir 15 gün, sonrasında püre dönemine geçeceğim. Hem berrak sıvı dönemi hem de püre dönemi geçici bir süreç, katı döneme geçtiğinizde bunların hepsini geride bırakmış olacağınız gerçeği sizi motive ediyor, 87 kg ile girdim boyum 150 şu an 82 kg. 5 kg gitmiş bile:) beni zorlayan tek şey kana kana su içememek,ancak bunun da geçici bir süreç olacağını biliyorum, 24 ağustos benim yeni hayatımın ilk günü, ikinci dopum günüm. Özgüvenli, boşanmış ama umut dolu bir kadın olarak yeni bir hayatı selamlıyorum.. Sevgiler:) sorusu olanlar özelden de buradan da yazabilir, memnuniyet ile cevaplarım :)

MERHABA arkadaşlar yaklaşık 7yıldır 110 kilo civarıydım :KK43:
bundan 8 ayönce bir mağazanın kabininde 50 beden kıyafete giremediğim için ağladım.
polikistik over hastasıydım senede iki kez ilaçlarla regl oluyordum.,8 yıllık evli evladı olmayan bir bayandım yarımdım sonra dedim ki bu da hayat mı gece lavoboya kalkıyorum ayaklarımın üzerine ağrıdan zor basarak merdiven çıkıyorum dilim yarım metre dışarıda kim ne derse desin öleceksin de deseler ben bu ameliyatı olacağım..

çok araştırdım olan hastalarla dialog kurdum ve en sonunda can doktorum Op.Dr Fatih EROL ile tanıştım
dediler ki taaa Elazığ a gidilir mi dedim gidilir ben gideyim de görün
iyi ki de gittim 7 ay evvel 110 kg ile başlayan serüvenim şuan da 63 kg verdiği hafiflik ve mutlulukla devam ediyor
BENİM DURUMUMDA OLUP OBEZİTE CERRAHİSİ DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR VAR İSE ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLURUM...
İstabul'da devlet hastanesinde veya özel sağlık sigortasının karşılayacağı mide ameliyatı olabileceğim bir cerrah arayışındayım. Yapıştı üzerime gitmiyor bu kilolar artık yorum almak istiyorum sizlerden.

İstabul'da devlet hastanesinde veya özel sağlık sigortasının karşılayacağı mide ameliyatı olabileceğim bir cerrah arayışındayım. Yapıştı üzerime gitmiyor bu kilolar artık yorum almak istiyorum sizlerden.

X