Mideye balon taktırma deneyimleri

emel karagoz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
2
0
36
Arkadaşlar agustos da evleneceğim ve son bir yılda 15 kg aldım aranızda mide balonu işlemi yaptırıp kilo veren var mi lütfen yardımcı olur musunuz. Çok kararsızım

Benim bir tanıdığım midesine bir sey yaptırdı. Cok guzel kilo verdi. Sonra her sey tersine döndü. 2 operasyon daha geçirdi. Midesinu tamamen alip bagirsaga bagladilar. Riskli bir ameliyat demislerdi. Masada kalabilirdi. Bence hic girisme. 3 ayda 15 kilo verirsin. Vermesen bile ben de esimle tanistigimda67ydim 85le evlendim. Umursamadim. Sorun ediyorsan ayda 5 kilo verirsin ciddi bir diyetle. Veremem dersen de sorun etmemeye baslamalisin.

Ben de taktırmak istiyorum lütfen taktıranlar deneyimlerini paylaşırsa çok mutlu oluruz.

Benim bir tanıdığım midesine bir sey yaptırdı. Cok guzel kilo verdi. Sonra her sey tersine döndü. 2 operasyon daha geçirdi. Midesinu tamamen alip bagirsaga bagladilar. Riskli bir ameliyat demislerdi. Masada kalabilirdi. Bence hic girisme. 3 ayda 15 kilo verirsin. Vermesen bile ben de esimle tanistigimda67ydim 85le evlendim. Umursamadim. Sorun ediyorsan ayda 5 kilo verirsin ciddi bir diyetle. Veremem dersen de sorun etmemeye baslamalisin.
Bir şey yaptırdı derken ne yaptırdı? Balon mu, tüp mide mi, botoks mu başka bir şey mi ne yani. Mide balonuyla çok güzel kilo verenler var bir kere ameliyat değil zaten, geçici süreliğine takılıyor ve süresi dolunca çıkartılıyor. Lütfen insanları korkutmayın bu şekilde. Ben çok güzel kilo verenler gördüm ve kendim de yaptırmaya karar verdim şu an.

Mideyi alıp bağırsağa bağlamak mı ? Enteresan 🤔

Arkadaşlar agustos da evleneceğim ve son bir yılda 15 kg aldım aranızda mide balonu işlemi yaptırıp kilo veren var mi lütfen yardımcı olur musunuz. Çok kararsızım
Ağustosa bir şey kalmadı. Ben taktırıp zayıflayan bir kaç kişi tanıyorum bir tanesi de üniversitede hocam, ancak ilk bir hafta zor diyorlar çok kramp ağrı vs oluyormuş herkes çıkartmak istiyormuş o ilk haftada. Sonra bünye uyum sağlıyor ve 15 kg civarı veriliyor iyi ki çıkarttırmamışım diyorlar sonrasında da. Balon taktırmayacaksanız araklı oruç(günde 6 saat yiyip 18 saat aç kalacaksınız) ile birlikte ketojenik diyet öneririm. Sıfır karbonhidrat. Patates pirinç bulgur vs dahil hiçbir şey olmayacak. Bol zeytinyağı ve tereyağı. Çok etkili bir yöntemdir ben çok güzel kilo veriyordum bu şekilde sonra bozdum tabi.

Ben de taktırmak istiyorum lütfen taktıranlar deneyimlerini paylaşırsa çok mutlu oluruz.

Bir şey yaptırdı derken ne yaptırdı? Balon mu, tüp mide mi, botoks mu başka bir şey mi ne yani. Mide balonuyla çok güzel kilo verenler var bir kere ameliyat değil zaten, geçici süreliğine takılıyor ve süresi dolunca çıkartılıyor. Lütfen insanları korkutmayın bu şekilde. Ben çok güzel kilo verenler gördüm ve kendim de yaptırmaya karar verdim şu an.
En saglikli kilo verme yontemi saglikli beslenmektir. Ne olduguni bilmedigim icin " bir sey " yazdim zaten. Cok buyuk sorunlar yasadi o kiz. Diyetisyene gidip kilo vermek gibi sağlıklı güvenli bir yol varken insanları ameliyat masasina yatırtıp midesini kestirmeye tesvik etmek yanlış bence. Cok ust durumlarda obezitenin ciddi durumlarında belki yapilmasi şarttır o Kararını bilemem.

En saglikli kilo verme yontemi saglikli beslenmektir. Ne olduguni bilmedigim icin " bir sey " yazdim zaten. Cok buyuk sorunlar yasadi o kiz. Diyetisyene gidip kilo vermek gibi sağlıklı güvenli bir yol varken insanları ameliyat masasina yatırtıp midesini kestirmeye tesvik etmek yanlış bence. Cok ust durumlarda obezitenin ciddi durumlarında belki yapilmasi şarttır o Kararını bilemem.
Mide balonu taktırmak için kimsenin bir yeri kesilmez, geçici bir süreliğine ağız yoluyla mide içine balon yerleştiriliyor, o balon yer kapladığı için daha az yemek yiyorsunuz 6 ay sonra da yine ağız yoluyla çıkartılıyor, tüp mide gibi ameliyatlık bir durum yok yani endoskopik bir işlem, kesme biçme yok. Bunu bilmeden yorum yapmışsınız. Tabi ki en iyi kilo verme yöntemi sağlıklı beslenme ve spordur, ancak bazen insanlar ne kadar diyet yapsa da çeşitli hormonal veya psikolojik sebeplerden kilo veremiyor. Böyle bir durumun içinde bulunmadıysanız bilemezsiniz. Ayrıca belirtmek isterim ki balon midedeyken az yediğiniz için kilo verirsiniz ancak çıktığında çok dikkatli davranmak gerekir geri almamak için. Ömür boyu kalori hesabı ve düzenli spor yapmak gerekir. Yani balon taktırdım oldu bitti verdim parayı zayıfladım gibi bir şey değil. Gerçekten zorlukları var. Mide balonu sadece midenin hacmini daralttığı için bir süre size yardımcı oluyor, önemli olan yine beslenme alışkanlıklarınızdır. Balon taktırdım diyip baklava börek yememek lazım.

X