Migren?

Bir doktorun hazırladığı karışım başka yerde satışı Yok direk kendisi yapıyor ben de dahil kullanan arkadaşlarım çok memnun kaldı beş on dk içinde ağrınız kesiliyor isterseniz iletişim numarasını verebilirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir çare yok şu illete..
Sadece baş ağrınız mi var bende migrenden şüpheleniyorum ama benim sadece baş ağrısı değil başka migren türünden şüpheleniyorum auro olabilir mesela çünkü uyusmalarim oluyor gozde zikzaklı çizgiler beyaz ışıklar ve siyah noktalar oluyor bunlar her gün oluyor ama bazende aniden gelen gozde görmede azalma oluyor yarısını net görmüyorum ve 10 20 dk sürüyor geçiyorsonra ardından baş ağrısı ve sersemlik oluyor şimdi de ikidir aniden kulakta ugultu oluyor yüksek bir ses ve geçiyor çok rahat edici her gün bunları yaşamak artık dayanamiyrm nereye gtsm birşey bulamıyorlar tek şey migren kaldı aklıma bir o geliyor ama bu kulak ve gözdeki şeyler beni çok korkutuyor ya bir daha düzelmezse diye kafayı yiyecm artk kalbim hızlanıyor bende birazda korktugmdn olabilir

Malesef bu illetin cozumunu ben bulamadim. Cok cesit ilac kullandim.Bana doktor magnivatal diye bir toz vermisti o biraz iyi gelmisti ama gebe kalinca birakmistim. Sonra kayip yasadim bu seferde yeniden gebe kalmaya calisiyorum agri geldimi yaa gebe kaldiysam diye ilac almiyorum. Tek cozumum iste dahil olsam bakiyorum basliyor birakiyorum herseyi eve gelip karanlik sessiz odaya geciyorum. Bir muddet sonra bulanti basliyor zaten cikardiktan sonta biraz rahatlayip uyuyabiliyorum. Dedigin gibi ardindan 2-3 gun boyunca uyusuk hissiz bir kafa ile dolasiyorum. Kusma ile problemin yoksa kesinlikle beni rahatlatan tek sey bu. Allah yardimcimiz olsun.

Merhaba arkadaşlar
Aranızda migren rahatsızlığı olan var mı?
Varsa şiddetli ataklar tuttuğu zaman nasıl başediyorsunuz? Bu zamana kadar hep ağrı kesici iğnelerle (genelde ARVELES) durdurmaya çalıştım ama artık bu iğnelerden vazgeçmek istiyorum çünkü yaşım ilerleyince bana zarar olarak dönmesinden korkuyorum.Hepimizde biliyoruz ki çokta masum değil bu ağrı kesici iğneler.
Geçen sene neredeyse haftanın4 günü şiddetli ataklarım oluyordu nöroloji doktorum DİDERAL verdi bi süre onunla tedavi oldum ağrılarım haftada 4 ten 1 veya 2 ye düştü ama hala çok rahatsız edici oluyor.Tuttuğu zaman kafamı yumrukladığımı duvara vurduğumu bile söyleyebilirim.O atak geçtiği an iki gün boyunca kafam resmen uyuşuk geziyorum etrafta.Sizler ağrılarınız tuttuğu zaman ilaç dışında nasıl durduruyorsunuz ?
canim benim var migrenim ve ayda 5 6 kez atak gecirmisligim vardir senelerdir acillik olurum ama en son eylulde oldu
doktorum AVAMIGRAN diye bir ilac soyledi aldim ve halaa olmadi bir tane ictim uzandim yarim saate ayaga kalktim sende biliyorsundur is guc herseyi engelliyor bu rahatsizlik
bir kullan derim ama sık sık almaman gerkeiiormus bunyen alisinca faydasi olmuyormus sonra

kızlar merhaba cevaplarsanız çok ama çok sevinirim benim yaşadığım sorun migrenmi bilmiyorum son 7 aydır kafamın özellikle sol tarafında bazen alnımda ve burnumda geçmeyen bir basınç oluyor boyun kaslarım bazen çok geriliyor ve mide bulantım oluyor boyun gerilince hatta bir kaöç defa kustumda...nörolojiye gitmiştim temmuz ayında mr çekildi falan bişey çıkmadı psikolojik dedi.. arada ağrılarım oluyor ama çok rahatsız etmiyor du ta ki geçen hafta sonuna kadar hafta sonu uludağa gitiik orda bir iki saat sonrasında baş ağrım başladı tek taraflı sonra uludağdan inerken iyice arttı daha önce böyle bir ağrı yaşamamıştım çok kötüydü ve ense kökümde yoğunlaşıp bütün başımı sardı soluğu acilde aldık kas gevşetici ve ağrı kesici ile kendime geldim..aklımı karıştıran şey şu arada kafamda basınç olması ve bantla sıkıyorlarmış hissi olması hatta gece yastığımı yukseltmeden uyuyamıyorum bazen basınç yuzunden sanki kafama bir fil oturuyor..migrende bu basınç hissi oluyormu boyunda gerginlik vs.
pek migren gibi degil boynun icin fizik tedaviy gidebilirsin annemde buna benzer seyler oluyordu boyun fitigi cikti.mide bulantisi dahi yapiyor

Merhabalar, doktora tezimin araştırmasında katkıda bulunmak isteyen migren hastalarına ihtiyacım var. Migrenden muzdarip biri olarak araştırdığım yöntemin migren hastaları üzerindeki iyileştirici etkilerini inceliyorum.

Araştırmada migren hastalarında bilinçli farkındalık temelli bilişsel terapi uygulanıp psikiyatrik belirtiler üzerindeki etkisi incelenecek. Uygulama 8 hafta boyunca, haftada 1 kez ve zoom üzerinden gerçekleşecektir. Araştırmaya katılan kişilere 8 hafta sonunda kitap hediye ediyoruz. Katılmak isteyenler için özelden mesajlarınızı bekliyorum.

X