Mihir olarak ne istenmeli?

Selam hanimlar, Size bir soru! Mihir olarak hurma istermiydiniz veya istedinizmi?

Bu konuda sizin fikriniz nedir?
Hurma ne alaka anlamadım.En düşük miktarı 5 gram altın veya 2 koyun parası diye biliyorum.500.000 binde isteyebilirsin.Hicbirsey de istemeyebilirsin.En iyisi erkeğe sormak olur ne verebilirsin diye çünkü erkekler bunu problem yapıyor.

Hurma ne alaka anlamadım.En düşük miktarı 5 gram altın veya 2 koyun parası diye biliyorum.500.000 binde isteyebilirsin.Hicbirsey de istemeyebilirsin.En iyisi erkeğe sormak olur ne verebilirsin diye çünkü erkekler bunu problem yapıyor.
erkeğe ne verirsin denir mi yahu 1 kılo hurma alır onlara kalırsa

Mehir nedir fikriniz var mı? mehir eşiniz sizi boşarsa ondan sonraki hayatınızda kimseye muhtaç olmadan yaşamanız için biçilen bedel... Kimisi gelinin kendine biçtiği bedel gibi saçma şeyler söylüyor da :) ağırlığınca altın iste sen... Zaten ne istesen vermeyecek :) artık mahkemeler var. Nafaka ve tazminat alınıyor :KK70:

Yani Hac ya da Umre tarzı bir şey istemeyin de ne isterseniz isteyin.😁 Tabii parasal anlamda bir şey olacak bu. Altın ya da bir miktar para isteyebilirsiniz.

Mehir nedir fikriniz var mı? mehir eşiniz sizi boşarsa ondan sonraki hayatınızda kimseye muhtaç olmadan yaşamanız için biçilen bedel... Kimisi gelinin kendine biçtiği bedel gibi saçma şeyler söylüyor da :) ağırlığınca altın iste sen... Zaten ne istesen vermeyecek :) artık mahkemeler var. Nafaka ve tazminat alınıyor :KK70:
Ömür boyu nafaka ödemek yerine.Tek sefer mehir vermek daha mantıklı.
Erkek kadınla karı koca iliskisine girmediyse ödemek zorunda değil mehiri ve kadın isterse ben hakkından vazgeçtim diyebilir.

500.000 mi yok artık ebesinin şeyi

Mehirin anlamını ve amacını biliyor musun? Dini konu yasak diye detaya girmek istemiyorum ama istersen Google'dan bir araştır mehir ne demekmiş diye.
6 ay boyunca çok araştırdım.
Kadın sadece bosandiginda değil erkeğe karşı basit varlık olmasından koruduğu için önemli

X