Mini fırında kek kaç derecede nasıl pişer? ?

Mini fırında kek kaç derecede pişer?

• 150

OY: 1 33,3%
  • 180

OY: 2 66,7%

• Ankete Katılan
    3

Nej8

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2015
32
4
32
Luxel börekçi mini fırın aldım. 5 kez farkli ayar ve derecelerde denedim bozuk diye fırını değiştirdim ama yine kekim pişmiyor lütfen yardımcı olun beceremiyorum :-(

Luxel börekçi mini fırın aldım. 5 kez farkli ayar ve derecelerde denedim bozuk diye fırını değiştirdim ama yine kekim pişmiyor lütfen yardımcı olun beceremiyorum :-(
Davulda gayet güzel kabarıyor pişiyor. Yani malzeme ısısı unu eleme vs o konularda sıkıntım yok. Sadece mini fırını kullanamıyorum. Poğaça vs yaparken de ayni sorunum var . Lütfen biri yardimci olsun :-(

Neden kimse yardimci olmuyor bu kadar mı zahmetli yorum yapmak :-(

Arkadaşım benim midi fırınım termikel.Ben şöyle bir yöntem buldum.Dereceyi 150 den çok 180 den az yani ikisinin arasına ayarlıyosun.Önceden ısıtma yapma kalıbı direk koy.İlk önce fırının altını aç üstünü kapat .20 dk.boyunca alt ısıtma açık olacak.Sonra altı kapat üst ısıtmayı aç .10 dk. Boyunca da üst ısınma açık olucak.10 dk.nın sonunda altını ve üstünü aynı anda aç 5 dk.da böyle pişsin.sonra kapat ve hemen çıkar fırından .emin ol böyle yaparsan çok güzel olur canım.

180 derecede ilk 20 dk hiç açılmadan 45 dk yeterlidir arçelik mini fırında böyle yapıyorum

Bizim mini fırın 180 de dışıni pişirip içini çiğ bırakıyor. 150 de yapınca içi pişiyor ama 1 buçuk saat sürüyor ve kabarmadi
Gecenlerde bır yerde okumuştum.. Fırından fırına fark edıyormuş... Mesela annemin 50 100 arası birşeydi sanırım.. Ben anneme ters takmışlar herhalde demiştim

:)

X