Erkek İnfertilitesi minimum spermle hamilelik

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

unutmabirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
258
21
37
Arkadaşlar tüpbebek tedavisi sizlerinde bildiği gibi çok masraflı bir tedavi.Burada sperm sayıları çok düşük olup da normal yolla hamile kalan arkadaşlarımız oldumu onun araştırmasını yapmak istedim.Kimlerin eşlerinin sperm sayısı minimum olupda normal yolla çocuk sahibi oldular?Yeni tedavimiz maalesef negatif sonuçlandı ve eşime doktoru yeni tedaviye hazırlık olarak 3 ay boyunca MSURE ve Menagon iğne kullanmasını önerdi.Buda aşırı maaliyet doğrusu.

Yaratan rabbim ol dedikden sonra olmayacak yoktur.

Canım bizde menagon kullandık ama devlet karşılıyo..Maliyeti yok denecek kadar az...Bu arada seni tüp bebek forumdan hatırlıyorum..Rabbim meleğini tez zamanda yollasın..

Arkadaşlar Menogon'u tedavide kendim kullanmıştım ve tüpbebek raporumuzla almıştık.Bu seferde eşimin doktoru Prof.Dr.Kaan AYDOS sperm arttırımı için Menogon verdi.Almak için eczaneye danıştığımda ödenmediğini bildirdi ve minimum 1 tanesini 90 tl'ye buldum.Bu da hap ile nerdeyse 1 tüpbebek bedeline geliyor.Bu ilacı alan arkadaşlar nasıl aldıklarını yazarlarsa bende o yola başvurarak alırım.

Ankarada çapa hastanesi varmı arkadaşlar?Sperm tahlili isterlerse sonucumuz azosperm olmadığı için vermeyebilirlermi?

X