Mirasçılık

Eliffffffffffffffff

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2021
6
0
29
2003 yılında anneannem satış olarak üzerime tapusuyla bir ev verdi.2015de anneannem vefat edince 4 dayım bana dava açtı vekazandılar.şu an mirasçı olarak dayılarım ve ben gözüküyoruz annem ise gözükmüyor.annemde kanunen annesinden kalan bu evden pay alabilir mi?

2003 yılında anneannem satış olarak üzerime tapusuyla bir ev verdi.2015de anneannem vefat edince 4 dayım bana dava açtı vekazandılar.şu an mirasçı olarak dayılarım ve ben gözüküyoruz annem ise gözükmüyor.annemde kanunen annesinden kalan bu evden pay alabilir mi?
Dayilariniz muhtemelen tapu iptal tescil davası açmıştır. Bu dava kazanilinca yalnızca açan kişiler tarafından hüküm ve sonuc doğuracaktır. Yani anneniz davanın tarafı olmadığı için söz konusu taşınmazda da hakkı yoktur.

Zaten şuan anneannenin payı sadece çocuklarıdır dayıların ve annendir ama annen yerine sen varsın senin bir hakkın yok bunda senin hakkın annenin bide üstüne annende pay alsın diye davamı açacaksınız gerçekten şaka gibi rahmetli anneannemi hatırladım benim dayımlar ve çocuklarıda senin yaptığını yapmıştı gerçekten bir tane ev için bu kadar olaya değmez.

Olmeden önce bayramda bile aramayan ,aylarca hastanede yatarken bir kez gelmeyen insanlar için şaka gibi değil gerçeğim.Sagliginda yüzüne bakmayan evlâtlarin ölünce mahkemelere koşturması daha şaka gibi degilmi?zaten rahmetli bunları bildiği , gördüğü için böyle bir satış oldu.sizin olaydada rahmetliye bir zorlama yoksa dayılarınız değil rahmetli yapmış oluyor olayı. Bir tane ev için değmezde beş para etmez evlatlar için değer bence

X