Mirena (hormonlu) spiral saç dökülmesi yapar mı?

yucim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2012
30
3
Merhaba arkadaşlar, son birkaç yıldır saçlarım çok dökülüyor. Prp ve mezoterapi yaptırmama rağmen dökülmeler durmuyor. Saç kalitemde bayağı düştü. Mirena spiralin bu saç dökülmesine sebep olduğu aklıma geldi. Doktora sordum çok az yapar dedi. Benim gibi saç dökülmesi yaşayan var mi?
Çıkardıktan sonra normale dönüyor mu?

Eklentiler

• 364585.jpg
    364585.jpg
    23,6 KB · Görüntüleme: 82
Merhabalar, bende aynı şikayetlerden dolayı birkaç kez, farklı doktora gittim ama mirena böyle bir sorun yapmaz dediler. Araştırmaya devam ettim ve bir kadın doğum uzmanı progesteron hormonu saçı bayağı güçsüzleştirir, mutlaka çıkarın dedi. Ve ben bugün 3 yı önce taktırdıgim mirenayı çıkarttırdım. Umarım saçlarım eski haline döner. Zaten mirena spirali Fransa'da yaşayan kadınlar yan etkilerinden dolayı ilaç şirketine dava açmışlar.

Merhabalar, bende aynı şikayetlerden dolayı birkaç kez, farklı doktora gittim ama mirena böyle bir sorun yapmaz dediler. Araştırmaya devam ettim ve bir kadın doğum uzmanı progesteron hormonu saçı bayağı güçsüzleştirir, mutlaka çıkarın dedi. Ve ben bugün 3 yı önce taktırdıgim mirenayı çıkarttırdım. Umarım saçlarım eski haline döner. Zaten mirena spirali Fransa'da yaşayan kadınlar yan etkilerinden dolayı ilaç şirketine dava açmışlar.
Merhaba yazınızı gördüm de bende suqn aynı sıkayeti yapıyorum acaba mırenayı cıkarttıgınızda değişme oldumu saçlarınız duzeldımı ? Umarım görür de cevap yazarsınız 🙈

X