Aile Planlaması Mirena spiral ve bitmeyen kanamalar hakkında bilgi lütfen!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Konuyu görünce şaşkınlık içinde kaldım:KK43:
Banada bir yardımcı olan olursa sevınırım.
Ben 3 yıl kullandım bu spirali..Adetlerim fazla kanamalı gecıyordu ve agrılıydı...
S ürekli enfeksiyon oluyordum dayan dayan en sonunda gectıgımız mayıs ayında cıkarttırdım...o ay adet olmadan ertesı gun hapı kullandım o gun bgndur adetlerım az ve koyu renkte gelıyor..ben bunu ertesı gun hapına yormustum hormonları pert ettı dusuncesıyle ama sımdı burada yazılanları doğru anladıysam bu spiral uzun kullanımdan sonra adetleri azaltıyor ve kesıyor mu? ne yapmam gerek?

Arkadaşar Bende aşırı kanamalarım nedeniyle kadın doğuma gittim. Doktorum bana minerayı önerdi. İlk üç ay ara ara lekelenmeler olabilir. Üç ay sonra düzene girer dedi. Takılırken çok az acı olacağını sorun yapmamamı söyledi. Bende aşırı kanamalarımdan biranönce kurtulmak için kabul ettim.Dün rahimden parça aldı ve patolojiye gönderdi. Sonuca göre minerayı takıcakmış. Ancak buradaki yazılanları okuyunca taktırıp taktırmama konusunda gelgitler yaşıyorum. Neredeyse her on kişiden dokuzu mineradan memnun kalmamış. Doktorlar ısrarla minerayı önerirken kullananlar tam tersini söylüyor. Açıkçası ne yapacağımı bilemiyorum. Sizce ne yapmalıyım..Lütfen arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.

Geçen mayıs ayında taktırdım bu lanet spirali.1 sene olacak neredeyse ve tüm dengemi alt üst etti. Hep geçti geçecek ümidi ile, sürekli sancılarım oluyor. Özellikle karın ve göğüs bölgemde şişlikler var. Kararımı kesin verdim, çıkartacağım. Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum. Neredeyse her hafta adet olacakmışım gibi sancılanıyorum. Ben adet kanamalarına ve doğum kontrol hapına dönmeye razıyım

Ben mirena yi 2011 yılında taktirdim yaklaşık 3 ay kanamam oldu doktora çıkartalım dedim dayan dedi sonra çok rahat edeceksin sahiden 4.5 yıldır adet olmuyorum ağrı sızı yok hiç sorun yaşamıyorum ama ilk 3 ay sahiden beterdi her ay yumurtlama oluyor hissediyorum ama rahatsız edici bir durum yok arkadaşlarımın yarısı kullanıyor onlarda memnun kişiye göre değişiyor sanırım ama dediğim gibi ilk 3 4 ay dayanacaksınız

Merhaba arkadaşlar.. Ben mirenayı geçen hafta salı taktırdım.. Takılma esnasında gerçekten canım çok yandı.. 2-3 gün kanamam oldu ama ondan sonra henüz birşey yok.. Benim size sormak istediğim kanamalarınız sürekli mi sürüyor yoksa arada bir mi oluyor? Şimdiden teşekkür ederim..

8. 8.5 ay önce spirali taktırdım. O gün bugündür agrı sancı ara kanama pesimi bırakmadı 3 kez doktora gittim çıkartmaya gerek yok alısıcak bünyen dedi.
Gittigim 3 doktorda farklıydı. Bilerek farklı doktorlara gittim acaba hepsi aynı şeyi mi diyecek diye ve öyle oldu hepsi aynı şeyi söylediler "alışırsın".
Cocuk olmayacak iyi hoş tamam da bu agrılar gećmek bilmiyor taktırdıgım güne bin pişmanım
Ayakta duramıyorum sancı giriyor
Ağır iş yapamıyorum
Ayın 10 günü rahatım kalan 20 gün işkence gibi
Adet agrısını kesicek dedi doktor haklı çıktı daha adete 1 hafta varken 3 4 güm kıvranıcak kadar agrım oluyor sonra rahatım
Ve kanamaları azaltak dedi ama kan kaybından ölmezsem iyidir.
Ne birikmiş içimde valla:KK66:))

Merhaba;
Ben bebeğime doğum yaptıktan 2 ay sonra mirena spiral taktırdım.Hamile kalmadan önce yoğun kanamam ve çok şiddetli adet sancım olduğu için doktorum bu spiralin uygun olacağını adet sancımın ve kanamamın azalacağını belirtti.
İşlem esnasında herhangi bir acı hissetmedim sadece yaklaşık 1 hafta boyunca lekelenme şeklinde kanamam hafif kasık ağrım oldu ve dr normal süreç olduğunu belirtti.Şimdi taktıralı tam 22 ay oldu regli kanamam çok çok azaldı yok denecek seviyeye zamanla ulaştı.Şimdi doktorum hatta reglinin tamamen bile bitebileceğini belirtiyor.Bu ay regli çamurumsu bir akıntıyla oldum çok azdı gebemi kaldım endişesiyle doktora gittim muayenede her şey yolunda görünüyor bundan sonra ki dönemde mirenanın bir etkisi olarak regli görmediğimde olabiliceği söylendi.

Yazılan yazıları okuduğumda her kişide farklılık gösterdiğini gördüm.Benim doktorum istediğim spirali takabileceğini söylediğinde mirenanın özellikleri arasında adet sancısı ve kanamayı azaltma özelliği nedeniyle tercihim olmuştu.Normal rutin yaşantımda başka yan etki görmedim.Sadece şuan regli görme düşüncesi beni ve hormonel olarak vücudumu rahatlattığı için olmama düşüncesi hoşuma gitmedi çıkarttırmayı düşünürsem bu nedenden dolayı düşünürüm.

Normal spirali de (sağlık ocağı,devletin taktığı) ablam kullanıyor yaklaşık 3-4 senedir tek şikayeti çok yoğun regli gördüğünü belirtmesi.

Merhaba arkadaşlar, doktorumun tavsiyesi üzerine mirena takıldı, takarken çığlıklar attım çook acıdı, kaç kere denedi adam ağladım yalvardım dur dedim, sonra iğne yaptılar öyle takıldı, sonra sürekli kramp ve ağrı çektim, kanamam hiç durmadı zaten adetin 4. günü takılmıştı, büyük boy günlük pedlerden 6-7 tane değiştiriyorum.Çok ağrı ve yoğun kanamam var diye önermişti doktor, tekrar adet gördüm, güya bitmesi lazımdı hala o az az denen kanamalar devam ediyor.Böyle bir işkence olmaz yani.Epilasyona gidemiyorum, eşimle birlikte olamıyorum, sürekli pedliyim, daha ne sayayım.Doktor 3 ay ara kanama olur dedi, kardeşim hiç ara vermeden kanama yapıyor, tamam adet sancım kesildi ama günlük büyük boy pedle yaşıyorum.Çıkarttıracağım ama 500tl bayıldım bu alete, bu kadar çile çektim ve takılırken çok canım acıdığı için korkuyorum çıkarttırmaya çok sinirim bozuk nolur biri bi şey desin bana delireceğim.:KK43:
Ben yeni uye oldum buraya yazinii ueni gördum ayni sıkıntıları bende yaşıyorum şimdi ne durumdasıniz kurtuldunuzmu bu mirenadan.. Sonraki surec nedir lufen cvplar misiniz?

Eski bir konu başlığı ama benim aralığın 20 sine takıldı mirena ve ilk başta kahverengi akıntı son üç gündür de azıcık azıcık hep kan. Ne zaman temiz olucam ben. Burada yazanlar dayanamamış çıkartmı, 3-6 ay arasında yazmışlar lekelenmeler için. Of of nasıl dayanıcam. Hadi beni geçtim de kocam da sinir olmaya başladı. Sanki hiç kurtulamıycam artık hep böyle lekeli yaşıycam. Gerçekten mirenadan memnun kalan yok mu?

Eski bir konu başlığı ama benim aralığın 20 sine takıldı mirena ve ilk başta kahverengi akıntı son üç gündür de azıcık azıcık hep kan. Ne zaman temiz olucam ben. Burada yazanlar dayanamamış çıkartmı, 3-6 ay arasında yazmışlar lekelenmeler için. Of of nasıl dayanıcam. Hadi beni geçtim de kocam da sinir olmaya başladı. Sanki hiç kurtulamıycam artık hep böyle lekeli yaşıycam. Gerçekten mirenadan memnun kalan yok mu?
ne kadara takıldı size acaba çok uçuk fiyatlar veriyorlar bana yada muayne olmadan fiyat söyleyemeyiz diyotlar çılgın bir fiyat duyacaksam muayeneye girmek istemiyorum

ne kadara takıldı size acaba çok uçuk fiyatlar veriyorlar bana yada muayne olmadan fiyat söyleyemeyiz diyotlar çılgın bir fiyat duyacaksam muayeneye girmek istemiyorum

Ben Bakırköy Sadi Konukta taktırdım. Rahimde kalınlaşma olduğu için doktor kendisi yazdı eczaneden 50 tl ye aldım. Hastanede ücretsiz taktırdım. Hala hergün damla damla kanamam devam ediyor. Çok sinir bozucu. Bence hiç düzelemiycem. Teyzemde özelde taktırmış kaç senedir kullanıyor, hatta ilkini çıkartmış ikincisini taktırmış. Sormadım ona özelde ne kadar diye hiç fikrim yok. Ama hiç kanaması olmamış. Bu nasıl bir şanstır. Hiç temizlenemiyorum. Şubatın 20 sinde tam iki ay olacak. 6 ay daha devam ederse kafayı yerim heralde.

Ben Bakırköy Sadi Konukta taktırdım. Rahimde kalınlaşma olduğu için doktor kendisi yazdı eczaneden 50 tl ye aldım. Hastanede ücretsiz taktırdım. Hala hergün damla damla kanamam devam ediyor. Çok sinir bozucu. Bence hiç düzelemiycem. Teyzemde özelde taktırmış kaç senedir kullanıyor, hatta ilkini çıkartmış ikincisini taktırmış. Sormadım ona özelde ne kadar diye hiç fikrim yok. Ama hiç kanaması olmamış. Bu nasıl bir şanstır. Hiç temizlenemiyorum. Şubatın 20 sinde tam iki ay olacak. 6 ay daha devam ederse kafayı yerim heralde.
hala devam etmesi çok garip gerçekten hormonsuz olanında da ayin 20 günü şakır şakır adet olma durumunu yaşadım o yüzden bunu düşünmüştüm her ikisinde dr garanti korunuyoruz aslında kanama bitmediği için tik olmuyor :deli:

hala devam etmesi çok garip gerçekten hormonsuz olanında da ayin 20 günü şakır şakır adet olma durumunu yaşadım o yüzden bunu düşünmüştüm her ikisinde dr garanti korunuyoruz aslında kanama bitmediği için tik olmuyor :deli:
Çok olmuyor ama sürekli damlar şekilde devam ediyor. Günlük ped yetişmiyor artık. Normal ped fazla gelir, kullanamam. Sürekli çamaşır kirlenmesinden bıktım. Hani artık adet olmayacaktım. Nerdeeee o günler. Daha 6 ay nasıl dayanıcam ben bilmiyorum. Yazın ne yapıcam denize de gidemem. Koca hepten kafayı yer artık. Ben de sinirden ölücem. Bunun normala dönmesini bekleyen var mı acaba? Ne kadar sürede normal bir insan gibi yaşayacağım çok merak ediyorum?

Mirena takılalı iki ayı geçti. Ve çok şükür damlayan kanamam sona erdi. Hiç bitmeyecek sandım. Sonunda temizim. Su gibi biraz akıntı var ama o kadar olur. Artık kan yok ya.

Şubatın sonunda ne güzel temizim diye yazmışım ama sadece10-15 gün kadar temizdim. Sonra yeniden başlamıştı. Damla damla kan, kahverengi akıntı. Temizlenmek diye bişey yok. Hayatım boyunca böyle yaşıyormuşum gibi alıştım artık temiz olmamaya ama eşler arası cinsellik diye bişey kalmayacak nerdeyse. Tam diyorum galiba yok artık ilişki oluyor, ilişki sırasında hep kan oluyor.Eşim iki kere hissettim dedi mirenayı. Artık kendime güvenim kalmadı. Eşimden kaçıyorum. Rezalet bişey.

Evet maalesef mirena hala duruyor. Eskiden çok kanamalı adet oluyordum ondan çok korktuğum için çıkartmıyorum. 10 ay oldu nerdeyse takılalı lekelenme ya da kahverengi akıntı hep var. Bazen temiz oluyorum. Alıştım böyle yaşamaya. Yaş da 40 oldu zaten bebeği de unuttum.

Acikcasi gozum korktu ,tümör sahibiyim ..tumorde tam rahmin catisinda ve rahim disina cikmak uzere bi kismi.. dr genel anestezi altinda yumurtalik kanser tumorunu histerektomi ile cikartmaya caliscak ve tekrarlamamasi icin mirena takilcak.. mirena icin heyet raporu cikartti,ve aldikta.. eger kanama durmazsa ikinci tek yol sezeryan gibi acik ameliyatla artik kanserli hucre nereye bulastiysa alicam dedi 😞
Mirena bu kadar kotu mu yaa,ciddi moralim bozuldu.. saglam kisilere boyle kanama,agri yapiyosa beni ne yapar kimbilir 😖😥😒

X