Aile Planlaması Mirena spiral ve bitmeyen kanamalar hakkında bilgi lütfen!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

lionwomen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
69
7
Merhaba arkadaşlar, doktorumun tavsiyesi üzerine mirena takıldı, takarken çığlıklar attım çook acıdı, kaç kere denedi adam ağladım yalvardım dur dedim, sonra iğne yaptılar öyle takıldı, sonra sürekli kramp ve ağrı çektim, kanamam hiç durmadı zaten adetin 4. günü takılmıştı, büyük boy günlük pedlerden 6-7 tane değiştiriyorum.Çok ağrı ve yoğun kanamam var diye önermişti doktor, tekrar adet gördüm, güya bitmesi lazımdı hala o az az denen kanamalar devam ediyor.Böyle bir işkence olmaz yani.Epilasyona gidemiyorum, eşimle birlikte olamıyorum, sürekli pedliyim, daha ne sayayım.Doktor 3 ay ara kanama olur dedi, kardeşim hiç ara vermeden kanama yapıyor, tamam adet sancım kesildi ama günlük büyük boy pedle yaşıyorum.Çıkarttıracağım ama 500tl bayıldım bu alete, bu kadar çile çektim ve takılırken çok canım acıdığı için korkuyorum çıkarttırmaya çok sinirim bozuk nolur biri bi şey desin bana delireceğim.:KK43:

Merhaba arkadaşlar, doktorumun tavsiyesi üzerine mirena takıldı, takarken çığlıklar attım çook acıdı, kaç kere denedi adam ağladım yalvardım dur dedim, sonra iğne yaptılar öyle takıldı, sonra sürekli kramp ve ağrı çektim, kanamam hiç durmadı zaten adetin 4. günü takılmıştı, büyük boy günlük pedlerden 6-7 tane değiştiriyorum.Çok ağrı ve yoğun kanamam var diye önermişti doktor, tekrar adet gördüm, güya bitmesi lazımdı hala o az az denen kanamalar devam ediyor.Böyle bir işkence olmaz yani.Epilasyona gidemiyorum, eşimle birlikte olamıyorum, sürekli pedliyim, daha ne sayayım.Doktor 3 ay ara kanama olur dedi, kardeşim hiç ara vermeden kanama yapıyor, tamam adet sancım kesildi ama günlük büyük boy pedle yaşıyorum.Çıkarttıracağım ama 500tl bayıldım bu alete, bu kadar çile çektim ve takılırken çok canım acıdığı için korkuyorum çıkarttırmaya çok sinirim bozuk nolur biri bi şey desin bana delireceğim.:KK43:

geçmiş olsun öncelikle.. 500 tl mi ödedin ria için çok fazla değilmi ben bu gün taktırdım ama mirena dediğin nedir tam olarak bilmiyorum ondanmı değilmi ama ben 50 tl ödedim

doktorum bana doğum esnasında taktı, normalde 7 gün oluyodum artık 10 gün ve yoğun kanamalı geçiyo ama seninki kadar sıkıntılı değil. bence sen onu çıkarttırmalısın. ilerde büyü zarar görebilirsin. ayrıca ödediğin para çok fazla. başka korunma yöntemi denemelisin. böyle psikolojinde bozulur. geçmiş olsun

doktorum bana doğum esnasında taktı, normalde 7 gün oluyodum artık 10 gün ve yoğun kanamalı geçiyo ama seninki kadar sıkıntılı değil. bence sen onu çıkarttırmalısın. ilerde büyü zarar görebilirsin. ayrıca ödediğin para çok fazla. başka korunma yöntemi denemelisin. böyle psikolojinde bozulur. geçmiş olsun

Evet canım çıkarttırdım ve rahatladım, mirena az miktarda progesteron hormonu içeren bir ria, güya kanamam azalacak hatta hiç olmayacaktı, ne gezer durmadan kanamam oldu, koca yazı pedle geçirdim, ya günlük ped ya normal ped, kanamalarım 20 gün sürüyordu ve diğer zamanlar günde 6-7 tane günlük ped değiştirerek geçiyordu.Kimseye tavsiye etmiyorum, hem paranıza hem canınıza yazık, onu üreten firma bence çok iyi doktor ayarlıyor ve tavlıyor açıkçası fikrim bu.Bence bu firmalar memnun olmayan müşteriye bir garanti falan vermeli, yada olası yan etkilerini iyice anlatan bir prospektüs falan vermeli.İlaçlarda var bunda neden olmasın.Bunu bilmek her kadının hakkı bence, o para çok koydu bana, çektiklerimi ifade edecek bir şey zaten yok.:KK20:

Herkese selam oncelikle Mirenayi kullanan birisi olarak deneyimimi paylasmak istedim... mirenayı aşiri regl gordugum icin hem kan kaybini azaltmak hemde korunma yontemi olarak doktorumun tavsiyesi ile taktirdim. Takilirken adetin 5. Gunu olmasi gerekiyor, ben aci hissettim yaklasik 5 dakikalik bir operasyon...ilk 1 hafta bas donmesi, bas agrisi, leke leke kanamalar ve kasiklarda adet sancisi...doktoruma tel actim bunlar alisma suresi gecer dedi...sonraki 1 hafta kanamalar kesildi, bas donmesi kesildi, kasik agrilari devam etti ancak son 15 gundur adet goruyorum dayanilmaz adet sancilari, ayakta fazla kalamama bas agrisi surekli kanama yeter artik dedim ve 1 ay olmadan cikarttirdim...ben hala kaniyorum yaklasik 20 gundur adet goruyorum faydasindan cok bana zarar verdi...mirena yuzunden kan kaybettim bu kadar cektigim bas agrisi adet sancisi yetmiyormus gibi birde kist olusmus rahimimde...onumuzdeki ay tekrar kontrole gitmem gerekiyor...anliycaginiz ben kesinlikle tavsiye etmiyorum yada bana hic yaramadi eger benim gibi hareketli bir insansaniz mirena size ayak uyduramiyor... Basliyor kasik agrisina...kurtulduguma sukurler olsun en azindan kanamam devam etsede butun adet dengemi bozsada baş agrilarim gecti...taktirmayi dusunen arkadaslar icin bir daha dusunsunler derim...

Geçmiş olsun canım. Başka bir doktorla görüşmeyi denedin mi? Belki de mevcut doktorunun gözden kaçırdığı birşeyler olabilir.

Selamlar.Siteyi uzun zamandır beğenerek takip ediyorum.Bende mirenadan şikayetçi olanlardanım arkadaşa katılıyorum bizede 400 tl ye mal olan bu alet beni alt üst etti.diğer sprialle kanam çok kan değerleri düştü diye sürekli gittiğim dkrum ballandıra ballandıra ancak yan etkilerini yüzeysel anlattığı mirenayı taktırdım.vede büyük zahmetle bulunduğumuz şehirde bulamadık kargo ile getirttik her neyse ben bir anda sanki menopoza girdim kof şiştim resmen su topladı vücudum sivilceler yüzümde vücudumda anlatılması bile oksdar zorki sinirlilik asabiyet evde kimseye tahammül edemez oldum 2 ay dayandım çıkartmaya karar verincede dkrumuzdan resmen fırça yedik.başarısızlığını kabullenmedi ve sonrasında 15 20 gün kanama olmaz ilaç etkisi olur dedi ve bn ertesi gün adet oldum gayet normal 6 gün vede bir daha olmadım 45 gün oldu hamilelik yok ve bn yine şiştim bacaklarımda ve kasıklarımda inanılmaz sancılar gelelim sadade....sprial taktırmayı düşünen arkadaşlara sesleniyorum saglık ocaklarında ücretsiz takılanlardan asla şaşmayın ki bn bunu 10 sene kullandım kanama yapıyormuş yapsın en azından neyin ne oldugunu biliyordum.. Metabolizmam değişmezdi para için yapılan bu operasyonlara asla kulak asmayın .Bizler önemliyiz insan degerleriyle bu kadar basit oynanmaz...SAYGILAR..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evet arkadaşlar, mirena üretici firmanın dr.lara inanılmaz manüpülasyonu ile satılan korkunç bir şey, kimseye önermiyorum, onun yüzünden başlayan kansızlık sorunum hala devam etmekte, 6 ay bilfiil kanama, dr ısrarla kalsın vücut alışacak v.s., herkes çok memnun falan asla kanmayın taktırmayın.İyiki çıkarttırmışım, adetm hemen düzene girdi, migren için verilen magnezyum da adet ağrımı bitirdi, çok iyi geldi, demir takviyesi ve magnezyum çok rahatlattı, demir eksikliği şiddetli baş ağrısı yapıyor ayrıca, tavsiye ederim.Gyno ferrosonol ve magnezyum kullanıyorum adetim yaklaşınca.

slm kızlar o hormonlu spiral olarak geçiyor normal spıralden farklı size hergun bellı bır mıktar hormon salgılayacak belkı 5 6 ay lekelenmelerınız olacak ayrıca 5.6 ay sonra ya hıç adet görmeyeceksınız yada cok az süren kanmalarınız olacak doktorunuz bunun hakında bılgılendırme yapmış omalıydı

slm kızlar o hormonlu spiral olarak geçiyor normal spıralden farklı size hergun bellı bır mıktar hormon salgılayacak belkı 5 6 ay lekelenmelerınız olacak ayrıca 5.6 ay sonra ya hıç adet görmeyeceksınız yada cok az süren kanmalarınız olacak doktorunuz bunun hakında bılgılendırme yapmış omalıydı
evet çok az kanama olur, düzensizlik geçer dedi ben 6 ayı devirdim nerdeyse 1 yıl olacaktı çıkarttığımda, sonuç hiç değişmedi.Ağır kanama, sancı, her gün kanama ve bi sürü yan etki.Israrla 6 ayı devirmemin nedeni 6 aya kadar sürü demeleriydi, boşa zaman kaybı, para kaybı ve ızdırap.

Ben çikolata kistim olduğundan ve çok ağrılı adet gördüğümden hormonlu spiral olan Mirena yı 2 gün önce anestezi alarak taktırdım. Hiç bir şey anlamadım 10 dakika sürdü uyuyup uyanmam. İlk takıldığı gün hafif kasık ağrım olması haricinde hiç bir sorunum yok çok az kanamam var. Yorumları okuyunca korktum. Ancak çikolata kistlerimin büyümemesi için bu hormonun salgılanması lazım vücudumda bakalım bir daha ki ay adet dönemimde ne yaşayacağım.

Merhaba kızlar mirena ile ilgili yorumlarınızı okudum benimde aynı şikayetlerim var 25 aralıkta takıldı aşırı ağrılı ve kanamalı regl oluyordum doktorum tedavi amaçlı taktı reglimin 5.günü takıldı ilk 10 gün lekelenme şeklinde kanamalarım oldu daha sonra regl gibi kanamam başladı 20 gündür devam ediyor doktorum sabır dedi ama daha ne kadar sabrederim bilmiyorum kızkardeşimde kullanıyor onda bu tür şikayetler hiç olmadı regl dönemi 3 gün sürüyor ve günlük ped yeterli geliyo kızkardeşimin doktoru prof. onada sordum o da aynı şeyi söyledi 3 ay bekle dedi bekliyorum bakalım

Kizlarr ben taktirmayi dusjnuyodumm demir anemisi var bende diger ria setini saglik ocaginda taktirmistim hic durmayan kanamalrim yuzjnden cikarttirdim ve hapa basladimm bu sekilde 4 yildir korunuyorum sjgara ictigim için doktor hapin zarari var dedi bu ria setini önerdi ve bu yorumlari okuyunca ben cok korktumm

Mirenayla bende sıkıntı yaşıyorum
25 Ağustost'ta aklın alamayacağı kadar sancılı bir operasyonla taktırdım, rahim ağzım yok benim o yüzden fazlaca acı duyuyorum, hayatımın en korkunç günüydü. 20 yıldır, sebepsiz uterin kanama dedikleri bir hastalıktan muzdaribim. Kanamaları kontrol almak için, doktor önerisi ile takıldı. Takıldığı ilk 15 gün kıvrandım ağrıdan, geçecek, alışacak dedi doktor. Aşırı kanamalar devam ettiği için her ay kontrole gidiyorum, yerinde duruyor, kayma ya da çıkma yok ancak bütün ayı pedle geçiriyorum. Üstelik kanama azaldığı dönemlerde enfeksiyon başlıyor. Midemde rahatsız olduğu için ilaç kullanamıyorum ağızdan, Nidazol vajinal tabletle enfeksiyonu bertaraf etmeye çalışıyoruz. Floram tamamen tahrip oldu, inanılmaz bir sıkıntı yaşıyorum. Doktorum dayan diyor ama bu gidişle çıkarttıracağım gibi geliyor.

Bu şekilde bilgilendirildim ancak hiç de bahsedilmeyen yan etkileri var, doktorlar mirena takmaya çok hevesli ama çektiğim ızdırabı ben biliyorum, 6 aydır perişan etti beni

Bu şekilde bilgilendirildim ancak hiç de bahsedilmeyen yan etkileri var, doktorlar mirena takmaya çok hevesli ama çektiğim ızdırabı ben biliyorum, 6 aydır perişan etti beni
6 Ay sonra düzene biner cnm bahsedilmeyen ne gibi yan etkileri var :KK52:

6 Ay sonra düzene biner cnm bahsedilmeyen ne gibi yan etkileri var :KK52:

Sürekli enfeksiyona yol açıyor, mirenadan önce bu sorunum yoktu, 6. ay bitti düzelen bir şey yok, ilk ay çok iyiydi performansı; 12 gün süren adetim, 6 güne düştü ve miktarı çok azdı, peçete ile idare edecek kadar, tamam oldu bu iş derken 2.ay sıkıntılar başladı, önce korkunç kokulu bir enfeksiyon, sonra şiddetli kanama. Şu an 4 Şubat'ta başlayan kanamam devam ediyor, hafif şiddette bir sancım var ve karnım kocaman, 4-5 aylık hamile gibi tipim =(( Dün yine enfeksiyon hissettim, vajinal tablete başladım, ağızdan ilaç alamıyorum, midem rahatsız. Kanamam olmadığı zamanlarda sürekli Gnoflor kullanıyorum floramın düzelmesi için. Sürekli kontrole gidiyorum, doktor floramın bozulduğunu sorunu bu yüzden yaşadığımı söyledi, biraz sabır çok uğraştık hemen çıkarmayalım dedi ama ben tükendim artık. Eşimde gösterdiği sabır neticesinde ermek üzere. 20 yıldır uğraşıyorum, artık çocuğum olacağına da inancım kalmadı yavaş yavaş rahmimi aldırmayı düşünmeye başladım, mirena bana önerilebilecek son çareydi, olmadı gibi duruyor :KK43:(

Sürekli enfeksiyona yol açıyor, mirenadan önce bu sorunum yoktu, 6. ay bitti düzelen bir şey yok, ilk ay çok iyiydi performansı; 12 gün süren adetim, 6 güne düştü ve miktarı çok azdı, peçete ile idare edecek kadar, tamam oldu bu iş derken 2.ay sıkıntılar başladı, önce korkunç kokulu bir enfeksiyon, sonra şiddetli kanama. Şu an 4 Şubat'ta başlayan kanamam devam ediyor, hafif şiddette bir sancım var ve karnım kocaman, 4-5 aylık hamile gibi tipim =(( Dün yine enfeksiyon hissettim, vajinal tablete başladım, ağızdan ilaç alamıyorum, midem rahatsız. Kanamam olmadığı zamanlarda sürekli Gnoflor kullanıyorum floramın düzelmesi için. Sürekli kontrole gidiyorum, doktor floramın bozulduğunu sorunu bu yüzden yaşadığımı söyledi, biraz sabır çok uğraştık hemen çıkarmayalım dedi ama ben tükendim artık. Eşimde gösterdiği sabır neticesinde ermek üzere. 20 yıldır uğraşıyorum, artık çocuğum olacağına da inancım kalmadı yavaş yavaş rahmimi aldırmayı düşünmeye başladım, mirena bana önerilebilecek son çareydi, olmadı gibi duruyor :KK43:(
canım bu kadar olumsuzsa çıkarttır niye çeiyorsun kı ama mantarın ondan oldugunu sanmıyor mantar bir bulaştımı çok zor gidiyor:KK51:

canım bu kadar olumsuzsa çıkarttır niye çeiyorsun kı ama mantarın ondan oldugunu sanmıyor mantar bir bulaştımı çok zor gidiyor:KK51:

Mantar değil canım, flora düzensizliğine bağlı enfeksiyon (rahim spirale yabancı cidim muamelesi yapıyor ve flora bozuluyor) İşin kötüsü bana mirenanın bunu yapmadığına dair güvence verdiler, bakırlı spiraller gibi değil uyum sağlamaması söz konusu değil dediler
Çıkarttırırsam kanamalarım yine değerlerimi düşürecek hale gelecek çıkarttırmasam kahrını çekemiyorum
Bana rahimin alınmasını yıllar önce önerdiler ama direndim
Belki düzelir, belki bebeğim olur, Allah ne gösterir bilinmez diye bekledim ama pek de umutlu bakmıyorum artık

X